Profile cover photo
Profile photo
Rene Clinic & Beauty
2 followers -
Prof. Dr. Reha Yavuzer Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
Prof. Dr. Reha Yavuzer Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

2 followers
About
Posts

Post has attachment
Kadın, erkek, her yaşta, her ırk ve dinde insanlar daha güzel olmak için büyük bir arayış ve çaba içindeler. Yüz güzelliğinde artık çok katmanlı bir yaklaşım ve birleşim tedavisi ön plana çıkıyor. En derinden en yüzeye doğru her katmanın ihtiyaçlar doğrultusunda bakım ve onarımı yüz güzelliğinde en iyiye yaklaştıracak yol. Tek tabakaya ait tedaviler yetersiz sonuç vermeleri nedeniyle artık terk ediliyorlar. Peki, bu çok tabakalı bakım kombinasyonunda neler var.
Gelin katmanlara göre bakalım.
YAS ALDIKÇA KEMİKLER İNCELİR
Kemik: Yaş aldıkça yüz kemiklerimizde bir incelme meydana geliyor. Bu incelme üzerindeki deri örtüsünün sarkmasını kolaylaştırıyor.
Genç yüzdeki kemikli karakteristik görüntüyü tekrar yakalamanın yolu hidroksiapatit veya poly 1 caprolakton dolgulardan geçiyor. Hemen kemik üzerine iğne veya kanüllerle yerleştirilen bu daha sert dolgular hem uygulama kolaylığı hem de uzun süreli sonuçlarıyla çok tabakalı tedavinin en derin parçasını oluşturuyor.
Kas: Aşırı çalışan kaslar üzerindeki deride kırışıklıkların hızla yerleşmesine neden oluyor. Hiperaktif kaslarımızın adeta biraz dinlendirilmesi kırışıklıklarınızın bir kısmından kurtulmanın yolu. Bu konuda en değerli araç botoks. Kas dengesi üzerinde bilinçli yapılacak değişikliklerle yüz dokularında yukarıya doğru bir görüntü de elde ediliyor. Yağ: Fazlası da azı da yüz güzelliğinizi gizler. Şayet yüzünüzde yağ fazlanız varsa özellikle de boyun bölgesinde bundan kurtulmanın yolu Ulthera’dan veya Belkyra'daıı faydalanmak mümkün. Şayet sıkılaşma ihtiyacı varsa Ulthera sadece yağlardan kurtulma gerekiyorsa Belkyra enjeksiyonu yapılır. Yağ dokusunda azlık da istemediğimiz bir özellik. Daha yaşlı görüntüden sorumlu olan yağ dokusunda azlıkta ise yüksek kaldırma gücüne sahip hyaluronik asit dolgular tercih edilir.
30’LU YASLARDA KOLLAJEN AZALIYOR
Deri altı kollajen: Kollajen deri altı dokularımızın sağlığı ve güzelliği için şart. Kollajen derimize sıkılığını veren elastik taşıyıcı kolonlar. 30’lu yaşlardan itibaren kollajen azalıyor. Kollajen dokuyu arttırmanın ve sıkılaştırmanın en iyi yol¬larından biri BBL cihazı. Geniş spektrumlu ışık enerjisiyle protein sentezi arttırılarak kendi kollajen dokunuz uyarılır. Forever Young protokolü bu konuda başarılı ve 10 yılı aşkın bir süreden beri Amerika’da kullanılan bir yaklaşımdır. Deri altı hyaluronik asit: Kollajen kolonların besleyicisi ve nemlendiricisi onu çevreleyen hyaluronik asittir. Kısaca hem kollajene hem de hyaluronik asite yani hem taşıyıcı kolona hem de onu besleyene ihtiyacımız var. 18 yaş tan itibaren de hyaluronik asit miktarları azalır. Azalan hyaluronik asit nedeniyle kollajen kurur, beslenemez ve daha kolay kırılabilir, deforme olabilir hale gelir. Deri altına dolgunluk vermeden hyaluronik asit vermek artık mümkün. Volite enjeksiyonuyla deri altı hyaluronik asit miktarı artırılabilir ve daha nemli hale gelen kollajen dokumuz daha dirençli ve güçlü olur.
Deri: En son tabakamız aslında ışıltımızın ve güzelliğimizin dışarı yansıtıldığı en değerli tabakadır. Coolaser uygulaması tüm üst tabakanın yenilenmesini sağlar. 4-5 günlük iyileşmeyi takiben hem azalan gözenekler hem yeni oluşan parlak ve pürüzsüz deri en üst tabakanın bakımı için tercih edilir.
Yüz güzelliğinde devir anatomik tabakalı tedavi kombinasyonu artık. Bu sayede en alt tabakadan en üst tabakaya kadar yaklaşım yapılır. İdeal kombinasyon kişinin istek ve ihtiyaçlarına göre belirlenir
Photo
Add a comment...

Post has attachment
DERİMİZ HAKKINDA AZ BİLİNENLER...
Bedenimizi saran derimiz vücudumuzun en büyük organıdır. Bu büyük organa ait çoğumuzun bilmediği pek çok önemli bilgiler mevcut. Bizi dış etkenlerden koruyan deri adeta bir kalkan görevi üstlenir. Ağırlığımızın yüzde 16’sını teşkil eden deri beden ısımızın ayarlanmasında rol oynar. Termostat gibi görev yaparak ısı artışlarında terleme fonksiyonuyla sıcaklığı düşürürken, soğuk havalarda ise gözeneklerin daralması ve deriye giden sıcakkanın azaltılmasıyla ısı kaybının hafifletilmesini sağlar. Vücut ısımızın ayarlanmasında derimizin altında toplam uzunluğu 17 kilometreyi bulan damarlarımızda rol alır.Deri yüzeyinde yaklaşık 1000 değişik bakteri yer alır.Derinin her bir santimetrekaresinde 30 milyon ila 300 milyon arası bakteri bulunur. Bu bakterilerin belli bir sayının altında olması da fazla olması da deri sağlımız için uygun koşulları sağlamaz. Bedenimizde yaklaşık 300 milyon hücre derimizde yer alır.
Sürekli bir yapım ve yıkım sürecinde olan deri kendini 28 günde bir yenileyerek özelliklerini korur. Bu yenilenme sürecinde dakikada 30 bin hücre ölerek dökülür.
En kalın deri ayak tabanında 1,4 mm, en ince deri ise göz kapaklarımızda 0.02 mm dir.
GÜZELLİĞİN YENİ TANIMI
Tüm bu görevlerini yerine getiren derinin parlak, canlı, diri görüntüye sahip olması ise güzellik için olmazsa olmaz kabul ediliyor artık. Beden şeklimiz, yüz hatlarımız, burnumuz, göğüs büyülüğümüz konusunda farklı güzellik anlayışına sahip olabiliyoruz. Kültürel, ırksal ve yaşa bağlı beğeniler değişebiliyor. Değişmeyen ve herkes tarafından güzel kabul edilen tek bir ortak nokta var o da deri güzelliği. Pürüzsüz, nemli, gergin bir yapı, lekesiz, parlak, sivilcesiz, gözenekleri belirgin ol-mayan bir yüzey deri güzelliğinin tanımlayıcıları. Peki, ama derimizin hem sağlıklı hem de güzel gözükmesi için ona nasıl bakmalıyız? Onu nasıl beslemeliyiz, nemini ve ihtiyaçlarını nasıl karşılamalıyız?
VİTAMİN SART
Deri sağlıklı olduğu zaman canlı ve parlak gözükür. Antioksidan özellikleri belirgin olan A, C ve E vitamini deriyi hasar yaratan zararlı atıklara karşı korur, kolajen yapımını arttırır, güneş ışınlarına bağlı yaşlanmayı yavaşlatır, daha sıkı ve parlak olmasını sağlar, deri üzerindeki kahverengi ve kırmızı lekelenmeleri azaltır. Ay çekirdeği, badem, ıspanak, avokado, yer fıstığı, karides ve balık doğal yollardan aldığınız E vitamin için ana kaynakları teşkil eder. C vitamini doğada en çok turunçgiller, domates ve yeşil yapraklı sebzelerde bulunur. Biber, kivi, brokoli ve çilek diğer zengin kaynaklardır. Tatlı patates, havuç, ıspanak, kabak ve kuru kaysı tüketimi vitamin A depolarımızı doldurmak için yeterli.
MİNERALLER DE ÖNEMLİ
Mineraller deri sağlı ve güzelliği için önemlidir. Selenyum derinin kanser gelişimi açısından ana koruyucusudur. Özellikle güneşe kontrolsüz yakalananlar için takviyesi önemlidir. Deniz ürünleri, sarımsak ve yumurta doğal selenyum kaynaklandır. Çinko ve bakır deri elastikiyeti ve ince kırışıklıkların önlenmesi açısından gereklidir. Deri kalınlığının arttırılmasında rol oynarlar. İstiridye, yer fıstığı ve tavuk ana kaynaklardır.

PR0BİY0TİKLERİ UNUTMAYIN
Probiyotikler gıdalardaki antioksidan, vitamin ve mineralleri daha çok almanızı sağlar. Bunlar sayesinde daha sağlıklı ve ışıldayan bir deriye sahip olabilirsiniz. Probiyotik kullanımı derinin bariyer özelliklerini geliştirir, güneş hasarını azaltır ve nemli kalmasını sağlar. Bu faydalı bakterilerin düzenle kullanımı hem sağlığınız hem de güzelliğiniz için önemlidir.
EN UCUZ ANTIAGING ÜRÜN...
Yeterli su içimi deri sağlığınız için yapabileceğiniz en basit, en kolay ve ucuz yöntemdir. Gün’de iki litrelik düzenli su içtiğiniz takdirde 4 hafta içerisinde derinizin daha sağlıklı ve parlak olduğunu göreceksiniz. Hyaluronik asit gerek kozmetiklerle gerekse enjeksiyonlarla deriye verilerek derinin nemli kalmasını sağlar. Kendi ağırlığının 1000 katı su tutan hyaluronik asit güzel, parlak ve diri bir cilt için şart.
Prof. Dr. Reha Yavuzer
Rene Clinic

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Bakalım neler neler
Photo
Photo
25.03.2017
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Terlemek istemiyorsanız ? #burun estetiği
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Add a comment...

Post has attachment
tüm dünyada son beş yıl içerisinde ekonomik durgunluk her sektörü derinden etkilerken, estetik sektörü her ülkede yükselişine devam ediyor. Yapılan çalışmalar 2020 yılıyla birlikte estetik cerrahinin tam bir patlama noktasına geleceği ve tüm dünyada 80 milyon kişinin estetik cerrahi operasyonu yaptıracağı şeklinde. Bu rakam 2010 yılı rakamlarının tam dört katı büyüklükte. Güzel olmak, güzel hissetmek, güzel görünmek yaşamımızın en doğal parçası halini aldı artık. Bir arkadaşımızın bir estetik cerrahi operasyonu geçirmiş olması günlük doğal bir olay. Peki, bu hızla artan estetik cerrahi girişimleri nelerdir? Estetik cerrahi ve plastik cerrahi uygulamalarını kabaca ikiye ayırmak mümkün… Ana kısım ameliyatlar. Ameliyatlarda çeşitli kesiler yapılarak dokularda değişiklikler elde edilmekte, örneğin bir burun ameliyatı veya meme ameliyatı gibi. Ameliyatlarda da oldukça enteresan
değişiklikler mevcut. Diğer kısmı ise minimal girişimsel yaklaşımlar veya ameliyat dışı estetik işlemler
diye adlandırdığımız yöntemler.

BİR YILDA 12.7 MİLYON ESTETİK İŞLEM

Amerikan Plastik Cerrahi Derneğinin 2016 istatistiklerine baktığımızda 2016 yılında Amerika'da 12.7 milyon estetik işlem yapıldığını görüyoruz.12.7 milyon Toplam estetik ameliyat/girişim/uygulama 1.9 milyon, estetik ameliyat 10.9 milyon Minimal invaziv estetik girişim. Hızlı yaşayan ve yaşanan bir dünyada yer alıyoruz. İyileşmeye vaktimiz yok, risk sevmiyoruz, sonuçları beklemek istemiyoruz. Bu motivasyonla toplumun ameliyatlardan uzaklaşarak minimal invaziv olarak adlandırdığımız cerrahi dışı yöntemleri artan bir oranda tercih ettiğini görüyoruz. 1990’lı yılların başından itibaren ameliyat sayılarındaki artışın giderek azaldığını ve cerrahi dışı işlemlerin ise belirgin ivme kazandığını görüyoruz. 2010 yılında toplam estetik girişimlerinin yüzde 34’u cerrahi yüzde 66’si ise cerrahi dışı yöntemlerdi. 2020 için yapılan öngörülerde ise cerrahi işlemlerin daha da gerileyerek tüm işlemlerin yüzde 9’unu teşkil edeceği öte yandan cerrahi dışı güzellik girişimlerinin ise yüzde 91’lere ulaşacağı tahmin edilmektedir. 2000 yılından 2016 yılları arasındaki 16 yıllık döneme baktığımızda; Estetik ameliyatlarda yüzde 12 azalma izlenirken, cerrahi dışı uygulamalarda yüzde 154 artış görülmüştür.

LIPOSUCTION İŞLEMİ BİRİNCİ SIRADA

Ameliyatlarda 2016 yılında liposuction işleminin birinci sırada olduğunu, meme büyütmenin bunu yakından takip ettiğini görüyoruz. Üçüncülük koltuğunda karın germe, dördüncülükte ise göz kapağı cerrahisi mevcut. Erkeklerin giderek artan sayıda ameliyatlara başvuruyor olması 2016 da dikkati çeken bir diğer unsur. Ameliyat dışı işlemlere baktığımızda cilt yenileme, kollajen üretimi, leke tedavisi, sıkılaşma, ince ve/veya kaba kırışıklıkların giderilmesi, iz ve çatlakların azaltılması, incelme, selülit tedavisi, nemlenme, dokuların kalınlaştırılması, kılcal damarların azaltılması, istenmeyen tüylerin azaltılması için kullanıldıklarını görüyoruz. Bu uygulamaları iğneyle yapılanlar ve enerji bazlı cihazlarla yapılanlar olarak ikiye ayırıyoruz.

DOĞAL GÜZELLİK İÇİN KOLLAJEN

Ameliyatsız estetikte birincilik geçen yıllarda olduğu gibi botoksda, İkinci dolgular, üçüncü en sık yapılan işlem lazer epilasyon dördüncülükte ise kimyasal peelingler mevcut. 2016 da teknolojik cihaz kullanımlarının giderek arttığını zayıflama ve cilt yenileme sıkılaşma işlemlerinin geniş bir yelpazede uygulandığını görüyoruz. Cildimizin, gençliğin ve güzelliğin en önemli anahtarlarından biri hiç şüphesiz derideki sarkma ve kırışıklıkların düşmanı olan kollajenimiz. Kadın ve erkeklerin en çok yıllar içerisinde azalan kollajen miktarlarını yerine koymak için başvurduğunu görüyoruz. Doğal güzelleşme yolundaki en önemli ve etkin yöntem olan cildin yenilenmesi ve kollajen üretiminin arttırılması son dönemlerin en heyecan veren yöntemleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.
Photo
Add a comment...

Post has attachment


Yüz bölgemiz biz daha konuşmaya başlamadan karşımızdakine birtakım duyguları aktarmamızı sağlar. Karşımızdaki kişi üzgün müyüz, mutlu muyuz, uzun bir çalışma sonrasında yorgun muyuz yoksa herhangi bir şeyden dolayı kızgın mıyız yüzümüze bakarak kolayca tahmin eder. Kimi zaman bu tahminler doğrudur kimi zaman ise yanıltır ve karşımızdaki kişi kızgın olmamasına rağmen onu kızgın zannederiz. Peki ama bizi yanıltan hangi detaydır ve bunlar değiştirilebilir mi? Son yıllarda duygu durumumuzun dışarıya en doğru şekilde aktarılması giderek daha önem kazanmış durumda. Birbirimize ayırdığımız sosyal zaman azaldıkça çok kısa sürede karşımızdakine hissettiğimiz doğru mesajı aktarmak önem kazanıyor. Yorgun, kızgın, mutsuz ifadeler taşımak istemediğimiz ve karşımızdakine olumsuz mesaj olarak ilettiğimiz duygular. İşte artık bu olumsuz duyguların izlerin yüzümüzden silmek mümkün.
KIZGINSINIZ...
Üst yüz bölgesinde iki kaş arasındaki dikey kırışıklıklar bize kızgın bir ifade verir. Yıllar içerisinde derinleşen bu çizgiler Kaşlarımızı çatmadan dahi göründüğünde karşımızdaki kızgın olduğumuzu düşünür. Kızgın ifadenin ortadan kaldırılmasın iki kaş arası alanda botox ve dolgu kullanılır. Bu iki hamle ile hem var olan kırışıklık düzeltilir hem de kas aktivitesi modüle edilerek derinleşmenin önüne geçilir. Sıklıkla üç-dört uygulama sonrasında çok başarılı ve uzun soluklu sonuçlar elde etmek mümkün olur. Yüzümüzdeki kızgın görüntünün silinmesi özellikle insan ilişkisi çok olan meslekler için önemlidir.
YORGUNSUNUZ...
Gözaltı torbalarının varlığı ve gözaltı bölgesinin renginde koyuluk yüze yorgun bir ifade verir. Dinlenerek geçirdiğiniz bir hafta sonu sonrasında ilk iş gününüzde karşılaştığınız kişinin çok mu yorgunsunuz sorusunu duymak ise haftaya başlamak için duyabileceğiniz kötü uyaranlardan biri. Gözaltı yorgun görüntünün aşamalar halinde silinmesi mümkün. Gözaltı dolguları ile çukurlukların giderilmesi sağlanır. BBL olarak bilinen geniş spektrumlu ışık tedavisinde deri altı dokulara ışık enerjisi verilerek kolajen liflerde kısalma ve sıkılaşma, yeni kollajen yapımında artış meydana gelir. Dört seans olarak uygulanan bu yöntemde kişi günlük yaşantısını aksatmadan düzelme elde eder. BBL ile gevşemelerin azaltılmasına ek olarak eye therapy emerge lazer ile ince kırışıklıklar ve renk koyuluğu azaltılır.
Kısaca yorgun olduğunuzda bile ne kadar iyi gözüküyorsun iltifatları aslında sizden çok uzakta değil, sadece teknolojinin uygun şekilde kullanılmasına ihtiyacınız var.
ÜZGÜNSÜNÜZ...
Ağız çevresinde yaşlanmayla ağız köşelerinde aşağıya doğru bir dönüş meydana gelir, buna dudakların incelmesi, ve çene uç kısmının boşalarak daha sarkık hale gelmesi de eklen-diğinde yüzümüzde üzgün bir görüntü kalıcı olur. Ağız köşelerinin düşüklüğünü dolgu ve botoks kombinasyonu tekrar mutlu olduğu-muzdaki yukarıya dönük şekline getirir. Dudaklarımızı aşağıya çeken kasların botox ile baskılanması, alt dudak kenarlarındaki boşalan yerlerin dolgularla desteklenmesi, çene çevresinde ve dudaklarda eski gençlik dolgunluğuna kavuşması üzgün görüntünüzü ortadan kaldırıp, pozitif mutlu bir görüntüyü yüzünüze yerleştirir. Estetikte artık trend kırı-şıklıkların kovalanması veya her çukurun doldurulması değil. Yüzümüzdeki olumsuz ifade ve duyguların azaltılmasına yönelik stratejik adımların atılması. Duygularınıza yapılacak küçük estetik dokunuşlar çevrenize de enerjinizin yansımasını sağlayacak. #rehayavuzer #reneclinic
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Photo
15.08.2016
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Akşam Cumartesi

Vitamin Güzelleştirir,

Hepimiz vitaminlerin sağlığımız için gerekli olduğunu biliyoruz ve kimi zaman doğal besinlerle kimi zamanda ek takviye olarak tablet şeklinde almaya da gayreL ediyoruz. Peki ama ya güzelliğimiz? Sadece sağlığımız değil güzelliğimiz ve gençliğimiz de vitaminlerle besleniyor. Deri altına yerleştirilen vitaminler cildin beslenmesinde kriLik bir rol oynuyor. Bu nedenle de tüm dünyada kullanımları giderek artıyor. Nasıl uygulanır? Vitaminin deri altına verilmesi işleminde enjeksiyon yöntemi tercih edilir. Basınçlı püskürtme de kullanılabilir ama bu yöntemle yeterli miktarda vitamin verilemez. Bu nedenle vitamin uygulamalarında enjeksiyon hâlâ en uygun yöntemdir. Uygulamanın amacı nedir? Vitamin enjeksiyonları deri altının iyi beslenmesi için yapılır. Besinlerle aldığımız gıdalara ek olarak cilt altına yapılan vitamin kompleksleri deri altını besleyerek yıpranma sürecine daha dayanıklı olmamıza yardımcı olacaktır. Kimler için idealdir? . ^ "W ' 1 ı Yaşlanma ve yıpranma yirmili yaşlarda başlıyor. Bu sürecin yavaşlatılması için vitamin enjeksiyonlarına 25 yaş sonrasında başlamak uygun. Yılda iki veya üç kez uygulamak yeterli olur. Yıllar geçtikçe vitamin enjeksiyonları yetmez ve ek olarak botoks ve dolgu da yapılmaya başlanır. Bu yöntem önemli vitaminleri bölgeye sunarak kollajenyapım sürecimiz destekleyip yıkım sürecimizi yavaşlatır. Basit bir uygulama olmasına rağmen plastik cerrah ve dermatologlar tarafından yapılmasını önereceğimiz bu uygulamalarda kişinin allerjik özellikleri dikkate alınmalı ve tam bir değerlendirme sonrası uygulama gerçekleştirilmelidir Peki, hangi vitamin veya vitaminler?

#rehayavuzer #drrehayavuzer #reneclinic #renéclinic #reneeclinic #istanbul #vitamin
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded