Profile cover photo
Profile photo
Sergiusz Borecki
176 followers -
#QUINOX Bushcraft Survival, skauting, turystyka i krajoznawstwo
#QUINOX Bushcraft Survival, skauting, turystyka i krajoznawstwo

176 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
Jeśli chcesz komuś pomóc - możesz! Pomóż Gabrysi!

Poniżej wklejam informację, jak możesz pomóc mojej siostrzenicy.

Jeśli przejrzycie apele o pomoc z poprzednich lat (wystarczy przewinąć stronę niżej), jeśli popatrzycie na zdjęcia Gabrysi sprzed roku, dwóch, trzech, gdy walczyła z białaczką i innymi dolegliwościami - łatwo dostrzeżecie, że Wasza pomoc przyniosła skutek. Na zdjęciu poniżej, Gabrysia jaką jest dzisiaj - chodząca do szkoły uczennica. Zmaga się oczywiście z różnymi słabościami i wrodzonymi dolegliwościami, ale żyje, ma chęć żyć i uczyć się. I przynosi radość ludziom w około.

Dziękujemy za każde Twoje wsparcie!
Photo
Add a comment...

Post has attachment


Zapraszam na sesję zimową Kursu Instruktorów Bushcraftu i Survivalu.

Ta sesja będzie krótka, w związku z czym bardzo intensywna. Zgodnie z zasadami Kursu IBiS, uczestnicy częściowo przygotowują warsztaty, które podlegają szerokiej ocenie. Warunkiem zaliczenia kursu jest uczestnictwo w co najmniej trzech sesjach w różnych porach roku oraz zaliczenie zleconych zadań.

Organizatorem kursu jest niezmiennie Szkoła Bushcraftu QUINOX. (www.quinox.net)

Po więcej informacji pisz: sb(zwierzak)quinox.net

Liczba uczestników ograniczona, więc trzeba się śpieszyć ze zgłoszeniem!

Ehh, nie ma co liczyć, że w trakcie sesji będzie śnieg. Przed dwoma laty, podczas zajęć zimowych mieliśmy -24 st. C. I co niektórzy odczuli to wyraźnie. Ofiar jednak nie było, o chorobach też nic nie wiem.

Na najbliższą sesję zapowiadają jednak temperatury plusowe i raczej opady deszczu. To też niezłe wyzwanie - chłód i wiatr, gdy wilgoć jest duża, naprawdę dają się we znaki. Poćwiczymy zatem zimowe biwakowanie w takim wydaniu.

Na zgłoszenia ostatnich chętnych czekam max. do WTORKU, 19 lutego. Po tym czasie już nikogo nie przyjmuję.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów - śmiało pytaj.
Kontakt do mnie: sb(zwierzak)quinox.net, tel: 690-073-444.

Dokładną informację i lokalizację uczestnicy otrzymują bezpośrednio.

Pozdrawiam,

Sergiusz Borecki
Szkoła Bushcraftu QUINOX

#QUINOX #kurs_instruktorski #bushcraft #survival #kurs
Photo
Add a comment...

Post has attachment
 
Zapraszamy na kolejną edycję Surv-InO, czyli nocną, surwiwalową imprezę na orientację.

Zapraszamy wszystkich, którzy w atmosferze zabawy chcą zimą, w nocnej scenerii lasu potrenować orientację terenową z mapą i kompasem; nie zabraknie surwiwalowych niespodzianek. Zawody odbywają się regularnie od kilki lat.
Do udziału w zawodach zaproszeni są wszyscy zainteresowani orientacją terenową, outdoorem i szeroko pojętym surwiwalem. Choć w szczególności impreza adresowana jest do członków Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu ( +SurwiwalEduPl ), jednak udział może wziąć każdy, kto ma ochotę.

* * * 

Cel imprezy: promocja działalności #SPSS , trening orientcji terenowej, integracja środowisk surwiwalowo-bushcraftowo-outdoorowych, dobra zabawa.

Termin: noc z 15 na 16 lutego 2019 (piątek / sobota).

Godzina: baza imprezy w Ponurzycy (patrz niżej) otwarta od godz. 18:00.  Odprawa i kumunikat techniczny o godz. 18:30. Pierwsze starty od godz. 19:00, co 5-10 minut. Zakończenie biegów do godziny 1:00. Podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom po zakończeniu zawodów.

Lokalizacja: Lasy okolic wsi Ponurzyca, ok. 40 km na S od Warszawy. Ponurzyca, przysiółek Mętraki. Baza imprezy oznaczona na mapie: https://osm.org/go/0Otfmw97?m=

Dojście / dojazd w najbliższym obrębie bazy będzie oznakowane w terenie.
Zmotoryzowani mogą zostawić samochody w pobliżu miejsca startu - będą "na oku" i bezpieczne.
Dojazd możliwy również pociągiem do stacji Kołbiel, stamtąd na piechotę należy iść drogą przez las ok. 4 km w kierunku na Południe do wsi Ponurzyca i dalej do przysiółka Mętraki (niedaleko starej szkoły).

Teren zawodów: leśny o zmiennej przebieżności, miejscami podmokły, urozmaicony. Jeden z najbardziej malowniczych obszarów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Trasy: trasy jednoetapowe w dwóch kategoriach: TP - trasa dla początkujących oraz dla startów rodzinnych, TS - trasa dla bardziej zaawansowanych, z elementami surwiwalu. Mapy pełne i przekształcone, przygotowane przez organizatora. 

Zespoły startowe: starty indywidualne lub zespołach 2-3 osobowych. Przy udziale dzieci poniżej 14 r.ż. zespoły mogą być liczniejsze. Każdy z uczestników powinien być wyposażony w latarkę i kompas, przyda się także ołówek, telefon komórkowy.

Koszt uczestnictwa: zrzuta na pokrycie kosztów przygotowania imprezy 10 zł / os., płatne u organizatora przed startem (członkowie SPSS, młodzież szkolna i starty rodzinne 7 zł / os). *

Uczestnictwo: na własną odpowiedzialność i z własnym wyposażeniem (kompas, prowiant, odzież na przebranie, ubezpieczenie NNW itp.). Osoby niepełnoletnie wyłącznie z pisemną zgodą rodziców/opiekunów i pod opieką osób dorosłych.

Zgłoszenie udziału wyłącznie mailem na adres: sb(wiadomoco)quinox.net. W zgłoszeniu należy podać nazwisko uczestnika/-ów i zadeklarować czy chce się korzystać z noclegu w schronisku. Zgłoszenia przyjmuję do dnia 13.02.2019 (środa) włącznie.

Nagrody dla zwycięzców: (1 miejsce) w każdej kategorii - drobne nagrody rzeczowe o charakterze survivalowym oraz dyplomy. Dla wszystkich chętnych potwierdzenia w książeczkach odznak InO. Nagrody funduje: #QUINOX.

Nocleg po zakończeniu imprezy:
Dla chętnych uczestników zawodów istnieje możliwość noclegu w warunkach surwiwalowych w naszym dużym szałasie, ew. można rozbić swój namiot, hamak. Sprzęt do spania należy mieć ze sobą.

Za dodatkową opłatą (15 zł / os) istnieje możliwość przenocowania w warunkach schroniskowych (dostęp do kuchni, WC, ciepłej wody, konieczny własny śpiwór) w odległości ok. 1 km od bazy.

UWAGA!
W bazie imprezy, czyli na miejscu startu / mety będzie cały czas dostępne ognisko i wrzątek oraz gorąca zupa z kotła. Na zakończenie zawodów, (zgodnie z nazwą imprezy ;-) ), rozgrzewający, aromatyczny poczęstunek.

Organizator: Zawody są imprezą statutową SPSS ( +SurwiwalEduPl ) i niedochodową, a wszelkie opłaty przeznaczone są wyłącznie na częściowe pokrycie kosztów organizacji imprezy. Podczas zawodów uczestników
i organizatorów obowiązuje Ramowy Regulamin Imprez SPSS: http://surwiwal.edu.pl/wp-content/uploads/OGOLNY-REGULAMIN-IMPREZ-SPSS-NEW.pdf  Impreza bezalkoholowa!

Inicjatorem i realizatorem imprezy jest QUINOX Bushcraft Survival

Kierownik imprezy: Sergiusz "Borsuk" Borecki (organizator Imprez na Orientację PTTK +SergiuszBorsukBorecki ).

W razie pytań piszcie na maila podanego wyżej.

Zapraszam na dobrą, aktywną zabawę w plenerze !

Sergiusz "Borsuk" Borecki
#QUINOX

#survino #bushcraft #survival #SPSS
 
Add a comment...

Post has attachment
Dla przypomnienia i zachęty - pięć lat temu, pierwsza konferencja SPSS :-)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
aktualizacja 29.10.2018 - lista już zamknięta!

Dwudniowy, jesienny warsztat botaniki użytkowej

Zapraszam na dwudniowy warsztat botaniki użytkowej w jesiennej scenerii lasów i łąk Mazowsza. Będziemy dużo przebywać w plenerze, omawiając zasoby roślinne obecnej pory roku.

W planie:

- ćwiczenia z rozpoznawania roślin użytkowych w plenerze,
- prawdy i mity w botanice surwiwalowej,
- zbiór, preparowanie, przechowywanie dzikich roślin i owoców,
- przygotowanie naparów, wywarów, wyciągów,
- zastosowanie kulinarne, rękodzielnicze i lecznicze roślin w surwiwalu,
- obróbka i konsumpcja zbiorów.

Lokalizacja: Ponurzyca, gm. Celestynów (dokładna lokalizacja zostanie przekazana zgłoszonym uczestnikom drogą mailową)

Termin: 3-4 listopada 2018, początek godz. 9:30 w sobotę, zakończenie ok. godz. 15:00 w niedzielę.

Koszt: 189 zł (członkowie SPSS 129 zł)

Dokładne informacje dot. lokalizacji, miejsca zbiórki oraz sposobie płatności zarejestrowani uczestnicy otrzymają drogą e-mailową.

Organizator: QUINOX Bushcraft Survival oraz Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu.

Prowadzący: Sergiusz Borecki*, kontakt: sb(zwierz)quinox.net

Zgłoszenia: FORMULARZ: https://goo.gl/forms/

Postanowienia:
1. Warsztat odbywa się zgodnie z postanowieniami Ogólnego Regulaminu Imprez SPSS (http://surwiwal.edu.pl/wp-content/uploads/OGOLNY-REGULAMIN-IMPREZ-SPSS-NEW.pdf).
2. Uczestnicy biorą udział w warsztacie na własną odpowiedzialność i powinni posiadać własne ubezpieczenie NNW.
3. Uczestnicy zobowiązani są posiadać odzież odpowiednią do pory roku i aktywności plenerowej.
4. Wyżywienie uczestników we własnym zakresie.
5. Nocleg w plenerze (istnieje możliwość skorzystania z namiotów organizatora, preferowane własne zadaszenia) lub w schronisku (dodatkowa opłata 15 zł za noc, lub 30 zł za noc z pościelą).
6. Uczestnicy otrzymują zaświadczenia potwierdzające udział w warsztatach.
7. Organizator dokłada wszelkich starań by przekazywana wiedza była rzetelna i sprawdzona, jednak nie bierze odpowiedzialności za błędy i wypadki spowodowane działalnością własną uczestników.


* Instruktor bushcraftu i surwiwalu, zielarz-fitoterapeuta, zamiłowany w odkrywaniu na nowo tzw. "botaniki stosowanej".

#QUINOX #SPSS #bushcraft #survival
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Parę zdjęć z rajdu HCM-Trek.


#QUINOX #SPSS #LeaveNoTrace #bushcraft
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
17.09.2018
18 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
HCM-Trek - dwudniowy towarzyski rajd pieszy po G. Świętokrzyskich z QUINOX-em.

Kto ma ochotę na wrześniowy poranek we mgle na szlaku niech dołącza - będzie trochę turystyki w starym stylu, krajoznawstwa, historii, geologii i oczywiście surwiwalu. A wszystko w duchu idei Leave No Trace.

Termin: 15-16 września 2018

Zbiórka chętnych uczestników na dworcu kolejowym w Kielcach w sobotę (15 września) o godzinie 8:00. Stamtąd odjazd grupy o godz. 8:28 pociągiem do Wiernej Rzeki (uczestnicy kupują bilety sami). Na nikogo nie czekamy - kto się spóźni, niech nas łapie na szlaku.

Planowana trasa: Kielce - Wierna Rzeka - G. Miedzianka - Pasmo Chęcińskie - Rez. Milechowy - Grząby Bolmińskie - Grzywy Korzeckowskie - Chęciny - Pasmo Zelejowskie - Pasmo Zgórskie - Pasmo Posłowickie - Kielce. Dzienny dystans marszu ok. 25 km.

Nocleg cywilizowany we własnym zakresie w schronisku SSM w Chęcinach, lub biwak plenerowy w okolicy Chęcin dla lubiących sen pod chmurką. Wyżywienie i ubezpieczenie w gestii własnej uczestników.

Zabierz ze sobą: prowiant, sprzęt do spania, latarkę (!), trochę kasy na bilet kolejowy, dobry humor i odrobinę ciekawości świata.

Prowadzenie: Sergiusz Borecki - instr. surwiwalu i przewodnik świętokrzyski.
Więcej info dla chętnych pod adresem: sb(zwierzak)quinox.net

#HCM-Trek #quinox #SPSS
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Polecam przeczytać w całości... I do roboty! Choć łatwo nie będzie... nie dlatego, że dzieci są oporne, ale dlatego, że tacy są ich rodzice :-(
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded