Profile

Cover photo
Remigijus Šimašius
Works at LR piliečiai
Attended Vilnius University
Lives in Vilnius
2,704 followers|2,369,516 views
AboutPostsPhotosYouTube+1's

Stream

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
‪#‎reikiapagalbos‬

Nuo gaisro dar galima apsidrausti, o dažnai ir artimųjų pagalbos tikėtis. Karo atveju prarandi viską. Padėti nuo karo nukentėjusiems - moralinė pareiga.

Vyriausybė priėmė, manau, teisingą sprendimą padėti Lietuvos piliečiams ir kitiems su Lietuva susijusiems, kuriems teko išvykti iš karo zonos. Dalis praktinio realizavimo tenka vietos bendruomenėms - savivaldybėms.

Rengiame tvarkos pakeitimus, pagal kuriuos atskirais atvejais galbūt būtų galima suteikti tokioms šeimoms socialinį būstą.

Tačiau kreipsimės ir į vilniečius - gal kas turi nenaudojamas gyvenimui tinkamas patalpas (butą, sodo namelį ar pan.), į kurias galėtų įsileisti nuo karo į Lietuvą grįžtančius jos žmones.

Jei kas turite konkrečių minčių ar norite pasiūlyti pagalbą - parašykite man ar savivaldybei e-mailu.
 ·  Translate
Vyriausybei įgyvendinant lietuvių kilmės ukrainiečių perkėlimo iš karo nualintų Rytų Ukrainos teritorijų programą, artimiausiu metu Vilniuje sutarta apgyvendinti tris šeimas, pranešė Vyriausybės ir savivaldybės atstovai.
13
Add a comment...

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
Icor grupė prie savivaldybės projektų jei ne per duris, tai per langus veržiasi. Štai prieš pusmetį tapo savininkais įmonės, kuri turi minimalų įstatinį kapitalą, ir kuri stato bei operuos atliekų rūšiavimo gamyklą.

O ir pati gamykla keistais būdais keisto konkurso būdu į Vilnių įžengė. Net statybų grafikai sudėlioti taip, kad prasilenkia su ES finnasavimo grafikais, ir atsakingos lieka Vilniaus bei aplinkinės savivaldybės, jei bus nespėta. Buvęs meras ir Icor vadovai sakė, kad viską gali beveik trečdaliu pigiau padaryti (nors savivaldybė būtent tokį konkursą paskelbė ir sutartis pasirašė). Tai čia prieš rinkimus, reikia suprasti, tas trečdalis ir buvo visa savininkų pasikeitimo esmė?..

Gerai, kad vicemeras Linas Kvedaravičius kietai prižiūri, kad bent darbai ten vyktų ir chaltūros nebūtų. Netgi yra šansų, kad ilgai stabdyta statyba bus laiku užbaigta ir neteks ES paramos atgal atiduoti. Atliekų tvarkymo planas, kurį patvirtinsime po mėnesio, irgi perdarytas taip, kad vilniečiams, o ne vienai ar kitai įmone tiktų.

#‎dirbam‬
 ·  Translate
19
1
CRONUS Karmalakas's profile photoEimantas Vaičiūnas's profile photoSkirmantas Tumelis's profile photo
2 comments
Add a comment...

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
Atsiprašome už laikinus nepatogumus.
 ·  Translate
43
1
Tautvydas M's profile photoG. K. R.'s profile photoJustinas Kisielius's profile photoSkirmantas Tumelis's profile photo
6 comments
 
Mere viskas gerai nereikia atsiprasineti svarbu kad visi zino jog sovietu pakaliku gavno skulpturos naikinamos =)
 ·  Translate
Add a comment...

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
Aš pasakysiu paprastai, kas čia laimi, ir kas pralaimi iš skolinimo Graikijai.

Pralaimi visos Europos mokesčių mokėtojai, įskaitant ir Lietuvos (mes dar papildomai gauname dozę melo pudros, kad neva mums tai nieko nekainuoja)

Pralaimi Graikijos mokesčių mokėtojai, nes jiems padidinami mokesčiai ir užkraunama dar didesnė skolinimosi našta.

Laimi tie, kurie visą laiką neatsakingai skolino svetimus pinigus dabar faktiškai bankrutavusiai Graikijai, ir kurie neatgautų skolų, jei Graikija teisiškai pasiskelbtų nemokia. Jei konkrečiai - Vokietijos ir Prancūzijos bankai.

Dar laimi eurobiurokratai, kurie neva išsprendė problemą.

Ar bent kas nors kas nors tiki, kad šios priemonės išspręs problemą, o ne nukels/išaugins ją rytojui?
 ·  Translate
9
1
Remigijus D's profile photoDaiva G.'s profile photoTadas Zukas's profile photo
36 comments
 
Ačiū. Būtinai.
 ·  Translate
Add a comment...

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
#atviriduomenys #Vilniusleaks

Judam toliau. žingsnis po žingsnio atverinėjame visus duomenis.
 ·  Translate
Vilniaus miesto savivaldybė atveria nuomojamų žemės sklypų duomenis – nuo šiol visi norintys galės susipažinti su Savivaldybės išnuomotais ir nuomojamais sklypais, taip pat ir kainomis (sumomis), kiek už nuomą gauta lėšų.
11
Artūras M.'s profile photoSkirmantas Tumelis's profile photo
2 comments
Add a comment...

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
#‎Vilniusleaks‬ istorija tęsiasi.

Tik viena detalė - neturiu visiškai ko slėpti. Tiesiog pridedu šiek tiek konteksto, kuris gal leis geriau susigaudyti kas prie ko.

Žurnalistams irgi atsakysiu į visus klausimus.

Jei reikia ir daugiau savo elektroninių laiškų nuleakinsiu :)
 ·  Translate
16
2
Martynas Rimšelis's profile photoAidokas Puzas's profile photoSkirmantas Tumelis's profile photoTadas Zukas's profile photo
24 comments
 
Shaunu , gerb.Remigijau taip laikyk .sveikatos 
 ·  Translate
Add a comment...
Have him in circles
2,704 people
Darius Macijauskas's profile photo
tom janickas's profile photo
Mano Kieme's profile photo
Kazimieras Čeponis's profile photo
Karolina Jasvinaite's profile photo
Sigutė Vakrinienė's profile photo
Daiva Stasiulioniene's profile photo
Tadas Silas's profile photo
Evelina Pukinskaitė's profile photo

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
Visos totalitarinės sistemos yra pasmerktos kankinti žmones ir galiausiai žlugti.

Gaila, kad dalis žmonių nemato, kad Vokietijos nacionalsocialistų darbininkų partijos ir Sovietų komunistų partijos ideologija yra 95 procentais tokia pati, o veiksmuose dar daugiau panašumo.
 ·  Translate
15
Metallem laimonn's profile photo
 
Nagi papasakokit man, kodėl tik 95 procentais? Nerandu aš tų 5 procentų skirtumų.
 ·  Translate
Add a comment...

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
Sveikinu teismo sprendimą dėl žmogaus teisės į pavardę. Nematau jokios priežasties, dėl kurios savivaldybė turėtų skųsti teismo sprendimą, leidžiančią moteriai nešioti vyro pavardę net jei joje yra taip dalį politikų bauginanti "W".

Vilnius pagal vilniečius! ;)
 ·  Translate
16
Robertas Butkevičius's profile photoAivaras Čechamiras's profile photoMartynas Rimšelis's profile photoLeonardas Morkūnas's profile photo
7 comments
 
Kitas etapas - nustoti diskriminuoti pavardžių pagrindu pagal lytį ir leisti moteriai (jei tik ji to nori) turėti beasmenę/vyriškos giminės pavardę. Pvz. Eglė Morkūnas arba Greta Tonka. Jos to norėtų, jų daug. Nes, vienok, bemaž visuose anketiniuose duomenyse prašoma nurodyti lytį.
 ·  Translate
Add a comment...

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
Apie Vokiečių gatvės rekonstrukciją jau kurį laiką sklando įvairios kalbos ir legendos. Natūralu, juk tai viena istoriškai turtingiausių, o ir dabar labai mėgiamų Vilniaus gatvių.

Kviečiu ryt 11 val. ateiti į VU TSPMI (Vokiečių g. 10, 402 aud.), kur kartu su architektais, Senamiesčio bendruomene ir visais kitais besidominčiais aptarsime Vokiečių gatvės rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.

‪#‎Vokiečių_gatvė‬ ‪#‎vilniečių_Vilnius‬ ‪#‎smagu‬
 ·  Translate
14
Apsimetėlis Anonimu's profile photoMantas Marčiulaitis's profile photoSaulius Ivinskis's profile photoJustinas Kisielius's profile photo
8 comments
 
Mere me Vokieciu gatve tvarkykite o nuo saltoniskiu gatves apacios iki seskines gatves kur yra tiltas sutvarkykite gatves,vaziavau siandien su 3G Autobusu ir siurpau ten gatves apskritai netvarkomos gatves yskilusios duobetos 
 ·  Translate
Add a comment...

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
Trumpa esė balvonų tema

#Balvonai nukeliaus nuo tilto. Ir tai labai gerai, nes nei javų pėdas, nei kareivių korpusai nebegrės praeivių gyvybei.

Galėsim ir iki paskutinio siūlo išsidiskutuoti, koks turi būti jų tolimesnis likimas.

Bet kas gi jie - tie balvonai? #Liūdna tai tema ir nejauki. Bet turim tai pasakyti sau patiems.

Kareiviai, kariavę ne savo karą ne savo žemėje. Kuriems degtinės įpildavo prieš beviltišką ataką, o už nugaros, jei sugalvotų atsitraukti, stovėjo paruoštas savų kulkosvaidis.

Kolūkiečiai - kolūkio pirmininko/tijūno ganomi baudžiauninkai, kurių žemę ir kitą turtą nusavino. Kurių kantrų darbą pamažu keitė nuolatinės išgertuvės. Kurių prasimaitinimo šaltinis buvo primityvus natūrinis ūkis bei kiaulės, nupenėtos vogtais pašarais.

Darbininkai, kurių darbo vieta buvo tuo geresnė, kuo daugiau iš ten buvo galima pavogti (mėsos kombinatas kaip tobula viršukalnė). Kurie kaip išganymo laukė talono sofai, arbatos servizui, ar kelialapio prie jūros, o belaukdami desperatiškai dairėsi blato.

Studentai, kurie ne studijavo, o kalė. Ir dažniausiai tai, ką visišku kliedesiu laikė ir jie patys, ir jų dėstytojai. Bet kalė stropiai, nes nuo to priklausė, kokiame kampe ar užkampyje gaus darbo paskyrimą, ir ar greitai užsitarnaus paskyrą butui.

Šiuos herojus, tiksliau, jų kitą - neegzistuojančią ryžtingai didvyrišką - pusę tapė, aprašė, liejo menininkai - Milošo "Pavergto proto" herojai, turėję kurti taip, kaip jiems liepė, ir šlovinti tai, ką liepė. Ir darė jie tai kokybiškai - kad taptų kūrėjų sąjungos nariais ir gautų atlyginimą, šiltnamines kūrybos sąlygas, prestižinį būstą bei džiaugtųsi galį įsigyti etno sodybą. O kad širdis nebūtų tuščia - šiai kūrybai net suteikė kažkokią prasmę.

Ir visa tai buvo čia, pas mus. To dalelė yra mumyse, mūsų tėvuose, mūsų seneliuose ir proseneliuose.

Gal dėl to tos skulptūros taip ir erzina - nes nepatinka mums toji mūsų dalis. Nenorime, kad ji būtų ir pas mūsų vaikus ir anūkus.

Gal kai suprasime šiuos dalykus, tai mažiau bus ir pykčio. Nesvarbu - už skulptūras ar prieš jas. Gal galėsime gyventi savo gyvenimą ir priimti, kad mes esame tokie, kokiais tapome ir kokiais siekiame būti, o ne tokie, kokiais mus norėjo padaryti sovietai.
 ·  Translate
30
3
Laimonas Mockus's profile photoSkirmantas Tumelis's profile photoRedas Laukys's profile photovytas remboskis's profile photo
21 comments
 
kiek gi galima:
'nugriovė' - nenugriovė; išmontavo (nukėlė, išvežė sandėliuoti)
'kiek kainavo' - 38k€
 ·  Translate
Add a comment...

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
Daug kam atrodydavo, kad mano sakymai, jog Žaliojo tilto skulptūras reikia nukelti vien dėl saugumo, yra tik gudravimas...

Kaip matome iš šiandien viešinamos atnaujintos VGTU ekspertizės, moteris su javų pėdu ir sovietų kariai ant Žaliojo tilto laikosi „ant garbės žodžio“.

Ekspertų išvada vienareikšmiška: dėl kritinės skulptūrų būklės atidedant jų nukėlimo datą, ateityje nukėlimo ar remonto darbai gali tapti komplikuoti arba iš viso neįmanomi. Skulptūrų nuėmimo parengiamuosius darbus dar pagreitinsime.

O kol kas, jei bus labiau vėjuota, aplenkit skulptūras, kad ant galvos neužkristų ‪#‎balvonai‬
 ·  Translate
18
Giedrius Majauskas's profile photoVilius Dranseika's profile photoKestutis Seneka's profile photoTautvydas M's profile photo
6 comments
 
2 zuikiai vienu šūviu yra ne gudravimas, o kokybiškas ir rezultatyvus darbas kuo mažesnėmis sąnaudomis.
 ·  Translate
Add a comment...

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
‪#‎vilniusleaks‬ update
Nesikreipiau ir nežadu kreiptis į prokuratūrą dėl to, kad žurnalistai dirba savo darbą taip, kaip jį supranta.
Prokuratūra turės tirti tik informacijos pavogimo iš savivaldybės serverių faktą.
 ·  Translate
23
1
Artūras Bajarkevičius's profile photoVytautas Paul's profile photoEgidijus Papečkys's profile photoTadas Zukas's profile photo
5 comments
 
Žmonės dirba maksimaliai skaidriai. Man tik keista, kad toks visuotinai ramus požiūris - asmens susižinojimas, šiuo atveju - susirašinėjimas e-paštu, yra viena iš svarbesnių asmens laisvių, o nelegaliai gauto susirašinėjimo paviešinimas - akivaizdus  asmens laisvių pažeidimas.
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have him in circles
2,704 people
Darius Macijauskas's profile photo
tom janickas's profile photo
Mano Kieme's profile photo
Kazimieras Čeponis's profile photo
Karolina Jasvinaite's profile photo
Sigutė Vakrinienė's profile photo
Daiva Stasiulioniene's profile photo
Tadas Silas's profile photo
Evelina Pukinskaitė's profile photo
Work
Occupation
teisininkas, teisės filosofijos dėstytojas, buvo Lietuvos Respublikos teisingumo ministras. Šiuo metu politikas, Seimo narys.
Employment
 • LR piliečiai
  Seimo narys, Seimo Ekonomikos komiteto narys, present
 • LR piliečiai
  teisingumo ministras, 2008 - 2012
 • Lietuvos laisvosios rinkos institutas
  Prezidentas, prieš tai - ekspertas, 1996 - 2008
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Vilnius
Previously
Vilnius - Tauragė
Story
Tagline
Vilniaus gyventojai - optimistai, talentingi ir veiklūs žmonės. Miesto mero pareiga - išgirsti miestiečių balsą ir padėti įgyvendinti jų svajones.
Education
 • Vilnius University
  1997
Basic Information
Gender
Male
Birthday
January 12
Remigijus Šimašius's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Sejm zezwolił na wpis o narodowości w paszporcie. Prezent dla Tomaszewsk...
pl.delfi.lt

Sejm zezwolił na prośbę obywatela wpisać narodowość do paszportu.

Geriausias įmonės vadovas atsivėrė: kas lėmė sėkmę - DELFI Verslas
www.delfi.lt

Panevėžys, nors tik penktas pagal dydį šalies miestas, anaiptol nėra verslo provincija. Čia nemažai įmonių, sėkmingai dirbančių daug metų, n

Darbo inspekcija supaprastino įmonių deklaraciją dėl darbo saugos -
vz.lt

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) sutiko supaprastinti įmonėms skirtą deklaraciją dėl darbo saugos ir darbo teisės. Apie tai ketvirtadienį s

Remigijus Šimašius: Kodėl aš stoju į Šaulių sąjungą
www.15min.lt

Šiandien su keliais kolegomis užpildžiau prašymą įstoti į Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus rinktinę. Noriu paaiškinti, kodėl tai padariau i

Vyskupas Kęstutis Kėvalas: „Jei ignoruojamos moralinės vertybės, visada ...
www.15min.lt

Kauno arkivyskupijos vyskupo augziliaro Kęstučio Kėvalo kalba iškilmingame Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime.

Remigijus Šimašius
www.login.lt

Remigijus Šimašius yra teisininkas, politikas, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Liberalų sąjūdžio partijos pirmininko pavaduotojas. Dabar,

Akcija prie Rusijos ambasados - GALERIJA |
www.15min.lt

Liberalų sąjūdis prie Rusijos ambasados Vilniuje surengė Ukrainos žmonių palaikymo akciją. 2014 m. kovo 01 d.

Remigijus Šimašius: Šių laikų herojai ir kaip jais tampama
www.15min.lt

Pastaruoju metu dažnai tenka lankytis įvairiose šalies mokyklose – su moksleiviais kalbuosi apie pilietiškumą, kitus smagius ir rimtus dalyk

R. Šimašius. „Metų smegenys 2013“ ir „Metų sraigtelis 2013“ nugalėtojai
www.delfi.lt

Esu įsitikinęs, kad, norint gyventi geriau, mums trūksta trijų pagrindinių dalykų:

Mažųjų bendrijų nariai „Sodros“ įmokas mokės nuo 2015 m. -
vz.lt

Mažųjų bendrijų nariai „Sodros“ įmokas mokės nuo 2015 m. Remigijus Šimašius, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, sako, kad iki 2015 met

Šimašius: sprendimas dėl mažųjų bendrijų – kompromisas, kuriuo valdžia n...
www.alfa.lt

Iki 2015 metų pratęsęs galiojančią socialinio draudimo tvarką mažosioms bendrijoms Seimas priėmė pusėtiną sprendimą,

CNN: Vilnius Christmas tree is the world’s most spectacular
www.lithuaniatribune.com

CNN has announced the list of top 12 world’s most spectacular Christmas trees, with Vilnius tree named as number one.

Vilniaus miesto skrydžių bendrovės „Air Lituanica“ akcininkų paieška pri...
www.15min.lt

Prieš dvejus metus sostinės mero Artūro Zuoko miesto gyventojų lėšomis pradėtos kurti skrydžių bendrovės „Air Lituanica“ siūlės ima braškėti

Fascism Is a Current Political and Economic System
mises.org

At the heart of fascism lies state control of the economy. In this type of socialism, the government dictates economic decisions and the ost

Provokacija! Pokštai Seime baigėsi išvarymu metams / Provokacija! / „Lie...
tv.lrytas.lt

Reporteris · Lietuva tiesiogiai · Nuoga tiesa · Žinios · 24/7 · Viskas bus gerai · Nusikaltimas ir bausmė · Patriotai · Sąmokslo teorija · K

R. Šimašius. Valdiški versliukai - prieš dirbančias šeimas
www.delfi.lt

2014-ųjų valstybės biudžeto svarstyme atsirado naujų vėjų. Liberalai siūlo ne didinti išlaidas, o 80 milijonų litų mažinti mokestines pajama

Remigijus Šimašius: Valdiški versliukai prieš dirbančias šeimas
www.15min.lt

2014-ųjų valstybės biudžeto svarstyme atsirado naujų vėjų. Liberalai siūlo ne didinti išlaidas, o 80 milijonų litų mažinti mokestines pajama

Norvegams taip patiko Lietuvoje, kad nusprendė pastatyti gamyklą
www.delfi.lt

Viena didžiausių Norvegijoje surenkamų pastatų ir konstrukcijų bendrovė „HugaasGruppen“ statys naują modernų gamybos kompleksą Klaipėdoje. N

Klausk teisininko: ar bendrovė dokumentuose privalo naudoti antspaudą?
www.delfi.lt

2013 m. liepą įsigaliojo Civilinio kodekso pakeitimas dėl antspaudo naudojimo juridiniams asmenims. Ar po šio pakeitimo privalome dokumentuo

Kaip išsiduoda kalėjimuose tupintys telefoniniai sukčiai?
www.15min.lt

Bendradarbiaudami su teisėsauga, Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai pradėjo blokuoti telefoniniu sukčiavimu įtariamų asmenų numerius ir ne