Profile cover photo
Profile photo
RTV ZËRI-Danimarkë
About
Posts

Post has attachment
Të dashur miq, Para dy ditësh Presidenti i Kosovës, z. Hashim Thaçi deklaroi se “gjatë luftës dhe pas saj kanë ndodhur abuzime të individëve të caktuar me luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, me emrat e individëve të caktuar, janë shkruar komunikata…

Post has attachment
Prokurori Publik përgjegjës nga Prokuroria Publike Shkup po kryhen hetim në vendngjarje, në aksidentin e rëndë që ka ndodhur në autostradën Shkup-Tetovë, ku për momentin 13 persona kanë humbur jetën, ndërsa shumë persona kanë mbetur të lënduar.“Sipas…

Post has attachment
Nepotizimi s’ka të ndalur në funksionet publike. Alsat sjell detaje për punësimet që dyshohet që janë bërë me intervenim të pushtetarëve. Vajza e Krye parlamentarit Talat Xhaferi, Besiana e punësuar si Referente përgjegjëse për përgatitjen e…

Post has attachment
Sot është Dita Ndërkombëtare e Radios, e cila ka për qëllim të kujtojë fuqinë unike të radios në funksion të promovimit të qasjes në informacion dhe të lirisë së shprehjes si dhe ta promovojë atë. Për herë të parë, Dita Botërore e Radios është shënuar më…

Post has attachment
Anthony Joshua do të boksojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të parë, pasi u konfirmuar se ai do t’i mbrojë titujt e tij të botës në kategorinë e rëndë IBF, WBA dhe WBO kundër Jarrell Miller më 1 qershor. 29-vjeçari do të boksojë kundër…

Post has attachment
Ekipi i televizionit Alsat jozyrtarisht mëson për tre viktima si pasojë e aksidentit në autostradën Shkup- Tetovë, ndonëse bilansi mund të jetë edhe më i madh. Ndërkaq personat e lënduar po transportohen  në Qendrën Klinike në Shkup dhe në Spitalin 8…

Post has attachment
Një ditë pasi ambasadorët e vendeve anëtare të NATO-s firmosën protokollin për pranimin e Maqedonisë së Veriut në këtë aleancë, sot Greqia i ka hapur zyrtarisht rrugën  me votimin në Parlament. Parlamenti grek votoi me 153 vota pro për hapjen e dritës…

Post has attachment
Vendet anëtare të NATO-s nënshkruan sot në Bruksel, “protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut” në aleancën perëndimore, së bashku me ministrin e Jashtëm maqedonas, Nikolla Dimitrov. “Me ftesën e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens…

Post has attachment
Bukuroshja po vazhdon të ruaj linjat e saj derisa  kohëve të fundit ajo ka folur shumë edhe për jetën e saj private. E në dy fotot e fundit, Angela shkëlqen nga bukuria. Derisa në fotografinë e parë ka të veshura xhinse, në të dytën ajo ka të veshur një…

Post has attachment
Për Rowan Atkinson është koha të tregojë se është një baba i mirë dhe i përkushtuar. Aktori i njohur për publikun kryesisht në rolin e “Mr. Bean” ka vendosur që për disa kohë të marrë pushimet dhe të lërë aktrimin. Shkak për këtë vendim është vajza e tij,…
Wait while more posts are being loaded