Profile cover photo
Profile photo
Shqiperia
84 followers -
Shqiperia.com Portal
Shqiperia.com Portal

84 followers
About
Posts

Post has attachment
Rama Tifozet lojtari me i mire. - Rama – “Barazimi do qe më i drejtë po ky është futbolli. Sot lojtari më i mirë ishte publiku fantastik kuqezi. Nesër ditë e re ëndrra vijon në Armeni!”Vuçiç – “Unë përgëzoj lojtarët tanë për fitoren e merituar loja e ndershme dhe sjellje dinjitoze që u tregua në ndeshjen e mbrëmshme” ka reaguar Kryeministri serbSaimir Tahiri – Nuk fituam në fushë por jashtë saj! Shembull qytetarie dhe respekti. Faleminderit Policisë së Shtetit dhe çdo qytetari që ndihmoi të...

Post has attachment
Mediat serbe Shqiptaret te bindur per fitore bast 2 mije euro per kombetaren e tyre

Post has attachment
Snajperet ulen armet dhe te gjithe shkuan ne shtepi te heshtur

Post has attachment
Ivanovic Dje sishte Shqiperia e vertete...kualifikohet - Kapiteni i Kombëtares serbe Branislav Ivanoviç në një intervistë për gazetarin Andi Kapxhiu në Report TV e cilësoi profesional organizimin e ndeshjes. Ai mendon se Shqipëria do të kualifikohet në Evropian. Ivanoviç diçka për ndeshjen ju e fituat 2-0 ndaj Shqipërisë Sinqerisht e them se ishte një ndeshje shumë e vështirë kishte presion mbi të dyja skuadrat. Ne hymë në fushë më mirë psikologjikisht dhe e dominuam pjesën e parë dhe në fu...

Post has attachment
Rama endrra vijon ne Armeni. Vucic Serbia fitoi me ndershmeri

Post has attachment
Shefi i Sigurise ne Federaten Serbe I befasuar nga masat e Policise Shqiptare

Post has attachment
Portugalia kualifikohet dhe i ben dhurate Shqiperise - Portugalia ka mundur Danimarkën 1-0 në Bragë dhe përveç se i ka bërë një nder Shqipërisë duke e lejuar të ëndërrojë për “Francë 2016” është kualifikuar në Kampionatin Europian në kuotën e 18 pikëve.Ka qenë një ndeshje e mirë ajo e skuadrës vendase e cila e ka kërkuar golin në pjesën më të madhe të takimit. Vendimtar për portugezët ka qenë mesfushori Zhoao Mutinjo i cili me një veprim teknik nga jashtë zonës ka goditur me të djathtën duk...

Post has attachment
Ja pse Kolarov festoi me 3 gishta pas golit te pare ne Elbasan Arena

Post has attachment
Shqiperia nje fitore larg per te shkruar historine - Shqiperia do ta kerkoje shansin per tu kualifikuar ne Euro 2016 ne ndeshjen e fundit kualifikuese pas humbjes prej 0-2 ne Elbasan Arena nga Serbia. Kuqezinjtë e filluan mirë sfidën duke e mbajtur në presion kundërshtarin madje në periudha kohore loja zhvillohej në gjysmëfushën serbe. Sidoqoftë skuadra mysafire kishte momentet e veta. Ata arritën që ta fusin një herë topin në rrjet mirëpo paraprakisht kishte ndërhyrje në portierin Berisha....
Wait while more posts are being loaded