Profile cover photo
Profile photo
Sajedeh Kianifar
About
Sajedeh's posts

Post has shared content

Post has shared content
همون رفیق پست قبلی م, برگشت امریکا.
حرف زیاده فقط یکی ش.
یک طرحی داره که پتنت ش ثبت شده و داره کار صنعتی شدن ایده ش میره جلو, خلاصه ش میشه تکنولوژی جایگزین wifi.
بعد به این طرح, به یک دانشجو که هیچ ملکیت و وثیقه و پایگاهی تو بلاد کفر نداره, علی الحساب چند میلیون دلار وام تحقیقات دادند, مرحله ی بعد حدود چند ده میلیون دلار در ازای درصد کمی از انتفاع نهایی پروژه ش میدن و ... .
بعد این ادم, خودش (حتی به انضمام هفت جدش و همه کس و کارش) اگر ایران بود و می موند, حتی یک وام ازدواج رو به این راحتی نمی تونست بگیرند!!!
حرف هم میزنند اقایون میگن اقتصاد مقاومتی ....

Post has shared content
ای وای اگر قباحت جنایت بریزد!


چند سال پیش که میرحسین موسوی توضیحاتی در مورد اعدام‌های سال ۶۷ داده بود، جایی اواخر صحبت‌اش گفته بود: «به هر حال، نکته مهم این است که علی‌رغم همه این مسائل، اعدام‌های آن سال بیش از آن‌که حالت سازمان‌دهی شده و سازمانی داشته باشد، نتیجه یک سری کج‌سلیقگی‌ها و سوءرفتارها و کژفهمی‌ها بوده است. ولی متاسفانه ما امروز شاهد یک‌سری جنایت‌ها و حق‌کشی‌ها هستیم که به صورت سازمان‌دهی شده، آگاهانه و با اهداف مشخص و امنیتی صورت می‌گیرد و این بسیار خطرناک‌تر و فاجعه‌آفرین‌تر از حادثه سال ۶۷ است».

بدون هیچ تعارفی، با همه علاقه‌ای که به مهندس داشتم به نظرم رسید این صحبت‌شان هیچ معنایی ندارد بجز تلاش برای تخفیف آن فاجعه. با عقل من که چیز دیگری معنی نمی‌داد. اما حالا چند سالی گذشته و شواهد جدیدی می‌بینیم که شاید به درک منظور میرحسین کمک کند.

عجیب‌ترین و شاید مهم‌ترین بخش فایل صوتی اخیر برای من، تلاش تمامی اعضای هیات اجرایی اعدام‌ها برای نشان دادن نارضایتی‌شان بود. همه مدعی بودند که «مامور هستند و معذور»! حتی مدعی بودند که ما اصلا آمده‌ایم که سطح اعدام‌ها را کاهش بدهیم. می‌گویند ترسیدیم که اگر گروه دیگری بیایند بیشتر اعدام کنند. با افتخار فهرستی تهیه کرده‌اند از معدود مواردی که اعدام نکرده‌اند و این را جزو افتخارات خود می‌دانند. کاملا مشخص است که جنایت هنوز قباحت خودش را داشته و حتی مرتکبان آن نیز تلاش می‌کرده‌اند به نوعی دامن خود را منزه جلوه دهند. در تمامی این سال‌ها هم دقیقا به همین دلیل اعدام‌های سال ۶۷، بر خلاف دیگر بزنگاه‌های تاریخ انقلاب به دستگاه تبلیغاتی حکومت راه پیدا نکرد و تلاش شد که روی آن سرپوش گذاشته شود.

اما متاسفانه مشاهدات من هم این نوت محمد افخمی +Mohamad Afkhami  را تایید می‌کند. حالا ما با نسل جدیدی مواجه هستیم که گستاخانه به جنایت افتخار می‌کند و همینجور نسخه برای افزایش دامنه‌اش می‌پیچد. آقای تاریخ‌دان یک جوری ماله می‌کشد. کاربران گمنام از دیروز بارها برای شخص خود من حکم اعدام صادر کرده‌اند و آن یکی از بلاد ینگه دنیا افسوس می خورد که چرا کل سبزها را هم مثل مجاهدین اعدام نکردیم!

حالا باید اعتراف کنم که من هم با میرحسین موافقم. جنایت ۶۷، هرچند بی‌نهایت پلید و غیرقابل جبران بود، اما هرچه بود هنوز قباحت خودش را داشت. جنایتی که قبیح باشد به همان تعداد قربانیان محدود می‌شود. اما وای به زمانی که قباحت جنایت بریزد. آن وقت دیگر معلوم نیست دامنه‌اش تا کجاها می رود؟

Post has shared content
حلب-سوریه
قبل و حالا درمیانه‌ی جنگ
PhotoPhotoPhotoPhoto
8/11/16
4 Photos - View album

Post has shared content
طبیبانی چنین
--
فرمانده کل سپاه همین چند روز قبل طی سخنانی در دومین اجلاس سراسری عفاف، عزت و عشق در پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان مشهد گفته که «اگر در جنگ سخت تعداد کمی عملیات موثر نیاز بود در عرصه جنگ‌نرم صدها و هزاران عملیات لازم است. یکی از این عرصه‌ها عفاف و حجاب خواهد بود. مشکل بی‌حجابی از بی‌غیرتی و بی‌حیایی است. ما باید روی این دو عامل متمرکز شویم. برخی به اندازه یک خروس غیرت ندارند.»

عنوان همایش را مرور کنید («اجلاس سراسری عفاف، عزت و عشق»)، آن را (در تاریخ انقلاب) بگذارید کنار یک دغدغه قدیمی‌تر از فساد اداری به نام "مفاسد اجتماعی"، "بی‌حجابی" و "بدحجابی"،  و به یاد بیاورید یادداشت به‌جای رهبری را در پاسخ به معاون اول روحانی در ارتباط با برگزاری «همایش ملّی ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد» و درخواست صدور پیام برای این همایش که «این سمینار و امثال آن بناست چه معجزه‌ای بکند؟ ... چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی‌گیرد که نتیجه را همه بطور ملموس مشاهده کنند.»

نهاد بسیج بدون نیاز به پاسخگویی به مجلس، به تنهایی تقریبا هم‌اندازه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودجه دولتی دارد، مجموعه اقماری بسیار وسیع اقتصادی و درآمدزا بر این، علاوه است، در همه روستاها و ایلات و عشایر هم پایگاه دارد، دست‌اش از کار فرهنگی دمی خالی نیست و حالا فرمانده ارشد نظامی- فرهنگی مرتبط، بعد از این همه سال، نهایتا به قابلیت‌های الگوی فرهنگی "خروس" نایل آمده است! واقعا کدام اقدام "قاطع" و "اساسی" می‌تواند کسی را به چنین نتیجه‌گیری‌هایی برساند؟

چرا "فرهنگ"ی را که ظاهرا خیلی هم "مهم" است، دچار طبیبانی چنین کرده‌اند؟

#حجاب #سپاه #خروس  
کارتون از: یوری کوزوبوکین

Post has shared content
اگر فکر می کنید حکومت جامعه شناسان (روانشناسان، اقتصاد دان ها ) از حکومت آخوندها خیلی آزادتر خواهد بود سخت در اشتباهید. هیچ وقت نباید اجازه داد که یک صنف (تخصص علمی) بدون نظارت قدرت رو در دست بگیرند و به بهانه متخصص بودن حق اظهار نظر  رو از دیگران سلب کنند. تخصص در امور انسانی وقتی با سیاست عجین شده باشه صرفا بهانه ای است برای سرکوب . استفاده از تخصص فقط در امور مهندسی و علوم تجربی قابل قبوله. اعتماد به تخصص در علوم انسانی مهلکه اگر نظارت غیر متخصصین یا همون مردم  عادی رو حذف کنیم. متخصص می تونه به پشتوانه مطالعاتش نظری رو بده ولی اون نظر باید بیاد در متن جامعه و بی پروا نقد بشه و حتی له بشه . نه اینکه در جوامع دانشگاهی بچرخه و بعد اجرائی بشه.
انسان به حکم انسان بودنش باید در امور مربوط به خودش نظر بده و نباید حق اظهار نظرش رو با چیزی مثل تو متخصص نیستی ازش سلب کرد. این تخصص گرائی مفرط به ویژه در علوم انسانی به ناکجا آباد و برده داری فکری می رسه

Post has shared content
آگهی: نمايش ويديويى «تماس تصويرى ٢»
تقدیم به کله‌های گریخته از وطن
كارى از پانته‌آ آرمان‌فر
تماشاخانه‌ی موج نو
ساعت ۲۱
بلیت: http://goo.gl/cg04tn
رزرو: ۰۹۳۷۸۹۱۴۳۷۸
Photo

Post has shared content
دانشجوی برق دانشگاه شریف
--
نام "دانشگاه صنعتی شریف"، قبل از انقلاب "دانشگاه صنعتی آریامهر" بود. "مجید شریف واقفی" که بعد از انقلاب نام او را روی این دانشگاه گذاشتند، فارغ‌التحصیل این دانشگاه در رشته برق در قبل از انقلاب بود. او اصالتا اهل نطنز اصفهان و دانشجوی دور اول (1345) دانشگاه بود. شریف‌واقفی عضو مذهبی کادر مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران، وقتی مقابل جناح مارکسیست این تشکل چریکی ایستاد، توسط خود اعضای سازمان (وقتی هنوز 27 سال هم نداشت) اردیبهشت ماه سال 54 در خیابان ترور و جسدش در بیابان‌های مسگرآباد سوزانده شد؛ او هنوز بی‌مزار است!
.
پرونده ویژه این شماره (شماره خرداد 95) مجله اندیشه پویا، زیر عنوان "برادرکشی" به مجید شریف واقفی، به فیلم "سیانور" که درباره او ساخته شده و مهرماه سال جاری اکران می‌شود و به مصاحبه با دو خواهر و برادر او، و همچنین چند یادداشت مرتبط خواندنی در این باره اختصاص دارد.

#اندیشه_پویا #مجید_شریف_واقفی #دانشگاه_صنعتی_شریف #سازمان_مجاهدین_خلق  

در بلاگ:http://mmoeeni14.blogspot.com/2016/06/blog-post_24.html
این متن در تلگرام:  https://telegram.me/mmoeeni1/711
Photo
Photo
دانشجوی برق دانشگاه شریف
2 Photos - View album

Post has shared content
دیروز سالروز حماسه سه تیر 84 بود. امیدوارم این روز رو این ملت هرگز فراموش نکنه. و هر کسی بدونه تصمیمی که اون روز گرفت - اونایی که رای دادن و اونایی که رای ندادن - چه پیامدی در سال‌های بعدی از جمله سال 88 داشت.
چهارم تیر 84، غم و افسردگی من کمتر از فردای انتخابات 88 نبود. روزنامه مشارکت عکس معین و محمدرضا خاتمی رو بزرگ انداخته بود صفحه اول که در همایش کوفت زهرمار قهقهه سر داده بودند. لابد می خواستند به حریف بگن که خیال‌شون نیست، احساس من و امثال من هم لابد مهم نبود.
شرق با حسن روحانی مصاحبه کرده بود، در واقع رقابت در اون انتخابات بر سر تعیین تکلیف صندلی‌ای بود که حسن روحانی روش نشسته بود: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای. کمی بعد هم حسن روحانی برکنار شد و جاش رو علی لاریجانی گرفت.
هاشمی جلسه‌ای تشکل داد از اعضای ستادش سپاسگزاری کرد و گفت که باید جبهه‌ی اعتدال رو تشکیل بدن.
هشت سال سیاه رو گذروندیم تا امیدی برای بازگردوندن وضعیت به حال اول پیدا شد. سه بعد از اون هنوز در آرزوی بازگشت به یازده سال پیش‌ایم.
سوم تیر 84 می‌تونست جور دیگری رقم بخوره. یادمون بمونه.

Post has shared content
از وبلاگ عطاالله مهاجرانی:
برای خاتمی؛ آن را که جای نیست همه شهر جای اوست!
--
دادستانی تهران داد غریبی را ستانده است، اجازه نداده است که سید بزرگوار محمد خاتمی که جان و روان و روش و منش او ، آراسته به اخلاق و خرد ناب و به تعبیر فردوسی به شایستگی و آهستگی‌ست، به سمینار اخلاق و نیایش برود. بدیهی است که این تصمیم دادستان از منشا برتری مایه می‌گیرد. هر چند این سخن از حنجرهٔ دادستان و یا حلقوم عبدالله شنیده شود.
پیش از این اعلام شده بود که مطبوعات حق ندارند، نام و تصویر خاتمی را منتشر کنند. روزنامه اطلاعات هم به دلیل نشر تصویر خاتمی و نام او و گزارشی توبیخ شد. اکنون نوبت حضور هم رسیده است. حضور را پیش از این در سفرهای خارجی مانع شده بودند. با پیامی که ما خیرخواهیم و دشمنان سو استفاده می کنند و … حال، حضور در وطن و در تهران و در مجلس بزرگداشت هنرمندی و اعطای جایزه اخلاق و نیایش هم عملی شده است.
🔹 به گمانم آنچه شاهدیم با تاسف و حسرت بسیار نشانهٔ برافروختگی و سیطره یک خصلت و قساوت است. همان خصلتی که مرحوم شهید مطهری، روزگاری پیش از پیروزی انقلاب هشدار داده بود؛ «اگر انسانِ خصلتی به قدرت برسد، همو آسیب می‌بیند و هم نظام و هم اسلام.»

کارنامه خاتمی در پیش روی ملت ایران است. او هشت سال رئیس جمهور بوده است و سال ها وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی. کتاب‌های او در اختیار مردم است. وقتی هم که نام و نشان و صورت او ممنوع می‌شود، یک پیام کوتاهِ صمیمانه و نگرانِ او ملتی را به جوشش و حرکت و شرکت در انتخابات بر می‌انگیزد. دو سنخ کارنامه در برابر ماست. کارنامه هشت‌ساله دولت احمدی‌نژاد که بهترین دولت ایران از مشروطه به بعد خوانده شد و کارنامه دولت خاتمی و نیز کارنامه سه ساله دولت روحانی،.
بسیار خوب بصیرت را به عنوان شاخص تعریف کنیم. کدام دولت به مصلحت کشور و انقلاب و  اسلام بوده است؟
آیا دادستانی گمان کرده است که با عدم حضور خاتمی یاد او از اذهان زدوده می‌شود؟ محبت مردم نسبت به او فراموش می‌شود؟ نام و نشان او دیگر در میان مردم راهی و جایی ندارد و یا نخواهد داشت؟
داستان دادستانی و خاتمی مثل همان بندهٔ خدایی است که در ایستگاه قطار قدم می‌زد. دیروقت شده بود، مامور نظافت به او گفت: آخرین قطار رفت! گفته بود: کجا رفت بلیطش دست من است!
قطار اقبال مردم و محبت مردم، بدست کسی نیست! دست دادستانی و یا حکومت هم نیست. هزار نکته باریکتر ز مو اینجاست و
وفا و مهر نکو باشد ار بیاموزی، وگر نه هر که تو بینی ستمگری داند.
🔹 نام مبارک امام علی‌بن‌ابی‌طالب صلوات الله علیه، در روزگار معاویه و تا روزگار عمر بن عبدالعزیز نام ممنوعه بود! آیا آن نام مبارک فراموش شد؟

📌 منبع: http://goo.gl/uwXhRK

https://telegram.me/mmoeeni1/710
Photo
Wait while more posts are being loaded