Profile cover photo
Profile photo
Saat Magazin
27 followers
27 followers
About
Posts

Post has attachment
1. YILIN İLK BULUŞMASI: #SIHH2016
2. ÖZEL DOSYA: #TACHYMETER ’Lİ SAATLER
3. #ARIKANSAAT: 2015 SAAT ZİRVESİ
4. RÖPORTAJ: #ALDOMAGADA  

YILIN İLK BULUŞMASI: SIHH 2016 
Her yıl Richemont Group bünyesindeki lüks saat ve mücevher firmalarına ev sahipliği yapan SIHH Cenevre fuarı, bu yıl ayrıca 9 bağımsız saat firmasına da sergi alanında yer veriyor. 

AY YÜZÜ SEVENLERE ÖZEL: #IWCSCHAFFHAUSEN
Özgün tasarım anlayışını üstün hassasiyetle birleştirerek, saatçilik sanatının ayrıcalıklı örneklerini yaratan IWC Schaffhausen, Ay fazı göstergeli iki yeni Portugieser Perpetual Calendar modelini tanıttı.

ALDO MAGADA: #ZENITH , 150 YILDIR PARLIYOR
Zenith ve saat sektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Zenith’in CEO’su Aldo Magada, “2016 yılı hedeflerimiz; marka imajımızı dünya genelinde daha da geliştirmek ve üç temel koleksiyonumuz ile büyümeye devam etmek.” dedi.

#OFFICINEPANERAI, VENEDİK SARAYI’NDA 
Officine Panerai, Hong Kong’daki Watches & Wonders 2015 fuarında tanıttığı marka mirasını ve İtalyan stilini yansıtan yeni modellerinin ilk Avrupa prömiyerini İstanbul’da gerçekleştirdi.

2015’İN SON BULUŞMASI
´#SALONQP FINE WATCH EXHIBITION 
Londralı saat severler, yılın son günlerinde Saatchi Galeri SalonQP Fine Watch Exhibition 2015’te, lüks saat modelleri ve saat ustaları ile tanışma imkânı buldu. Geçen yıl 33 markanın katılımıyla yapılan sergi bu yıl 80’in üzerindeki marka ile başarıyla yoluna devam ediyor.

ÜST DÜZEY BİR TASARIM:
#4NSAPPHIRE #PLANET
Teknik mükemmelliği, saydamlığın en zarif haliyle gözler önüne seren 4N Sapphire Planet, minimum enerji tüketen mekanizması ve yaklaşık 10 günlük güç rezervi ile üst düzey bir tasarım olduğunu ispatlıyor.

#BAUMEMERCIER ’DEN ÖZEL BİR KUTLAMA
Klasik Otomobil Kulübü’nün 25’inci Yıl Balosu, lüks saat markası Baume &Mercier’nin sponsorluğunda Hilton Oteli Bosphorus’ta gerçekleştirildi. Baume Mercier, gecede önemli bir sosyal sorumluluk projesine de imza attı. 


MUHTEŞEM BİR TASARIM: #IMPERIALI 
Imperiali firması, binlerce saatlik çalışma, çok sayıda uluslararası patent ve 2675 adet yüksek kalitede parçası ile #puro sevenler için #tourbillon lu saat mekanizmasına sahip dünyanın en prestijli puro sandığını üretti.


ARIKAN SAAT’TEN 30. YIL KUTLAMASI 
Arıkan Saat, 30. yılını Antalya Belek Rixos Premium Otel’de düzenlediği ‘2015 Saat Zirvesi’nde bayileri ile birlikte kutladı. Gerçekleştirilen zirveye, 450 bayi eşleri ile birlikte katılırken, yurt dışından da 15 distribütör misafir edildi.#ERSASAAT TEN 2015’İN SON GEZİSİ: AMERİKA
Ersa Saat, unutulmaz Japonya ve Dubai organizasyonlarının ardından yılın son gezisini Amerika’ya düzenleyerek, bayilerine dünyanın önemli turistik merkezlerini gezip görme fırsatı sağladı.SAİT DÜBÜŞ: #BIGBEN SAAT’İ MARKALAŞTIRACAĞIM
Meslek hayatında 40. yılını kutlamaya hazırlanan Sait Dübüş, “Amacım, mekanik ve otomatik saate sahip olan müşterilerimizin hızlı, kaliteli ve güvenli bir şekilde hizmet alabilmelerini sağlamak. Bu anlamda Big Ben Saatçilik’i bir marka yapmak istiyorum.” dedi.


DOSYA: TACHYMETER’Lİ SAATLER
Tachymeter fonksiyonlu bir saate baktığında birçok sayının çerçevede ya da kadranda yer aldığını gören karışık düşüncelere biraz olsun ışık tutabilmek için bu sayımızdaki dosya konusunu Tachymeterli Saatler’e ayırdık.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Arıkan Saat, üreticisi olduğu marka Quantum ile Türkiye’nin önde gelen deniz odaklı sivil toplum kuruluşu DenizTemiz Derneği TURMEPA’nın çalışmalarına destek veriyor.

#ArıkanSaat‬   #Quantum‬   #DenizTemizDerneğiTURMEPA‬   #quantumladeniztemiz‬  
Add a comment...

Timeburner, üretilen ilk içten yanmalı motorlara ithafen geliştirilmiş nostaljik bir tasarım. Sanayi devrimine, dönemin gürültülü makinelerine, gres yağına, krom kaplama kullanımına adeta bir saygı duruşu niteliğindeki model, Miki Eleta imzası taşıyor.

http://saatmagazin.com.tr/sira-disi-bir-tasarim-timeburner

#Timeburner‬   #Mikieleta  +Mert Kalafat 
Add a comment...

Post has attachment
Piyasaya çıktığı 60'lı yıllarda "su geçirmez saat" kavramına yepyeni bir boyut kazandıran Edox'un yunusu Delfin, yeni versiyonuyla yeniden karşımızda.
#EdoxDelfin
+Murat Serbest 
Add a comment...

Post has attachment
Maurice Lacroix’in son modeli Fiaba Date, İtalyanca'da “masal” anlamına gelen koleksiyonun son üyesi olarak kadınlar için üretildi.

#MauriceLacroixFiabaDate‬  
Add a comment...

Post has attachment
Hydro Mechanical Watch – HYT’ nin üçüncü jenerasyon modeli H3 ile bir kez daha sınırlara meydan okuyarak, horoloji dünyasındaki dengeleri alt üst etmeyi planlıyor.
+Mert Kalafat 
#HydroMechanicalWatch‬   #HYTH3  
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded