Profile cover photo
Profile photo
Raamatupidamisuudised
69 followers -
raamatupidamine raamatupidamisuudised maksud majandus õigus töösuhted
raamatupidamine raamatupidamisuudised maksud majandus õigus töösuhted

69 followers
About
Posts

Post has attachment
Paljud Eesti äriühingud – isegi kõige väiksemad – teevad tihtipeale erinevaid makseid välismaa ettevõtjatele. Näitena võib tuua laenuintressid, renditasu või litsentsitasu või ka kõige tavalisema kaupade või teenuste eest tasumise.

#deklareerimine
Add a comment...

Post has attachment
Viimase aja suurkoondamistest rääkides ei tohiks unustada, et koondamiste pärispõhjus on tootmise kallinemine, majanduskonjunktuur annab vaid viimase tõuke. Olulise erinevusena 2009. aasta koondamistest näib, et praeguste koondamiste taga on pigem soov tootmist tõhustada ning kapitali suurendada ja teadmisi parandada kui pelgalt nõudluse kahanemise tõttu tootmismahtu vähendada.

#koondamine
#tootmismaht
#majandus
#Venemaa  

http://rup.ee/uudised/majandus-ja-ari/koondamiste-parisp-hjusest
Add a comment...

Post has attachment
Maksu- ja tolliameti (MTA) sõnul on velotaksode puhul sarnaselt teiste sularahal põhinevate ärivaldkondadega suurim oht käibe varjamine ja ümbrikupalk.

#velotaksondus
#käibevarjamine
#ümbrikupalk  

http://rup.ee/uudised/maksud-ja-raamatupidamine/mta-velotaksonduse-suurim-oht-on-kaibe-varjamine-ja-umbrikupalk
Add a comment...

Post has attachment
Korteriühistu raamatupidaja kandis ekslikult 823 eurot remonditööde eest ettevõttele Stalleri OÜ. Tegelikult pidi ta raha üle kandma sarnase nimega ettevõttele Stalleri Teenindus OÜ. Korteriomanike üldkoosolekul otsustati kogu summa raamatupidaja palgast kinni pidada. Kas üldkoosolekul on õigus sellist otsust vastu võtta?

#korteriühistu
#kahjuhüvitamine
#töötajavastutus
#kinnipidamisedtöötasust  

http://rup.ee/kusimused-vastused/oigus/kas-raamatupidamise-seaduse-muudatuste-hulgas-on-ka-bilansi-kasumiaruande-skeemi-muudatused
Add a comment...

Post has attachment
Artiklis käsitletakse korteriomandi juhtumit, kus müüja avaldas kuulutuses infot majas toimiva korteriühistu ning korteris vahetatud elektrijuhtmestiku kohta. Tüüpilised müügikuulutustes avaldataud laused, mida iga kuulutuste lugeja võib pea igas teises kuulutuses näha.

#korteriomand
#riigikohus  

http://rup.ee/uudised/oigus/riigikohtu-seisukohad-korteriomandi-muumisel
Add a comment...

Post has attachment
Tööinspektsioon alustab lastekaitsepäeval alaealiste töötingimuste sihtkontrolli, mis on suunatud peaasjalikult alaealistega sõlmitud lepingute sisulisele hindamisele ning samuti teiste nõuete järgmisele, mis seonduvad alaealise tööle värbamisega.

#alaealinetöötaja
#sihtkontroll
#töötingimused  

http://rup.ee/uudised/tooturg/tooinspektsioon-alustab-alaealiste-tootingimuste-sihtkontrolli
Add a comment...

Post has attachment
Rahandusministeeriumis valmis märtsis järjekordne riikliku vanaduspensioni, kohustusliku kogumispensioni ja vabatahtliku kogumispensioni statistika kokkuvõte. Kokkuvõtte rõhuasetus on küll eelkõige II ja III sambal, kuid kuna II sammas on I samba oluline osa, siis on põgusalt käsitletud ka I sammast. Statistika kokkuvõte on kättesaadav siit.

#pensionisammas
#teinesammas  

http://rup.ee/uudised/majandus-ja-ari/kaks-vaadet-ii-pensionisamba-tootlusele
Add a comment...

Post has attachment

Mitteresidendist füüsiline isik andis Eesti ettevõttele turutingimustel intressidega laenu. Kas Eesti ettevõttel tekib väljamakstud intressidelt tulumaksu kinnipidamise kohustus?
Vastab Elvira Tulvik, vandeadvokaat, KPMG Baltics:

#laen
#laenuintress
#tulumaks  

http://rup.ee/kusimused-vastused/maksud/kas-mitteresidendist-fuusilisele-isikule-valjamakstud-laenuintressidelt-tekib-tulumaksu-kinnipidamise-kohustus
Add a comment...

Post has attachment
Tihti reklaamitakse igakuiste teenuste eest mugavamat tasumist e-arvetega ning pangad kutsuvad kliente sõlmima e-arve püsimakselepinguid.

#earve
#püsimakseleping
#püsikorraldus  

http://rup.ee/uudised/maksud-ja-raamatupidamine/e-arve-pusimakseleping-ja-pusikorraldus
Add a comment...

Post has attachment
Toetusstreikidest etteteatamise tähtaeg, mille senine kolmepäevane periood riigikohtu otsuse järgi oli põhiseadusvastane, pikeneb uue seaduseelnõu järgi viiele päevale.

#toetusstreik  

http://rup.ee/uudised/oigus/toetusstreikidest-etteteatamise-tahtaeg-pikeneb-viiele-paevale
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded