Profile

Cover photo
Reza H
492 followers|133,507 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Reza H

Shared publicly  - 
 
چهار دلیل برای اینکه دیگر نباید هنگام #نشستن پاهایتان را به صورت ضربدری روی هم بیندازید!

هنگام نشستن، یکی از شیوه‌های ظاهرا شیک و زیبا، انداختن پاها روی هم به صورت ضربدری است.

خیلی‌ها هم در این حالت احساس راحتی می‌کنند و هر چند دقیقه پایی را که رو قرار می‌گیرد، عوض می‌کنند.

از نقطه نظر روانی البته، برخی با حالتی تقریبا جمع شده، وقتی در موضع تدافعی قرار می‌گیرند، این کار را به صورت غیر ارادی انجام می‌دهند.

اما جالب است بدانید که این شیوه نشستن، اصلا شیوه خوبی نیست و آثار زیان‌‌آوری روی سلامتی دارد.

۱- بروز #درد #کمر و #گردن

در هنگام نشتن، در یک حالت ایده‌آل، صورت ما به طور مستقیم به جلو نگاه می‌کند و وزنمان را به صورت مساوی، روی دو پامان که روزی زمین قرار دارد. متاسفانه، این حالت به ندرت اتفاق می افتد، بسیاری از ما اکثرا، وزن خود را به صورت نامساوی تقسیم می‌کنیم و بیشتر وزن را متوجه یک سو می‌کنیم.

از نظر پزشکی، گذاشتن پاها بر روی هم، می‌تواند باعث درد کمر و گردن شود. این حالت از نشستن، گشتاور نیرویی بر لگن وارد می‌شود که می‌تواند باعث چرخش استخوان‌های لگن شود. ار آنجا که لگن، یکی از ستون‌های اصلی و حمایتی ستون فقرات است، این حالت فشاری غیر ضروری بر روی گردن و پشت شما می وارد می‌کند و حتی می تواند شما را مستعد دیسک بین مهره‌ای کمر کند. پس باید طوری بنشنینید که باسن به درستی روی محل نشستن قرار بگیرد. پیشنهاد می‌کنیم در حالتی بنشینید که زانویتان در حالت ۹۰ درجه باشد و لگن شما به صورت متعادل روی سطحی که بر روی آن نشسته‌اید، گذاشته شود.

۲- احتمال ابتلا به #واریس وریدهای پا

هیچ کس دوست ندارد رگ های واریسی یا عنکبوتی در پاهایش ظاهر شود. اما مطابق یکی از گزارشات پزشکی، ۵۵ درصد از زنان و ۴۵ درصد از مردان در آمریکا، با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

به نظر می‌رسد واریس وریدهای پا، علاوه بر دلایلی مثل مسائل ژنتیکی، یا ایستادن و نشتن طولانی‌مدت، با شیوه نشستن هم ارتباط داشته باشد.

هومن مدیون متخصص قلب و عروق در این مورد به واحد سلامت یاهو می‌گوید: بین این دو رابطه غیر مستقیم وجود دارد. انداختن پا بر روی پای دیگر، فشار را در رگ های شما، که مسئولیت برگشت دادن خون به قلب را دارند، بالا می برد. فشار پایی که بر روی پای دیگر است، مانع جریان خونرسانی عادی پا زیرین می‌شود که می تواند به تضعیف یا آسیب به رگ‌های پا منجر شود. در این صورت، خون در درون رگ لخته و یا جمع می‌شود.

۳- افزایش #فشار_خون

شاید تعجب کنید که انداختن پا روی پا چه ربطی به فشار خون دارد! اما باید بدانید که در این حالت، افزایش مقاومت در برابر جریان خونرسانی بیشتر می‌شود. از آنجا که فشار خون عبارت است از میزان جریان خون ضرب در مقاومت شریانی، پس افزایش جزء مقاومت عروقی، می‌تواند منجر به بالا رفتن فشار خون شود!

۴- آسیب به اعصاب #پا

انداختن پا روی پا، فقط بر عروق پا فشار نمی‌آورد، بلکه می‌تواند فشار را بر یکی از عصب‌های بزرگ پا، موسوم به عصب پرونئال زیاد کند. این عصب از زیر زانو و در امتداد قسمت خارجی ساق با عبور می‌کند.

فشار بر این عصب می‌تواند مجر به بی‌حسی و فلج موقت ماهیچه‌ها ساق و کف پا شود.

فشار مداوم بر این عصب می‌تواند منجر به آسب ماندگار در این عصب شود. گرچه عوض کردن پا، هر ۲ تا ۴ دقیقه می‌تواند از میزان این آسیب بکاهد، اما توصیه بهتر این است که اصلا پا را روی پا نیندازید.

 ·  Translate
هنگام نشستن، یکی از شیوه‌های ظاهرا شیک و زیبا، انداختن پاها روی هم به صورت ضربدری است. خیلی‌ها هم در این حالت احساس راحتی می‌کنند و هر چند دقیقه پایی را که رو قرار می‌گیرد، عوض می‌کنند. از نقطه نظر روانی البته، برخی با حالتی تقریبا جمع شده، وقتی در موضع تدافعی قرار می‌گیرند، این […]
3
‫امیر امید نژاد‬‎'s profile photoReza H's profile photo
2 comments
Reza H
 
+امیر امید نژاد
خواهش دوست عزیز
 ·  Translate
Add a comment...
 
كاپيتان اول #بارسا، که 22 جام با ارزش را همراه اين باشگاه كسب كرده است، رکورد تکرار ناشدنی دیگری به جای گذاشت.

در 18 آگوست 1998، يك هافبك جوان و جویای نام، برای اولین بار با پیراهن تیم اصلی بارسا به میدان رفت. اين بازي در مرحله اول رقابت هاي #سوپر_كاپ #اسپانيا، برابر #مايوركا و در ورزشگاه Lluís Sitjar برگزار شد كه در آن #ژاوي_هرناندز توانست با به ثمر رساندن يك گل اولين حضور خود را در بارسا جشن بگيرد. هفده سال از آن بازي گذشته است و او اكنون به ركورد 750 بازي براي بارسا دست يافته است.

هفت رقابت

494 بازی از این 750 بازی در ل#الیگا و 152 تا از آن ها در #ليگ_قهرمانان_اروپا بوده است. ژاوي همچنين 13 بار در #جام_يوفا، 69 بار در #جام_حذفي_اسپانيا، 14 بار در #سوپر_کاپ_اسپانیا، 3 بار در سوپر کاپ اروپا و 5 بار هم در #جام_جهانی باشگاه ها بازي كرده است؛ او درتمام اين رقابت ها توانسته 84 گل برای ابی اناری ها به ثمر برساند.

هميشه بهترين

ژاوي هرناندس در كارنامه باشگاهي خود 22 جام مختلف را همراه بارسا كسب كرده است؛ همچنین او تنها بازيكني است كه توانسته هفت بار به همراه بارسا در لالیگاه به قهرمانی برسد.

لیست عناوین ژاوی:

هفت قهرمانی در لالیگا: 1998/99 - 2004/05 - 2005/06 - 2008/09 - 2009/10 - 2010/11 - 2012/13

سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا: 2005/06 - 2008/09 - 2010/11

دو قهرمانی جام حذفی: 2008/09 - 2011/12

شش قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا: 2005/06 - 2006/07 - 2009/10 - 2010/11 - 2011/12 - 2013/14

دو قهرمانی سوپرکاپ اروپا: 2009/10 - 2011/12

دو قهرمانی جام جهانی باشگاه ها: 2009/2010 - 2011/2012
 ·  Translate
2
Add a comment...

Reza H

Shared publicly  - 
2
Add a comment...
 
فضاپیمای داون #ناسا تا ساعتی دیگر به نزدیک‌ترین فاصله با #سیاره_کوتوله #سرس خواهد رسید. فضاپیمای #داون (#Dawn) پس از یک سفر هشت ساله، ساعت 12:20 امروز جمعه ششم مارس (15 اسفند ساعت 15:50 به وقت تهران) به نزدیک‌ترین فاصله با سرس یعنی فاصله 40 هزار کیلومتری خواهد رسید. با دستیابی به این موفقیت، نام «داون» بعنوان نخستین فضاپیمایی که موفق به مدارگردی حول یک سیاره کوتوله شده است، ثبت خواهد شد. این فضاپیما در زمان ورود به مدار سرس، ارتباط خود را با ز#مین را از دست خواهد داد و سیگنال‌های تایید مدارگردی آن احتمالا چند ساعت بعد به زمین مخابره خواهند شد. سرس (Ceres) نزدیک‌ترین سیاره کوتوله به زمین محسوب می‌شود؛ طی یک قرن گذشته، سرس به عنوان بزرگ‌ترین سیارک #منظومه_شمسی شناخته شده بود، اما در سال 2006 این جرم کیهانی به دلیل اندازه بزرگ آن به عنوان یک سیاره کوتوله گروه‌بندی شد.
فاصله سرس تا زمین 413 میلیون کیلومتر است که تنها 160 میلیون کیلومتر دورتر از مریخ است؛ این سیاره کوتوله بزرگترین جرم کیهانی در کمربند سیارکی بین مریخ و مشتری است.
فضاپیمای داون با هدف بررسی ویژگی‌های منحصر بفرد سیاره کوتوله سرس، سال 2007 به فضا پرتاب شد. در مدت این مأموریت 473 میلیون دلاری که تا ژوئن 2016 ادامه خواهد یافت، سطح سنگی سیاره کوتوله سرس و ویژگی‌های منحصربفرد آن شامل نقاط درخشان عجیب و دهانه‌های برخوردی کم‌عمق مورد بررسی دقیق قرار خواهند گرفت. فضاپیمای داون همچنین به دنبال علائم بخار آبی است که از سطح سرس برمی‌خیزند؛ این پدیده سال گذشته توسط رصدخانه فضایی هرشل اروپا گزارش شد.

http://asiac.ir/?p=2611
 ·  Translate
2
Add a comment...

Reza H

Shared publicly  - 
 
معمای #سرس
نقاط نورانی داخل یک دهانه برخوردی که از خود نور ساطع میکنند!!!
به نظر شما منشع این نور از کجاست؟
#فضا #ناسا #سیارک
 ·  Translate
 
This is footsge from Ceres taken from a nasa probe currently in orbit. Anyone able to satisfactorily explain those lights? They appear within a crator, and after having rotated out of the sunlight, continue to stay the same level of intensity, and illuminate the interior of the crator. My first reaction was ice reflection. However, the intensity of the light doesnt change, and it continues to illuminate the crator in the darkness. Ideas?
50 comments on original post
1
Add a comment...
 
قدرت #تکنولوژی

با رسیدن ارزش هر سهم کمپانی #اپل به ۱۲۲٫۰۲ دلار، این ابرقدرت موفق دنیای تکنولوژی نام خود را به عنوان اولین کمپانی با ارزش بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار به ثبت رساند. به گزارش #Wall_Street_Journal کمپانی اپل با این نرخ سهام ارزشی معادل ۷۱۰٫۷۴ میلیارد دلار دارد و این رکورد برای اولین بار در جهان به دست آمده است. در نظر داشته باشید که رتبه دوم این جدول در اختیار کمپانی #Exxon بزرگ ترین کمپانی نفتی جهان است که ارزش کل سهام آن ۳۸۵ میلیارد دلار معادل فقط ۵۴ درصد ارزش اپل می باشد. مجموع ارزش سهام کمپانی های #مایکروسافت و #گوگل هم تقریباً برابر با اپل است، هر یک در حدود ۵۰ درصد آن! پس از انتشار گزارش مالی اخیر کمپانی اپل و اعلام ۱۸ میلیارد دلار سود خالص، نرخ سهام این مجموعه ارزشمند رشد محسوسی داشته است. اپل در بازه سه ماهه اکتبر تا دسامبر سال ۲۰۱۴ موفق به فروش ۷۴٫۵ میلیون دستگاه #آیفون شد که این میزان بیش از تمام پیش بینی های کارشناسان بازار بود. گفتنیست که از زمان تأسیس اپل در سال ۱۹۸۰ سهام این کمپانی ۵۰۶۰۰ درصد رشد داشته اند! این رشد در طول یک سال گذشته به تنهایی ۶۴ درصد بوده است. خبر خوش برای آن دسته از افراد که نگران ارزش سهام اپل پس از مرگ #استیو_جابز بودند آنکه ارزش سهام از آن زمان تا به امروز دو برابر شده است.
 ·  Translate
با رسیدن ارزش هر سهم کمپانی اپل به ۱۲۲٫۰۲ دلار، این ابرقدرت موفق دنیای تکنولوژی نام خود را به عنوان اولین کمپانی با ارزش بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار به ثبت رساند. به گزارش Wall Street Journal کمپانی اپل با این نرخ سهام ارزشی معادل ۷۱۰٫۷۴ میلیارد دلار دارد و این رکورد برای اولین بار در جهان به دست ...
2
Add a comment...
Have him in circles
492 people
Hamza Aba's profile photo
‫سفیر بهشت‬‎'s profile photo
Ali arcS's profile photo
Mostafa Rahmdel's profile photo
seyed mohammad razi Moosavi's profile photo
nooreaseman.com's profile photo
‫-سيروس ـ‬‎'s profile photo
Mahdi dehghani tafti's profile photo
‫احمدحسین کامیاب (‪AhmadHossein Kamyab‬‏)‬‎'s profile photo

Reza H

Shared publicly  - 
 
جالب بود
 ·  Translate
 
به احترام مهاجران افغانی حاضر در آزادی و به احترام هموطنانی که دور از خانه فریاد می زنند ایران!
باید احترام گذاشت به همه 70 یا 80 هزار نفری که امروز به آزادی آمدند و آزادانه و به دور از ترس بمب ، نام کشورشان را فریاد کردند و در عین احترام به این ملت باید به یاد بیاوریم هموطنان خودمان را که سالهاست در روزهای دور از خانه ، با چه هیجانی نام کشورشان را فریاد می کنند.
 

فرهاد عشوندی - خبرآنلاین : همه شوکه شده ایم از جماعتی که همین حوالی و اطراف مان زیاد می بینیم شان . آنها که در سایه زندگی روزمره شهری مان خیلی به چشم نمی آیند یا به عنوان پناهندگان اجتماعی از کنارشان گذشته ایم. آنها که همه جا ، همین حوالی مان هستند. آنها که خیلی های شان ، خیلی از جوان های شان ، همین جا در شهرهای خودمان به دنیا آمده اند شناسنامه های شان ، البته اگر والدین شان مجوز کار داشته باشند ، صادره از تهران ، شیراز ، اصفهان ، مشهد یا دیگر شهرهای مان است. آنها که سالهای سال است ، بیش از 40 سال کشورشان در جنگ سوخته و نسل به نسل فقط جنگ دیدند و کشتار. با خون وضو گرفتند و با خشونت در آمیختند یا پا به فرار گذاشتند به دنبال رویایی دور از بلادشان .

روزگاری به بهانه دین و روزگاری به بهانه جنگ شرق و غرب ، سهم شان کشتار شده و خونریزی . یاد گرفته اند قبل از آوردن نام کشورشان از مذهب شان بگویند ، از نژادشان و بعد علیه هم موضع بگیرند. بازیکنان شان قبل از بازی با ایران می گفتند ، تا به حال 10 هزار افغانی در تاریخ مان فقط یکبار در کابل برای کاری غیر از جنگ دور هم جمع شده اند ، آن هم برای بازی فوتبال با پاکستان بوده است. شب بزرگ جشن پیروزی.

آنها این بار همه رکوردها را شکستند . 80 هزار هوادار در ورزشگاه آزادی . آنها که نیامده بودند برد ببینند و اصلا نهراسیدند از اینکه فرزندان شان 6 گل خوردند. آنهاآمده بودند چیز دیگری را فریاد کنند. آمده بودند بگویند :«ما هستیم. افغانی هستیم و به پرچم کشورمان افتخار می کنیم. » آنها که سال ها این بغض فروخورده را با خود به همراه می کشیدند حالا به بهانه فوتبال توانستند خودشان را فریاد کنند. باید به احترام شان ایستاد و محترم شان شمرد. این همان حس گم شده ای است که هواداران ایرانی را در سوئد ، آمریکا ، استرالیا ، برزیل و هر جای دیگر از دنیا به ورزشگاه می کشاند. آنهاذ که هر کدام شان روزی با رویای زندگی بهتر ، بار سفر بسته اند اما هویت شان را دوست دارند . به پرچم کشورشان افتخار می کنند و می خواهند نام کشورشان را فریاد کنند. آنها که ما هر بار شعار ایران برای همه ایرانیان را برای شان سر می دهیم اما در عمل هیچ نداریم تا به پاس این انرژی غرورآفرین ، تقدیم شان کنیم. اگرچه آنها اصلا خواسته ای ندارند که با تمام وجود می روند به عشق عاملی برای اتحاد ، برای یافتن دوباره هویت ملی. پس به آنها احترام بگذاریم ، همان طور که باید به این جماعت 80 هزار نفری همسایگان مهاجر احترام بگذاریم.
 ·  Translate
41 comments on original post
3
Add a comment...
 
بازگشت در طلوع آفتاب
شاخه : تصویر روز نجوم
Return at Sunrise #NASA, Bill Ingalls

پنجشنبه، مدت کوتاهی پس از طلوع آفتاب به وقت محلی در آسیای مرکزی، این فضاپیمای #سایوز در طول عبور خود از #اتمسفر #سیاره #زمین با چتر نجات، بر فراز دریایی از ابرهای طلایی شناور بود و سرنشینان آن #Barry_Wilmore، فرمانده هیات اعزامی 42 از #ناسا، #Alexander_Samokutyaev و #Elena_Serova از آژانس فضایی فدرال #روسیه (#Roscosmos) بوده اند.
لحظه فرود حدود ساعت 10 و 7 دقیقه بعد از ظهر به وقت شرق #آمریکا (EDT) 8 و 7 دقیقه صبح به وقت #قزاقستان و مکان فرود نیز جنوب شرقی Zhezkazgan در کشور قزاقستان گزارش شده است. این سه تن پس از گذراندن تقریبا 6 ماه در #ایستگاه_فضایی_بین_المللی (#ISS) به عنوان اعضای هیات های اعزامی 41 و 42، در حال بازگشته از مدارهای پایین کره زمین بودند.
 ·  Translate
تصویر روز نجوم 14 مارس 2015
2
Add a comment...
 ·  Translate
تا حالا فکر کردید که چه مقدار از عمرتون گذشته؟ زمانی که شما از بچگی توی گهوارتون خوابیده بودید تا الان چه اتفاقایی توی دنیا افتاده؟ چند نفر مردن؟ چند نفر به دنیا اومدن؟یا مثلا این که تا حالا فکر ...
3
Add a comment...

Reza H

Shared publicly  - 
 
فوق العاده زیبا
 ·  Translate
4
1
Mohammad Hashemi's profile photo
Add a comment...

Reza H

Shared publicly  - 
 
#زندگی_اجتماعی خود را خصوصی نگه دارید

با تکنیک‌هایی که برای وبگردی امن و رمزنگاری ارتباطات و پیغام‌های خود استفاده می‌کنید، تا حدود زیادی در شبکه‌های اجتماعی نیز امن هستید و از به خطر افتادن اطلاعات روی شبکه‌های اجتماعی جلوگیری می‌کنند. بدون شک، #شبکه‌های_اجتماعی بزرگ‌ترین مکان برای نظارت و جمع‌آوری اطلاعات هستند و شبکه‌هایی مانند فیسبوک به طور گسترده با #NSA همکاری می‌کنند. در چند سال اخیر، شبکه‌های اجتماعی به تهدیدی بالقوه برای امنیت ملی دولت‌ها تبدیل شده‌اند و از حساسیت بالایی برخوردارند. سایت‌های شبکه‌های اجتماعی مانند #فیسبوک از هر کاربر یک پروفایل سایه (#Shadow_Profile) می‌سازند که شامل کلیه اطلاعات این کاربر و ارتباطاتی است که با دیگر کاربران دارد. نمی‌توانید تصور کنید در این پروفایل چه اطلاعاتی از شما ثبت و نگه‌داری می‌شود. در واقع، این پروفایل فقط اطلاعات شما نیست بلکه مجموعه‌ای از اطلاعات شما و دیگر کاربران مرتبط با حساب کاربری شما است. حتی اطلاعاتی از روی سرورها و سایت‌های دیگر نیز جمع‌آوری و به این پروفایل سایه افزوده می‌شود. البته، می‌توانید شما ارتباط فیسبوک با سایت‌ها و سرورهای دیگر را قطع کنید ولی باز هم مطمئن باشید، یک پرونده مخفی پروپیمانی برای شما تدارک دیده شده است. این موضوع فقط برای فیسبوک صدق نمی‌کند و طیف گسترده‌ای از سرویس‌های آنلاین از #توییتر و #گوگل گرفته تا دروب‌باکس اطلاعات شما را جمع‌آوری می‌کنند و بخش اعظمی از این کار نیز با مجوز شما صورت می‌گیرد؛ هنگام عضویت در این سرویس‌ها.

جاهای بسیار کمی در شبکه‌های اجتماعی هستند که از نظارت و جمع‌آوری اطلاعات دور باشند. چون شبکه اجتماعی مانند App.net به تبلیغات وابسته نیست، می‌توانید در آن احساس امنیت داشته باشید. با وجود این، گام‌هایی هستند که می‌توانید برای جلوگیری از جمع‌آوری اطلاعات خودتان در شبکه‌های اجتماعی بردارید. با استفاده از راهنماهای فیسبوک سعی کنید محدودیت‌های زیادی روی حساب کاربری خودتان اعمال کنید تا حریم خصوصی‌تان بیشتر محفوظ بماند. در گام بعدی می‌توانید اطلاعات خود در سرویس‌های دیگر را با فیسبوک به اشتراک نگذارید تا از دست سرویس‌های تبلیغاتی آنلاین مصون بمانند. هیچ‌گونه اطلاعات حساس و بسیار خصوصی را در شبکه‌های اجتماعی قرار ندهید و مانند برخی از کاربران ناآگاه، کپچری از کل زندگی‌تان روی یک شبکه اجتماعی نسازید. لزومی ندارد هر عکسی به اشتراک گذاشته شود یا هر ساعت گزارش بدهید که کجا هستید و چه می‌کنید و چرا!

متاسفانه بهترین روش برای فرار از نظارت در شبکه‌های اجتماعی، عدم عضویت در آن‌ها و دوری کردن از افرادی است که در این شبکه‌ها فعالیت می‌کنند.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Reza H

Shared publicly  - 
 
سوارز، نیمار و مسی؛ نقش آفرینی در مثلثی ویرانگر

مثلث آتشین بارسلونا در مجموع 54 بازی لیگ، 42 گل و 24 پاس گل را به نام خود ثبت کرده اند. این یعنی میانگین 0.8 گل زده و 0.4 پاس گل و در مجموع 1.2 در هر بازی.

سوارز، نیمار و مسی تنها سه ماه است که به یکدیگر ملحق شده اند. اما همین زمان اندک کافی بود تا خود را به عنوان یکی از مرگبارترین مثلث های هجومی جهان معرفی کنند.

لئو مسی با 23 گل و 12 پاس گل به تنهایی در راس این مثلث جای دارد. این تعداد گل همچنین او را دومین گلزن برتر اروپا پس از رونالدو و بهترین پاسور قرار داده است. هیچ بازیکنی در هیچ لیگی از اروپا تاکنون نتوانسته است است به این افتخارات دست یابد.
 ·  Translate
1
Add a comment...
People
Have him in circles
492 people
Hamza Aba's profile photo
‫سفیر بهشت‬‎'s profile photo
Ali arcS's profile photo
Mostafa Rahmdel's profile photo
seyed mohammad razi Moosavi's profile photo
nooreaseman.com's profile photo
‫-سيروس ـ‬‎'s profile photo
Mahdi dehghani tafti's profile photo
‫احمدحسین کامیاب (‪AhmadHossein Kamyab‬‏)‬‎'s profile photo
Basic Information
Gender
Male
Apps with Google+ Sign-in
Story
Tagline
A Free Man in the Earth
Links