Profile cover photo
Profile photo
Reporterzy
18 followers -
Media i dziennikarstwo od kuchni.
Media i dziennikarstwo od kuchni.

18 followers
About
Posts

Post has attachment
WARTO ŚLEDZIĆ. Dzisiaj +European Parliament głosuje nad Dyrektywą o prawie autorskim. Skutki, zagrożenia i analogie do #ACTA wylicza Aleksander Tarkowski, prezes fundacji +Centrum Cyfrowe.

#prawo #media #internet #online
Add a comment...

Post has attachment
Pasek informacyjny w telewizji wymyślili ludzie z +Fox News Channel. Karierę zrobiło też kilka innych ich pomysłów. Dziś przedstawiamy Wam historię pierwszego, telewizyjnego tabloidu z medialnego imperium, które zbudował +Rupert Murdoch.

#telewizja #TV #historia #sticker #media
Add a comment...

Post has attachment
Yomiuri Shimbun z Japonii jest oficjalnie gazetą z największym nakładem na świecie, sięgającym 13 milionów egzemplarzy. Ten wynik odnotowany w Księdze Rekordów Guinessa. To również jedyna gazeta na świecie posiadająca własną orkiestrę i park rozrywki. Robi wrażenie!

#media #prasa #gazeta #Japonia #rekord +The Japan News by The Yomiuri Shimbun
Add a comment...

Post has attachment
Co gromadzi +Google? Korzystając z usług najpopularniejszej wyszukiwarki powinniśmy mieć świadomość tego, w jaki sposób zbierane, a następnie wykorzystywane są nasze dane - radzi Przemysław Gąsiorowski z +ODO24.pl.

#internet #prywatność #rodo #poradnik

https://reporterzy.info/3713,jakie-dane-zbiera-google-prywatnosc-w-internecie.html
Add a comment...

Post has attachment
Post- och Inrikes Tidningar to gazeta internetowa z najdłuższą tradycją na świecie. Ukazuje się w Szwecji od 373 lat. Od roku 2007 już tylko online, choć jeszcze przez dwa lata do królewskich archiwów trafiał jeden, specjalnie na tę okoliczność drukowany egzemplarz.

#historia #media #Szwecja #prasa #internet
Add a comment...

Post has attachment
Do fałszowania informacji coraz częściej wykorzystywana jest sztuczna inteligencja. Boty coraz częściej są wykorzystywane także w Polsce. Z wyzwaniem oddzielenia prawdziwych informacji od tych fałszywych zmagają się również firmy monitorujące media.

#media #fakenews #monitoring #PressService +Newseria Innowacje #internet #online
Add a comment...

Post has attachment
Jaka jest mediana płac na stanowisku dziennikarza i od czego zależy wysokość wynagrodzenia? Na jakie dodatkowe benefity może liczyć osoba zatrudniona w redakcji? Według danych +Pracuj.pl i Wynagrodzenia.pl (Sedlak&Sedlak) statystyczny dziennikarz zarabia poniżej średniej krajowej.

#media #praca #dziennikarze #zarobki
Add a comment...

Post has attachment
Kiedy w lutym 1820 roku Manchester Observer zaczął mieć kłopoty a jego dziennikarze oskarżeni zostali o wywrotową działalność, biznesmen, handlarz bawełny i dziennikarz John Edward Taylor zaczął myśleć o wydaniu swojej gazety. Gazety, która na start miała 1050 funtów i wywołała sensację. Tak zaczyna się 187-letnia historia dziennika +The Guardian.

#media #prasa #historia #WielkaBrytania
Add a comment...

Post has attachment
Jednym z zagrożeń, które czyhają na człowieka we współczesnym świecie, jest zjawisko manipulacji. Stanowi ono niebezpieczeństwo, ponieważ traktuje ludzi w sposób przedmiotowy, stosując podstęp. Skuteczna obrona przed manipulacją wymaga znajomości mechanizmów, które wykorzystuje nadawca - pisze Anna Gródecka.

#marketing #reklama #manipulacja #przekaz
Add a comment...

Post has attachment
Mobilni internauci korzystają ze smartfonów w biegu, na nieudanej imprezie, w pociągu, czekając w kolejce. Wobec tego forma treści na mobile jest niezwykle istotna. Czego i jak użytkownicy poszukują na smartfonach i tabletach - podpowiada Aneta Świderska z Mobile Rockets.

#mobile #content #poradnik #media +NEWSERIA #tekst #wideo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded