Profile cover photo
Profile photo
Rafal Lebiedzinski
19 followers -
Futblogger.com
Futblogger.com

19 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
✍️#Futblogger | FCBusiness🔵🔴

Miliard euro budżetu do 2021 roku. +FC Barcelona nie chce być uzależniona wyłącznie od wyników sportowych, magii Messiego i szyldu #MesQueUnClub. Katalończycy skrupulatnie realizują plan przeobrażenia klubu w globalną, sportowo-rozrywkową markę dzięki:

🏟️ Projektowi #EspaiBarça
🤝 Nowym umowom sponsorskim
🌏 Ekspansji (Chiny, USA, Indie)
🎡 Własnym klubom, akademiom, parkom rozrywki oraz innowacyjnemu hubowi

Zapraszam do nowego świata Barçy 👇
Add a comment...

Post has attachment
✍️ #Futblogger | #eSport 🎮

Jaki model biznesowy i format rozgrywek esportowych wybierają czołowe ligi zawodowe na świecie w celu dotarcia do jak najmłodszych odbiorców? Przeczytajcie o strategiach w:

⚽ Futbolu (#Ekstraklasa, #LaLiga, #Ligue1, #FPF...)
🏀 #NBA
🏈 #NFL
🏒 #NHL
🚗 #F1
🛵 #MotoGP
🎾 Tenisie
Add a comment...

Post has attachment
🗣️ Rozmowa #Futblogger | Platforma #Tifosy 💷 👬

4 lata temu zadali sobie pytanie: Jak połączyć finansowy rozwój klubu z ich fanami? Zastanowili się i stworzyli pierwszą #crowdfunding platformę online w brytyjskim futbolu.

Włoscy londyńczycy – Fausto Zanetton oraz legenda Juve i Chelsea – #GianlucaVialli dali tifosi – kibicom – narzędzie transparentnego wpływu na przyszłość ich ukochanego klubu. Dziś robią to poprzez stricte finansowe produkty - emisję udziałów oraz długo via mini-obligacje

O tym czy pojawią się na polskim rynku, o projektach z #FrosinoneCalcio, #NorwichCityFC i wielu innych interesujących kwestiach w rozmowie z Jamesem Pollockiem, współzałożycielem #Tifosy, odpowiedzialnym w firmie za rozwój biznesu na rynku Wielkiej Brytanii.
Add a comment...

Post has attachment
✍️ #Futblogger | Cud #GironaFC ️🔴 ⚪

Gdzieś między Costa Brava a Pirenejami, między "independentistas" i kulinarną perłą braci Roca #ElCeller, zrodził się najlepszy beniaminek w historii #LaLiga.

Dzięki przejęciu klubu przez #CityFootballGroup plany są ambitne. Ale ważniejsze od awansu do Ligi Europy jest to, że w Gironie ludzie wreszcie żyją futbolem. Niedziele na plażach Costa Brava lub stokach Baqueira Beret, zamieniają na Estadio Montilivi.

No i te dzieci, które w 2014 przepytywał trener Pablo Machin, wreszcie zaczęły chodzić w koszulkach Girony FC. Choć mają Messiego w odległości 100 kilometrów, są dumni z "Orgull gironi"…

👉 Nowe #ŻyciejakwMadrycie
Add a comment...

Post has attachment
👨‍🏫 #Futblogger | Wszystko, co musisz wiedzieć o #NamingRights 🏟️

Prawa tytularne do obiektów sportowych - ryzyko czy zysk? Krótkie 5 lat czy wieloletnia umowa sponsorska z kilkoma aktywami?

Fenomen naming rights na stałe zagościł w sporcie, podbijając najpierw rynek amerykański a teraz również europejski.

Zapraszam na wnikliwą analizę tego typu sponsoringu w gościnnym poście Łukasza Bączka na Futblogger.com. Mnóstwo liczb, infografik i wykresów📊
Add a comment...

Post has attachment
✍️ #Futblogger | Imperium #Pique 💼

Kochasz go, albo nienawidzisz. Jesteś albo #TeamPique, albo #AgainstPique. W #Pique nie ma szarości, jest obraz człowieka pełnego fascynujących kontrastów. Bo jak inaczej powiedzieć o piłkarzu, który na przekór stereotypom, przed 30-stką zainwestował 15M€ w 10 własnych biznesów, m.in.:

🖥️ Gry wideo
🖲️ E-sport
💰 Fundusz inwestycyjny
🏟️ Eventy sportowe
🍱 Fooding
🏡 Restauracje

Zapraszam do imperium Gerarda, przyszłego prezesa #Barça
Add a comment...

Post has attachment
✍️ #Futblogger | Futbol i Chiny 🇨🇳

Prezydent Xi Jinping zakręca kurek chińskim inwestycjom w europejskim futbolu (2,5 miliarda dolarów w latach 2015-2017). Z kolei gigantyczne sumy wydawane na transfery zagranicznych gwiazd obłożył 100% podatkiem od luksusu.

Chińska Federacja #CFA wymyśla kolejne restrykcyjne przepisy w celu ochrony produktu chińskiego piłkarza.

Marzenia są dwa - chiński #Messi i MŚ 2050👇
Add a comment...

Post has attachment
🗣️ Rozmowa #Futblogger | Cykl #Startupy 🚀

3 lata temu kilku francuskich dziennikarzy skrzyknęło się i wpadło na pomysł stworzenia kompletnie nowego odbioru treści wideo. Dziś z ich produktu #SmartReplay korzystają sportowe giganty – +FC Barcelona, #ASRoma i #ChicagoBulls.

Yacine Sahnoune, założyciel i CEO startupu #SmartReplay w rozmowie #Futblogger opowiada o produkcie, kluczowej walce i zatrzymaniu fana, cyfrowych tendencjach i specyfice polskich klubów.👇
Add a comment...

Post has attachment
✍️ #Futblogger | TOP5 trendów w sporcie ⚽🏈 🏀

Analiza raportu amerykańskiej firmy konsultingowej +Deloitte US przedstawiającej 5 najważniejszych trendów w sporcie w 2018 roku:

🖥️ Telewizja przez Internet (OTT)
🎟️ Ticketing
👮🏻 Bezpieczeństwo na obiektach sportowych
⛓️ Blockchain i bitcoin
🤳 Aktywizm sportowców
Add a comment...

Post has attachment
🗣️ Rozmowa #Futblogger | Cykl #Startupy 🚀

Działają od tylko 9 miesięcy, ale już mają 10-osobowy zespół, współpracują ze stajniami MotoGP i mają plany podbicia rynku futbolowego oraz muzycznego. Jak powstał i na czym polega włoski autograf cyfrowy #Stargraph opowiadają jego założyciele - Ursula De Masi i Michele Imbimbo👇
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded