Profile

Cover photo
Sajedeh Kianifar
Lives in
110,606 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Sajedeh Kianifar

Shared publicly  - 
 
 
اگر فکر می کنید حکومت جامعه شناسان (روانشناسان، اقتصاد دان ها ) از حکومت آخوندها خیلی آزادتر خواهد بود سخت در اشتباهید. هیچ وقت نباید اجازه داد که یک صنف (تخصص علمی) بدون نظارت قدرت رو در دست بگیرند و به بهانه متخصص بودن حق اظهار نظر  رو از دیگران سلب کنند. تخصص در امور انسانی وقتی با سیاست عجین شده باشه صرفا بهانه ای است برای سرکوب . استفاده از تخصص فقط در امور مهندسی و علوم تجربی قابل قبوله. اعتماد به تخصص در علوم انسانی مهلکه اگر نظارت غیر متخصصین یا همون مردم  عادی رو حذف کنیم. متخصص می تونه به پشتوانه مطالعاتش نظری رو بده ولی اون نظر باید بیاد در متن جامعه و بی پروا نقد بشه و حتی له بشه . نه اینکه در جوامع دانشگاهی بچرخه و بعد اجرائی بشه.
انسان به حکم انسان بودنش باید در امور مربوط به خودش نظر بده و نباید حق اظهار نظرش رو با چیزی مثل تو متخصص نیستی ازش سلب کرد. این تخصص گرائی مفرط به ویژه در علوم انسانی به ناکجا آباد و برده داری فکری می رسه
 ·  Translate
2 comments on original post
1
Add a comment...

Sajedeh Kianifar

Shared publicly  - 
 
 
دانشجوی برق دانشگاه شریف
--
نام "دانشگاه صنعتی شریف"، قبل از انقلاب "دانشگاه صنعتی آریامهر" بود. "مجید شریف واقفی" که بعد از انقلاب نام او را روی این دانشگاه گذاشتند، فارغ‌التحصیل این دانشگاه در رشته برق در قبل از انقلاب بود. او اصالتا اهل نطنز اصفهان و دانشجوی دور اول (1345) دانشگاه بود. شریف‌واقفی عضو مذهبی کادر مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران، وقتی مقابل جناح مارکسیست این تشکل چریکی ایستاد، توسط خود اعضای سازمان (وقتی هنوز 27 سال هم نداشت) اردیبهشت ماه سال 54 در خیابان ترور و جسدش در بیابان‌های مسگرآباد سوزانده شد؛ او هنوز بی‌مزار است!
.
پرونده ویژه این شماره (شماره خرداد 95) مجله اندیشه پویا، زیر عنوان "برادرکشی" به مجید شریف واقفی، به فیلم "سیانور" که درباره او ساخته شده و مهرماه سال جاری اکران می‌شود و به مصاحبه با دو خواهر و برادر او، و همچنین چند یادداشت مرتبط خواندنی در این باره اختصاص دارد.

#اندیشه_پویا #مجید_شریف_واقفی #دانشگاه_صنعتی_شریف #سازمان_مجاهدین_خلق  

در بلاگ:http://mmoeeni14.blogspot.com/2016/06/blog-post_24.html
این متن در تلگرام:  https://telegram.me/mmoeeni1/711
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Sajedeh Kianifar

Shared publicly  - 
 
 
دیروز سالروز حماسه سه تیر 84 بود. امیدوارم این روز رو این ملت هرگز فراموش نکنه. و هر کسی بدونه تصمیمی که اون روز گرفت - اونایی که رای دادن و اونایی که رای ندادن - چه پیامدی در سال‌های بعدی از جمله سال 88 داشت.
چهارم تیر 84، غم و افسردگی من کمتر از فردای انتخابات 88 نبود. روزنامه مشارکت عکس معین و محمدرضا خاتمی رو بزرگ انداخته بود صفحه اول که در همایش کوفت زهرمار قهقهه سر داده بودند. لابد می خواستند به حریف بگن که خیال‌شون نیست، احساس من و امثال من هم لابد مهم نبود.
شرق با حسن روحانی مصاحبه کرده بود، در واقع رقابت در اون انتخابات بر سر تعیین تکلیف صندلی‌ای بود که حسن روحانی روش نشسته بود: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای. کمی بعد هم حسن روحانی برکنار شد و جاش رو علی لاریجانی گرفت.
هاشمی جلسه‌ای تشکل داد از اعضای ستادش سپاسگزاری کرد و گفت که باید جبهه‌ی اعتدال رو تشکیل بدن.
هشت سال سیاه رو گذروندیم تا امیدی برای بازگردوندن وضعیت به حال اول پیدا شد. سه بعد از اون هنوز در آرزوی بازگشت به یازده سال پیش‌ایم.
سوم تیر 84 می‌تونست جور دیگری رقم بخوره. یادمون بمونه.
 ·  Translate
4 comments on original post
1
Add a comment...

Sajedeh Kianifar

Shared publicly  - 
 
 
دیشب باز صدای کتک کاری و جیغ و داد میآمد از خانه همسایه.
دوباره بی تردید زنگ در رو زدم. مرد در را باز کرد و گفت: باز این خانم اومد.
اینبار بی درنگ یقه اش را گرفتم و گفتم: ببین درسته که دستم به مدیران و فیش حقوقهاشون، سید حسن نصرالله و وقاحت اش داعش و وحشیگری هاش و به اون پدری که جلوی دانشگاه دخترش رو کشته و هزار عوضی دیگه نمیرسه، اما یقه تو الان تو چنگ منه. حداقل میتونم به شعاع 50 متر از خونه ام با یک شیب ملایم، دنیا رو به سمت تغییرات خوب سوق بدم.
آدم باش و دست رو زنت بلند نکن.

 ·  Translate
32 comments on original post
1
Add a comment...

Sajedeh Kianifar

Shared publicly  - 
 
 
کرواتیِ معتقد به امام زمان

بخشی از جامعه معترض است که چرا شهاب حسینی جایزه‌اش را به امام زمان تقدیم کرده؛ گروهی او را «امل» نامیده‌اند که با آن که در مظاهر مدنیت و مدرنیته شرکت جسته و جلوی مخاطبان غربی خوش درخشیده، باز هم باورهای سنتی و خرافاتی و بنیادگرایانه‌ی شرقی دارد. گروهی نیز گفته‌اند عرصه‌ی عمومی جای بیان اعتقادات مذهبی نیست. برای فهمِ شهاب حسینی، او را متعلق به خانواده‌ی سنتی و مستضعف دانسته‌اند تا تصویر مرد کرواتیِ معتقد به امام زمان قابل هضم باشد.

اما باور شهاب حسینی و بیانِ عمومیِ آن، فی‌نفسه شکلی از «بنیادگرایی دینی» نیست؛ او نظام هستی را به دو دسته‌ی حق و باطل (با ما و بر ما) تقسیم نکرده و به نظر نمی‌رسد سودای قبولاندنِ باور و سبک زندگی خود را به دیگران داشته باشد. برای رسیدن به جایزه‌ی معتبر جشنواره‌ی کن نیز بیشتر نان بازو و استعداد خود را خورده‌ تا تظاهر به دین‌داری جلوی دوربین اصغر فرهادی.

در مقابل اما، اعتراض بخشی از جامعه به او در جهتِ فعال‌تر کردن شکاف‌های اجتماعی و ساختگیِ مذهبی/غیرمذهبی و املِ متعلق به طبقات پایین/روشن‌فکرِ طبقه‌ی متوسط است که پیش از آن که به کار هم‌زیستیِ مسالمت‌آمیز بیایند، به تقویت گفتمان و سیاست‌های خودی/غیرخودی‌ساز حاکمان کمک می‌کنند. پرخاش به او - ولو به نام دموکراسی‌خواهی و مبارزه با خرافه‌گری - آسان‌ترین اما غیرسیاسی‌ترین راه اعتراض به روایت‌های غالب از اسلام سیاسی است. مصافِ سکولاریسمِ ستیزه‌جو با باورهای مذهبی و دینی مردم، نه تنها خود شکلی از بنیادگراییِ غیردینی است و به نام دفاع از عقلانیت مدرن حق/باطل‌های تازه‌ای می‌سازد، بلکه خوارکِ ایدئولوژی بنیادگرایی دینی را نیز فراهم می‌کند.

شاید به جای حمله به شهاب حسینی‌ها، دو تلاشِ دیگر کارسازتر باشد: ۱) اعتراض به استفاده‌ی دولت/حکومت از باورهای دینی و مذهبی برای مشروعیت بخشیدن به دروغ و بی‌عدالتی، و ۲) تلاش برای فراهم آوردن شرایطی که یک بازیگر ایرانی اگر خواست بتواند جایزه‌اش را در یک جلسه‌ی عمومی به حضرت مسیح، بهاء‌الله، یا کارگران شلاق‌خورده‌ی آق‌دره نیز اهدا کند.

بیشتر دیده‌شدنِ کرواتی‌های معتقد به امام زمان که ساختگی بودن آن دوگانه‌ها را نشان‌مان بدهند، نیاز جامعه‌ی ماست.

telegram.me/AliAbdiTelegram

---------------------------------------
پی‌نوشت: گویا دسته‌ی سومی نیز معترض‌اند که شهاب حسینی جایزه را در فرانسه به مردم اهدا کرده و در تهران نیز به امام زمان. می‌گویند نمی‌شود به دو تاشان تقدیم کرد. پرسش ساده این است که چرا نمی‌شود؟ هم آن اهدای اولی نمادین است، هم این دومی. او صاحب جایزه است. اولی خبر از مردم‌دوستی‌اش می‌دهد، دومی از باورهای مذهبی‌. راه اعتراض به شکل استفاده‌ی حاکمان از دین، مؤاخذه‌ی دین‌داران نیست.
 ·  Translate
3 comments on original post
1
Add a comment...

Sajedeh Kianifar

Shared publicly  - 
 
 
فراخوان عکس: زندگی روزمره‌ی زنان ایرانی
برای نمایشگاه ایزنشتات اتریش

«برای این چیزی که بهتون می گم خیلی دویدم. حالا وقتشه که بگم بله. ایده ی برگزاری یک نمایشگاه عکس درباره ی زندگی روزمره ی زنان ایرانی پذیرفته شد. تا حالا دو سری عکس موفق نمایش دادم که هیات ژوری رو مجاب کرد. رویام بود که بشه زندگی روزمره ی زن معاصر ایرانی رو با مدیای عکس نشون بدم. خوشحالم که کار رو به اینجا رسوندم و حالا نوبت شماست که عکس هاتون رو از زندگی روزانه ی زنان هر شهری که درش زندگی می کنید برای من بفرستید تا از تمام عکس های رسیده، یک مجموعه در خور نمایشگاهی درجه یک در شهر ایزنشتات اتریش برگزار کنیم. خیلی خلاصه توضیحی بر این پروژه می نویسم و آدرس ایمیلم رو هم می گذارم تا هر کسی علاقه داشت، بتونه عکس بفرسته به ایمیلم.
* انتخاب عکس ها به عهده ی من تنها نیست، گروهی پنج نفره از اعضای انجمن عکاسان ایزنشتات کار انتخاب رو به عهده دارند.
* شما هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید جز فرستادن عکس هاتون.
* امکان فروش عکس ها وجود داره و پولش به خود شما می رسه.
* من از نظر مالی ذینفع نیستم و فقط هماهنگ کننده ی فرصتی برای نمایش عکس هایی هستم که به هر دلیلی امکان نمایش در ایران ندارند.
* هزینه ی چاپ و پرزانته ی عکس ها به عهده ی اسپانسر است.
* برای کسانی که عکس می فرستند، روند جاری نمایشگاه رو ایمیل می کنم.
* الان دیگه توضیح بیشتری یادم نمیاد.
* اگر فیسبوک نبودم، سوالی اگر داشتید به ایمیلم بفرستید.
* آدرس ایمیلم: ghazalrdas@gmail.com
* اگر دوست دارید بدونید کدوم انجمن عکاسان برگزارکننده ی این نمایشگاهه، لینک زیر رو ببینید. فهرست اعضا درش هست. http://www.fotokreis-eisenstadt.at
*آدرس این مطلب در فیسبوک که به خیلی از سوالهای در مورد این پروژه در کامنتها توضیح داده شده: https://www.facebook.com/ghazal.sadr/posts/10209694976639464?pnref=story

هم خوان کردن این خبر، لطف شماست و شاید به برگزاری قشنگ تر این نمایشگاه کمک کنه.»

غزل صدر، عکاس آزاد، اتریش
 ·  Translate
19 comments on original post
1
Add a comment...

Sajedeh Kianifar

Shared publicly  - 
 
 
در راستای «مجبورم، مجبور»!
سایت خوابگرد تپه‌ای از شبکه‌های اجتماعی نیست که آن را پرچم نزده باشد!

اما در راستای «این‌روزها همه تلگرام می‌بینند، شما چه‌طور» و در راستای «اوه، این روزها کی حوصله داره سایت باز کنه» و نیز در راستای «محبوبیت تاریخی تلْ‌گِراف و حرف مفت زدن و خواندن!»، و در راستای خیلی چیزهای راست و دروغ دیگر، پیشنهاد می‌کنم اگر تا کنون به کانال خوابگرد در تلگرام نپیوسته‌اید، بپیوندید تا همانا راست بمانید!

telegram.me/joinchat/Bi26djvM8pNiAzrjcf-6FQ

مخاطبان اصلی‌‌اش اهل فرهنگ و هنر و ادبیات اند. کانال شلوغی نیست. مطالب سایت را در آن می‌گذارم و گاهی هم برخی خبرها و مطالب مهم دیگر جاها را.

هم‌رسانی هم اگر بکنید که می‌شود نور علی نور.

http://telegram.me/khabgard
 ·  Translate
1 comment on original post
1
Add a comment...

Sajedeh Kianifar

Shared publicly  - 
 
 
آگهی: نمايش ويديويى «تماس تصويرى ٢»
تقدیم به کله‌های گریخته از وطن
كارى از پانته‌آ آرمان‌فر
تماشاخانه‌ی موج نو
ساعت ۲۱
بلیت: http://goo.gl/cg04tn
رزرو: ۰۹۳۷۸۹۱۴۳۷۸
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Sajedeh Kianifar

Shared publicly  - 
 
 
از وبلاگ عطاالله مهاجرانی:
برای خاتمی؛ آن را که جای نیست همه شهر جای اوست!
--
دادستانی تهران داد غریبی را ستانده است، اجازه نداده است که سید بزرگوار محمد خاتمی که جان و روان و روش و منش او ، آراسته به اخلاق و خرد ناب و به تعبیر فردوسی به شایستگی و آهستگی‌ست، به سمینار اخلاق و نیایش برود. بدیهی است که این تصمیم دادستان از منشا برتری مایه می‌گیرد. هر چند این سخن از حنجرهٔ دادستان و یا حلقوم عبدالله شنیده شود.
پیش از این اعلام شده بود که مطبوعات حق ندارند، نام و تصویر خاتمی را منتشر کنند. روزنامه اطلاعات هم به دلیل نشر تصویر خاتمی و نام او و گزارشی توبیخ شد. اکنون نوبت حضور هم رسیده است. حضور را پیش از این در سفرهای خارجی مانع شده بودند. با پیامی که ما خیرخواهیم و دشمنان سو استفاده می کنند و … حال، حضور در وطن و در تهران و در مجلس بزرگداشت هنرمندی و اعطای جایزه اخلاق و نیایش هم عملی شده است.
🔹 به گمانم آنچه شاهدیم با تاسف و حسرت بسیار نشانهٔ برافروختگی و سیطره یک خصلت و قساوت است. همان خصلتی که مرحوم شهید مطهری، روزگاری پیش از پیروزی انقلاب هشدار داده بود؛ «اگر انسانِ خصلتی به قدرت برسد، همو آسیب می‌بیند و هم نظام و هم اسلام.»

کارنامه خاتمی در پیش روی ملت ایران است. او هشت سال رئیس جمهور بوده است و سال ها وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی. کتاب‌های او در اختیار مردم است. وقتی هم که نام و نشان و صورت او ممنوع می‌شود، یک پیام کوتاهِ صمیمانه و نگرانِ او ملتی را به جوشش و حرکت و شرکت در انتخابات بر می‌انگیزد. دو سنخ کارنامه در برابر ماست. کارنامه هشت‌ساله دولت احمدی‌نژاد که بهترین دولت ایران از مشروطه به بعد خوانده شد و کارنامه دولت خاتمی و نیز کارنامه سه ساله دولت روحانی،.
بسیار خوب بصیرت را به عنوان شاخص تعریف کنیم. کدام دولت به مصلحت کشور و انقلاب و  اسلام بوده است؟
آیا دادستانی گمان کرده است که با عدم حضور خاتمی یاد او از اذهان زدوده می‌شود؟ محبت مردم نسبت به او فراموش می‌شود؟ نام و نشان او دیگر در میان مردم راهی و جایی ندارد و یا نخواهد داشت؟
داستان دادستانی و خاتمی مثل همان بندهٔ خدایی است که در ایستگاه قطار قدم می‌زد. دیروقت شده بود، مامور نظافت به او گفت: آخرین قطار رفت! گفته بود: کجا رفت بلیطش دست من است!
قطار اقبال مردم و محبت مردم، بدست کسی نیست! دست دادستانی و یا حکومت هم نیست. هزار نکته باریکتر ز مو اینجاست و
وفا و مهر نکو باشد ار بیاموزی، وگر نه هر که تو بینی ستمگری داند.
🔹 نام مبارک امام علی‌بن‌ابی‌طالب صلوات الله علیه، در روزگار معاویه و تا روزگار عمر بن عبدالعزیز نام ممنوعه بود! آیا آن نام مبارک فراموش شد؟

📌 منبع: http://goo.gl/uwXhRK

https://telegram.me/mmoeeni1/710
 ·  Translate
1 comment on original post
1
Add a comment...

Sajedeh Kianifar

Shared publicly  - 
 
 
برای والیبالی های عزیز ما ...
 ·  Translate
5 comments on original post
1
Add a comment...

Sajedeh Kianifar

Shared publicly  - 
 
 
بلیت‌فروشی کنسرت و جشن گُلوَنی در سایت ایران کنسرت آغاز شد
تهران، تالار وحدت، ۲۷ اردیبهشت
لطفا خرید بلیت را به روزهای آخر موکول نکنید

http://www.iranconcert.com/?concert=3652&t=%DA%A9%D9%86%D8%B3%D8%B1%D8%AA%20%DA%AF%D9%84%D9%88%D9%86%DB%8C%20%28%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%20%D8%AA%D8%A7%D9%84%29
 ·  Translate
1 comment on original post
1
Add a comment...
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Previously
Links
Basic Information
Gender
Female