Profile cover photo
Profile photo
Shqiperia
82 followers -
Shqiperia.com Portal
Shqiperia.com Portal

82 followers
About
Posts

Post has attachment
Disa të dhëna mbi teknikën e ndërtimit në banesën beratase. – Nga: Genc SAMIMI Banesat beratase të ndërtuara në lagjet Kala, Mangalem dhe Goricë ngrihen mbi një terren të pjerrët shkëmbor. Themelet mbështeten direkt mbi shkëmb ose në rast se ai nuk është…
Add a comment...

Post has attachment
Kioskëzimi i Tiranës/ Veliaj mbush kryeqytetin me kioskat e salçiçeve të Agim Zeqos. – Kryebashkiaku Erion Veliaj, duket se nuk ka të ndalur, me planin e tij për “kioskëzimin” e Tiranës. Kryeqytetit tashmë i janë shtuar disa kioska të reja, ngjyrë kafe,…
Add a comment...

Post has attachment
Deputet, varfëria nuk ka nevojë për rrogën tënde!- Ku është shteti social këtu? Ngjarje të dhimbshme. Deri tek trokitja në media. Një kronikë në lajme të shpëtojmë ‘X’ hallexhi. E nëse ka fat del një Y bamirës. E ku është shteti social këtu? Nga: Daniela…
Add a comment...

Post has attachment
Ekspozitë pikture një ditë para ditëlindjes….Me piktorin mirditas Pjetër Marku Nga Martin DEDAJ Piktori mirditas 71-vjeçari Pjetër Marku i është rikthyer përsëri Lezhës, teksa ditë më parë (23 Mars 2018) në Galerinë e Arteve të këtij qyteti, në…
Add a comment...

Post has attachment
As alkooli as cigarja, çfarë po i vret më shumë njerëzit sot.- Në shumicën e studimeve të nxjerra nga studiues të ndryshëm kemi dëgjuar se alkooli dhe cigarja janë dy faktorë negativë që ndikojnë drejtpërsëdrejti në shëndetin tonë. Por sipas një studimi…
Add a comment...

Post has attachment
Rreziku që ju kanoset nëse mbani breshkë si kafshë shtëpiake. Bakterie qe shkaktojne vdekjen tek femijet. – Macet e qentë janë konsideruar gjithnjë si kafshë shtëpiake, por vitet e fundit njerëzit po e zgjerojnë rrethin e kafshëve të ashtuquajtura…
Add a comment...

Post has attachment
Minat e HEC-eve shkaterrojne kullat në Valbonë.- Banorët e Valbonës po mbajnë sot (të hënën) të bllokuar rrugën që lidh zonën turistike me pjesën tjetër të vendit, në protestë për shpërthimet që janë bërë një ditë më parë nga kompania që po ndërton…
Add a comment...

Post has attachment
Pse po vdesin “Pemët e Jetës”? – Sunland Baobab me moshë 1000 vjeçare dhe pema më e madhe e Afrikës u rrëzua vitin e kaluar. Një tjetër baobab i famshëm, pema Chapman në Botsvana u rrëzua në vitin 2016. Sipas një studimi të publikuar në “Nature Plants”…
Add a comment...

Post has attachment
Nishi dikur ishte tërësisht qytet shqiptar (Album me FOTO).= Përveç statistikave të shumta nga historian shqiptarë, këto foto janë një dëshmi e madhe se qyteti Nish i Serbisë qendrore para 100 viteve ka qenë i populluar kryesisht nga shqiptarët, përcjellë…
Add a comment...

Post has attachment
Keshtjella e Muzakajve te Kelcyres. – Selia e Pasardhesve te nje Dege te Familjes Princerore Shqiptare MUZAKA. Duhet nje arkeologe si Etleva Nallbani te beje kerkime Arkeoogjike per rrenjet e hershme shqiptare dhe jo arkeologe te plazheve dhe bregdetit.…
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded