Profile

Cover photo
Siamak B
1,003 followers|620,360 views
AboutPostsPhotosYouTubeReviews

Stream

Siamak B

Shared publicly  - 
 
یه روز خوبم میاد که دیگه نیازی نیست بگیم ولی این باخت چیزی از ارزشهای ما کم نمیکنه!
 ·  Translate
12
Mehdi Sd's profile photoAhmad Hami's profile photoho nest's profile photoSiamak B's profile photo
4 comments
 
+Mehdi Sd سلام، واسه باخت ایران گفتم :\
 ·  Translate
Add a comment...

Siamak B

Shared publicly  - 
 
 
کعبه زرتشت
 در گذشته این گونه می پنداشتند كه " كعبه زرتشت " محل نگهداری اوستا و دیگر كتب مقدس ایران باستان بود ، اما به تازگی فرضیه ای مطرح شد كه به نظر می رسد ازدیگر فرضیه ها قوی تر است .
" کعبه زرتشت " نام بنایی است كه در محوطه تاریخی " نقش رستم " در استان فارس و در هنگامه امپراتوری شكوهمند پارس ( به احتمال زیاد ، در عصر پادشاهی داریوش بزرگ ) ساخته شده‌ است .
این بنا فقط یک ورودی بالاتر از سطح زمین دارد كه با یك پلكان ، دسترسی به آن ممكن می شود . تا سال ۱۳۱۶ شمسی ، یک سوم پائینی بنا در زمین دفن شده بود و تنها در این سال و با آغاز کاوش های باستان‌شناسی بود که مشخص شد كه بنا در سه سمت خود ( به جز ورودی ) دارای سکّوست .
همچنین در درگاه ورودی ، جای چرخش پاشنه دری سنگین و ضخیم ، نشان از در بسته بودن بنا دارد . همه ساختمان بنا ، از سنگ آهکی سفید و سیاه ساخته شده ‌است .در دیوار داخل این ساختمان ، واژه " کعبه " ( در زمان ساسانیان ) ، به خط پهلوی حکاکی شده‌ است و به نظر می رسد كه اعراب نیز واژه کعبه را از پارسی باستان گرفته اند .
 كعبه زرتشت و كاربردی مشخص
درباره کاربرد این بنا ، دیدگاه های گوناگونی بیان شده ‌است و تا کنون کاربرد بی شک و تردید آن ، کشف نشده است .بخشی از کاربردهایی كه درباره این بنا حدس زده شده است ، چنین اند :
- آرامگاه همیشگی داریوش که بعدها از آن صرف نظر كرده اند .
- آرامگاه موقت ( فقط تا پوسیده شدن اجساد )
- جایگاه آتش مقدس ( آتشگاه )
- جایگاه نگهداری اوستا و کتب دینی
- جایگاه پرچم‌ های شاهی
نظریه ای تازه در خصوص كاربرد كعبه زرتشت
رضا مرادی غیاث آبادی ، پژوهشگر ایرانی که تحقیقات فراوانی در زمینه ایران باستان داشته ‌است ، نتیجه کشف خود را در کتابی به نام " نظام گاه شماری در چارطاقی های ایران " توسط انتشارات " نوید شیراز " به چاپ رسانده و راز این بنا را منتشر کرده ‌است .بیشترین گمانه زنی كه در خصوص كاربرد " كعبه زرتشت " انجام می شد این بود كه این بنا ، محل نگهداری کتاب اوستا و اسناد حکومتی یا محل گنجینه دربار و یا آتشکده معبد بوده ‌است ؛ اما طبق نظر غیاث ، این بنا با مقایسه با تمام بناهای گاه شماری ( تقویم ) آفتابی در سراسر جهان ؛ پیشرفته ترین ، دقیق ترین و بهترین بنای گاه شماری آفتابی جهان بوده است .
این در حالی است که تا پیش از این ، بنا هم " چارطاقی ها " در مناطق مختلف ایران ساخته شده بودند و همین وظیفه را با شیوه ای بسیار ساده ، اما دقیق و حرفه ای بر عهده داشتند .
تمام بناهای گاه شماری آفتابی در جهان فقط می توانند روزهای خاصی از سال ( مانند روزهای سرفصل ) را مشخص کنند و حتی با سال خورشیدی هم تنظیم نیستند ؛ اما این بنا با دقت و علمی که در ساخت آن اجرا شده ، قادر است بسیاری از جزئیات روزهای مختلف سال و ماه ها را مشخص کند .زرتشتیان با استفاده از این بنا می توانستند بسیاری از مناسبت ها و جشن های سال را روز به روز دنبال کنند و از زمان دقیق آنها آگاه شوند .
بسیاری از بناهای چارطاقی در سطح کشور ( به تصور آتشکده ) یا به طور کامل تخریب شده و یا تغییر کاربری داده شده ‌است . ولی خوشبختانه تعدادی هم مانند چارطاقی " نیاسر " و چارطاقی " تفرش " ، سالم مانده و برای ما و نسل های بعدی باقی مانده اند 
طبق این نظریه ؛ این بنا ، یک گاه شمار تمام سنگی ثابت در جهان است که به نظر می رسد سازندگان آن بر نکات علمیِ جغرافیایی ، نجومی ، سال کبیسه ، انحراف کره زمین نسبت به مدار خورشید ، تفاوت قطب مغناطیسی با قطب جغرافیایی ، مسیر گردش زمین به دور خورشید مسلط بودند تا بتوانند 500 سال پیش از زادروز مسیح ، چنین اثر دقیقی را ایجاد كنند .
حال آنکه کروی بودن کره زمین و گردش زمین به دور خورشید ، در چهارصد سال اخیر در اروپا کشف شد .
 ساسانیان و كعبه زرتشت
کاربرد بنا در دوره هخامنشی هرچه بوده ‌باشد ، به نظر می‌ رسد که بنا در دوران ساسانی و به خصوص اردشیر به اوج اهمیت رسیده ‌است .در این دوران ، 3 سنگ‌ نوشته مستقل بر روی سکّوهای بنا ایجاد شده ‌است که اطلاعات گسترده ای در خصوص ساسانیان ارائه می‌ کند .
گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی گردشگری ایران
 ·  Translate
10
Add a comment...

Siamak B
owner

متفرقه  - 
 
فن‌آوری خنک کننده ساختمان از طريق ارسال گرما به فضا!!

اين محصول انقلابی، که می‌تواند ساختمان‌ها را حتی در روزهای داغ سرد کند، بصورت صفحات چندلايه ساخته شده است و میتوان آن را مانند پانل های خورشيدی بر روی بام ساختمانها نصب نمود.

این تصوير پانل منعکس کننده نور خورشید دریافتی را (زرد) نشان می‌دهد که در غیراین‌صورت ساختمان را گرم می‌کرد. سپس پانل حرارت را از داخل ساختمان به صورت اشعه مادون قرمز (اشعه مایل به قرمز) به فضا می‌فرستد. 
 
دانشمندان ماده‌ای را اختراع کرده‌اند که می‌تواند حرارت داخل ساختمان را، همراه با تابش گرمای خورشید، به فضا ارسال کند.

اين محصول انقلابی، که می‌تواند ساختمان‌ها را حتی در روزهای داغ سرد کند، بصورت صفحات چندلايه ساخته شده است و میتوان آن را مانند پانل های خورشيدی بر روی بام ساختمانها نصب نمود. اما تفاوت آنها با پانل‌های خورشيدی اين است که به جای تبدیل نور خورشید به انرژی، اين صفحات گرما را به نور نامرئی تبديل می‌کند و سپس آن را بصورت اشعه مادون قرمز تشعشع می‌دهد.

شان‌هوئی فن، استاد مهندسی برق دانشگاه استانفورد، در توضيح اين تکنولوژی گفت، اين پانل‌ها - که شامل لایه‌ای از مواد مشابهی است به آنچه که در شن و ماسه یافت می‌شود - مانند نوعی آینه مخصوص عمل می‌کند، که هم حرارت را از داخل ساختمان بيرون می‌کشد و هم اشعه خورشید را انعکاس می‌دهد، سپس هردو را يکصد کيلومتر به فضای سرد خارج از کره زمين می‌فرستد.

به برق نیازی نيست

فن گفت، «این ساختاری است که خود را بدون استفاده از برق خنک می‌کند، حتی در زیر آفتاب. بنابراین، اساسا آنچه که انجام می‌دهد اين است‌که گرما را به فضای خارج می‌فرستد و همچنین نور خورشید را منعکس می‌کند تا ساختمان توسط خورشید گرم نشود. و در نتیجه شما اگر آن را بر روی سقف قرار دهيد، به میزان قابل توجهی دمای ساختمان را پایین می‌آورد.»

اين پانل‌ها، که اگر با دست لمسشان کنيد حتی در آفتاب خنک هستند، می توانند دمای داخل ساختمان را تقريبا ۵ درجه خنک‌تر کنند. و هنگامی که حرارت به فضا فرستاده می‌شود، با فرکانسی فرستاده می‌شود که هنگام عبور از جو زمين هوا را گرم نمی‌کند. فن گفت، این تقریبا مانند در اختیار داشتن پنجره‌ای به فضا است.

به گفته فن، یکی از موارد استفاده اين پانل‌ها در ساختمان‌هايی است‌که به برق یا تهویه هوا، مثلا در کشورهای در حال توسعه، دسترسی ندارند.

گفته می‌شود که تا ۱۵ درصد انرژی مورد استفاده در ايالات متحده صرف بکاربردن سيستم‌های خنک کننده و تهويه هوا می‌شود. تحقيقگران می‌گويند می توان پس از نصب اين پانل‌ها بر روی بام ساختمانها، اين مقدار را در دراز مدت صرفه‌جويی کرد.
 ·  Translate
3
Add a comment...

Siamak B

Shared publicly  - 
 
 
شماره 243 ماهنامه نجوم منتشر شد

شماره 243 ماهنامه نجوم با تازه‌هایی از تیتان، قمر زحل، مشتری، دوردست‌های منظومه شمسی، چشم‌انداز مأموریت‌های فضایی، جابه‌جایی رکورد سقوط آزاد و نشانی کهکشان راه شیری، مأموریت پرچالش رزتا و فیله، ماجرای رکوردشکنی رویت هلال و ... منتشر شد.

در شماره ۲۴۳ ماهنامه نجوم گزارش اختصاصی از دریافت جایزه ترویج علم ایران توسط ماهنامه نجوم به چشم می‌خورد. ژرفای این شماره به مأموریت چالش‌برانگیز رزتا و سطح‌نشین همراهش فیله اختصاص دارد. همچنین پرونده‌ای درباره ماجرای رکوردشکنی رویت هلال و وضعیت رویت‌پذیری هلال نوشته شده است. گفت‌وگوی این شماره با رضا منصوری درباره جایزه ترویج علم و جایگاه توسعه علمی در ایران و سرنوشت رصدخانه ملی است. محتوای افزوده را نیز در صفحاتی که با واقعیت افزوده همراه است می‌توانید دنبال کنید.

درباره‌ی این شماره‌ی ماهنامه بیشتر بخوانید:

http://nojum.ir/fa/events/1393/09/12/nojum-243.aspx
 ·  Translate
View original post
8
Add a comment...

Siamak B

Shared publicly  - 
 
به بعضی‌ها باید جدا خسته نباشید گفت بخاطر تلاش بی وقفه‌ای که برای دریوزه بودن دارن!
بخدا همینجوری هم باورت داریم، حداقل یکم به خودت استراحت بده از دست نری.
 ·  Translate
5
Add a comment...

Siamak B

Shared publicly  - 
 
 
"اگر کشور جنگل شد
دلیل نمیشود که تو باید حیوان شوی"

زبدانی، ریف دمشق، سوریه
 ·  Translate
View original post
7
Add a comment...
Have him in circles
1,003 people
Gaargi S (Techglimpse)'s profile photo
KLM KL's profile photo
sorna kavoosi's profile photo
Vida Ta's profile photo
ali ahmadi's profile photo
Shakiba Hd's profile photo
Jon Chen's profile photo
‫پرشين پت‬‎'s profile photo
Masoud Kianbakht's profile photo

Siamak B

Shared publicly  - 
 
دوستان عزیز، گروه ایرونی جماعت پذیرای حضور شماست.
یــک گــروه گــــرم و دوستـانـه
 ·  Translate
3
Add a comment...

Siamak B

Shared publicly  - 
 
 
از پیرمردى پرسيدند:
چرا ناراحتى؟
گفت:
جاسيگاريم شکست
گفتند مگر چه قدر قیمت  داشت؟
گفت به قيمتش نيست...
"تمام
جوانيم
را
در
آن
سوزاندم"...
 ·  Translate
53 comments on original post
10
Siamak B's profile photoسمــانه قاسمــی's profile photo
5 comments
 
+Siamak B
باشه سیامک جان
 ·  Translate
Add a comment...

Siamak B
owner

اخبار جدید  - 
 
ناسا امروز جمعه (پنجم دسامبر، چهاردهم آذر) پرتاب آزمایشی مدل بدون سرنشین سفینه اوریون را با پرتاب یک موشک دلتا از پایگاه فضایی کیپ کاناورال به فضا انجام داد.

سفینه مخروطی شکل اوریون که به آپولو، سفینه‌ای که بشر را به ماه برد، شباهت دارد برای سفر انسان به ماه و مریخ طراحی شده است.

در این پرتاب آزمایشی، اوریون تا ارتفاع شش هزار کیلومتری زمین بالا خواهد رفت و کره زمین را دو بار دور خواهد زد و بخشی از تجهیزات مهم اوریون از جمله سپر حرارتی و چتر های فرود آزمایش خواهند شد.

در بازگشت از این ارتفاع، سرعت اوریون در زمان ورود به جو زمین به سی هزار کیلومتر در ساعت خواهد رسید، تقریبا معادل سرعت بازگشت یک سفینه از ماه به جو زمین.

به این ترتیب، دمای اوریون تا دو هزار درجه سانتی گراد بالا خواهد رفت و دانشمندان کارایی سپر حرارتی را برای محافظت سفینه و تجهیزات آن بررسی خواهند کرد.

تقریبا چهار ساعت و نیم بعد از پرواز، اوریون، در اقیانوس آرام در شبه جزیره بایای مکزیک فرود خواهد آمد. متخصصان در این فرود کارآیی چترهای فرود را آزمایش خواهند کرد.

یک هواپیمای بدون سرنشین ناسا هم آخرین لحظات این فرود را فیلم برداری می‌کند.

پس از فرود اوریون، غواصان نیروی دریایی آمریکا بلافاصله خود را با قایق های تندرو به آن می رسانند و بعد آن را با یک کشتی به ساحل یدک‌ خواهند کرد.

پرتاب آزمایشی اوریون قرار بود دیروز پنجشنبه انجام شود اما وزش بادهای شدید و دلایل فنی باعث شد این آزمایش یک روز به تعویق بیفتد.

بجز اوریون، ناسا در حال تولید یک موشک جدید و پرقدرت برای حمل اوریون است. این موشک در سال ۲۰۱۷ یا ۲۰۱۸ آماده پرتاب خواهد شد.

تا آن زمان از موشک سنگین دلتای چهار، عظیم ترین موشک دنیا، استفاده خواهد شد.
 ·  Translate
13
1
ali abrand's profile photoSiamak B's profile photo
2 comments
 
خواهش میکنم دوست عزیز. چشم حتما
 ·  Translate
Add a comment...
 
پر جستجوترین کلمات کلیدی در سایت گوگل که مربوط به هفته گذشته در ایران و تاریخ اول آذر 1393 در این مطلب قرار داده است. 10 عبارت پر جستجو در هفته گذشته به ترتیب به صورت زیر هستند:

۱- پاشایی
۲- مرتضی پاشایی
۳- دانلود
۴- عکس
۵- فیلم
۶- آهنگ
۷- دانلود آهنگ
۸- مراسم مرتضی پاشایی
۹- تشییع مرتضی پاشایی
۱۰- آهنگ مرتضی پاشایی

همچنین کلمات کلیدی زیر بیشترین رشد جستجو را در هفته گذشته داشته اند:

۱- تشییع جنازه پاشایی
۲- پشییع مرتضی پاشایی
۳- خاکسپاری پاشایی
۴- مراسم تشییع پاشایی
۵- مراسم مرتضی پاشایی
۶- بهشت زهرا
۷- فیلم مرتضی پاشایی
۸- عکس مرتضی پاشایی
۹- دانلود آهنگ پاشایی
۱۰- آهنگ مرتضی پاشایی

همانطور که در جریان هستید همواره پر سرچ ترین کلمه کلیدی در داخل ایران کلمه دانلود بوده و تا جایی که من خبر دارم هیچ وقت عبارتی نتوانسته بود جای این کلمه را بگیرد. اما در هفته گذشته عبارات پاشایی و مرتضی پاشایی جستجویی بیشتر از کلمه دانلود داشته اند که در نوع خود جالب است.
 ·  Translate
8
Babak Bastan's profile photo
 
خدایش رحمت کند
 ·  Translate
Add a comment...
 
مرتضی پاشایی و برادرش مصطفی
 ·  Translate
10
Add a comment...
 
مرتضی ماندگار شد
مرتضی پاشایی رفت. همه ناراحتیم که چرا دیگه آهنگ جدید ازش نخواهیم شنید.
ولی چیزی که بیشتر منو ناراحت میکنه، مکالمه تلفنی نسبتا کوتاهی بود که به واسطه دوست خوبم +Kamran Ghafari​ با ایشون داشتم. یادمه نگران بود و درمورد بیماری که اخیرا پشت سر گذاشته بودم سوال کرد و من هم قول دادم که دوران بیماری رو به خوبی پشت سر میگذاره و خیلی زود حالش خوب میشه.
ایشون در اوج محبوبیت انقدر خاکی و فروتن بود که خیلی دوستانه صحبت کرد، آدرس اکانت پلاسم رو پرسید، یه گشت کوتاهی داخلش زد و دست آخر هم دکلمه کوتاهی با صدای خودش ضبط کرد و از طریق واتس آپ واسم فرستاد.

متاسفانه خدا جور دیگه‌ای خواست و ایشون از بین ما رفت، اما یادش همیشه در دل ما خواهد موند.
#مرتضی_پاشایی

دکلمه رو میتونید از این لینک دانلود کنید.
 ·  Translate
15
1
Faramarz Azimi's profile photoروز به's profile photoSiamak B's profile photoali rahmani's profile photo
6 comments
 
+روز به آقا من با کامپیوتر چک میکنم درستش میکنم. خبرت میکنم
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have him in circles
1,003 people
Gaargi S (Techglimpse)'s profile photo
KLM KL's profile photo
sorna kavoosi's profile photo
Vida Ta's profile photo
ali ahmadi's profile photo
Shakiba Hd's profile photo
Jon Chen's profile photo
‫پرشين پت‬‎'s profile photo
Masoud Kianbakht's profile photo
Basic Information
Gender
Male
Looking for
Friends, Dating, A relationship, Networking
Relationship
In a relationship
Other names
سیامک
Story
Tagline
هرکی از ما گذشته، رفته یه دور زده برگشته!
Introduction
I'm interested in:
PhysicsAstronomyInternet, Book, Travel, Photography, Movie, Food Android :)

علاقه مند هستم به:
فیزیک، نجوم، مسافرت و گردش، عکاسی، اینترنت، کتاب، فیلم، خوراکی و اندروید.

Work
Occupation
Website Moderator
Contact Information
Work
Email
زیبا با فروشنده های گران فروش
Public - 11 months ago
reviewed 11 months ago
پایتخت اولین و بزرگترین امپراطوری جهان! عاشقشم.
Public - 11 months ago
reviewed 11 months ago
No thing, just perfect.
Public - 3 years ago
reviewed 3 years ago
Public - 3 years ago
reviewed 3 years ago
6 reviews
Map
Map
Map
من که چند بار رفتم غذاهاش رو خیلی جالب ندیدم. می شد گفت خوب نبود. واسه همینم دیگه نرفتم.
Public - a year ago
reviewed a year ago
Public - 3 years ago
reviewed 3 years ago