Profile cover photo
Profile photo
SklepKawa.pl
43 followers -
SklepKawa.pl to Twój sklep z kawą!
SklepKawa.pl to Twój sklep z kawą!

43 followers
About
Posts

Post has attachment
KAWA TO BOGATE ŹRÓDŁO ANTYOKSYDANTÓW

Antyoksydanty, zwane również przeciwutleniaczami, są związkami chemicznymi doskonale poprawiającymi kondycję organizmu. Przede wszystkim skutecznie hamują one procesy starzenia oraz przeciwdziałają rozwijaniu się komórek nowotworowych. Na szczęście miłośnicy kawy stale dostarczają sobie sporych ilości tej cennej substancji – owoce kawowca zawierają bowiem jeszcze więcej przeciwutleniaczy niż słynące z ich dużej zawartości kakao czy zielona herbata! Oczywiście im lepsza gatunkowo mieszanka, tym więcej cennych związków zawiera.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jeśli ktoś nie zna palarni Melitta - to idealny moment by to zmienić! Jedna z najlepszych mieszanek tej palarni jest w tym tygodniu duuużo tańsza 😎http://bit.ly/MelittaMasterpiece
Photo
Add a comment...

Post has attachment
KAWA POPRAWIA KRĄŻENIE

Regularne spożywanie kawy korzystnie wpływa na działanie układu krążenia – jednoznacznie potwierdziły to badania japońskich naukowców z Uniwersytetu Ryukyus na Okinawie. Analizując reakcje organizmu u osób biorących udział w eksperymencie, badacze ustalili, że po spożyciu filiżanki kawy w naczyniach krwionośnych przepływ krwi zwiększa się o ok. 30%. Prowadzi to bezpośrednio do lepszego dotlenienia komórek, a tym samym ich szybszej regeneracji i wzrostu wydolności całego organizmu. Działanie takie zawdzięczamy zawartej w naparze kofeinie, która wpływa na podniesienie ciśnienia tętniczego.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dobra wiadomość dla wszystkich kawoszy – regularne spożywanie kawy wydłuża życie!☺️☕ Dowodzą tego wieloletnie badania, których wyniki ogłoszono podczas ostatniego Kongresu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Add a comment...

Post has attachment
Kawa MELITTA MONSOONED MALABAR to wyjątkowa kompozycja w asortymencie niemieckiej palarni, wyróżniająca się unikalną obróbką użytych w niej ziaren. Do jej przygotowania używana jest wyłącznie najlepszej jakości Arabica uprawiana na południowo-zachodnim wybrzeżu Indii, w regionie Malabar. Co istotne, wystawione na działanie tamtejszych intensywnych deszczów ziarna, suszone są również za pomocą monsunowych wiatrów przez okres siedmiu tygodni.
Następnie kawa poddawana jest procesowi wypalania w stopniu średnim, dzięki czemu zachowuje ona swe niepowtarzalne niuanse smakowe, w których wyczuwalne są nuty ciemnej czekolady. W efekcie kompozycja MONSOONED MALABAR gwarantuje łagodny napar o intensywnym smaku orz gęstym body.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
⚡HAPPY HOURS!⚡
Każde zamówienie (powyżej 100 zł) złożone dzisiaj w godzinach 10:00 - 12:00, otrzyma od nas dodatkowo kawę ziarnistą Diemme Oro 250 g GRATIS! 😍
➡️ http://www.sklepkawa.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Lucaffe Mamma Lucia w cenie 51 zł/kg!⚡
Zapraszamy na zakupy, promocja trwa tylko do 27.08.
➡️ http://bit.ly/LucaffeMammaLucia
Photo
Add a comment...

Post has attachment
-15% na WSZYSTKIE kawy włoskiej palarni Venetico!☕😎Promocja trwa do 06.08 ➡️ http://www.sklepkawa.pl/pl/c/Venetico/302
Zapraszamy na zakupy!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
6. Czyszczenie SYSTEMU MLEKA – przygotowując przy pomocy ekspresu kawy z dodatkiem mleka, niezbędne jest każdorazowe dokładne usunięcie jego pozostałości z elementów urządzenia. W przypadku ekspresów kolbowych po użyciu spieniacza do mleka konieczne jest przeczyszczenie poprzez kilkusekundowe przepuszczenie przez niego gorącej pary oraz starcie resztek napoju z zewnątrz, np. przy pomocy wilgotnej ściereczki. Ekspresy automatyczne zazwyczaj posiadają natomiast programy automatycznego czyszczenia obiegu mleka, jeśli jednak posiadany przez nas model jest go pozbawiony, możemy przeprowadzić mycie poprzez umieszczenie rurki doprowadzającej mleko w zbiorniku z wodą. Co pewien czas zalecane jest także używanie specjalnych środków czyszczących, które pozwolą skutecznie usunąć pozostałości mleka oraz utrzymać higienę ekspresu (np. płyn do czyszczenia Puly Caff Milk Plus NSF) -> http://www.sklepkawa.pl/pl/p/Puly-Caff-Milk-Plus-NSF-plyn-do-czyszczenia-1-l/1850
Photo
Add a comment...

Post has attachment
JAK ODPOWIEDNIO ZADBAĆ O EKSPRES?

5. Czyszczenie BLOKU ZAPARZAJĄCEGO – korzystając z ekspresu automatycznego należy pamiętać, aby co najmniej raz w tygodniu opłukać dokładnie pod bieżącą wodą blok grzewczy, ponieważ jest to element urządzenia, na którym w dużej mierze osadzają się zanieczyszczenia w postaci drobin kawy czy wydzielanych przez ziarna olejków. Dlatego też raz w miesiącu zaleca się dodatkowo czyszczenie zaparzacza z pomocą specjalnych tabletek odtłuszczających.

Przed wykonaniem tej czynności warto również szczegółowo zapoznać się z informacjami zawartymi w instrukcji obsługi posiadanego modelu.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded