Profile cover photo
Profile photo
Národní centrum bezpečnějšího internetu
30 followers -
National Safer Internet Centre (NCBI]
National Safer Internet Centre (NCBI]

30 followers
About
Posts

Post has attachment
Sdružení CZ.NIC zve na konferenci „Kybernetická bezpečnost v Podunají“, jež se sejde v Praze 15. března. Přednášející seznámí účastníky především s nejzajímavějšími bezpečnostními příhodami, se kterými se v uplynulém roce potýkaly bezpečnostní skupiny v Česku, na Slovensku, v Srbsku, Chorvatsku a Moldavii, se zvláštním zřetelem k útokům DDoS.

Post has attachment
Jedna z nejoblíbenějších linuxových distribucí — Mint — měla o víkendu vážný bezpečnostní problém. Někdo podstrčil trojana do ISO instalačních obrazů na oficiálním serveru… patrně skrze zranitelnost ve WordPressu…

Post has attachment
Národní bezpečnostní úřad si bude vyměňovat poznatky z kyberbezpečnosti se společností Cisco. Předpokládá to vzájemná dohoda o spolupráci.

Post has attachment

Post has attachment
Google opravil řadu závažných zranitelností v Adroidu. Výrobci tyto opravy dostali už 7. prosince, zatímco v otevřených zdrojácích (AOSP) se mají objevit nejpozději dnes. Známá potíž je, že ke spoustě uživatelů Androidu se opravy beztak nikdy nedostanou.

Post has attachment
Firma Juniper Networks objevila ve firmwaru některých svých firewallů neoprávněný kód, který umožňoval tomu, kdo o něm věděl, dostat se k obsahu VPN přenosů a nezanechat přitom po sobě žádné stopy.

Post has attachment
Nemohli jste se zúčastnit naší konference Kyberpsycho? Přečtěte si alespoň ve zkratce hlavní body z konferenčních příspěvků.

Post has attachment
Na Google Play je nová aplikace, která vaše zařízení prověří na 22 známých zranitelností. Aplikace tak poskytne obecný přehled o nebezpečnosti vašeho mobilu, zejména pokud jde o užívání internetu.

Post has attachment
Dosud rozšířené přesvědčení, že na Linuxu malware nehrozí, občas přece přiláká nějakého záškodníka. Objevil se nový vyděračský malware (ransomware). Sice se zatím neví přesně, jak se šíří, a možná prý vyžaduje ke spuštění správcovská práva, ale oběti si už našel.

Post has attachment
Jaké následky může mít zveřejňování obrázků, videí a informací o sobě na sociálních sítích? Zajímá-li vás problematika bezpečnosti na sociálních sítích a máte-li čas v pondělí 26. 10., přijďte na seminář do Policejní akademie v pražském Kamýku. Účast na semináři je bezplatná, ale prosíme o předchozí registraci.
Wait while more posts are being loaded