Profile cover photo
Profile photo
Remigijus Šimašius
2,713 followers -
Vilniaus gyventojai - optimistai, talentingi ir veiklūs žmonės. Miesto mero pareiga - išgirsti miestiečių balsą ir padėti įgyvendinti jų svajones.
Vilniaus gyventojai - optimistai, talentingi ir veiklūs žmonės. Miesto mero pareiga - išgirsti miestiečių balsą ir padėti įgyvendinti jų svajones.

2,713 followers
About
Posts

Post has attachment
‪#‎reikiapagalbos‬

Nuo gaisro dar galima apsidrausti, o dažnai ir artimųjų pagalbos tikėtis. Karo atveju prarandi viską. Padėti nuo karo nukentėjusiems - moralinė pareiga.

Vyriausybė priėmė, manau, teisingą sprendimą padėti Lietuvos piliečiams ir kitiems su Lietuva susijusiems, kuriems teko išvykti iš karo zonos. Dalis praktinio realizavimo tenka vietos bendruomenėms - savivaldybėms.

Rengiame tvarkos pakeitimus, pagal kuriuos atskirais atvejais galbūt būtų galima suteikti tokioms šeimoms socialinį būstą.

Tačiau kreipsimės ir į vilniečius - gal kas turi nenaudojamas gyvenimui tinkamas patalpas (butą, sodo namelį ar pan.), į kurias galėtų įsileisti nuo karo į Lietuvą grįžtančius jos žmones.

Jei kas turite konkrečių minčių ar norite pasiūlyti pagalbą - parašykite man ar savivaldybei e-mailu.
Add a comment...

Visos totalitarinės sistemos yra pasmerktos kankinti žmones ir galiausiai žlugti.

Gaila, kad dalis žmonių nemato, kad Vokietijos nacionalsocialistų darbininkų partijos ir Sovietų komunistų partijos ideologija yra 95 procentais tokia pati, o veiksmuose dar daugiau panašumo.
Add a comment...

Sveikinu teismo sprendimą dėl žmogaus teisės į pavardę. Nematau jokios priežasties, dėl kurios savivaldybė turėtų skųsti teismo sprendimą, leidžiančią moteriai nešioti vyro pavardę net jei joje yra taip dalį politikų bauginanti "W".

Vilnius pagal vilniečius! ;)
Add a comment...

Icor grupė prie savivaldybės projektų jei ne per duris, tai per langus veržiasi. Štai prieš pusmetį tapo savininkais įmonės, kuri turi minimalų įstatinį kapitalą, ir kuri stato bei operuos atliekų rūšiavimo gamyklą.

O ir pati gamykla keistais būdais keisto konkurso būdu į Vilnių įžengė. Net statybų grafikai sudėlioti taip, kad prasilenkia su ES finnasavimo grafikais, ir atsakingos lieka Vilniaus bei aplinkinės savivaldybės, jei bus nespėta. Buvęs meras ir Icor vadovai sakė, kad viską gali beveik trečdaliu pigiau padaryti (nors savivaldybė būtent tokį konkursą paskelbė ir sutartis pasirašė). Tai čia prieš rinkimus, reikia suprasti, tas trečdalis ir buvo visa savininkų pasikeitimo esmė?..

Gerai, kad vicemeras Linas Kvedaravičius kietai prižiūri, kad bent darbai ten vyktų ir chaltūros nebūtų. Netgi yra šansų, kad ilgai stabdyta statyba bus laiku užbaigta ir neteks ES paramos atgal atiduoti. Atliekų tvarkymo planas, kurį patvirtinsime po mėnesio, irgi perdarytas taip, kad vilniečiams, o ne vienai ar kitai įmone tiktų.

#‎dirbam‬
Add a comment...

Post has attachment
Apie Vokiečių gatvės rekonstrukciją jau kurį laiką sklando įvairios kalbos ir legendos. Natūralu, juk tai viena istoriškai turtingiausių, o ir dabar labai mėgiamų Vilniaus gatvių.

Kviečiu ryt 11 val. ateiti į VU TSPMI (Vokiečių g. 10, 402 aud.), kur kartu su architektais, Senamiesčio bendruomene ir visais kitais besidominčiais aptarsime Vokiečių gatvės rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.

‪#‎Vokiečių_gatvė‬ ‪#‎vilniečių_Vilnius‬ ‪#‎smagu‬
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Atsiprašome už laikinus nepatogumus.
Photo
Add a comment...

Trumpa esė balvonų tema

#Balvonai nukeliaus nuo tilto. Ir tai labai gerai, nes nei javų pėdas, nei kareivių korpusai nebegrės praeivių gyvybei.

Galėsim ir iki paskutinio siūlo išsidiskutuoti, koks turi būti jų tolimesnis likimas.

Bet kas gi jie - tie balvonai? #Liūdna tai tema ir nejauki. Bet turim tai pasakyti sau patiems.

Kareiviai, kariavę ne savo karą ne savo žemėje. Kuriems degtinės įpildavo prieš beviltišką ataką, o už nugaros, jei sugalvotų atsitraukti, stovėjo paruoštas savų kulkosvaidis.

Kolūkiečiai - kolūkio pirmininko/tijūno ganomi baudžiauninkai, kurių žemę ir kitą turtą nusavino. Kurių kantrų darbą pamažu keitė nuolatinės išgertuvės. Kurių prasimaitinimo šaltinis buvo primityvus natūrinis ūkis bei kiaulės, nupenėtos vogtais pašarais.

Darbininkai, kurių darbo vieta buvo tuo geresnė, kuo daugiau iš ten buvo galima pavogti (mėsos kombinatas kaip tobula viršukalnė). Kurie kaip išganymo laukė talono sofai, arbatos servizui, ar kelialapio prie jūros, o belaukdami desperatiškai dairėsi blato.

Studentai, kurie ne studijavo, o kalė. Ir dažniausiai tai, ką visišku kliedesiu laikė ir jie patys, ir jų dėstytojai. Bet kalė stropiai, nes nuo to priklausė, kokiame kampe ar užkampyje gaus darbo paskyrimą, ir ar greitai užsitarnaus paskyrą butui.

Šiuos herojus, tiksliau, jų kitą - neegzistuojančią ryžtingai didvyrišką - pusę tapė, aprašė, liejo menininkai - Milošo "Pavergto proto" herojai, turėję kurti taip, kaip jiems liepė, ir šlovinti tai, ką liepė. Ir darė jie tai kokybiškai - kad taptų kūrėjų sąjungos nariais ir gautų atlyginimą, šiltnamines kūrybos sąlygas, prestižinį būstą bei džiaugtųsi galį įsigyti etno sodybą. O kad širdis nebūtų tuščia - šiai kūrybai net suteikė kažkokią prasmę.

Ir visa tai buvo čia, pas mus. To dalelė yra mumyse, mūsų tėvuose, mūsų seneliuose ir proseneliuose.

Gal dėl to tos skulptūros taip ir erzina - nes nepatinka mums toji mūsų dalis. Nenorime, kad ji būtų ir pas mūsų vaikus ir anūkus.

Gal kai suprasime šiuos dalykus, tai mažiau bus ir pykčio. Nesvarbu - už skulptūras ar prieš jas. Gal galėsime gyventi savo gyvenimą ir priimti, kad mes esame tokie, kokiais tapome ir kokiais siekiame būti, o ne tokie, kokiais mus norėjo padaryti sovietai.
Add a comment...

Aš pasakysiu paprastai, kas čia laimi, ir kas pralaimi iš skolinimo Graikijai.

Pralaimi visos Europos mokesčių mokėtojai, įskaitant ir Lietuvos (mes dar papildomai gauname dozę melo pudros, kad neva mums tai nieko nekainuoja)

Pralaimi Graikijos mokesčių mokėtojai, nes jiems padidinami mokesčiai ir užkraunama dar didesnė skolinimosi našta.

Laimi tie, kurie visą laiką neatsakingai skolino svetimus pinigus dabar faktiškai bankrutavusiai Graikijai, ir kurie neatgautų skolų, jei Graikija teisiškai pasiskelbtų nemokia. Jei konkrečiai - Vokietijos ir Prancūzijos bankai.

Dar laimi eurobiurokratai, kurie neva išsprendė problemą.

Ar bent kas nors kas nors tiki, kad šios priemonės išspręs problemą, o ne nukels/išaugins ją rytojui?
Add a comment...

Post has attachment
Daug kam atrodydavo, kad mano sakymai, jog Žaliojo tilto skulptūras reikia nukelti vien dėl saugumo, yra tik gudravimas...

Kaip matome iš šiandien viešinamos atnaujintos VGTU ekspertizės, moteris su javų pėdu ir sovietų kariai ant Žaliojo tilto laikosi „ant garbės žodžio“.

Ekspertų išvada vienareikšmiška: dėl kritinės skulptūrų būklės atidedant jų nukėlimo datą, ateityje nukėlimo ar remonto darbai gali tapti komplikuoti arba iš viso neįmanomi. Skulptūrų nuėmimo parengiamuosius darbus dar pagreitinsime.

O kol kas, jei bus labiau vėjuota, aplenkit skulptūras, kad ant galvos neužkristų ‪#‎balvonai‬
Photo
Photo
2015-07-17
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded