Profile cover photo
Profile photo
Petra Školová - zdravý životní styl
12 followers -
Zabýváme se komplexně Zdravým životním stylem - cvičení, výživové poradenství, cvičení na pánevní dno, přednášky a semináře.
Zabýváme se komplexně Zdravým životním stylem - cvičení, výživové poradenství, cvičení na pánevní dno, přednášky a semináře.

12 followers
About
Posts

Post has attachment
Recept inspirovaný podzimem: Dýňový dort s hořkou čokoládou

2 hrnky jemně nastrouhané dýně Hokaido
2,5 hrnku celozrnné mouky (bio pšeničná/špaldová)
0,5 hrnku rostlinného oleje (Manka máslová)
0,5 hrnku třtinového cukru tipu Muscovado
3 vajíčka
1 prdopeč bez fosfátu
1 bio vanilkový cukr s pravou vanilkou
1 KL skořice
1PL medu
6 kostiček 52% čokolády (Lidl)
trošku mléka na zředění těsta i čoko
pečící forma o průměru 26 cm
Photo

Post has attachment
👉 Olivový olej…tolik oblíbený nejen do studené kuchyně, ale také do tepelně upravovaných pokrmů. ♨
Bohužel ve většině „zdravých receptů“ se dočtete, že orestovali např. cibulku na olivovém extra panenském oleji. A v článcích o olivových olejích najdete, že extra virgine (panenský) je stabilní při vysokých teplotách a nepřepaluje se.
☝ Nenechte se klamat…výsledky z plynové skříně ukazují, že olivové oleje tipu extra virgine vysoké teploty dlouho neudrží a začnou se přepalovat. To znamená, že nejsou stabilní a při vystavení vysokým teplotám mohou vznikat karcinogenní látky.
Raději při restování použijte přepuštěné máslo (ghee), sádlo zkombinované s řepkovým olejem nebo řepkový olej samotný např. Manka od firmy Fábio. 👍


Post has attachment
"Cvičím pro sebe" je můj projekt, kde učím, jak pracovat s vlastním tělem - při cvičení, sportu či "denním provozu" 😄

Objevte jiný rozměr cvičení. Nový web zaměřený jen na cvičení: https://www.cvicenitabor.cz/

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

🐥 🍀 Středeční cvičení s šikovnými prvňáčky z Táborského soukromého gymnázia v rámci projektu Zdravé město Tábor - Pohyb dětí v praxi  
Photo

Post has attachment
Zkuste super cvik na ploché břicho.

Post has attachment
Nedávno vyšel článek, který se zaměřuje na dietní chyby a mýty ohledně hubnutí a superpotravin. Po přečtení toho článku jsem byla poměrně vyvedena z míry. 😳 😏

Bohužel tento článek je „napěchován“ názory různých odborníků skrze výživu a poměrně dobře mate lidi, kteří se snaží zhubnout nebo jen chtějí jíst zdravěji. Nadbytek informací co ANO a co NE by mě při snaze změnit jídelníček určitě odradil. 😁 Chápu, že se v článku snaží upozornit na to, aby lidé nespoléhali při hubnutí na „zázrak“, ale na zákonitou rovnici příjem < výdej.

Dle mého názoru se to s ničím NEMÁ PŘEHÁNĚT a hlavně, každému sednou jiné potraviny (‘‘masožrouti“ , ‘‘rostlinkáři“ 🌱 atd..), ale jistá rovnováha by měl být stále zachována. Proto, je důležité si najít cestu nejen mezi názory na výživu, ale hlavně v potravinách, které máme rádi, a které kvalitně vyživí náš organismus a my se po nich budeme cítit dobře.

Souhlasíte nebo máte jiný názor?

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded