Profile

Cover photo
718 followers|58,761 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Sesan

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

Sesan

Shared publicly  - 
 
Tens Cihazı Acura AC-614 - Sesan http://sesanltd.com.tr/tens-cihazi-acura-ac-614/
1
Add a comment...

Sesan

Shared publicly  - 
 ·  Translate
1
Add a comment...

Sesan

Shared publicly  - 
 ·  Translate
1
Add a comment...

Sesan

Shared publicly  - 
 
Ateş Ölçer (Termometre) Paul Hartmann Thermoval Duo Scan 925084 - Sesan http://sesanltd.com.tr/ates-olcer-termometre-paul-hartmann-thermoval-duo-scan-925084/
 ·  Translate
1
Add a comment...

Sesan

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

Sesan

Shared publicly  - 
 
Kan Şekeri (Glukoz) Ölçüm Cihazı Roche Accu-Chek Performa Nano - Sesan http://sesanltd.com.tr/kan-sekeri-glukoz-olcum-cihazi-roche-accu-chek-performa-nano/
 ·  Translate
1
Add a comment...

Sesan

Shared publicly  - 
 
Uyku Apnesi Hastalığı Depresyon Riskini Artırıyor

http://sesanltd.com.tr/uyku-apnesi-hastaligi-depresyon-riskini-artiriyor/

Bilimsel çalışmalar uyku apnesi olan kişilerin daha uzun süre depresyon yaşadıklarını gösteriyor.

Uyku apnesi olan bir kişinin uyku sırasında solunumu düzensizdir. Bu nedenle yeterli oksijen alamayan vücut sürekli stresli durumda kalır. Uzun süre bu şekilde yaşayan bir kişinin ruh hali depresyona daha yatkındır ve daha uzun süren depresyon atakları geçirir. Uyku apnesi tedavi edilmezse daha büyük problemlere neden olabilmektedir.

Avusturalya’da bay ve bayan karışık 293 uyku apnesi hastasında bir test yapılmıştır ve bu testin başında hastaların yaklaşık % 73 kadarının depresyonda olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca bu hastaların depresyon seviyelerinin oldukça ilerlemiş durumda olduğu da belirlenmiştir. Testin başında 41 hasta bu şekilde yaşamaktansa ölmenin daha iyi olduğunu belirtmiştir.

293 hasta üzerinde 4 ay boyunca CPAP terapisi uygulanmıştır. Testin sonucunda bu hastaların yalnızca % 4’ünde depresyon belirtileri görülmeye devam etmiştir. Bu da uyku apnesi hastalığının ruh sağlığımız üzerindeki olumsuz etkilerini ispatlamaktadır.

Bu hastalığın sosyal hayatımız üzerindeki olumsuz etkisi sanıldığından daha fazladır. Dünya’da milyonlarca kişi uyku apnesi hastalığından dolayı yüksek tansiyon, kalp krizi, tip 2 diyabet ve depresyon gibi sayısız sağlık problemiyle karşı karşıya kalmaktadır. Sonuç olarak uyku apnesinin neden olduğu depresyon riskinden kurtulmak için kişiye CPAP terapisi uygulanmalıdır.

http://sesanltd.com.tr/uyku-apnesi-hastaligi-depresyon-riskini-artiriyor/
 ·  Translate
1
Add a comment...
Story
Tagline
Sesan, medikal ürünlerde güvenilir adres!
Introduction
Sesan, medikal ürünlerde güvenilir adres!

1988 yılında sağlık ve tıbbi cihaz sektörüne teknik servis hizmetleri vererek işe başladığımızda adımız Sesan‘dı.

Sesan demek;
İnsan sağlığını ve çevre korunmasını kendisine ilke edinmiş, ülkemizde medikal ve tıbbi cihaz sektöründe faaliyette bulunan, güçlü ve saygın isminin gelecekte de aynı şekilde anılıyor olmasını düşünen, faaliyet gösterdiği ticaret alanındaki bugünkü önemli konumunu piyasa lideri haline getiren, dinamik, gelişen ve kapasitesini artıran örnek şirket kültürünü devam ettiren, tüm partner ve çalışanlarına mutlu ve güçlü bir ailenin bireyi olarak hissetmesini sağlayan, zengin ürün portföyü ile piyasanın ihtiyaçlarına cevap veren, dahil olduğu pazarda hızlı büyüyen ve ona yön veren, güvenilir ve saygın bir firma olmak demektir.

1988 yılında Sesan doğdu. İlk dönemlerinde ağırlıklı olarak merkezi yoğun bakım sistemlerine teknik servis hizmetleri veriyordu. İlkeli ve dürüst çalışmanın karşılığını alarak büyümesini devam ettirdi.

1989 yılında “Satış ve Pazarlama Departmanı”nı oluşturdu.

1990 yılında Sesan, portföyüne “Radyoloji” alanındaki ürünleri ekledi.

1994 yılında ürün portföyünü genişletti ve Türkiye genelinde özel hastanelerin “Anahtar Teslim Projeleri”ni yapmaya başladı.

1996 yılında TSE-HYB (Türk Standartları Enstitüsü Hizmet Yeterlilik Belgesi) aldı.

2000 yılında Türkiye genelinde taahhütlü devlet ihalelerine katılmaya başladı.

2001 yılında yurtiçi ortaklıklar yaparak ithalata ve ihracata başladı.

2006 yılına kadar ithalat, ihracat, Türkiye genelindeki anahtar teslim projeler ve taahhütlü devlet ihaleleri ile yoluna devam eden Sesan, aynı zamanda kuruluşundan itibaren verdiği servis hizmetlerinin kalitesini de Avrupa Standartları’na yükseltti.

2006 yılının ortalarında oluşturduğu yurtdışı ortaklıklar ile yeni bir çağa atladı.

2007 yılında Avrupa pazarına açılarak uluslararası ticaret hacmini ikiye katladı.

2008 yılında Sesan, kurumsal yapısında yenilikler yaparak, kazanç sağladığı sektöre daha iyi hizmet edebilmek için, “Önce İnsan” ilkesi ile, dünyada ilerleyen ancak ülkemizde henüz çok bilinmeyen hastalık türleri ve tedavileri üzerinde araştırma ve çalışmalar sonucu evde hasta bakım alanında yatırım yapmaya karar verdi. Bu konuda hizmet verecek olan departman oluşturuldu ve öncelikle solunum ürünlerini bünyesine kattı.

2010 yılında solunum grubu ürünlerinin bölgesel distribütörlükleri ile yoluna devam etti.

2011 yılında yatan hastalar ile ilgili ürünleri bünyesine kattı.

2013 yılında çeyrek asırdır yaşayan kurum kültürünü marka çatısı altında birleştirdi.

2013 yılının ortalarında solunum ve yatan hasta grubu ile ilgili Türkiye genelinde bayi ağı oluşturmaya başladı.

2014 yılında geliştirilen çözüm ortaklıkları ile hizmet portföyünü genişleterek çeşitli medikal hizmetleri bünyesine kattı.

Sesan olarak öncelikle insan sağlığı ilkesi ile doktor, hasta ve tedavi ürünleri ilişkisinin ayrılmaz bir parçası olmayı hedefledik. Ticari firma gibi davranmaktan çok akademik bir kurum gibi çalışarak uzman ve tecrübeli kadromuz ile ülkemiz insanına hizmeti, manevi bir borcumuz olarak görüyoruz.

Günümüzde Sesan, 40’a yakın sayıda çalışanı, Türkiye genelindeki bayi ağı, ortak ticari işletmeleri, ihracatları, ithalatları, distribütörlükleri ve sosyal paylaşım platformları ile sektörün önde gelen firmaları arasında yerini almıştır.

Her nefeste birlikte…

Links
YouTube
Contact Information
Contact info
Phone
0232 483 50 51
Email
Address
847/1 Sok. No: 8/F Sağlık İş Hanı Kemeraltı Konak İzmir
847/1 Sok. No: 17/A Kemeraltı Konak İzmir