Profile

Cover photo
Reyhaneh Vahidian
235 followers|69,575 views
AboutPosts

Stream

Reyhaneh Vahidian

Shared publicly  - 
 
 
راننده تاکسی‌ها تصوری که از مسافرین دارند اینه که فقط یه بار پنج سالگی برای عکس گرفتن پشت فرمون نشستند و چون رانندگی بلد نیستند یا ماشین ندارند سوار تاکسی شدند.
 ·  Translate
1 comment on original post
1
Add a comment...

Reyhaneh Vahidian

Shared publicly  - 
 
دیروز رفتم کلاس، موقع برگشتن دیدم یکی از همکلاسیام BMW سفیدش رو سوار شد و رفت. هیچی دیگه منم دلم خواست :|
 ·  Translate
2
Add a comment...

Reyhaneh Vahidian

Shared publicly  - 
 
 
اگر یک فرد متخصص و کاردان نتواند ایده‌های خود را به نحو مقتضی در جامعه و بین مردم عرضه کند، جایی در قلب مردم و در مناصب اجرایی نخواهد یافت. در این درس اصول معرفی خود ونحوه به تصویر کشیدن آنچه که برای حضور موفق در انتخابات نیاز دارید را با هم مرور خواهیم کرد.

نحوه ارائه تخصص و مهارت‌ها شما بسته به نحوه ساختن وجهه عمومی‌ تان است. شما نیاز دارید با مراکز قدرت رابطه برد- برد بسازید و فرصت‌های پیشرفت برای خودتان اماده کنید، از خطرها دور بمانید و در عین حال با جسارت پیش بروید.

در این دوره تلاش می‌کنیم علاوه بر تاکید بر ساختن وجهه عمومی، شما را با فرصت ها و خطرهای حضور در جامعه و نحوه ارتباط گیری‌های سالم آشنا کنیم. در این درس خواهید آموخت که چگونه و با چه کسانی رابطه پویا بسازید و چگونه از روابط خود در راستای رسیدن به اهداف کاری‌ و اجتماعی‌تان استفاده کنید.

دوستان
متن، ویدئوها و فایل صوتی درس ساختن وجهه عمومی رو از لینک زیر می تونید دریافت کنید. امیدوارم مفید و سازنده باشه...
 ·  Translate
2 comments on original post
1
Add a comment...

Reyhaneh Vahidian

Shared publicly  - 
 
 
 کمپین "قبول سرپرستی یک دانه = نجات یک گونه"

در ایران چهار فصل ما بیش از8000 گونه گیاهی ثبت شده است این تعداد گونه گیاهی با گونه‌های گیاهی سراسر قاره اروپا برابری می‌کند. ولی متاسفانه بسیاری از گونه های گیاهی سرزمین ما با خطر انقراض مواجه هستند.

گیاهان بسیاری در خطرند زیرا از گیاهان بویژه گونه های دارویی بیش از حد برداشت و بهره‌برداری می‌شود.گیاهان بسیاری در خطرند زیرا فشار چرای دام 5/2 برابر ظرفیت مراتع است.گیاهان بسیاری در خطرند زیرا زیستگاه آنها بوسیله تغییر کاربری اراضی و از بین بردن گیاهان محدود شده استگیاهان بسیاری در خطرند زیرا گیاهان توان تحمل تغییرات آب و هوایی، خشکی و گرم شدن زمین را ندارند

گونه های گیاهی ایران چگونه حفاظت می‌شوند؟

بانک ژن منابع طبیعی ایران مکانی با تجهیزات سردخانه‌ای وآزمایشگاهی ویژه است که در طول20سال فعالیت، بیش از 45000 نمونه بذری که شامل 1،100،000،000بذراز 3500 گونه گیاهی را از سراسر ایران جمع‌آوری و نگهداری نموده است. به این ترتیب بانک ژن منابع طبیعی حفظ گونه‌های گیاهی را که توسط انسان کاشته نمی‌شوند را براي صدها سال تضمین می‌نماید تااگر به هر دليلي گياهي در طبيعت منقرض شد، با استفاده از دانه‌هاي ذخيره شده از آن در بانک ژن، بتوان آنرا دوباره توليد و در طبيعت مستقر نمود.

بیایید در کمپین "قبول سرپرستی یک دانه = نجات یک گونه" مشارکت کنید، زیرا ما در بانک ژن منابع طبیعی ایران برای نجات گونه‌های گیاهی به حمایت شما نیاز داریم.

در قبال قبول سرپرستی یک دانه یا گونه گیاهی چه چیزی دریافت می‌کنید؟

شما یک گواهی تمام رنگی به نام خودتان یا یک ایمیل بانضمام یک فایل pdf از گواهی دریافت می‌کنید که می‌توانید آن را دانلود و پرینت کنید. اگر شما مسئولیت نگهداری یک دانه را به عنوان یک هدیه برای شخصی خریده‌اید، شخص دریافت کننده هدیه یک ایمیل مبنی براینکه شما به عنوان هدیه سرپرستی یک دانه را به صاحب ایمیل تقدیم نموده‌اید دریافت می‌کند. نام شما در قسمت معرفی "حامیان فردا" وبگاه بانک ژن منابع طبیعی درج می‌گردد.

سرپرستی یک گونه را به عنوان هدیه قبول کنید تا ارزش معنوی هدیه‌تان نمایانگر لطافت و زیبایی روح‌تان باشد

در موقعیتها و مناسبتهای مختلف که مایل هستید با نجات یک گونه روح خود را تلطیف نمایید، مسئولیت نگهداری یک دانه را به عنوان یک هدیه برای شخص مورد نظرتان خریداری نمایید. شخص دریافت کننده هدیه، یک گواهی رنگی و یا یک ایمیل مبنی براینکه شما به عنوان هدیه سرپرستی یک دانه را به صاحب ایمیل تقدیم نموده‌اید دریافت می‌کند.

مناسبت هدیه تان را می توانید به دلخواه انتخاب نمایید:

هدیه تولد
به یاد
از طرف
برای حفظ طبیعت
هدیه عروسی
به پاس خدمات
با عشق
به نیت شادی
هدیه فارغ التحصیلی
به پاس خوبی‌ های
به نیت سلامتی
به عنوان هدیه ....
هدیه سالگرد ......
به پاس مهربانی‌های
برای خوشبختی................  

 قیمت سرپرستی هر بذر ۳۰ هزار تومن ناقابل

 پ.ن: سایت نت برگ با حمایت از این کمپین هر چند وقت یکبار یه تخفیف ۳۵٪ میذاره که قیمتش میشه ۱۹۵۰۰ تومان.


 ·  Translate
4 comments on original post
1
Add a comment...

Reyhaneh Vahidian

Shared publicly  - 
 
 
نوشتن پروفایل در لینکداین LinkedIn بخش دوم

در بخش اول این سری از یادداشتها درباره نام٬ عنوان و عکس صحبت کردیم. حالا درباره معرفی صحبت می کنیم. بخش معرفی لینکداین مهمترین ابزارو فضای خلق برند شخصی شماست. این بخش از پروفایل شما بیشتر از سایر بخشها خوانده می شود و تصویری از شما بعنوان یک کارشناس و فعال اقتصادی ارائه می دهد. قبل از آنکه شروع به نوشتن آن بکنید اول از خودتان بپرسید:

این معرفی قرار است درباره شما چه بگوید؟‌ مخاطب شما در نوشتن این معرفی کیست؟‌ شما می خواهید آنها چه کاری را بعد از خواندن این معرفی انجام بدهند؟‌ شما را استخدام کنند؟‌ از خدمات و محصولات شرکت شما استفاده کنند؟‌ یا در شرکت شما سرمایه گذاری کنند؟‌

فراموش نکنید که این معرفی درباره آنچه که هستید و آنچه که کرده اید می باشد٬ نه آنچه که می خواهید باشید یا می خواهید انجام بدهید. اسیر سندروم سوپرمن هم نشوید. شما قرار نیست در همه کاری خوب باشید. اگر چنین ادعایی کنید کسی باورتان نمی کند. پس روی تجربه کاری خودتان تمرکز کنید. در این معرفی نکات ذیل را می توانید بگنجانید و خوب است که حتما آنها را ذکر کنید. اول آنها را برای خودتان فهرست وار بنویسید.

دستاوردها:‌ شما چه دستاوردهایی داشته اید؟‌ از کارهایی بگویید که انجام داده اید و ارزشی که داشته اند. بعنوان مثال:‌«اولین گروه برنامه ریزی بلندمدت را در شرکت تشکیل دادم تا برای افقهای یک سال٬ سه ساله٬ پنج ساله و ده ساله برنامه ریزی داشته باشیم». یا «با اصلاح نظام مدیریت فروش ۱۵ درصد به درآمدهای شرکت افزودم و ۱۰ درصد از هزینه ها کاستم». خیلی خوب است که این حرفها در بقیه پروفایل با ارائه مستندات تایید بشوند.

ارزشهایتان:‌ ارزشها و چهارچوبهایی که درفعالیت و محیط کاری از آنها بهره می برید چیستند؟‌ بعنوان نمونه «علیرغم چالشها با بهره برداری از تواناییهای همکاران و ارتقاء کیفیت خدمات ارائه شده به مشتریان همیشه با خوش بینی و امید به آینده در خدمت اقتصاد کشور عزیزمان بوده ام » این جمله خوش بینی و مدیریت شما را می رساند. یا «با اعتقاد به مدیریت دانش بنیان براساس تحلیل داده ها و طبقه بندی روند تحولات بازارها همیشه آماده مواجه با نوسانات اقتصادی هستیم».

تواناییهایتان: کارهایی را ذکر کنید که بهتر از بقیه انجام می دهید. بعنوان مثال «در شرکت با توجه به توانایی درک شرایط پیچیده و یافتن راه مناسب همیشه مذاکره با مشتریان یا طرفهای تجاری به من واگذار می شود. من این توانایی را دارم که با توجه به محدودیتهای موجود و تواناییهای شرکت به یک توافق پایدار با طرفهای تجاری شرکت برسم». کلا در این بخش خواننده می فهمد شما چه کاری را می توانید انجام بدهید.

واقعیتها: ویژگیهای جالبی را که دارید و می توانید آنها را با عدد و رقم بیان کنید در معرفی قرار بدهید. «برنده ۶ جایزه بین المللی از انجمن کنترل کیفیت محصولات پتروشیمی کشور آلمان» یا «مسلط به سه زبان انگلیسی٬ ترکی استانبولی و عربی». اینجا باید عدد و رقم ربط به پیام اصلی داشته باشند. مثلا اگر ۱۰ کیلو وزن کرده اید ربطی به پروفایل ندارد. ولی اگر یک مربی تربیت بدنی هستید که ورزشگاه و برنامه ورزشی خود را راه اندازی کرده است آن وقت «هنرجویان تحت نظر من بطور متوسط ۱۰ کیلو وزن کم کرده اند» هم یک واقعیت است و هم یک عدد قابل ذکر.

نقاط تمایز: حالا ویژگیهایی که باعث تفاوت شما با بقیه همکارانتان می شود را فهرست وار بنویسید. «کار شبانه روزی» یا «اولویت دادن به قدردانی از اعضای تیم و مشتریانی که با اعتماد به شرکت ارائه این خدمات را ممکن می کنندّ».

آنچه که این ویژگیهای شما را تایید می کند:‌ اینجا اولین نکته ای که به ذهن می رسد جوایز است. حالا اگر این متن را به فارسی برای خواننده ایرانی می نویسید٬ ممکن است که او بداند درباره چه حرف می زنید. ولی به زبان انگلیسی اگر دارید جوایز و الواح دریافتی را فهرست می کنید از خودتان بپرسید آیا کسی درباره این جایزه در خارج از کشور می داند؟‌ آنرا کمی معرفی کنید تا خواننده ناآشنا با اهمیت آن آشنا بشود.

حالا می خواهید معرفی را نهایی کنید. اول تصمیم بگیرید که آیا می خواهید معرفی را از زبان شخص اول بنویسید یا شخص سوم. این انتخاب شماست ولی شخصی را انتخاب کنید که داستان شما را جذاب تر می کند. اول با یک گزاره هیجان انگیز شروع کنید تا توجه خواننده را جلب کند. بعد جزییات را مطابق بخش قبلی بنویسید. و در پایان به خواننده بگویید چکار می خواهید بکند. آیا می خواهید شما را استخدام کند؟‌ یا می خواهید با شرکت شما کار کند؟‌شما فقط ۲۰۰۰ حرف یا کاراکتر دارید پس در نوشتن دقت کنید که هم متن سازگار باشد و هم روان.

اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید حتما از کسی که با زبان انگلیسی و کاربردهایش در فضای کاری شما آشناست٬ بخواهید این متن را بخواند و اصلاح کند. از ظرافتهای زبان غافل نشوید. بعنوان مثال اگر شما در مقاطع پیش از دیپلم تدریس می کنید و معلم یا دبیر هستید از teacher یا educator استفاده کنید. اگر مقاطع بعد از دبیرستان تدریس می کنید آنوقت باید از عناوین دیگری استفاده کنید. بعنوان مثال استاد پاره وقت مهمان Adjunct Professor یا Adjunct Instructor می باشد. استاد تمام وقت مهمان Visiting Professor است که می تواند رتبه هم داشته باشد:‌ مربی (Instructor)٬ استادیار (Assistant Professor)‌و غیره…. چون دیکشنری یا فرهنگ لغت ترجمه ای برای یک واژه می آورد به این معنا نیست که آن واژه همان کاربردی را که شما می خواهید دارد.

در پایان:‌ معرفی آدمهای موفق و مدیران برتری را که اسمشان را شنیده اید بخوانید. همیشه شروع مناسبیست. خودتان باشید نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر.

نمونه یک معرفی خوب:‌

بعد از اینکه فهمیدم هیچوقت در لیگ برتر فوتبال بازی نخواهم کرد و به تیم ملی دعوت نخواهم شد (البته بعنوان یک فوتبالیست هیچوقت در سطح لیگ نبودم)‌ تصمیم گرفتم کاری پیدا کنم. متوجه شدم که پیدا کردن کار رویاییم اصلا آسان نیست. پس تعجبی ندارد که امروز مفتخر و مسرورم که در صنعتی کارمی کنم که به افراد جامعه کمک می کند به آرزوهای کاری و شغلیشان برسند.

حتی بعد از ۱۰ سال کار در این آژانس کاریابی هنوز به اندازه روز اول از پیدا کردن یک فرد مناسب برای یک موقعیت کاری یا اعلان یک موقعیت کاری جدید خوشحال می شوم. من همیشه خود را شریک مدیران و کنشگرانی می دانم که به آژانسم می آیند تا با شرکت در دوره های آموزشی ما بهتر بشوند و به موقعیت شغلی که آرزو دارند برسند. آنها به من انگیزه می دهند تا مربی و مدیر بهتری باشم و همیشه بخواهم که بنگاهی فعال تر و کارآمدتر داشته باشم.

در کنار این کار هیجان انگیز یک عضو فعال جامعه هم هستم. و در فعالیتهای خیریه با هدف کمک به خانواده های بی سرپرست و ایجاد فرصت برای کودکان خانواده های کم درآمد شهرمان شرکت می کنم. هر سال من یک دوره آموزشی سه روزه رایگان برای خانواده های تحت سرپرستی موسسات خیریه همکار با بنگاهم برگزار می کنم تا به کاریابی سرپرستان این خانوارها کمک کرده باشم.

تواناییهای من پیدا کردن و پرورش استعدادهای مدیریتی٬‌ ارزیابی کارآیی نیروی کار٬‌ استخدام مدیر اجرایی مناسب و پیدا کردن بهترین عضو ممکن برای تیم کارشناسی شماست. به اینها باید بهینه سازی فرآیند استخدام٬‌ مدیریت ریسک استخدام افراد تازه و ایجاد بانکهای اطلاعاتی از افراد و کارشناسان مناسب نیازهای حرفه ای مشتریانم را باید اضافه کنم

جالب است نه؟‌ خودتان باشید و درباره خودتان حرف بزنید.

 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...

Reyhaneh Vahidian

Shared publicly  - 
 
 
یکی از بهترین کارهایی که در حوزه خوراک و سلامت غذا در ده سال گذشته انجام شده این برچسب‌های سلامت غذاست که سازمان غذا و دارو شروع کرده.
هر غذایی از نظر قند،نمک،چربی و از همه مهمتر چربی ترنس توسط غذاودارو (و نه خود کارخانه) بررسی میشه و برچسبی به کارخونه داده میشه که روی محصول بزنه.
سه رنگ سبز،زرد و قرمز هم برای نشان دادن سلامت نسبی محصول و اجزا مشخص شده که نشون میده این ماده غذایی چقدر سالمه.این برچسب فعلن اختیاری نصب میشه روی محصول و از شش‌ماهه دوم یا سال بعد اجباری میشه.
مقدار استاندارد نمک و شکر هم مطابق استاندارد بهداشت جهانی است و قرار شده سالی ۱٪ کاهش پیدا کنه تا در بازه‌ای ۵ ساله کاهشی ۵ درصدی در میزان نمک و شکر غذا داشته باشیم که واقعن تحول بزرگ و خوبیه با توجه به سرانه بالای مصرف این دو ماده غذایی.
به این برچسب‌ها دقت کنید و به سایرین هم یاد بدید توجه کنن،مخصوصن افراد میانسال به بالا یا کم‌سوادتر که خیلی حوصله و توانایی خواندن و درک حقایق تغذیه‌ای رو ندارند.
مصرف موادی با برچسب سبز بهترین راه اصلاح عادت بد خوراکیه.

 ·  Translate
29 comments on original post
2
Add a comment...

Reyhaneh Vahidian

Shared publicly  - 
 
 
یکی از بهترین حرکتهایی که در چند سال اخیر در زمینه گردشگری دیدم.
حضور دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و بخش خصوصی درمان استان سیستان و بلوچستان به عنوان نماینده ایران در نمایشگاه گردشگری سلامت عمان
محرومیت‌زدایی واقعی اینه، نه فرستادن نماینده‌های بیمارستانهای خصوصی تهران برای این بازار.

 ·  Translate
View original post
4
Add a comment...

Reyhaneh Vahidian

Shared publicly  - 
 
 
داداش تو دیدی کی دزدید؟

t.co/8nJtoBFliy
Armin
 ·  Translate
1 comment on original post
2
Add a comment...

Reyhaneh Vahidian

Shared publicly  - 
 
 
نوشتن پروفایل در لینکداین LinkedIn بخش اول

این روزها شبکه های اجتماعی حرفه ای مانند لینکداین LinkedIn به یکی از اولین منابع کاریابی و پیدا کردن افراد مناسب برای مشاغل مختلف که به مهارتهای گوناگون نیاز دارند٬‌ تبدیل شده است. در یک سرشماری انجام شده توسط Jobvite ۹۴ درصد شرکتهای آمریکایی از لینکداین بعنوان مهمترین منبع پیدا کردن افراد مورد نظرشان نام برده اند. برای همین طراحی یک پروفایل حرفه ای مناسب در این شبکه به جویندگان کار و صاحبان مهارت این امکان را می دهد را خود را به کسانی معرفی کنند که بدنبال همکاران مناسب می گردند. این نکات در طراحی پروفایل حائز اهمیت هستند:‌

۱. نام شما. لطفا از دادن لقب یا مختصر کردن اسمتان پرهیز کنید نام خود را مطابق گذرنامه وارد کنید. فراموش نکنید در زبان انگلیسی حروف اول نام و نام خانوادگی بزرگ یا Capital Letter هستند. مثال:‌ اگر اسمتان سید علیرضا اصفهانی زاده دربندی هست آنرا Alireza E. Darbandi می توانید بنویسید و اصفهانی زاده را بعنوان نام میانی با حرف اول بیاورید. از نوشتن چیزی شبیه:‌ Seyyedalireza esfehani zadeh darbandi خودداری کنید. کسی به خودش زحمت خواندن این نام را نمی دهد.

عنوان یا Headline این بخش یکی از مهمترین بخشهای پروفایل شماست. شما از کلیدواژه های زیادی نمی توانید استفاده کنید ولی این بخش در جتسجوها٬ دعوت به ارتباط٬ فهرست کارمندان و صفحه شرکت شما ظاهر می شود. کاری کنید که بخاطر آورده بشوید. برخی در ایران از عناوین کاری طولانی استفاده می کنند که ربطی به مهارتهایشان ندارد. مثال اگر آقای دربندی مدیر فروش و بازرگانی محصولات قارچ سفید شرکت بزرگ تهران اصیل باشد همه این عنوان را با ترجمه غلط و نادرست در این بخش می آورند. در دنیای امروز عنوان آنقدر مهم نیست که تواناییهای شما مهم هستند. قبل از ترجمه کلمه به کلمه عنوانتان شغل معادل آنرا در یکی از شرکتهای معتبر واقعی٬ مثلا یک شرکت Fortune 500٬ پیدا کنید. بعد روی مهارتهای خود تاکید کنید.

مثال:‌ Alireza E. Darbandi, Marketing Executive and Trusted Consultant خیلی مهمتر از یک عنوان طولانی هست. خواننده پروفایل شما نمی خواهد بداند عنوان شما چیست٬ او می خواهد بداند شما چکار می توانید بکنید.

سوم. عکس. عکس پروفایل کاری با عکس فیس بوک فرق دارد. این عکس شما را به یک کارفرما و یک مدیر ارشد معرفی می کند. استفاده از گل یا علامت یا تصویر طبیعی اصلا درست نیست. عکسهایی که در تعطیلات یا مهمانیها گرفته شده اند هم مناسب نیستند. برخی از دوستان از عکسهایی استفاده می کنند که آنها را شبیه هنرپیشه های سینما نشان می دهد ولی کارفرماها دنبال آرنولد نیستند٬‌ آنها یک آدم حرفه ای می خواهند. برای آقایان لباس مناسب کت و شلوار و کراوات است. اگر از کراوات خوشتان نمی آید یا از آن استفاده نمی کنید یک پیراهن مناسب با یقه مرتب. اگر ریش دارید صورت شما باید تمییز باشد. برای بانوان لباس کاری مناسب٬‌ آرایش مناسب و نه زیاده روی شده (در ایران کلا در آرایش زیاده روی می شود٬ جهانی فکر کنید) استفاده از سلفی برای فیس بوک یا اینستاگرام مناسب است ولی نه اینجا. عکسهایی که شما را در حال سخنرانی در یک گردهمایی حرفه ای نشان می دهند بسیار مناسب هستند. این عکس قرار است شما را حرفه ای٬‌ مسوول و قابل اعتماد نشان بدهد نه خوشگل و خوش تیپ. قبل از گرفتن عکس عینک آفتابیتان را بردارید.

در بخشهای بعدی درباره معرفی می نویسم.


 ·  Translate
View original post
2
Add a comment...

Reyhaneh Vahidian

Shared publicly  - 
 
 
تبلیغ باحال یک کافه زنجیره‌ای لبنانی
کافه‌های ما فکر میکنن اگر تو تبلیغاتشون انگلیسی ننویسن کسی نمیاد قهوه بخوره
 ·  Translate
5 comments on original post
1
Add a comment...

Reyhaneh Vahidian

Shared publicly  - 
 
 
با دوستم که تو بازار مغازه داره سوار مترو شدیم که با یه آقایی که یک کارتن ظرف بزرگ همراهش بود سلام علیک کرد.
گفت میدونی کار این آقا چیه؟با مترو بار جابجا میکنه.
این آدمها کارشون اینه که با استفاده از مترو، باری که حتی پیک موتوری هم هزینه بالایی برای جابجاییش میخواد رو جابجا میکنن.
خیلی برام جالب بود و یکی دو تا سوال ازش پرسیدم.
یک بار ظرف رو داشت از شوش میبرد سهروردی،باری که به قول خودش آژانس ۴۰ تومن و پیک ۲۵ تومن میگیره رو با ۱۵ تومن جابجا میکرد و میگفت حدود سی چهل نفر حداقل تو بازار میشناسه که کارشون همینه.
حالا باید ببینیم شهرداری و سایر متولیان مدیریت شهری کی به فکر استفاده از این فرصت میوفتند قبل از ممنوعیت و بگیر و ببند مثل شروع کار پیک موتوری‌ها

 ·  Translate
17 comments on original post
1
Add a comment...
Collections Reyhaneh is following
View all
Basic Information
Gender
Female
Other names
Ryhan
Story
Tagline
Urbanist
Bragging rights
Creative Mind!
Links
Other profiles