Profile

Cover photo
Remigijus Šimašius
Works at LR piliečiai
Attended Vilnius University
Lives in Vilnius
2,146 followers|1,566,839 views
AboutPostsPhotosYouTube+1's

Stream

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
Yra toks reikalas kaip opozicijos darbotvarkė. Tai vat žiūrėsim, kaip rytoj seksis su ja. Turiu kelis aktualius projektus, kuriuos iniciavau. Trumpai: kas jie ir kokia mano prognozė rytojui.

1. Projektų, kuriais nustatoma galimybė užsienyje gyvenantiems pasidaryti ne tik pasą, bet ir tapatybės kortelę, svarstymas. Manau, turėtų būti pritarta.

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=455341

Iš esmės niekas neprieštarauja, nebent teisinį kabliuką suras (nerimtas kabliukas, bet būdas nustumti projektą).

2. Projektų, kuriais naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimas įteisinamas kaip visavertis tapatybę patvirtinantis dokumentas (ne, nepaismt kai kurių malonių išimčių, kol kas taip nėra), bei numatoma, kad turint bet kokį dokumentą Lietuvoje nebūtina vežiotis vairuotojo pažymėjimo (potencialiai galima sutaupyti ir turėti mažiau dokumentų).

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=464630

Tikiuosi, kad bus pritarta.

3. Pateikiami įstatymų pakeitimai, kuriais nustatoma, jog filmų ženklinimas yra rekomendacija tėvamas, o ne prievolė. Pagal šį projektą Andrius Tapinas (o ir aš) galėtume į Hobitą nusivesti savo vaikus, kad ir kaip komisija juos būtų paženklinusi. 

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=462358

Kažkodėl bijau, kad visų rūšių susivienijęs talibanas gali pramesti :( Juolab kad ir pati kino industrija elgiasi taip, lyg būti kariamu pripratęs šuo.

4. Svarstymas projektų, pagal kuriuos administracinėmis baudomis dėl žemės nepriežiūros nebebūtų baudžiami žemės savininkai, jei ta nepriežiūra nesukelia žalos kitiems (pažvyzdžiui, užželia pušaitėmis ir berželiais, o ne usnimis ir Sosmovskio barščiais). Dar projekte numatoma, kad dėl nepriežiūros valdiški savininkai baudžiami taip pat, kaip ir privatūs.

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=454941

Bijau, kad projektas nebus svarstomas, nes Teisės ir teisėtvarkos komitetas nespėjo jo išnagrinėti. Plius labai daug kam patinka bausti tik privačius savininkus, ir bausti bet kada be jokių išlygų :( Na, bet dar pakovosim ;)

Nekantriai laukiu rytojaus popietės.
 ·  Translate
4
Linas Nereikia's profile photo
 
laukiam rezultatų.
Add a comment...

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
Mano trumpas komentaras šiais aktualiais klausimais.

Pirma, privalomi kariniai mokymai gali būti svarstomi (aš būčiau prieš) tik tada, kai sudarytos geros sąlygos savanoriškiems. Kol kas to nėra. Įsigilinau ir galiu vienareikšmiai pasakyti. Tikiuosi, KA ministras išgirs mūsų (liberalų, Šaulių) siūlymus. Geras ženklas - naujai prisiekusius šaulius pasiekė į pasitarimą.

Antra, šauktinių kariuomenė dažniausiai nėra motyvuota kariuomenė. Juolab kad Lietuvoje nebuvo ir nebūtų pašaukti visi. Vėl gi - gal geriau sudaryti sąlygas išmokti ginti Tėvynę tiems, kas to nori. Taip pat ir paskatas tam sukurti.

Trečia, taip, karai įvairūs būna (ir visada buvo, ne naujiena čia). Akivaizdu, kad ne visus mūšius gali laimėti profesionali ar bet kokia kita formali kariuomenė. Kai kuriais atvejais prieš visuomeniškai užsimaskavusius žmogeliukus geriau gali kovoti patys piliečiai tiesiogiai. Labai tikiuosi, kad kariuomenė išgis nuo požiūrio "svarbu, akd civiliai netrukdytų" ir padės tiems, kas nori žinoti kaip gintis. Nuo žalių žmogeliukų ar nuo bet kokių kitų grėsmių.

Visušiuos klausimus analizuoju, ruošiu siūlymus - tiek per pilietinę prizmę (Šaulių sąjungą), tiek per politinę Liberalai ir Seimą).
 ·  Translate
Ukrainos įvykiai akivaizdžiai atsiliepia Lietuvos gyventojų požiūriui į šalies saugumą. Kas antras norėtų, kad būtų įvesti privalomi kariniai mokymai, kas trečias pasisako už šauktinių kariuomenės atkūrimą.
7
Jonas Reklaitis's profile photoDarius Retrogradas's profile photoSaulius Balčas's profile photo
3 comments
 
Kol konstitucijoje numatyta prievolė ginti valstybę, parengimas tai daryti turėtų būti privalomas. Politikas teigiantis priešingai turėtų prisiimti atsakomybę už nepasirengusių piliečių aukas tokios gynybos atveju. Ir kalba čia nebūtinai apie karinę gynybą, gal net labiau apie pilietinę. Remigijau, jei tamstai pavyktų sugražinti pilietinės gynybos centrui jo pirmines funkcijas - jau būtų labai didelis žingsnis į priekį, o jei ją kaip privalomą discipliną pradėtų dėstyti vidurinėse aukštesniųjų klasių moksleiviams vietoj neapibrėžto "pilietiškumo" po kelių metų jau būtume pasirengę atremti Rusijos agresiją. Tuos kelis metus , manau, dar turime.
 ·  Translate
Add a comment...

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
Pakeliui atgal į Vilnių sustojome pasidairyti Veliuonoje. Labai iškalbingai, taikliai, naujai (nors ir ne naujas) - tiesiog gerai ant bažnyčios žiūrėjosi šis plakatas. "Esate pašaukti laisvei". Tikrai!
 ·  Translate
8
Liutauras Ulevičius's profile photo
 
žinia, geras plakatas - gali kabėti net ir 4 metus, savo skaitytoją ras :)
 ·  Translate
Add a comment...
 
#saugumas   #gynyba   #pilietiškumas   #kariuomenė   #Šauliai   #ginklai  

#Saugumas #gynyba #piletiškumas #kariuomenė #šauliai #ginklai

Keli bendri esmingiausi pastebėjimai iš šiandienos diskusijos apie pilietinį pasipriešinimą (prieš einant šaulio priesaiką duoti  ).

- žmonės turi žinoti, kad jais pasitikima - ar apie ginklo laikymą namuose, ar apie neginkluoto pasipriešinimo instrukcijas eitų kalba, ar apie ką kita. Kol valdžia galvos, kad šie ginklai gali būti nukreipti prieš Lietuvą, tol žmonės mažiau norės ir galės užtikrinti šalies gynybą.

- daugiau aiškumo apie visus aspektus. Ne dieną X turi tapti visiems viskas aišku ką daryti (taip tiesiog nebus). Aišku turi būti gerokai anksčiau. Net jei valdžia nedavė instrukcijų - verta pagalvoti apie tai patiems.

- minimalios pagalbos pilietinėms struktūroms (kad ir tai pačiai Šaulių sąjungai). Nereikia pinigų. Reikia instruktorių ir koordinacinės pagalbos.

Po šiais bendrais esminiais punktais slypi daug svarbių detalių, apie kurias arba negaliu pasakoti, arba bus nuobodu, tad nekvaršinsiu galvos  ;)

Džiaugiuosi, kad visos tos detalės pradedamos spręsti.

Kai kur tik nedidelio aiškaus postūmio reikėjo :)
 ·  Translate
8
Justas Sadzevičius's profile photo
 
Penktadienio proga proga pridedu instrukcijas, mažu pagelbės - http://www.everydaynodaysoff.com/wp-content/uploads/2013/04/Pew-Pew-Pew-Fire-Selector-Switch-Markings-AR15-M16-M4.jpg
Geros nuotaikos ir gero savaitgalio :)
 ·  Translate
Add a comment...
 
#saugumas   #gynyba  

Vyksta puiki diskusija apie pilietinį prisidėjimą prie laisvės ir Tėvynės gynybos. Yra puikių pranešimų ir minčių (apibendrinsiu pabaigoje).

O štai čia Andrius Tapinas rodo labai svarbš ginklą informaciniame kare (kuris jau vyksta) - mobilų telefoną. 

Teliko ekrane - Lietuvos karys, tokios kariuomenės, kuri apgynė Lietuvą 1991 metais.
 ·  Translate
11
Add a comment...
Have him in circles
2,146 people
 
#savigyna   #ginklai   #Šauliai   #biurokratija  

Pagaliau paklaidžiojęs ratais po elektroninės valdžios portalą suradau kaip priduoti prašymą ginklui įsigyti. Viskas tvarkoje, tačiau bent trys verti dėmesio epizodai pakeliui :)

Pirmas, norint įsigyti ginklą savigynai reikia charakteristikos iš darbovietės. Graužinienės neprašiau :) Užtat Masiulio paprašiau bene trumpiausios charakteristikos ir gavau: "Remigijų Šimašių charakterizuoju teigiamai" :) Beje, kas neturi darbovietės, tinka bendrijos pirmininkas, kaimynai ar kas nors panašaus.

Antra, anketoje, kurią pateiki psichiatrui yra punktas "ar jums būdinga nuotaikų kaita". Ot tai ne - negi aš koks robotas... Pasirodo ne. Jei taip parašysi, reiškia, kad jau pripaišai sau kokią tai patologiją ir leidimo gal ir negausi. Žodžiu, skaityti reikia tarp eilučių - ne, nuotaikų kaita man nebūdinga :)

Galiausiai trečias. Kai paklausia psichiatras o tai nuo ko ginsitės, tiesa skamba gana keistai - "nuo žalių žmogeliukų". Kitomis aplinkybėmis atrodytų leistai, o dabar - normaliai :) Štai iki ko prisigyvenom.

:)

P.S. Žalias žmogeliukas paimtas iš delfi.lt yra greičiausiai visiškai taikus ir nieko bendro su #Putinas   neturi.
 ·  Translate
22
2
jonas luksys's profile photoPovilas Poderskis's profile photoSkirmantas Tumelis's profile photoEgidijus Papečkys's profile photo
28 comments
 
Patarimas tiems kam reikės patekti į policiją ne po dviejų mėnesių : ateikite prie policijos maždaug 6:45. Tada pateksite į pirmą bangą ir be registracijos, nes įleidžia tris vienu metu trap jų vienas pagal internetą. 
 ·  Translate
Add a comment...

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
"Vakarų ekspresas" (kas tas ekspresas?..) sako, kad parduodu brangius dalykus. Kas susidomėjote - kreiptis į Tomkų ;)
 ·  Translate
24
Tadas Kildusis's profile photoMarkas Kriauciunas's profile photoVaidotas L.'s profile photoDonatas Noreika's profile photo
12 comments
 
Geriausia va pavadint kaip http://www.1588.lt ir problemų nebus :D Skaičiai visur vienodi :D
 ·  Translate
Add a comment...

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
Ką nuveikti per Velykas?

Esu tikras, kad jau žinote kokiai NVO pervesti 2 procentus savo pajamų mokesčio (Pavyzdžiui, Lietuvos laisvosios rinkos insttutas, Lietuvos Šaulių sąjunga, Maisto bankas, Jaunimo linija, Vaikų linija ar kt.)

Tačiau ar neužmiršote dar vieno – trečiojo Jūsų sumokėtų mokesčių procento, kurio likimą galite nuspręsti?

Trys dalykai, kuriuos kviečiu padaryti, kad Lietuvoje būtų mažiau politinio absurdo ir daugiau sveiko proto.

1. Perveskite 1 procentą savo sumokamų pajamų Liberalams - partijai, kuri atstovauja žmogaus siekį būti laisvu, gerbia ir palaiko pastangas gyventi gerai.

Instrukcija kaip (šiaip jau labai paprastai) nuorodoje. Pasirinkite (nurodykite tai paskirtyje) Vilniaus skyrių – ir Jūsų investicija bus panaudota Vilniaus potencialo išlaisvinimui!

Pasisakykite, kad pervedėte – noriu ačiū pasakyti 

2. Pasidalinkite šia žinute su savo draugais ir paraginkite juos irgi paremti sveiką protą ir nušluoti politinį absurdą. Neabejoju, kad ne vienas apie tai nebuvo pagalvojęs…

3. Kai bendrausite su artimaisiais per Velykas, kalba kažkada neišvengiamai pasisuks apie šalies saugumą, apie politinį absurdą Lietuvoje, apie gerų pokyčių būtinybę. Tuomet perduokite nuo manes linkėjimus ir pakvieskite irgi prisidėti prie sveiko proto pergalių savo indėliu.

Žinau, kad tai padaryti yra reikalinga, teisinga, smagu :)

Tad dar kartą kviečiu padaryti šiuos tris žingsnius.
 ·  Translate
4
1
Vaidas Lauzeckas's profile photoRemigijus Šimašius's profile photoSkirmantas Tumelis's profile photoPovilas Galčius's profile photo
5 comments
 
padaryta ;)
Add a comment...

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
Girdžiu tai karts nuo karto tai iš protingų ir iš kvailių, iš iniciatyvių ir visiškų slunkių. Viena iš kvailiausių (na gerai, ne kvailiausių, o nekonstruktyviausių) replikų kai ką nors padarai gero:
"kodėl ne vakar"?

Kada būtų tas "vakar", kai netiktų ši frazė?

Kur pats buvai vakar, kad pasakytum "daryk šiandien"?

Ar pats padarei vakar? O gal tik šiandien? O ar nėra taip, kad neprisiruoši net rytoj?

Jei kyla klausimas "kodėl ne vakar", tai, greičiausiai yra signalas, kad reikia pakelti užpakalį ir padaryti šiandien.

Šiuo atveju kalbu apie tai, ar ruošiatės dienai X, jei ji ateitų, ir tektų ginti Lietuvą. Ar jungiatės į organizaciją, o gal ruošiatės ką nors daryti gudriau pavieniui?

Tačiau tai tinka ne tik šiai, bet ir kitoms progoms.

Jei nepadarei vakar, daryk šiandien!
 ·  Translate
24
Egidijus Nasevičius's profile photoRemigijus Šimašius's profile photoVaidotas L.'s profile photoVėjas Plevėsavičius's profile photo
4 comments
 
#šveicarizacija and I endorse it.
Add a comment...

Remigijus Šimašius

Shared publicly  - 
 
Truputėlį gėda už Seimą, ir labai gėda už kolegas konservatorius, kad Seimas neatmetė, o pradėjo svarstyti Andriukaičio siūlymus, kuriais apsunkinama konkurencija sveikatoje.

Tiesiog su naujais paslaugų teikėjais bus nesudaromos sutartys, kad ten galėtų keliauti pacientų "sveikatos draudimo" pinigai, net jei pats žmogus to nori. Jie keliaus tik ten, kur nori valdžia. 

Na, gal pavyks Seimą priversti apsigalvoti.
 ·  Translate
12
1
Mindaugas Udalcovas's profile photoEgidijus Nasevičius's profile photoGediminas Bulkevicius's profile photoSkirmantas Tumelis's profile photo
4 comments
 
As,ponas Simasiau,noreciau paklausti jusu nuomones apie dar viena Lietuvos problema.Kaip zinia konservatoriu ir koalicijos valdymo laikais buvo sumazintos pensijos,atlyginimai biudzetininkams ir kitos ismokos.Butkeviciaus vyriausybe pazadejo kompensuoti sumazintas pensijas ir t.t. Bet pereitos kadencijos vyriausybe ,kurios nariu buvote ir jus(teisingumo ministras,jeigu neapsirinku) padare pati juodziausia darba-tai konfiskavo pensiju fonduose zmoniu sukauptus pinigus,tuo padarydami didziule zala busimiems pensiju gavejams.Bet idomiausia,kad kompensuoti ju nezada niekas,net nekelia tokio klausimo,net ir Konstitucinis teismas tyli,it vandens i burna prisėmęs,atseit nebuvo tokio kreipimosi.Tai gal kreipsites?.Cia ir jusu,kaip buvusio teisingumo ministro,pozicija?Ar isdrįsit iskelti toki klausima seime?Abejoju,ponas Šimašiau,labai,labai,labai abejoju...Bet kita vertus tai butu pagalys i Butkevičiaus vyriausybės ratus.Argi ne tokia opozicijos esmė
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have him in circles
2,146 people
Work
Occupation
teisininkas, teisės filosofijos dėstytojas, buvo Lietuvos Respublikos teisingumo ministras. Šiuo metu politikas, Seimo narys.
Employment
 • LR piliečiai
  Seimo narys, Seimo Ekonomikos komiteto narys, present
 • LR piliečiai
  teisingumo ministras, 2008 - 2012
 • Lietuvos laisvosios rinkos institutas
  Prezidentas, prieš tai - ekspertas, 1996 - 2008
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Vilnius
Previously
Vilnius - Tauragė
Story
Tagline
Šiuo metu politikas. Laisvės ir atsakomybės advokatas.
Education
 • Vilnius University
  1997
Basic Information
Gender
Male
Birthday
January 12
Remigijus Šimašius's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Remigijus Šimašius: Kodėl aš stoju į Šaulių sąjungą
www.15min.lt

Šiandien su keliais kolegomis užpildžiau prašymą įstoti į Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus rinktinę. Noriu paaiškinti, kodėl tai padariau i

Vyskupas Kęstutis Kėvalas: „Jei ignoruojamos moralinės vertybės, visada ...
www.15min.lt

Kauno arkivyskupijos vyskupo augziliaro Kęstučio Kėvalo kalba iškilmingame Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime.

Remigijus Šimašius
www.login.lt

Remigijus Šimašius yra teisininkas, politikas, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Liberalų sąjūdžio partijos pirmininko pavaduotojas. Dabar,

Akcija prie Rusijos ambasados - GALERIJA |
www.15min.lt

Liberalų sąjūdis prie Rusijos ambasados Vilniuje surengė Ukrainos žmonių palaikymo akciją. 2014 m. kovo 01 d.

Remigijus Šimašius: Šių laikų herojai ir kaip jais tampama
www.15min.lt

Pastaruoju metu dažnai tenka lankytis įvairiose šalies mokyklose – su moksleiviais kalbuosi apie pilietiškumą, kitus smagius ir rimtus dalyk

R. Šimašius. „Metų smegenys 2013“ ir „Metų sraigtelis 2013“ nugalėtojai
www.delfi.lt

Esu įsitikinęs, kad, norint gyventi geriau, mums trūksta trijų pagrindinių dalykų:

Mažųjų bendrijų nariai „Sodros“ įmokas mokės nuo 2015 m. -
vz.lt

Mažųjų bendrijų nariai „Sodros“ įmokas mokės nuo 2015 m. Remigijus Šimašius, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, sako, kad iki 2015 met

Šimašius: sprendimas dėl mažųjų bendrijų – kompromisas, kuriuo valdžia n...
www.alfa.lt

Iki 2015 metų pratęsęs galiojančią socialinio draudimo tvarką mažosioms bendrijoms Seimas priėmė pusėtiną sprendimą,

CNN: Vilnius Christmas tree is the world’s most spectacular
www.lithuaniatribune.com

CNN has announced the list of top 12 world’s most spectacular Christmas trees, with Vilnius tree named as number one.

Vilniaus miesto skrydžių bendrovės „Air Lituanica“ akcininkų paieška pri...
www.15min.lt

Prieš dvejus metus sostinės mero Artūro Zuoko miesto gyventojų lėšomis pradėtos kurti skrydžių bendrovės „Air Lituanica“ siūlės ima braškėti

Fascism Is a Current Political and Economic System
mises.org

At the heart of fascism lies state control of the economy. In this type of socialism, the government dictates economic decisions and the ost

Provokacija! Pokštai Seime baigėsi išvarymu metams / Provokacija! / „Lie...
tv.lrytas.lt

Reporteris · Lietuva tiesiogiai · Nuoga tiesa · Žinios · 24/7 · Viskas bus gerai · Nusikaltimas ir bausmė · Patriotai · Sąmokslo teorija · K

R. Šimašius. Valdiški versliukai - prieš dirbančias šeimas
www.delfi.lt

2014-ųjų valstybės biudžeto svarstyme atsirado naujų vėjų. Liberalai siūlo ne didinti išlaidas, o 80 milijonų litų mažinti mokestines pajama

Remigijus Šimašius: Valdiški versliukai prieš dirbančias šeimas
www.15min.lt

2014-ųjų valstybės biudžeto svarstyme atsirado naujų vėjų. Liberalai siūlo ne didinti išlaidas, o 80 milijonų litų mažinti mokestines pajama

Norvegams taip patiko Lietuvoje, kad nusprendė pastatyti gamyklą
www.delfi.lt

Viena didžiausių Norvegijoje surenkamų pastatų ir konstrukcijų bendrovė „HugaasGruppen“ statys naują modernų gamybos kompleksą Klaipėdoje. N

Klausk teisininko: ar bendrovė dokumentuose privalo naudoti antspaudą?
www.delfi.lt

2013 m. liepą įsigaliojo Civilinio kodekso pakeitimas dėl antspaudo naudojimo juridiniams asmenims. Ar po šio pakeitimo privalome dokumentuo

Kaip išsiduoda kalėjimuose tupintys telefoniniai sukčiai?
www.15min.lt

Bendradarbiaudami su teisėsauga, Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai pradėjo blokuoti telefoniniu sukčiavimu įtariamų asmenų numerius ir ne

Remigijus Šimašius: „Reikėtų atleisti 10 proc. valdininkų“
www.15min.lt

Buvęs teisingumo ministras, parlamentaras Remigijus Šimašius Tarptautinėje viešojo sektoriaus efektyvumo konferencijoje teigė, jog vykdydama

Nepavykęs didžiausias energetinis eksperimentas - kur suklysta?
www.delfi.lt

Liepos pabaigoje verslo pasaulį apskriejo žinia – didžiausios Europoje inžinerijos bendrovės „Siemens“ Priežiūros taryba atleido iš darbo nu

Grynųjų ribojimas – ne išeitis -
vz.lt

Grynųjų ribojimas – ne išeitis Jau šį rudenį bus svarstoma, ar riboti atsiskaitymą grynaisiais (daugiau nei 10.000 Lt). Siekis įvesti šį rib