Profile

Cover photo
Reza H
481 followers|166,398 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Reza H

Shared publicly  - 
دسترسی به ویدئوها، صوت ها، تصاویر و دیگر فایل های دریافت شده در تلگرام
3
Add a comment...

Reza H

Shared publicly  - 
 
یکی از بهترین #مرورگرها برای #اندروید که معجزه میکنه در راحتی و سرعت مرور صفحات وب
 ·  Translate
Flynx helps you open articles and links from all your favorite apps like Fa...
2
Add a comment...

Reza H

Shared publicly  - 
 
سایت هوا شناسی .پیش بینی مستقیم آب و هوا از مركز هواشناسی ایران, آب و هوای ١٢٥٩٨٦ منطقه ایران
2
Add a comment...

Reza H

Shared publicly  - 
 
جالب بود
 ·  Translate
 
به احترام مهاجران افغانی حاضر در آزادی و به احترام هموطنانی که دور از خانه فریاد می زنند ایران!
باید احترام گذاشت به همه 70 یا 80 هزار نفری که امروز به آزادی آمدند و آزادانه و به دور از ترس بمب ، نام کشورشان را فریاد کردند و در عین احترام به این ملت باید به یاد بیاوریم هموطنان خودمان را که سالهاست در روزهای دور از خانه ، با چه هیجانی نام کشورشان را فریاد می کنند.
 

فرهاد عشوندی - خبرآنلاین : همه شوکه شده ایم از جماعتی که همین حوالی و اطراف مان زیاد می بینیم شان . آنها که در سایه زندگی روزمره شهری مان خیلی به چشم نمی آیند یا به عنوان پناهندگان اجتماعی از کنارشان گذشته ایم. آنها که همه جا ، همین حوالی مان هستند. آنها که خیلی های شان ، خیلی از جوان های شان ، همین جا در شهرهای خودمان به دنیا آمده اند شناسنامه های شان ، البته اگر والدین شان مجوز کار داشته باشند ، صادره از تهران ، شیراز ، اصفهان ، مشهد یا دیگر شهرهای مان است. آنها که سالهای سال است ، بیش از 40 سال کشورشان در جنگ سوخته و نسل به نسل فقط جنگ دیدند و کشتار. با خون وضو گرفتند و با خشونت در آمیختند یا پا به فرار گذاشتند به دنبال رویایی دور از بلادشان .

روزگاری به بهانه دین و روزگاری به بهانه جنگ شرق و غرب ، سهم شان کشتار شده و خونریزی . یاد گرفته اند قبل از آوردن نام کشورشان از مذهب شان بگویند ، از نژادشان و بعد علیه هم موضع بگیرند. بازیکنان شان قبل از بازی با ایران می گفتند ، تا به حال 10 هزار افغانی در تاریخ مان فقط یکبار در کابل برای کاری غیر از جنگ دور هم جمع شده اند ، آن هم برای بازی فوتبال با پاکستان بوده است. شب بزرگ جشن پیروزی.

آنها این بار همه رکوردها را شکستند . 80 هزار هوادار در ورزشگاه آزادی . آنها که نیامده بودند برد ببینند و اصلا نهراسیدند از اینکه فرزندان شان 6 گل خوردند. آنهاآمده بودند چیز دیگری را فریاد کنند. آمده بودند بگویند :«ما هستیم. افغانی هستیم و به پرچم کشورمان افتخار می کنیم. » آنها که سال ها این بغض فروخورده را با خود به همراه می کشیدند حالا به بهانه فوتبال توانستند خودشان را فریاد کنند. باید به احترام شان ایستاد و محترم شان شمرد. این همان حس گم شده ای است که هواداران ایرانی را در سوئد ، آمریکا ، استرالیا ، برزیل و هر جای دیگر از دنیا به ورزشگاه می کشاند. آنهاذ که هر کدام شان روزی با رویای زندگی بهتر ، بار سفر بسته اند اما هویت شان را دوست دارند . به پرچم کشورشان افتخار می کنند و می خواهند نام کشورشان را فریاد کنند. آنها که ما هر بار شعار ایران برای همه ایرانیان را برای شان سر می دهیم اما در عمل هیچ نداریم تا به پاس این انرژی غرورآفرین ، تقدیم شان کنیم. اگرچه آنها اصلا خواسته ای ندارند که با تمام وجود می روند به عشق عاملی برای اتحاد ، برای یافتن دوباره هویت ملی. پس به آنها احترام بگذاریم ، همان طور که باید به این جماعت 80 هزار نفری همسایگان مهاجر احترام بگذاریم.
 ·  Translate
41 comments on original post
5
Add a comment...

Reza H

Shared publicly  - 
 
بازگشت در طلوع آفتاب
شاخه : تصویر روز نجوم
Return at Sunrise #NASA, Bill Ingalls

پنجشنبه، مدت کوتاهی پس از طلوع آفتاب به وقت محلی در آسیای مرکزی، این فضاپیمای #سایوز در طول عبور خود از #اتمسفر #سیاره #زمین با چتر نجات، بر فراز دریایی از ابرهای طلایی شناور بود و سرنشینان آن #Barry_Wilmore، فرمانده هیات اعزامی 42 از #ناسا، #Alexander_Samokutyaev و #Elena_Serova از آژانس فضایی فدرال #روسیه (#Roscosmos) بوده اند.
لحظه فرود حدود ساعت 10 و 7 دقیقه بعد از ظهر به وقت شرق #آمریکا (EDT) 8 و 7 دقیقه صبح به وقت #قزاقستان و مکان فرود نیز جنوب شرقی Zhezkazgan در کشور قزاقستان گزارش شده است. این سه تن پس از گذراندن تقریبا 6 ماه در #ایستگاه_فضایی_بین_المللی (#ISS) به عنوان اعضای هیات های اعزامی 41 و 42، در حال بازگشته از مدارهای پایین کره زمین بودند.
 ·  Translate
تصویر روز نجوم 14 مارس 2015
3
Add a comment...

Reza H

Shared publicly  - 
 ·  Translate
تا حالا فکر کردید که چه مقدار از عمرتون گذشته؟ زمانی که شما از بچگی توی گهوارتون خوابیده بودید تا الان چه اتفاقایی توی دنیا افتاده؟ چند نفر مردن؟ چند نفر به دنیا اومدن؟یا مثلا این که تا حالا فکر ...
4
Add a comment...
Have him in circles
481 people
ali AMHA's profile photo
Mahdi Vafaeifard's profile photo
elias nabavi's profile photo
M Sh's profile photo
Ali Ostad's profile photo
‫مولا منبری‬‎'s profile photo
maryam shokri's profile photo
Reza Mohtasham's profile photo
Ahmad Zahiri's profile photo

Reza H

Shared publicly  - 
 
10 #کشور برتر در زمینه مقدار ذخایر #نفت خام - زومیت

قدرت‌های جهانی و #ایران در روزهای گذشته به توافقی جامع در مورد #برنامه‌ی_هسته‌ای ایران دست یافته‌اند که میلیاردها دلار اموال بلوکه کشورمان را به دست ما باز می‌گرداند. در ادامه به بهانه‌ی این توافق به ۱۰ کشور برتر در زمینه‌ی مقدار منابع نفت خام خواهیم پرداخت.

یکی از بحث‌های مهم روز بازگشت ایران به بازارهای جهانی نفت و تاثیر آن بر قیمت نفت خام است. جالب اینجا است که ایران حتی جزء سه کشور برتر در زمینه‌ی مقدار منابع نفت خام نیست؛ اما در تعیین قیمت آن نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.

با استفاده از داده‌های منتشر شده توسط مایکل کوهن، تحلیل‌گر اجناس بارکلی، لیستی از ۱۰ کشور برتر در زمینه‌ی مقدار منابع نفت خام تهیه کرده‌ایم که در ادامه به آن می‌پردازیم....
 ·  Translate
با توافق ایران با قدرت‌های جهانی شاهد بازگشت کشورمان به بازارهای نفت جهانی خواهیم بود. به این بهانه ۱۰ کشور از برترین دارندگان ذخایر نفتی جهان را مرور می کنیم
3
Add a comment...

Reza H

Shared publicly  - 
 
خواندنی و قابل تامل
 ·  Translate
در سال  ۱۹۵۲، جسد لوئی بریل، پسر  چرم‌دوز و زین‌ساز فـقیری از اهـالی دهکده کوپوری‌، واقع در ایالات سن‌ومارن، که چند سال قبل از‌ آن تاریخ، در گورستان زادگاهش‌ به خاک سپرده شده بود، به مقبره پانتئون پاریـس -آرامگاه مشاهیر فرانسه- انتقال‌ داده شد. تنها‌ دست‌های متوفی، به درخواست همشهریانش، در گورستان‌ زادگاهش، مدفون‌ گردید. […]
5
Add a comment...

Reza H

Shared publicly  - 
 
چهار دلیل برای اینکه دیگر نباید هنگام #نشستن پاهایتان را به صورت ضربدری روی هم بیندازید!

هنگام نشستن، یکی از شیوه‌های ظاهرا شیک و زیبا، انداختن پاها روی هم به صورت ضربدری است.

خیلی‌ها هم در این حالت احساس راحتی می‌کنند و هر چند دقیقه پایی را که رو قرار می‌گیرد، عوض می‌کنند.

از نقطه نظر روانی البته، برخی با حالتی تقریبا جمع شده، وقتی در موضع تدافعی قرار می‌گیرند، این کار را به صورت غیر ارادی انجام می‌دهند.

اما جالب است بدانید که این شیوه نشستن، اصلا شیوه خوبی نیست و آثار زیان‌‌آوری روی سلامتی دارد.

۱- بروز #درد #کمر و #گردن

در هنگام نشتن، در یک حالت ایده‌آل، صورت ما به طور مستقیم به جلو نگاه می‌کند و وزنمان را به صورت مساوی، روی دو پامان که روزی زمین قرار دارد. متاسفانه، این حالت به ندرت اتفاق می افتد، بسیاری از ما اکثرا، وزن خود را به صورت نامساوی تقسیم می‌کنیم و بیشتر وزن را متوجه یک سو می‌کنیم.

از نظر پزشکی، گذاشتن پاها بر روی هم، می‌تواند باعث درد کمر و گردن شود. این حالت از نشستن، گشتاور نیرویی بر لگن وارد می‌شود که می‌تواند باعث چرخش استخوان‌های لگن شود. ار آنجا که لگن، یکی از ستون‌های اصلی و حمایتی ستون فقرات است، این حالت فشاری غیر ضروری بر روی گردن و پشت شما می وارد می‌کند و حتی می تواند شما را مستعد دیسک بین مهره‌ای کمر کند. پس باید طوری بنشنینید که باسن به درستی روی محل نشستن قرار بگیرد. پیشنهاد می‌کنیم در حالتی بنشینید که زانویتان در حالت ۹۰ درجه باشد و لگن شما به صورت متعادل روی سطحی که بر روی آن نشسته‌اید، گذاشته شود.

۲- احتمال ابتلا به #واریس وریدهای پا

هیچ کس دوست ندارد رگ های واریسی یا عنکبوتی در پاهایش ظاهر شود. اما مطابق یکی از گزارشات پزشکی، ۵۵ درصد از زنان و ۴۵ درصد از مردان در آمریکا، با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

به نظر می‌رسد واریس وریدهای پا، علاوه بر دلایلی مثل مسائل ژنتیکی، یا ایستادن و نشتن طولانی‌مدت، با شیوه نشستن هم ارتباط داشته باشد.

هومن مدیون متخصص قلب و عروق در این مورد به واحد سلامت یاهو می‌گوید: بین این دو رابطه غیر مستقیم وجود دارد. انداختن پا بر روی پای دیگر، فشار را در رگ های شما، که مسئولیت برگشت دادن خون به قلب را دارند، بالا می برد. فشار پایی که بر روی پای دیگر است، مانع جریان خونرسانی عادی پا زیرین می‌شود که می تواند به تضعیف یا آسیب به رگ‌های پا منجر شود. در این صورت، خون در درون رگ لخته و یا جمع می‌شود.

۳- افزایش #فشار_خون

شاید تعجب کنید که انداختن پا روی پا چه ربطی به فشار خون دارد! اما باید بدانید که در این حالت، افزایش مقاومت در برابر جریان خونرسانی بیشتر می‌شود. از آنجا که فشار خون عبارت است از میزان جریان خون ضرب در مقاومت شریانی، پس افزایش جزء مقاومت عروقی، می‌تواند منجر به بالا رفتن فشار خون شود!

۴- آسیب به اعصاب #پا

انداختن پا روی پا، فقط بر عروق پا فشار نمی‌آورد، بلکه می‌تواند فشار را بر یکی از عصب‌های بزرگ پا، موسوم به عصب پرونئال زیاد کند. این عصب از زیر زانو و در امتداد قسمت خارجی ساق با عبور می‌کند.

فشار بر این عصب می‌تواند مجر به بی‌حسی و فلج موقت ماهیچه‌ها ساق و کف پا شود.

فشار مداوم بر این عصب می‌تواند منجر به آسب ماندگار در این عصب شود. گرچه عوض کردن پا، هر ۲ تا ۴ دقیقه می‌تواند از میزان این آسیب بکاهد، اما توصیه بهتر این است که اصلا پا را روی پا نیندازید.

 ·  Translate
هنگام نشستن، یکی از شیوه‌های ظاهرا شیک و زیبا، انداختن پاها روی هم به صورت ضربدری است. خیلی‌ها هم در این حالت احساس راحتی می‌کنند و هر چند دقیقه پایی را که رو قرار می‌گیرد، عوض می‌کنند. از نقطه نظر روانی البته، برخی با حالتی تقریبا جمع شده، وقتی در موضع تدافعی قرار می‌گیرند، این […]
4
Reza H's profile photo
Reza H
 
+امیر امید نژاد
خواهش دوست عزیز
 ·  Translate
Add a comment...

Reza H

Shared publicly  - 
 
كاپيتان اول #بارسا، که 22 جام با ارزش را همراه اين باشگاه كسب كرده است، رکورد تکرار ناشدنی دیگری به جای گذاشت.

در 18 آگوست 1998، يك هافبك جوان و جویای نام، برای اولین بار با پیراهن تیم اصلی بارسا به میدان رفت. اين بازي در مرحله اول رقابت هاي #سوپر_كاپ #اسپانيا، برابر #مايوركا و در ورزشگاه Lluís Sitjar برگزار شد كه در آن #ژاوي_هرناندز توانست با به ثمر رساندن يك گل اولين حضور خود را در بارسا جشن بگيرد. هفده سال از آن بازي گذشته است و او اكنون به ركورد 750 بازي براي بارسا دست يافته است.

هفت رقابت

494 بازی از این 750 بازی در ل#الیگا و 152 تا از آن ها در #ليگ_قهرمانان_اروپا بوده است. ژاوي همچنين 13 بار در #جام_يوفا، 69 بار در #جام_حذفي_اسپانيا، 14 بار در #سوپر_کاپ_اسپانیا، 3 بار در سوپر کاپ اروپا و 5 بار هم در #جام_جهانی باشگاه ها بازي كرده است؛ او درتمام اين رقابت ها توانسته 84 گل برای ابی اناری ها به ثمر برساند.

هميشه بهترين

ژاوي هرناندس در كارنامه باشگاهي خود 22 جام مختلف را همراه بارسا كسب كرده است؛ همچنین او تنها بازيكني است كه توانسته هفت بار به همراه بارسا در لالیگاه به قهرمانی برسد.

لیست عناوین ژاوی:

هفت قهرمانی در لالیگا: 1998/99 - 2004/05 - 2005/06 - 2008/09 - 2009/10 - 2010/11 - 2012/13

سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا: 2005/06 - 2008/09 - 2010/11

دو قهرمانی جام حذفی: 2008/09 - 2011/12

شش قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا: 2005/06 - 2006/07 - 2009/10 - 2010/11 - 2011/12 - 2013/14

دو قهرمانی سوپرکاپ اروپا: 2009/10 - 2011/12

دو قهرمانی جام جهانی باشگاه ها: 2009/2010 - 2011/2012
 ·  Translate
4
Kim min ho's profile photo
 
خداحافظ کاپیتان.جات تو قلب ماست
 ·  Translate
Add a comment...

Reza H

Shared publicly  - 
3
Add a comment...

Reza H

Shared publicly  - 
 
فضاپیمای داون #ناسا تا ساعتی دیگر به نزدیک‌ترین فاصله با #سیاره_کوتوله #سرس خواهد رسید. فضاپیمای #داون (#Dawn) پس از یک سفر هشت ساله، ساعت 12:20 امروز جمعه ششم مارس (15 اسفند ساعت 15:50 به وقت تهران) به نزدیک‌ترین فاصله با سرس یعنی فاصله 40 هزار کیلومتری خواهد رسید. با دستیابی به این موفقیت، نام «داون» بعنوان نخستین فضاپیمایی که موفق به مدارگردی حول یک سیاره کوتوله شده است، ثبت خواهد شد. این فضاپیما در زمان ورود به مدار سرس، ارتباط خود را با ز#مین را از دست خواهد داد و سیگنال‌های تایید مدارگردی آن احتمالا چند ساعت بعد به زمین مخابره خواهند شد. سرس (Ceres) نزدیک‌ترین سیاره کوتوله به زمین محسوب می‌شود؛ طی یک قرن گذشته، سرس به عنوان بزرگ‌ترین سیارک #منظومه_شمسی شناخته شده بود، اما در سال 2006 این جرم کیهانی به دلیل اندازه بزرگ آن به عنوان یک سیاره کوتوله گروه‌بندی شد.
فاصله سرس تا زمین 413 میلیون کیلومتر است که تنها 160 میلیون کیلومتر دورتر از مریخ است؛ این سیاره کوتوله بزرگترین جرم کیهانی در کمربند سیارکی بین مریخ و مشتری است.
فضاپیمای داون با هدف بررسی ویژگی‌های منحصر بفرد سیاره کوتوله سرس، سال 2007 به فضا پرتاب شد. در مدت این مأموریت 473 میلیون دلاری که تا ژوئن 2016 ادامه خواهد یافت، سطح سنگی سیاره کوتوله سرس و ویژگی‌های منحصربفرد آن شامل نقاط درخشان عجیب و دهانه‌های برخوردی کم‌عمق مورد بررسی دقیق قرار خواهند گرفت. فضاپیمای داون همچنین به دنبال علائم بخار آبی است که از سطح سرس برمی‌خیزند؛ این پدیده سال گذشته توسط رصدخانه فضایی هرشل اروپا گزارش شد.

http://asiac.ir/?p=2611
 ·  Translate
3
Add a comment...
People
Have him in circles
481 people
ali AMHA's profile photo
Mahdi Vafaeifard's profile photo
elias nabavi's profile photo
M Sh's profile photo
Ali Ostad's profile photo
‫مولا منبری‬‎'s profile photo
maryam shokri's profile photo
Reza Mohtasham's profile photo
Ahmad Zahiri's profile photo
Basic Information
Gender
Male
Story
Tagline
A Free Man in the Earth
Links
YouTube