Profile cover photo
Profile photo
SEO Ajans
5 followers -
SEO Ajans Digital Marketing
SEO Ajans Digital Marketing

5 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
Günümüzde e-ticaret sitelerinin oranı hızla artmaya devam etmektedir. Ürün satan firmaların neredeyse tamamı ürünleri e-ticaret üzerinden satmaya başlamış hatta belli bir ürünü veya tedarikçisi olmayanlar bile stoksuz e-ticaret yöntemiyle (Dropshipping) e-ticaret siteleri açmaya başlamıştır.

Fakat günden güne artan e-ticaret sitelerinin yanı sıra değişmeyen çok önemli bir şey vardır.
Google Sıralamaları, Google ilk sayfası kuruluşundan bu güne 10 adet sonuç göstermektedir, yüzbinleri bulan e-ticaret siteleri kendi kelimelerinde ilk sayfada olamadığı taktirde kazanamıyorlar ve burada tabi SEO devreye giriyor.

Fakat ürün satan e-ticaret siteleri veya web sitesinden reklam yayınlayarak para kazanan web site sahipleri için SEO için akıllarda bazı soru işaretli oluşuyor. Aylık bu kadar ücret fazla değil mi?, ne kadar süre ödemem gerekecek?, sürekli ödediğim taktirde kazancım ne olacak? gibi sorular için Yatırım getirinizi hesaplayarak bu sorulardan kurtulabilirsiniz.

Devamı...

Post has attachment
Alt etiketi, HTML kodları ile resim dosyası eklememizi sağlayan IMG etiketinin içinde bulunan bir terimdir. Bu terim ile resim dosyalarınıza alternatif metinler sunabilirsiniz.

Alt etiketi, Resim dosyalarınız anlık olarak web sitenizde görüntülenmediğinde kullanıcıların görüntünün içeriği ve amacının ne olduğunu bilmesine izin verir.

Alt Etiketi Nasıl Kullanılır?
Alt etiketini HTML kodları içerisinde kullanırız. Resim dosyası eklemek istediğimiz zaman yazdığımız IMG kodunun içinde olmalıdır.

Devamı...

Post has attachment
Anchor Text Nedir?
Anchor text, web üzerindeki başka bir yere bağlanırken köprülerin(Linklerin) görünen karakterleri ve kelimeleri ifade eder.
“SEO Ajansı bir Dijital Pazarlama Ajansıdır” ifadesinde iki farklı bağlantı için iki benzersiz bağlantı metni bulunmaktadır.

Arama motorları bağlantılı belgenin konusunu belirlemenize yardımcı olması için bu metni kullanır. Yukarıdaki örnekte bağlantılar, arama motorları tarafından tarandığında https://www.seoajans.net adresinin “SEO” kelimesiyle alakalı bir adres olduğunu, https://www.seoajans.net/category/dijital-pazarlama adresinin ise “Dijital Pazarlama” kelimesiyle alakalı bir adres olduğunu belirtir.

Devamı...

Post has attachment
Backlink Nedir? SEO için avantajları nelerdir?
kuşkusuz arama motoru optimizasyonu (SEO) dünyasında en çok konuşulan ve en çok tartışılan konulardan birisidir.

Yeni bir blog veya web sitesi açan bireylerin çoğu kısa bir süre sonra backlink teriminin ne anlama geldiğini anlamaya çalışmaktadır.

Bu Yazımızda Sizlere backlink’in ne olduğunu ve neden SEO için bu kadar önemli olduğu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Post has attachment
Yinelenen İçerik Sorunu Nedir? Nasıl Çözülür?
Web sitenizi SEO uyumluluğu için analiz ettiğinizde karşınıza duplicate content hatası çıkabilir. Yinelenen içerik anlamına gelen bu hataları tespit edip hızlıca çözmeniz gerekir. İşte bizde size Duplicate Content (Yinelenen içerik) hatası nedir, nasıl meydana gelir, zararlı nelerdir ve nasıl çözülür gibi soruları cevaplamaya çalışacağız.

Yinelenen içerik nedir?
Yinelenen içerik, internette birden fazla yerde (URL) görülen içeriktir. Internet’te aynı içeriğe sahip birden fazla parça olduğunda, arama motorlarının hangi sürümün belirli bir arama sorgusuyla daha alakalı olduğuna karar vermesi zordur.

Devamı...

Post has attachment
Kalıcı (301) Yönlendirme Klavuzu
Bir web sitesini veya tek bir web sayfasın farklı bir konuma yönlendirmeniz gerektiğinde, kullanabileceğiniz çeşitli taktirler bulunmaktadır.

Bu klavuzda, 301 yönlendirmesi, 302 yönlendirmesi ve strandart etiketi üzerinde yoğunlaşacağız, her birinin ne işe yaradığını, kopya içerik sorununu nasıl aşabileceğimizi ve her birinin mevcut arama görünürlüğü etkilemede nasıl rol oynadığını anlatacağız.

Post has attachment
Yinelenen İçerik Sorunu Nedir? Nasıl Çözülür? #SEO

Web sitenizi SEO uyumluluğu için analiz ettiğinize karşınıza duplicate content hatası çıkabilir. Yinelenen içerik anlamına gelen bu hataları tespit edip hızlıca çözmeniz gerekir. İşte bizde size Duplicate Content (Yinelenen içerik) hatası nedir, nasıl…

Post has attachment
Backlink kuşkusuz arama motoru optimizasyonu (SEO) dünyasında en çok konuşulan ve en çok tartışılan konulardan birisidir. Yeni bir blog veya web sitesi açan bireylerin çoğu kısa bir süre sonra backlink teriminin ne anlama geldiğini anlamaya çalışmaktadır.…

Post has attachment
Anchor Text Nedir? Neden Kullanılır? #SEO

Çapa metni bir köprüde görünür tıklanabilir metindir. Genellikle mavi ve altı çizgili bir biçimde görmekteyiz. Kod Örneği: Anchor Text Anchor Text Nedir? Anchor text, web üzerindeki başka bir yere bağlanırken köprülerin(Linklerin) görünen karakterleri ve…
Wait while more posts are being loaded