Profile cover photo
Profile photo
Rafal Dunal
;)
;)
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
Nasz Marek Kinastowski ruszył w trasę w ramach Bałtyk - Bieszczady Tour 2016. Towarzyszy mu torba podróżniczka SI ALMA :).

Marku, powodzenia!
Photo

Post has attachment
Eskulap na Czarnym Lądzie / Pocztówka z Afryki.

Maria z SI Alma (http://si-alma.pl/) od 2 miesięcy przybywa na misji w Kenii. W Polsce Marysia sprzedaje Eskulapa (https://www.systemeskulap.pl/) do szpitali, a co robi w Afryce? List od niej poniżej.

"Szanowni Państwo,
mija już drugi miesiąc mojego pobytu w Kenii, skąd pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie. Czas leci szybko i juz niedługo czas wracać.

Wszystko idzie bardzo dobrze. Zdrowie dopisuje, pracy mnóstwo, bo informatyk tutaj to prawie jak lekarz, wirusy, stary sprzęt czy oprogramowanie.

Projekt stworzenia pracowni komputerowej w Rehabilitacyjnym Domu Dziecka w Limuru (30 km od Nairobi) przyniósł nam wiele satysfakcji,udało się kupić 6 komputerów Lenovo All in One, skonfigurować i szybko zacząć lekcje z dzieciakami. Niektóre dziewczynki pierwszy raz siedziały przed komputerem, inne miały już troche zajęć w szkole. To absolutne podstawy, ale dzięki ich zdolnościom szybko powstawały całkiem fajne rysunki, plakaty, a z czasem komputery zaczęły przydawać się do zadań domowych czy pisania podstawowych pisemek. Znaleźliśmy też nauczyciela który po naszym wyjeździe będzie kontynuował lekcje w Sierocińcu.

W Kenii kończy się pora deszczowa, od rana jest słonecznie i ponad 20, 25 stopni, a wieczorem ulewny deszcz, co powoduje, że zieleń eksploduje wszędzie i jest bardzo ładnie. Kenia to piekny, pełen kontrastów kraj, w którym jak mam wrażenie kolory, zapachy, smak i widoki to prawdziwa uczta dla zmysłów.

Dużo by opowiadać o jedzeniu, ludziach, przyrodzie, zwyczajach póki wrażenia świeże, chociaż z czasem zadziwia coraz mniej i coraz bardziej zrozumieć można ludzi, ich zwyczaje czy przewidzieć ich działania, choć to ciągle inna kultura, kontrasty, inna mentalność i dużo absurdów, ale ciekawych i czasem pouczających. Jedno jest pewne, pomoc z krajów rozwiniętych jest tutaj bardzo potrzebna i przyjmowana z dużą wdzięcznością.

Dziękuję za wszystkie sygnały zainteresowania i pamięć.
Życzę Państwu, aby rok 2016 obfitował w wiele radości, pięknych przeżyć i satysfakcji z każdego minionego dnia oraz podejmowanych działań.

Do zobaczenia wkrótce.
Maria"


Mario, trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy szczęśliwego powrotu do Polski!!!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
30.12.2015
9 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded