Szanowni Państwo,

umieściłem niebieską teczkę w sieci. Jest to zbiór materiałów, w większości znanych, ułożonych wg. kolejnych ustępów art.358 oraz art.358-1 kodeksu cywilnego w stanie z roku 2006. Ten stan prawny obowiązywał do 2009 roku, kiedy to zniesiono zasadę walutowości, modyfikując art.358. Materiał jest w stanie odrobinę surowym. Prezentowałem go przez blisko godzinę, aczkolwiek proszę się nie spodziewać że jest to "gotowiec". O każdej stronie mogę rozmawiać godzinami, jednak Państwo musicie wykonać pracę aby te materiały odczytać. Niektóre pozycje są proste, inne są w formie felietonów, ale są też opracowania naukowe - trudniejsze, ale zapewniam że warte przeczytania. Szczególnie te o prawie rzymskim. Starałem się podawać strony oraz zaznaczać ważne miejsca w plikach pdf. Zapraszam do opracowania materiału w sposób umożliwiający jego wykorzystania w sądzie. Katalogi i piki są prefixowane rzymskimi cyframi. Spis treści, plan prezentacji, znajduje się tutaj: https://goo.gl/PXHc7K Kto może niech przekaże to dalej, do bankierów, polityków. Niech zobaczą że jesteśmy gotowi i NIE zamierzamy dać się zrobić w jelenia kolejny raz.

Materiał zawiera następujące sekcje:
- Okładka. Plan spotkania, o mnie - https://goo.gl/RkuS31 
- A. art.358 -  https://goo.gl/eVOGOL
- B. art.358-1 ust.1 - https://goo.gl/TljtMF
- C. art.358-1 ust.2 - https://goo.gl/NVbv2r
- D. art.358-1 ust.3 - https://goo.gl/cnd2d9
- E. art.358-1 ust.4 - https://goo.gl/Nof0CX
- F. art.358-1 ust.5 - https://goo.gl/75VXNo
- G. Metody obejścia nominalizmu - https://goo.gl/xl6QcQ 
- H. Błędne użycie waloryzacji - https://goo.gl/E7lU0b
- I. Bankowość - https://goo.gl/7zOaaH
- Z.Extra - https://goo.gl/bKYZVw

Materiał jest dostępny w dwóch formach dystrybucji:
1. podgląd online - osobne pliki pdf w katalogach: https://goo.gl/xn7v8s
2. osobny plik zip na sekcję: https://goo.gl/rSguAB 

Dwa pliki są wielkie, ale reszta jest w normalnych rozmiarach. Katalog Extra zawiera plakaty A3 z Ulpian'em oraz diagramy analityczne - takie raczej duże 1m x 2m. Do wydrukowania w CopyGeneral za 25zł. Diagramy są stare - mogą mieć pewne błędy, ale ufam że większość jest nadal aktualna. Ulpaian'a nalezy wydrukować w kolorze na A3 (CopyGeneral, saomobsługa 4.65PLN), wsadzić w antyramę (15PLN) i podarować swojemu doradcy finansowemu lub bankierowi. Niech wiedzą że wykonali numer co ma 1800lat. Niech się wstydzą.

Zapraszam do wspólnej pracy nad udoskonaleniem powyższego. Chciałbym abyśmy wspólnie przygotowali wielopoziomową argumentację w postaci grafu decyzyjnego rozważającego różne możliwości. Sąd po otrzymaniu takiego materiału będzie miał wielki problem aby go odrzucić. A adwokaci stron przeciwnej aby go podważyć. Pamiętajmy że nam się chce, a im nie. My stoimy po stronie prawdy - oni tkwią po stronie swojej. Zróbmy to porządnie według zasad prawoznawstwa. Niech prawnicy odkopią podręczniki z pierwszego roku studiów. Jak nie maja, bo sprzedali, niechaj kupują "Wstęp do prawoznawstwa" prof.Morawskiego (allegro: 30PLN). Niech to będzie najpiękniejsza mowa oskarżycielska przedstawiona w sądzie. Mowa w imieniu 500k polskich rodzin.

Z wyrazami szacunku,
Ryszard Styczyński
Photo
Shared publiclyView activity