Profile cover photo
Profile photo
Sady Ogrody
60 followers -
SadyOgrody.pl - portal branży sadowniczo-ogrodniczej
SadyOgrody.pl - portal branży sadowniczo-ogrodniczej

60 followers
About
Sady Ogrody's interests
Sady Ogrody's posts

Post has attachment
Mamy dobrą wiadomość dla fanów truskawek. Przymrozki nie zniszczyły upraw późniejszych odmian tych owoców. Sezon na polskie owoce po prostu się opóźni. I będzie wyjątkowo krótki. 

Post has attachment
- W Programie rolnym rządu zapisane jest wsparcie rynków hurtowych w Polsce – przypomniał dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, który spotkał się z przedstawicielami rynków hurtowych.Post has attachment
- Na oceny wysokości strat i prognozy plonów jest jeszcze za wcześnie. Mamy plantacje czereśni i jabłek chronione przed przymrozkami z racji instalacji antyprzymrozkowych i sady usytuowane na korzystnych stanowiskach, gdzie plonowanie będzie normalne. Ale o ilości towaru na rynku decyduje dostawa od wielu podmiotów – mówi Kubiak.

Post has attachment
Sezon truskawkowy powoli nabiera rozpędu. Jednak podaż owoców jest wciąż ograniczona co ma przełożenie na ceny. Ile trzeba zapłacić za pierwsze, krajowe truskawki w hurcie?

Post has attachment
Spełnia się najczarniejszy sen ogrodników, sadowników i rolników, w drugiej połowie tygodnia mogą wrócić przymrozki...

Post has attachment
O owocach na każdą kieszeń możemy w tym roku zapomnieć. Za kilogram polskich truskawek trzeba zapłacić 20-25 zł. Jeszcze droższe będą czereśnie. 

Post has attachment
- W ostatnich dniach ceny owoców są bardzo wysokie, sadownicy nie chcą ich sprzedawać, gdyż uważają, że ceny mogą być jeszcze wyższe ze względu na falę przymrozków - przyznaje Żółcik. 

Post has attachment
Produkcja owoców jagodowych to ogromna różnorodność zróżnicowanych technologii systemów produkcji - decydująca o poziomie kosztów, które mogą wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset procent w obrębie uprawy tego samego gatunku. Jakie czynniki różnicują poziom kosztów? Zobaczcie!

Post has attachment
Według raportu opublikowanego w 18 maja br. przez Royal Botanic Gardens w Londynie rozprzestrzenianie się szkodników i czynników chorobotwórczych, które uszkadzają rośliny może wkrótce kosztować światowe rolnictwo 540 mld rocznie. 

Post has attachment
Europosłowie wezwali we wtorek państwa członkowskie, żeby do 2030 r. zmniejszyły o połowę ilość marnowanego jedzenia. Co roku w UE wyrzuca się 88 mln ton żywności.


Wait while more posts are being loaded