Profile cover photo
Profile photo
Sobel Tomas
66 followers
66 followers
About
Posts

Post has attachment
Bim, bam!
Zase středa,
#podcast​u třeba!

Už je to pár měsíců, co jsem při jedné diskusi narazil na dotaz, jestli někdo nemá nápad, jak oslovit bez velké finanční investice zákazníky ze zahraničí. Nebo jakékoli nové zákazníky.

V rámci seriálu #VaseJmenoJeVaseZnacka jsem už mimo jiné řešil jak stanovit cenu za služby, jak zacházet se slevami pro kamarády. I něco málo o získávání prvních zákazníků.

Dnes to bude zase trocha z vlastní zahrádky. Tahle jednoduchá věc vám pomůže získat spokojené zákazníky. Může s tím začít každý teď hned a s denním opakováním se zvyšují šance na velký úspěch. Jmenuje se to: vytrvalá práce.

Tak, a je po pozornosti. Už jste unavení, ani jste pořádně nezačali číst další odstavec.

Je mi to líto. Já zkratky neslibuju. Největší roli hraje ve skutečnosti štěstí.

Ale to je ono. Když budu sedět na zadku a nic nezkusím, pak nedávám šanci štěstí se nalepit na vola.

Tady by jeden byl, tak teď už jen nějaký to lepidlo...

Zásoba tipů pro zvětšení publika, ať už děláte cokoli, najdete v desátém díle podcastu.

Tentokrát je trochu delší, tak aspoň vyzkoušíme, jak bude vyhovovat těm, co chtěli v epizodě víc materiálu :-)

PS: Rychleji to opravdu nešlo.
PPS: Je to schválně napsaný trochu kontroverzně, vevnitř se ale dozvíte spoustu postřehů z praxe a hlavně z o tom že nemusíte sbírat jen Pokémony s Lucy a její projekt pro Lusym.
Tak si koukejte rozkliknout t ten článek! :) Je tam něco navíc.
Add a comment...

Post has attachment
Bim bam! Novej podcast je ready!

Během posledních měsíců, jsem (nejen) na Facebooku spolu s pár dalšími jedinci, (třeba Vilém Rubeš se o tom zmiňoval ve svém pravidelném pondělním blogu, ehm někdy v únoru), tak trochu hořekoval nad zneužíváním „příběhů“ bez skutečného vyprávění v reklamě a propagaci.

Třeba, takový to: „toaletní papír s příběhem“ (aneb skutečně jediný příběh, opravdu na h*vn*, teď fakt nevím jestli nějaká firma takovu kampaň má, snad ne).
Těch COKOLI s příběhem se zkrátka namnožilo jak komárů po povodni.

Protože jsou prázdniny a protože o to spousta lidí prosila, použil jsem v úvodu zase pohádku. Je to sice spíš jen takový zjednodušení než dopodrobna vyprávěnej příběh. Jde tam ale o ten proces vyprávění. Ten ilustruje krásně.

Tohle téma jsem měl rozpracovaný vážně dlouho. Střídavě se mi měnila nálada mezi: „jo publikovat“ a „ne kašlat na to.“ Hlavně v souvislosti s tím, jak se právě ta rétorika v reklamě o „příbězích“ čím dál víc zjednodušovala jen na pitomej pahýl ve sloganu.

Když už se tím ale opravdu zabývám a dal jsem to dohromady, tak by bylo škoda se o to nepodělit.

Zkusil jsem vysvětlit jak jsem se k příběhům dostal já, co pro mě znamenají a jak můžou pomoci s předáváním informací zákazníkům. Jak může vyprávění dokreslit vaše snažení a nabídnout nějaký ten navazující prvek ve vaší „komunikaci“.

Příběhy jsou tu s náma od začátku, protože jsou právě tím nosným médiem informace z dob, kdy ještě neexistoval způsob jak je zapsat. Vyprávění jednoho, druhému.
Stejně, jako si povídáme s kamarády v hospodě. Nebo jak pak líčíme virtuální bitvy z probdělých nocí, když se nám zrovna rozpadne stream na Twitch nebo YouTube.

Nebojte se experimentovat a hledat způsoby jak o tom co děláte, dát vědět ostatním. Třeba vám bude devátá epizoda #podcastu #VaseJmenoJeVaseZnacka inspirací.

https://vasejmenojevaseznacka.cz/nejen-o-kreativnim-podnikani/dobri-lhari-jsou-nejlepsi-vypraveci-aneb-pravda-o-reklamach-na-produkty-s-pribehem-co-se-vymkly-kontrole
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Další epizoda #podcast#VaseJmenoJeVaseZnacka  je na světě!

Stává se mi, když jsme někde v hospodě s kamarády co pracují v nějakém z kreativních oborů, že se dřív nebo později rozhovor stočí na téma: „kolik si účtuješ a jak počítáš cenu za služby?“

Pro někoho je to intimní dotaz a odmítá se o způsob výpočtu nákladů dělit. Někdo se pochlubí, i když se skoro neznáme. A přitom, ta základní úvaha je vždycky stejná. Jednoduchá. Prostá.
Musíte si nechat zaplatit o něco víc, než vás to samotné stálo.

Ať už si účtujete za jednotlivé projekty či úkoly, nebo rozpočítáváte peníze na hodinovku. 

Na co nezapomenout? Jak mít aspoň trochu jistotu, že práci nedotujete zákazníkům ze svého?

Připravil jsem pro vás trochu delší (dvacetiminutovou) epizodu, který je docela nacpaná obsahem. Trochu jsme zvažoval jestli to nerozdělit na dva díly.

Ale protože sám nerad čekám na pokračování, rozhodl jsem se ho vydat naráz.

Teď už nic dadlšího nečtěte a upalujte poslouchat smile emoticon

Krásný den,
všem!
Add a comment...

Post has attachment
Na sv. Valentýna jsem začal vydávat podcast, původně pro fotografy.

Nakonec se ukázalo, že se hodí komukoli kdo se živí svou vlastní kreativní prací. Ať už je ilustrátor, designer nebo copywriter.

Tohle je díl, co by se mohl líbit víc lidem.
Stává se mi u piva, když řešíme s kamarádama podnikání, že se diskuse dřív nebo později stočí na téma ceny.

„Kolik si účtuješ a jak to počítáš? Hodinovku nebo za úkol?“
Tvorba cen je alchymie. Velká část z toho procesu, je ale poměrně jednoduchá úvaha na téma: potřebuju tolik a tolik, musím to rozpustit do toho co zákazníci platí.

A co vy, účtujete hodinovkou, máte udělaný balíčky nebo prostě cenu jen tak střílíte od boku a máte ji už v oku?

Post has shared content

Ta věc tady zase vypadá jinak :D
Kdy to asi tak vypnou?
Add a comment...

Jsem pořád zmatenější a zmatenější ohledně přístupu Googlu k Youtube a G+. Mají vůbec nějakou koncepci? Ve kterým trezoru ji schovávají?
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has shared content
The Nakasendo is an old road in Japan that connects Kyoto to Tokyo. It was once a major foot highway, but today small sections retain some of its historical feel. In October I walked along 5 short sections of it, staying at traditional inns along the way. My guide was +Craig Mod who is fluent in Japanese, his ease with the language made the trip possible. And he is a great travel companion (he took the picture of me in the onsen). The Nakasendo is full of history and many artists and poets over the centuries have travelled along it, including Basho, the haiku genius. We met a lot of characters, too, and thoroughly enjoyed the exquisite details that make up this country.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Japan's Nakasendo Walk
83 Photos - View album
Add a comment...

Člověk by si skoro řekl, že se tady ten formulář cítí tak nějak... nevyužitě. Je potřeba mu při pátku dodat trochu důstojnosti. #Patek
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded