Profile cover photo
Profile photo
S. M. Masoud Sadrnezhaad
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
#انیمیشن  کوتاه "اشتغال"
Add a comment...

خیلی از تعصباتی که تو مسائل حوزه‌ی مهندسی نرم‌افزار وجود داره یعنی همین‌هایی که میگن فلان سولوشن یا اپروچ درسته و دیگری خوب نیست و به جاش باید اینو استفاده کرد و بعد میان با هم راجبش بحث میکنن به خاطر کمبود سواد طرفین بحث هست.
البته بیشتر این بحث‌ها با هدف شوآف و به رخ کشیدن معلومات هست و دفاع از اون سولوشن‌ها هم با هدف اثبات اینه که چیزایی که من بلدم اهمیت بیشتری داره نسبت به چیزایی که شما میشناسی یا باهاشون کار کردی و به همین خاطر با یه بحث تکنیکال واقعی خیلی فاصله داره ولی متاسفانه گاهی از این روش استدلال کردن در جاهایی که جدیت کار بالاست هم استفاده میشه. یه نمونه دیگه این ادبیات که من زیاد شنیدم اینه که «فلان اپروچ هم مخالف‌های خودش رو داره.»
مگه تیم فوتباله که یه سری بی دلیل طرفدارش باشن و یه سری مخالفش! اصلن چه معنی میده کسی موافق یا مخالف یه اپروچ باشه. اگر این افراد تو حوزه‌ای که نظر میدن کمی مطالعه داشتن میفهمیدن این ادبیات از پایه غلطه و هر چیزی اگر هست یعنی یه استفاده ای داشته که هست و هنر اینه که اولن بشناسی استفادش کجاست ثانین چجوری در اون دامنه میشه ازش بهترین استفاده رو کرد.
همه‌ی بحث‌ها و دانش واقعی تو اون جزئیات کار هست و استدلال‌ها و بحث‌های کلی به پایین‌ترین سطح سواد هم نیاز نداره و این نه نشانه‌ی نبوغه و نه نشانه‌ی تفکر نقادانه که بدون شناخت جزئیات مربوط به یک اپروچ یا سولوشن شناخته شده ازش اشکال بگیریم.
پ. ن. من چون همون «کمی مطالعه» رو داشتم این رو فهمیدم که به جزئیات و کاربردها توجه کنم.
Add a comment...

Post has attachment
با سلام و تشکر از شما بابت وقتی که برای پرکردن این پرسشنامه می‌گذارید. این پرسشنامه با هدف تحقیق بر روی موانع پذیرش تجارت الکترونیکی در ایران توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف طراحی شده است. تجارت الکترونیکی سودمندی‌های فراوانی چه در حوزه فردی و چه در حوزه اجتماعی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به کاهش ترافیک، کاهش آلودگی هوا و ارتقای سطح خدمات شهروندی اشاره کرد. از این رو دقت و توجه شما در پر کردن این فرم برای ما ارزش و اهمیت زیادی دارد و گامی است در جهت گسترش تجارت الکترونیکی در کشور و رفع موانع آن. پر کردن این فرم در حدود 8 تا 10 دقیقه از شما زمان خواهد گرفت. اجباری در پاسخگویی به همه سوالات نیست و شما هر کجا که تمایل داشتید می‌توانید پاسخگویی به سوالات را متوقف کرده و فرم را ارسال کنید البته هر چه به سوالات بیشتری پاسخ دهید کمک بیشتری به ما کرده اید. پر کردن این پرسشنامه عواقبی برای شما ندارد و محرمانگی داده‌های شما کاملا حفظ می‌شود چرا که هیچ اطلاعات شخصی مانند نام یا شماره تلفن از شما گرفته نمی‌شود و اطلاعات به صورت ناشناس در سیستم ذخیره می‌شوند.
در آخر خواهشمندیم در این پروژه با ما همکاری کرده و این پست را به تمام افراد و گروه هایی که میشناسید ارسال کنید.
باتشکر
http://ce.sharif.edu/~rbabaee/
Add a comment...

میخوام دربارهٔ یکی از فواید کار کردن در حوزهٔ نرم‌افزار آزاد و دانش آزاد که ندیدم جادی یا فرد دیگری بهش اشاره کنه، صحبت کنم. یه چیزی که من به صورت تجربی بهم ثابت شده (ینی انقدر اینور اونور مصادیقشو دیدم که دیگه راجبه درستیش بحثی ندارم و برام ثابت شدست) اینه که ۹۰ درصد مشکلات اخلاقی و روانی و ..... عامل اصلیشون به صورت مستقیم یا غیر مستقیم یه چیزه و اونم «بیکاری»ه. (چون کسی که دغدغه بهتر کردن چیزی رو داشته باشه و براش زحمت بکشه فکر و وقت خالی براش باقی نمیمونه که بره با چیزای دیگه پرش کنه)

منظور از کار، حتمن کاری نیست که بابتش پول بگیرن. درس خوندن هم یه کاره. ظرف شستن هم یه کاره. ولی از اونجایی که به صورت میانگین بشر (که شامل خودم هم میشه) تنبل هست و تا مجبور به انجام کاری نباشه سمتش نمیره و بهترین عامل مجبور کننده، گشنگی هست و آدمها باید کار کنن تا گشنه نمونن، کار رو معادل پول در آوردن میدونن درصورتیکه خیلی‌ها دارن پول در میارن و امرار معاش میکنن ولی درواقع بیکارن!

یکی از مزایای کار کردن در حوزه دانش آزاد همینه که یک روش مناسب، safe و در دسترس هست برای «بیکار» نشدن (با اون تعریف صحیح کار نه تعریف رایجش) و وقتی افراد جامعه بیکار نباشن طبیعیه که هزاران مشکل دیگری که برای من ثابت شده منشاشون بیکاریه به وجود نمیان.

#چرا_نرم_افزار_آزاد #دانش_آزاد
Add a comment...

فرهنگ بد ایرانی‌ها روی افغان‌هایی که به خاطر ناامنی و نبود کار به کشورمون مهاجرت کردن تاثیر منفی گذاشته و اونارم تنبل و بی‌مسئولیت میکنه.
Add a comment...

Post has attachment
نژادپرست فقط کسی نیست که افرادی که از نژادش نیستن رو بردهٔ خودش می‌دونه یا دنبال قتل عامشون هست. هر نوعی از احساس برتری به خاطر تفاوت نژادی به معنای نژاد پرستی هست.
https://www.youtube.com/watch?v=MvTyI41PvTk
Add a comment...

«If you're not careful, the newspapers will have you hating the people who are being oppressed, and loving the people who are doing the oppressing.»
ترجمه: اگر مراقب نباشید، روزنامه‌ها با شما کاری خواهند کرد تا از کسانی که به آن‌ها ظلم می‌شود متنفر باشید و به کسانی که به مظلومان ظلم می‌کنند عشق ورزید.
― Malcolm X
Add a comment...

Post has attachment
دیالوگ از فیلم گاردین:
(این دیالوگ بین فیشر، شاگردی که تازه از مدرسه گارد ساحلی فارغ‌التحصیل شده و استاد فیشر که سن بالایی داره و تمام عمرش غریق نجات بوده و حالا تصمیم گرفته بازنشست شه اتفاق میوفته.)
فیشر: عدد واقعیت چنده؟ (اشاره داره به تعداد کسانی که استادش جونشون رو نجات داده و انتظار داره که استادش با یک عدد خیلی بزرگ متعجبش کنه.)
بن راندال: ۲۲
فیشر: ۲۲؟ بیست و دو هم بد نیست. درسته که ۲۰۰ نیست ولی...
بن راندال: ۲۲ تعداد کسانی هست که در تمام عملیات‌هام نتونستم جونشون رو نجات بدم. این تنها عددیه که به خاطر دارم و شمردم.

dialogue from The Guardian (2006)
Jake Fischer: What's your real number?
Ben Randall: 22.
Jake Fischer: 22? That's not bad. It's not 200 but...
Ben Randall: 22 is the number of people I lost, Jake. The only number I kept track of.

http://www.imdb.com/title/tt0406816/quotes
Add a comment...

Post has attachment
بخش نقاشی روی پارچه از بخش‌های متفاوت، جدید و هیجان‌انگیز جشنوارهٔ روز آزادی نرم‌افزار فردا.
برای فردا لباس اضافه فراموش نشود :)
http://sfd.fsug.ir/1394/paint 
‪#‎tehsfd‬
Add a comment...

Post has shared content
Wait while more posts are being loaded