Profile cover photo
Profile photo
RTV Plus
4 followers -
Přinášíme vlastní pořady ze světa bydlení, architektury a designu.
Přinášíme vlastní pořady ze světa bydlení, architektury a designu.

4 followers
About
Posts

Post has attachment
Společně s renomovaným dokumentaristou Pavlem Štinglem jsme blíže podívali na pohnuté osudy Nádraží-Bubny, odkud za války odcházely transporty Židů do koncentračních táborů. V současnosti se zde realizuje projekt Památník ticha Nádraží Bubny, který má revitalizovat nádraží v moderní prostor pro veřejný dialog o dědictví minulosti jako stigmatu dneška.

Post has attachment
Takzvaná Mazutka dominuje sídlišti Invalidovna již od poloviny 60. let. Její skořepinová betonová střecha šestiúhelníkového tvaru s napnutými lany do podoby obřího stanu z ní činí architektonický unikát. Nyní ale stavbě reálně hrozí demolice, když zde developer plánuje novou výstavbu.

Post has attachment
Chcete vidět, jak to po více než čtvrt století od uzavření vypadá v premiérovém kině Alfa, bývalém divadle Semafor nebo v prostorách kdysi slavné taneční kavárny?

Post has attachment
Kdo to na Bulovce zná, ví, že chodec tady rozhodně není králem a také ví, že by se raději neměl kolem sebe moc rozhlížet. Jeho zdravotní stav by se mohl rapidně zhoršit. Nový díl Zprasených prostranství právě ve vysílání RTV Plus.

Post has attachment
Je veřejným tajemstvím, že stanice metra Invalidovna bude muset ustoupit plánované výstavbě v Karlíně. Chátrající prostory působí depresivně, přesto je zde několik venkovních instalací, které by rozhodně stálo za to zachovat.

Post has attachment
Mostecká ulice číslo 20. Bývalo zde slavné pekařství, po revoluci se v historických prostorách střídali nejrůznější nájemníci. Původní ráz vrátila domu až nyní skupina nadšenců, kteří zde otevřeli originální podnik, jenž má být odpovědí na místní předražené podniky pro turisty.

Post has attachment
Vstupte jako první dovnitř kompletně zrekonstruované Werichovy vily, která se veřejnosti otevře až za měsíc! Čekají vás opravené renesanční sklepy, "tajná" Werichova koupelna, designové podkroví nebo nábytek, který byl inspirován fotografiemi Jana Sudka.

Post has attachment
Zprasená prostranství - Fenomén zábradlí

Post has attachment
Bývám červenobílé a moc rádo překážím. Bývám prokvetlé rzí a obklopuji vás na každém kroku. Jmenuji se zábradlí a zprasilo jsem už nespočet veřejných prostranství. Další díl nového cyklu RTV Plus je zde!

Post has attachment
Cyklus Zprasená prostranství je tady, aby si posvítil na blbě, nefunkčně, nebo často naprosto absurdně řešené veřejné prostory. Na úvod vám Petr Zeman ukáže čůrací loučku u Karlova náměstí, která je provizoriem "pouhých" 70 let, nebo jeden móóc pěkný dvoreček za hotelem InterContinental.
Wait while more posts are being loaded