Profile cover photo
Profile photo
Best Western Galicya
5 followers
5 followers
About
Best Western Galicya's posts

Post has attachment
Nowa Huta, kojarzona powszechnie z industrializmem i socjalistyczną architekturą, ma także drugie oblicze. Wystarczy oddalić się na kilka kilometrów od Placu Centralnego, by przenieść się czasie do XIX wieku. Nowohuckie dworki szlacheckie przypominają staropolskie tradycje i atmosferę dawnych czasów.

#krakow


Post has attachment
W Krakowie jest kilkadziesiąt muzeów. W ich bogatych zbiorach coś dla siebie znajdą miłośnicy sztuki, historii, archeologii, etnografii, przyrody, techniki czy lotnictwa. Ale to nie wszystko. Niektóre placówki mają bowiem w swych zbiorach prawdziwe perełki nie tylko w skali polskiej, ale europejskiej czy nawet światowej. I choćby dla nich warto przyjechać do Krakowa.

Post has attachment
Wszyscy znamy główne atrakcje turystyczne Krakowa: Wawel, Sukiennice lub Kościół Mariacki. Warto jednak skręcić poza utarte ścieżki i udać się na poszukiwanie mniej znanych, lecz równie interesujących miejsc. W odległości kilkuset metrów od Rynku Głównego znajduje się kościół Reformatów, a jego krypta kryje w sobie niezwykłą tajemnicę.

#krakow 

Post has attachment
Wrzesień to czas pożegnania z wakacjami, beztroskim wypoczynkiem, zabawami do białego rana. Nie oznacza to jednak rozstania z bogatą ofertą kulturalną Krakowa. W nadchodzącym miesiącu w stolicy Małopolski wyjątkowych atrakcji i wydarzeń nie zabraknie.

Post has attachment
Druga połowa wakacji w Krakowie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników muzyki, kina czy malarstwa.

#krakow   #wydarzenia  

Post has attachment
W czerwcu wypadają pierwszy dzień lata, Dzień Dziecka czy zakończenie roku szkolnego. W miastach w całej Polsce odbywa się również sporo imprez plenerowych na powitanie wakacji. Kraków nie stanowi w tym względzie wyjątku i kusi turystów całym mnóstwem koncertów, wydarzeń kulturalnych czy festiwali.

#krakow   #wydarzenia  

Post has attachment
Kraków to miejsce, które przyciąga turystów przez cały rok. W końcu liczne muzea zwiedzać można nie tylko w wakacje. Są jednak atrakcje, które funkcjonują wyłącznie w okresie wiosenno-letnim. I dla których stolicę Małopolski warto odwiedzić właśnie w cieplejsze miesiące.

#krakow

Post has attachment
Mówi się, że maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Cóż, ta prawda z całą pewnością dotyczy Krakowa. W nadchodzącym miesiącu w stolicy Małopolski wyjątkowych atrakcji z całą pewnością nie zabraknie.

#krako  #wydarzenia

Post has attachment
Kwiecień w Krakowie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników boksu, opery, muzyki i filmów, a osoby zwiedzające muzea przekonają się, że czasem warto wsłuchać się w historie, które mają do opowiedzenia eksponaty.

#krakow

Post has attachment
Wielkanoc w Krakowie to wyjątkowy czas. Pozwala wyruszyć w przeszłość, by poznać tradycyjne obrzędy świąteczne i posmakować lokalnych potraw, zakupić wyroby rękodzielnicze, zadumać się nad tajemnicą Zmartwychwstania Pańskiego oraz aktualnymi sprawami społecznymi.

#krakow #wielkanoc
Wait while more posts are being loaded