Profile

Cover photo
Reza Mohammadi
Works at Cafe Bazaar
Attended Sharif University of Technology
Lives in Tehran, Iran
823 followers|127,889 views
AboutPostsPhotos+1's

Stream

Reza Mohammadi

Shared publicly  - 
1
amir yasamani's profile photo
 
ل
Add a comment...

Reza Mohammadi

Shared publicly  - 
 
 
خودت اعصاب نداشته باشی، خانم خوش طینت هم بچه اش را بگذاره خونتون بره. با صد من آرایش می اومد می گفت:«عزیز بچه ی من فقط عادت داره با بزرگتر از خودش بازی کنه». بچه اش هم از اون هایی بود که به دوست داشتنی بودن خودشون نزد والدین آگاه شدن و دیگه نمی شه جمعشون کنی. اونایی که بستنی دستشون باشه دوست داری بزنی زیرش. چون مودب هم بود بیشتر می رفت رو اعصاب. می گفت: «می تونم یک مقدار از ساندویجتون را داشته باشم؟». نه، قطعن نمی تونی. تا همین الان سر اینکه راهت بدیم تو خونه یا نه بحث بوده. حالا سسیسی که سه ربع ساعت داشتم سرخ می کردم را بدم به توی از خدا بی خبر که چی بشه. اگه نمی دادم، به مامانم شکایت می کرد. می گفت مودبانه خواسته ولی بهش ندادم. که مجبور شم بدم.
یک موقع می بینی یکی مستقیم می گه آقا من یک تفنگ بادی دارم، می خوام بزنم باهاش تو زانوت. من باشم می گم بزن؛ کاری چیزی هم داشتی در خدمتم. جدی. ولی یک موقع یکی که خودش هم باورش شده مودب و خوبه برای تحت فشار قرار دادنت می گه می تونم تنها یک بخش از سه بخش ساندویجتون را برای خودم داشته باشم؟ می گفت گرسنمه ولی می دونستم صرفن واسه لذتش می خواد بخوره. اما چیزی که بیشتر از همه حالم را بد می کرد این بود که گیر می داد چرا فوتبال دستی من ناقص شده. تا جون از بدن بزرگواری مثل تو مسافر شه. برنامه می ریخت دقیقن هم روزهایی بیاد که یخمک خریده بودم. با هم شروع می کردیم خوردن ولی اون فقط وانمود می کرد داره می خوره؛ که یخمک من زودتر تموم شه بگه: «مال من هنوز داره». «مال تو تموم شد نه؟ الآن دیگه نداری نه؟» «مال من از نصف هم بیشتره».
کاش داداش کوچیکترش فقط نیاد. همین. تو این دنیای بزرگ این دیگه خواسته ای به حساب می آد؟ داداش کوچیکش اومد. باید حدس می زدم. فوری هم پرسید:«فوتبال دستی را کی ناقص کرده؟» باز یادم انداخت. چرا راحتم نمی گذارن اینا. اولین باری که داداش کوچیکه را دیدم به وجود خدا تردید کردم. از این فیلم هایی که توش یکی جهان را از دست آدم فضایی ها نجات می ده هم دیده بود، تا می اومد می گفت: «فرار کنید آدم بدجنس ها حمله کردند». خدای من، آدم بدجنس ها؟ چون اگه مامانشون می فهمید سرگرمشون نکردم دماغش را برام باد می کرد، من هم افتان و خیزان فرار می کردم. بعد سنگر می گرفتیم. بعد آدم بدجنس ها می اومدن. جنسشون واقعن بد بود. به ما حمله می شد. به وجود خدا شک می کردم. مدام جامون لو می رفت. جامون که لو رفت و دو سه تا ضربه خوردم تقریبن مطمئن شدم خدایی در کار نیست. ولی بعد خدا را شکر با تلاشی که انجام دادیم آدم فضایی ها شکست خوردن و سوار سفینه ای چیزی شدن رفتن.
اینجا رسیده بودیم جلوی فوتبال دستی: «کی اینو ناقص کرده؟». وای باز اینو گفتن. دلم می خواست داد بزنم سرشون بندازمشون بیرون. دیگه واقعن حالم بد شد. نعمت نفتی جلوم ظاهر شد. داشت کتک می خورد از معلم. نعمت نفتی همیشه ته کلاس کله اش زیر نیمکت بود. انگار داره زمین را می کنه. می گفتن به نفت می خواد برسه. تازه از روستا اومده بودن و با کسی خیلی ارتباط نداشت. معلم آمادگی دفاعی کل کلاس توضیحات دقیقی داده بود که اگه زلزله بیاد باید تو موقعیت های مختلف چه کار کنیم. بعد اسم خوند که درس بپرسه: «نعمتی». رفت. صدای سوال معلم تو گوشم پیچید:«بفرمایید اگر الان زلزله بیاد اول چه اقدامی می کنید؟» کلاس ساکت بود، چوب معلم خوش تراش و بزرگ و سفید. گفت: «اجازه می گریزیم». البته اون با لهجه ی خودش گفت می گوروزیم. به جز من همه می خندیدن. معلم می زدش. می گفت بر خلاف چیزی که نعمتی فکر می کنه، اینجا خونه ی باباش نیست که لنگ را بندازه رو لنگ. می گفت اینجا می زننش که راه خونه شون را گم کنه. کاش ولش می کرد. می گفت پس یک ساعت داشته گلوش را برای کی پاره می کرده. چه قدر چوبش بزرگ به نظرم می اومد. کاش حداقل با یک چوب دیگه می زد.
چوب قبلی چند روز پیش وسط زدن شکسته بود. پرسید کی یکی مثل این داره برام بیاره. دیدم عین چوب فوتبال دستیمون بود. گفتم من می آرم. دوست داشتم معلم ازم تعریف کنه. فوتبال دستیمون را ناقص کردم. مامانم فهمید. گفت کارم بد بوده. گفت تو رنج دادن یک انسان شریک شدم. به این اصلن فکر نکرده بودم. خودم درسم خوب بود و واقعن فکر می کردم شاگرد تنبل ها حقشونه. فکر می کردم یک موجودات دیگه ای هستن. آدم فضایی اند. درد نمی کشن. اول می خواستم قبول نکنم منم شریکم، ولی عذاب وجدان خودش را تحمیل می کرد. صدای بچه های همسایه منو به خودم آورد:«کی اینو ناقص کرده؟» کاش معلم چوب منو پس بده. معلم می گفت:«جناب نعمتی تا الان ما یاسین تو گوش خر می خوندیم؟» صدای خفه ی برخورد چوب به گوشت می آد. یکی مودبانه پرسید: «می تونم ساندویجی هر چند کوچک از برای خودم داشته باشم؟» صدای معلم هم اومد: «بعد می رن خر از قبرس می آرن، ما همینجا خر داریم خودمون، جناب آقای نعمتیِ بزرگ. اتفاقن خر هم یعنی بزرگ. نه که ما خدایی نخواسته اساعه ی ادبی کرده باشیم. وقتی می گیم خر یعنی بزرگ. به خاطر همینم هست که مثل خر داریم می زنیمتون». معلم هم مودب بود. به خودم گفتم من قاطی اینا نیستم. ولی صدای چوب خوش تراش سفید تو گوشم چیزهایی گفت که حالم را بد می کرد. یکی می گفت: «عزیز جان بچه های من مثل شما نیستن. عارشون می آد با کوچیکتر از خودشون بازی کنن».
یکدفعه از بیرون صدای زنگ اومد. خانم خوش طینت اومده بود دنبال بچه ها. گفت:«اذیتت که نکردن عزیز؟». ولی باز دماغش را باد کرده بود. بچه ها دویدن تو کوچه و به آدم فضایی ها اعلان حمله دادن. دماغ خانم خوش طینت را که دیدم من هم دویدم. همه می خندیدن و صدای جیغ مستی تو هوا ول می شد. خانم خوش طینت هم اومد تو بازی. یک باد سرد خاکستری هو هو کنان پیچید تو کوچه. یکدفعه دیدم تقریبن کل آرایش خانم خوش طینت را باد برده. مثل این فیلم ترسناک ها در یک آن شده بود یک عجوزه ی زشت. یا شاید هم من اینجوری می دیدم. باد جوری شد که دیگه چشم چشم را نمی دید. یک آن خیال کردم معلم آمادگی دفاعی را هم دیدم که داره همرامون می دود. همینطور که دنبال آدم بدجنس ها می دویدیم یکدفعه فکری به ذهنم افتاد که تنم را لرزوند. وایسادم؛ دلتنگ و ناتوان. بی خود می گشتیم، کسی جز ما تو کوچه نبود.
 ·  Translate
خودت اعصاب نداشته باشی، خانم خوش طینت هم بچه اش را بگذاره خونتون بره. با صد من آرایش می اومد می گفت:«عزیز بچه ی من فقط عادت داره با بزرگتر از خودش بازی...
View original post
4
Add a comment...

Reza Mohammadi

Shared publicly  - 
 
+Mostafa Hajizadeh بالاخره گوگل بندازیم رو کپی کرد!
 ·  Translate
6
1
Mostafa Hajizadeh's profile photoArian Moghbeli's profile photo
 
:)
Add a comment...

Reza Mohammadi

Shared publicly  - 
 
 
امشب تئاتر «بیوه‌های غمیگن سالار جنگ» بودیم
به نظر من خوب بود
آخرش خانم گلاب آدینه (درود و سلام بر او باد) از حضار دعوت کرد سایر گیلانیان رو هم به دیدن این تئاتر دعوت کنند که تئاترهای خوب تو گیلان ادامه پیدا کنه. ما هم گفتیم رسالت‌مون رو انجام بدیم و هم استانی‌های عزیز رو دعوت کنیم.
گیلانیان عزیز! غیر از «پلا کباب» و «جغور بغور» و «یخ دربهشت خمام» تفریحات دیگه رو هم امتحان کنید :))

خرید اینترنتی بلیط: http://www.tiwall.com/store/bivehaye-jang2
 ·  Translate
21 comments on original post
1
Add a comment...

Reza Mohammadi

Shared publicly  - 
 
آدم زبونش بند میاد :P
 ·  Translate
 
اینقدر به خبرگزاری فارس گیر ندید ! ببینید این برادران هم از حجاب اجباری بدشون میاد البته حجاب اجباری در عراق فقط بد هست !!
 ·  Translate
31 comments on original post
6
Add a comment...

Reza Mohammadi

Shared publicly  - 
 
+Mazdak Pakzad +Hessam Armandehi 
از لحاظ پنل گوگل پلی
 ·  Translate
 
AirDroid gets featured in Google Play in United States, Malaysia, Philippines, Singapore, Thailand, Vietnam, Indonesia! Any of you come from these 7 countries? 
8 comments on original post
1
Add a comment...
Have him in circles
823 people
amir hossein Yazdi's profile photo
farzaneh najafi's profile photo
Farnoush Farahpour's profile photo
KouroSh ArJmaNd's profile photo
Cyrus TheGreat's profile photo
Hr Parnian's profile photo
Samereh Rahimi's profile photo
Amir Pashazadeh's profile photo
atabak bakhshur's profile photo

Reza Mohammadi

Shared publicly  - 
 
ای آنهایی که از Google Docs استفاده می‌کنید، اگر از دست فونتش شاکی هستید، بی‌زحمت برید توی منوی Help، بزنین Docs Help بعد توی اون پنجره‌ای که باز می‌شه اون گوشه send feedback رو بزنین. بعدش این متن رو بنویسین:

Font Request: Noto

Specially for those languages which Docs doesn't offer  "Add font" ability. Noto is a rich font family, and is provided by you, Google! It would be great if you help the noto team to reach its mission:
"Its design goal is to achieve visual harmonization across languages"

https://www.google.com/get/noto/#/

یا حالا هر متن دیگه‌ای که دوست دارید. خود این آقای ساپورتشون گفته هر چی بیشتر درخواست بفرستین بهتره، وگرنه به نظرم نباس راه حلش شلوغ‌بازی باشه :P
https://productforums.google.com/d/msg/docs/n0bV3hlXW7s/OrP6KMwHUkMJ
 ·  Translate
Beautiful and free fonts for all languages. Noto is Google’s font family that aims to support all the world’s languages. Its design goal is to achieve visual harmonization across languages.
7
4
Minahe RF's profile photoRoozbeh Leylabi's profile photoArdalan Tabatabaie's profile photosiamak zabihi's profile photo
2 comments
 
رضا جان لطفا این مبحث رو در این گروپ مطرح کنید. کسی که مسئول بخش فارسی گوگل هست در این گروه فعالیت میکنه میتونه مشکل رو سریع تر برطرف کنه https://groups.google.com/forum/#!forum/persian-computing-fa
 ·  Translate
Add a comment...

Reza Mohammadi

Shared publicly  - 
 
 
کار قشنگی داره روی #سربازی دوباره شروع می‌شه. این سه تا مطلب روزنامه‌ی ابتکار رو بخونید. http://ebtekarnews.com/Ebtekar/Article.aspx?AID=31868#142107
 ·  Translate
View original post
3
Add a comment...

Reza Mohammadi

Shared publicly  - 
 
 
“Nobody’s talking about ‘tomorrowland’ anymore. We’re waiting for our next app, [...] but, society has bigger problems than what can be solved with your next app, in transportation, and energy and health. [...] We’re a sleepy nation right now. I want us to be a nation of innovation,”
The famed astrophysicist discusses the scientific method, Pluto and the downfall of American Innovation VIDEO
View original post
1
Add a comment...

Reza Mohammadi

Shared publicly  - 
 
 
Exciting and often unexpected things happen when you bring smart people together. When people don’t work together in a crowded environment...not so much. #HowGoogleWorks

www.HowGoogleWorks.net
78 comments on original post
1
Add a comment...

Reza Mohammadi

Shared publicly  - 
 
 
ﻭﻇﺎﯾﻒ ﺻﺪﺍ ﻭ ﺳﯿﻤﺎ :
-1 ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩﻥ ﺯﻧﺎﻥ ﺑﺎ ﺣﺠﺎﺏ ﺩﺭﺑﺎﺯﯼﻫﺎﯼ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﻭ ﻭﺍﻟﯿﺒﺎﻝ !
-2 ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩﻥ ﺯﻧﺎﻥ ﺑﯽﺣﺠﺎﺏ ﺩﺭ ﺭﺍﻫﭙﯿﻤﺎﯾﯽ 22 ﺑﻬﻤﻦ ﻭ ﺭﻭﺯ ﻗﺪﺱ
 ·  Translate
Connect with your friends — and other fascinating people. Get in-the-moment updates on the things that interest you. And watch events unfold, in real time, from every angle.
View original post
2
Add a comment...

Reza Mohammadi

Shared publicly  - 
 
 
غل و زنجیر را از دست و پای عمل‌وَران باز کنید

هواپیماها را مهندسان ساخته‌اند. آن هم تنها به واسطه‌ی دانشی که دستاورد جامعه‌ی علم‌وَران بوده که به مرارت با عرق جبین حاصل کرده اند. جامعه‌ی علم‌وران نظریه‌هایی را طرح کرده و آزموده‌اند که مهندسان بر اساس آن‌ها ما را در ارتفاع ۳۰،۰۰۰ پایی آسمان به پرواز در می‌آورند. درست است؟ خیر! غلط است. علم‌وران نبودند که نظریه‌ای پرداختند تا عمل‌وَران آن را به کار بگیرند. بلکه عمل‌وران چیزی اختراع کردند که بعد نیاز به توضیح‌اش را در علم‌وران برانگیخت. شگفتی‌آور است که وقتی بنا کنیم به گشتن، در می‌یابیم که همین توالی رخدادها در موارد بسیاری صدق می‌کند.

لینک: http://goo.gl/VP1OF3

#بورژوا   #علم   #فلسفه_علم   #ریچارد_داوکینز   #دیردره_مککلاسکی   #علیت   #انقلاب_صنعتی  
 ·  Translate
2 comments on original post
1
Add a comment...
People
Have him in circles
823 people
amir hossein Yazdi's profile photo
farzaneh najafi's profile photo
Farnoush Farahpour's profile photo
KouroSh ArJmaNd's profile photo
Cyrus TheGreat's profile photo
Hr Parnian's profile photo
Samereh Rahimi's profile photo
Amir Pashazadeh's profile photo
atabak bakhshur's profile photo
Work
Occupation
Software Development
Employment
 • Cafe Bazaar
  Senior Software Developer, 2010 - present
 • Sharif FarsiWeb Inc.
  Senior Software Developer, 2009 - 2010
 • Iran Rayaneh Engineering Co.
  Software Developer, 2009 - 2009
 • Zeerak Company, Ltd.
  CTO, 2006 - 2009
 • Sepehr Mehr
  J2EE developer, 2004 - 2005
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Tehran, Iran
Previously
Mashhad, Iran
Links
Story
Tagline
CTO at Cafe Bazaar
Education
 • Sharif University of Technology
  Computer Science, 2003 - 2009
Basic Information
Gender
Male
Other names
Mohammady Ghayeghchi Ghayeghchy Ghaieghchi Ghaieghchy رضا محمدی قایقچی‎
Reza Mohammadi's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
طراحی از منظرهای متفاوت
teeleh.ir

طراحان مختلف از چه زوایایی به مسألهٔ طراحی محصول حمله می‌کنند؟

tPacketCapture
market.android.com

tPacketCapture does packet capturing without using any root permissions. tPacketCapture uses VpnService provided by Android OS.Captured data

Google Noto Fonts
www.google.com

Beautiful and free fonts for all languages. Noto is Google’s font family that aims to support all the world’s languages. Its design goal is

Scaling Agile @ Spotify
www.scribd.com

A detailed overview of Spotify's innovative strategy for scaling its team by building numerous autonomous squads that function as independen

Play To Cafe Bazaar
chrome.google.com

Simply find Google Play apps and games in Cafebazaar

IFTTT در کافه بازار برای اندروید
cafebazaar.ir

اینترنت را برای خود به کار گیرید! برنامه‌ی IFTTT به شما این امکان را می‌دهد با یک عبارت ٬ ارتباطی قوی میان برنامه‌ها و دستگاه ...

Proxxy
plus.google.com

Simply the best proxy interface for chrome.

‫بورژوا‬‎
plus.google.com

بورژوا، مجله آنلاین حوزه اندیشه

Trello right-to-lefter for Greasemonkey
userscripts.org

Switches the direction of texty html nodes if they have more rtl (Persian, Arabic, Hebrew) characters than latin characters.

Can PayPal Crack the Design Challenge of Digital Wallets? | Wired Design...
www.wired.com

In-person payments are a delicate dance, and for a digital wallet to succeed, it will have to be easier than cash and plastic without losing

Google Play services
market.android.com

Google Play services is used to update Google apps and apps from Google Play. This component provides core functionality like authentication

Generate multi-resolution images for srcset with Grunt
addyosmani.com

As Mat Marquis recently summarized on SmashingMag, the srcset attribute allows developers to specify a list of sources for an image that are

مزرعه شادی در کافه بازار برای اندروید
cafebazaar.ir

* به روزرسانی: مزرعه شادی نامزد دریافت جایزه بهترین بازی موبایل سال از دیدگاه فنی در سومین جشنواره بازی تهران شده است. مزرعه داری و ...

Welcome to Biook.ir
biook.ir

The page you are looking at is being generated dynamically by CodeIgniter. If you would like to edit this page, well you can't! Thank you al

Jalali Date for Trello for Greasemonkey
userscripts.org

Jalali date for trello with a few more perks ;-)

آگهی به دنبال اتاق روی دیوار
divar.ir

به دنبال یه اتاق/خونه هستم در غرب یا مرکز تهران. تا حداکثر یه تومن اجاره، و/یا حداکثر شش تومن پیش حاضرم بپردازم. چنانچه کسی هستید ...

لجن های گرسنه
cafebazaar.ir

لجنهای ما گرسنه اند ولی زیاد باهوش نیستند. هدف شما این است که آنها را با گلوله های لجن از بین ببرید زیرا آنها از ...

Astrid Tasks & To-do List
market.android.com

Astrid: Perfect personal to-do list Even better when shared with friendsAs millions of users have discovered, Astrid is more than just the p

webrtc
code.google.com

Web-based real-time communication

the bad chemicals - A Short Rhyme For The Newborn Child
feedproxy.google.com

thebadchemicals speaking of figurative assholes, oh man -- politicians! War On the Unemployed t.co/Qos5AezM9l Time ago 1 Day via Tweet Butto