Profile cover photo
Profile photo
‫شید شاد‬‎
44 followers -
آموزش خلاقیت و سرگرمی کاردستی و آزمایشهای علمی
آموزش خلاقیت و سرگرمی کاردستی و آزمایشهای علمی

44 followers
About
Posts

Post has attachment
اندرو گلدسورتی(andrew Goldsworthy) یک هنرمند طرفدار محیط زیست می‌باشد که با استفاده از طبیعت آثار منحصر بفردی خلق می‌کند.در این روزهای بهاری شما هم می‌توانید با الهام گرفتن و خلاقیت با طبیعت ، همچین کار هنری را بهمراه کودک تان با برگها و چمن ها خلق نمایید.تنها قدری خلاقیت و رفتن به طبیعت لازمه اش است.
Add a comment...

Post has attachment
آزمایش آینه ها برای ایجاد حس خیالی و فریب مغز در نقاطی از بدن که تحت تاثیر نیستند می‌پردازد.
Add a comment...

Post has attachment
توانایی در شناسایی الگوهای عددی و رابطه بین اعداد یکی از بلوک‌های سازنده برای رسیدن به موفقیت، در مراحل بالاتر ریاضی می‌باشد.و این بازی الگو عددی یک موقعیت عالی برای تمرین در این راه است.
بازی الگو عددی
مزیتهای این بازی الگو عددی چیست
Add a comment...

Post has attachment
در بازی ریاضی شمارش معکوس کودک شما باید با عملیات تفریق به عدد صفر برسد تا برنده شود.در ابتدا بازی با پرتاب جفت تاس و داشتن عدد ۹۹ شروع می‌شود و با تفریق عدد بدست آمده تا رسیدن به صفر بازی ادامه دارد.شانس کسیکه عدد بزرگتری داشته باشد بیشتر است این بازی ریاضی شمارش معکوس یک ایده عالی برای کمک به آموزش ریاضی و عملیات جمع و تفریق می‌باشد که در غالب بازی سرگرم کننده و هیجانی می‌توانید ، این بازی ریاضی را برای سرعت العمل در مهارت جمع و تفریق بدون انگشت و تقویت قوای ذهنی و تفکر کودک‌تان داشته باشید.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
کارت تبریک با سر نوشابه خلاقیتی با مواد دورریختنی می‌باشد.شما براحتی می‌توانید این کاردستی را با کودک‌تان درست کنید و یک ایده دیگر برای کارت تبریک و هدیه مناسبتی می‌باشد.
http://www.shidshad.com/2032/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%A7%D8%A8%D9%87/
Add a comment...

Post has attachment
این کاردستی روز مادر با طرح دست کودک را با کمک کودکتان می‌توانید انجام بدهید .مطمئن باشید همیشه یادگاری ،آنرا نگه خواهید داشت و کودک شما هم از آنجا که درساخت این کاردستی با کمک کشیدن طرح دستش همچین کار زیبایی را بعنوان هدیه روز مادر برای شما انجام داده ، کلی لذت خواهد برد .
Add a comment...

Post has attachment
هدیه روز مادر امسال چه زیباتر است اگر با کمک خود کودکتان تهیه نمائید .ایده کاردستی قلبی امروز بسیار سریع و آسان می باشد.
Add a comment...

Post has attachment
روز مادر نزدیک است پس چه بهتر تا بهانه ای شود و با کودکمان یک سرگرمی خلاقانه داشته و هم هدیه روز مادری باشد که همیشه به آن افتخار کنیم پس با آموزش چند کاردستی در زمینه هدیه روز مادر با ما همراه باشید
http://www.shidshad.com/
Add a comment...

Post has attachment
آموزش یخ های جادویی را ما در این فعالیت خواهیم داشت. کودک شما حتما مجذوب این فعالیت سرگرم کننده خواهد شد و یک تفریح علمی نیز برای او محسوب میشود.

در این آموزش دانشمند کوچولوی شما با یخی که در حال ذوب شدن است و چند قطره رنگ خوراکی، یخ های جادویی خواهد ساخت . به او در انجام این فعالیت کمک کنید .در ضمن بهتر است از لباس های قدیمی حین انجام کار استفاده کنید و میز کار خود را با روزنامه بپوشانید.


لوازم مورد نیاز:

قطره چکان
 چند عدد قالب یخ
 ظرف مناسب
 سه کاسه پلاستیکی
 رنگ های مجاز خوراکی (زرد ،قرمز،آبی)
کارهایی که باید انجام دهید:

نصف فنجان آب را در در هر یک از ظرف ها بریزید و همزمان از کودک خود بخواهید در انجام این کار به شما کمک کند .
از هر رنگ در ظرف مخصوص آن رنگ بریزید و مخلوط کنید تا زمانی که رنگ یکدستی حاصل شود.
قالب  یخ ها را در یک ظرف مناسب قرار دهید.
با کودک خود در مورد رنگ های اصلی صحبت کنید و برای او توضیح دهید که چگونه با ترکیب این سه رنگ با یکدیگر میتوانیم رنگ‌های دیگر را بسازیم.
طرز استفاده از قطره چکان را به کودک خود آموزش دهید و با این وسیله چند قطره رنگ قرمز درون یخ ها بریزید و به او آمیخته شدن رنگ و آب را نشان دهید.
از کودک خود بخواهید بوسیله قطره چکان رنگ آبی را در همان قالب بریزد و با او درباره چگونگی ترکیب رنگ قرمز و آبی صحبت کنید و در نهایت درباره رنگ بنفش به ‌دست آمده و طرح هایی که توسط آب رنگی بر روی یخ  پدید آمده ذهن او را به چالش بکشانید.
در مرحله بعدی به او بگویید رنگ های زرد و آبی را برای بدست آوردن رنگ سبز به کار ببرد و همینطور می توانید با ترکیب رنگ های زرد و قرمز، رنگ نارنجی را به دست آورید.
پس از اینکه کودک شما رنگ های مختلف را آزمایش کرد، از او بخواهید رنگ‌های مختلف را با هم ترکیب کند و از تجربه خود با شما صحبت کند و همچنین می توانید به او نشان دهید که می تواند رنگ های جدیدی را ابداع کند.
همینطور که او مشغول بازی است ، یخ شروع به ذوب شدن می کند . از او بپرسید چه نظری در باره ذوب شدن یخ ها دارد و به او توضیح دهید  زمانی یخ ذوب میشود که دمای هوا به بالای ۳۲ درجه برسد چون این دمایی است که انجماد رخ میدهد.
 

زمانی که این تجربه سرگرم کننده به پایان رسید، از کودک خود بخواهید در تمیز کردن میز کار به شما کمک کند . همچنین ممکن است دستهای کودک شما رنگی شده باشد ،او با این آموزش هیچگاه درس هایی را که در مورد ساخت رنگ ها یاد گرفته را ، فراموش نخواهد کرد و از دیدن تاثیرات زیبای رنگ ها بر روی یخ ها لذت خواهد برد.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded