Profile cover photo
Profile photo
Q-MOBIL
80 followers
80 followers
About
Posts

Post has attachment
Zapisz się na kurs online !!
Specjalnie dla naszych kursantów uruchomiliśmy na naszej stronie możliwość zapisu na kursy online. Wchodząc na naszą stronę http://www.qmobil.pl/rejestracja/ankieta-kursanta możecie Państwo w dogodny sposób zapisać się na kurs online bez konieczności kontaktu z nami.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na niej znajdziecie Państwo więcej bardzo ciekawych informacji dotyczących nauki jazdy oraz jazdy samochodem i nie tylko
‪#‎naukajazdywarszawa‬ ‪#‎szkołanaukijazdywarszawa‬ ‪#‎naukajazdy‬ ‪#‎qmobilwarszawa‬ ‪#‎dobraszkołajazdy‬
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Poznajecie ten symbol? Od stycznia, świeżo upieczonych kierowców czeka sporo istotnych zmian. Konieczność jeżdżenia z zielonym listkiem przez pierwsze dwa lata, to tylko jeden z nowych przepisów. Sprawdźcie.

https://www.facebook.com/qmobil/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Egzamin na prawo jazdy. Jak walczyć ze stresem ?
Sprawdzone metody jak nie „spalić się” ze stresu podczas egzaminu na prawo jazdy.
Kurs nauki jazdy w dobrej szkole powinien przygotować do samodzielnej jazdy samochodem. Zdarzają się sytuacje, kiedy pomimo tego, że kandydat na kierowce wydaje się być dobrze przygotowany do samodzielnej jazdy, banalne błędy podczas egzaminu na prawo jazdy opóźniają wydanie upragnionego plastikowego dokumentu. Tak jak istnieje wiele opowieści o złośliwych egzaminatorach, tak i to środowisko posiada cały katalog branżowych żartów o różnych sytuacjach podczas egzaminów, czasami zabawnych, a czasami wręcz dramatycznych, które są udziałem egzaminowanych. Do wielu z tych sytuacji w ogóle by nie doszło gdyby nie stres jaki towarzyszy egzaminowi na prawo jazdy.
Przed egzaminem trzeba zapoznać się z jego formą i przebiegiem, tak aby nic cię nie zaskoczyło. Pojawienie się nowych elementów, może czasem wywołać niepotrzebny stres.
Mały stres nie powinien działać destrukcyjnie. Lekkie napięcie powoduje, że jesteśmy bardziej skoncentrowani i zmotywowani.
Poniżej kilka rad jak ograniczyć paraliżujący stres w trakcie egzaminu .
1. Zacznij od dobrej szkoły
Mniejszy stres podczas egzaminu zaczyna się w dobrej szkole jazdy. Dobry instruktor przygotuje Cię do samodzielnej jazdy, a egzamin powinieneś zdać niejako „przy okazji”. Jeżeli nie czujesz się pewnie przed egzaminem wykup dodatkowe jazdy. Dla części osób 30 godzin obowiązkowych jazd to zbyt mało aby dobrze przygotować się do egzaminu.
2. Sprawdź jak reagujesz na obecność nieznanej osoby w samochodzie.
Dla części osób sama obecność nieznanej osoby i świadomość bycia ocenianym jest stresujące. Zmiana instruktora w trakcie trwania kursu może przygotować do obecności w samochodzie kogoś nieznanego. Poproś właściciela szkoły/instruktora o jedną dwie jazdy z nową osobą i potraktuj jazdy z nowym, nieznanym instruktorem jako przygotowanie do jazdy z egzaminatorem.
3. Myśl pozytywnie, nie daj się wkręcić w „mrożące krew w żyłach” opowieści o egzaminie.
Pomyśl POZYTYWNIE; zakończyłeś kurs w dobrej szkole, ćwiczyłeś pytania egzaminacyjne, nie stresujesz się obecnością nieznanej osoby w samochodzie, czyli nic złego nie powinno się przydarzyć. Wszystkie te straszne historie o niezdanych egzaminach Ciebie nie dotyczą Emotikon smile.
4. Wybierz odpowiednią dla Ciebie porę egzaminu.
Przystępując do egzaminu, jeżeli jest to możliwe, wybierz dogodna godzinę. Każdy z nas wie, w jakim czasie nasz organizm jest najbardziej wydolny. Wtedy lepiej się myśli i pracuje. Wybranie odpowiedniej pory egzaminu ułatwi jego zdanie. Jeżeli jednak jesteś „panikarzem” chociaż nie jesteś rannym ptaszkiem, wybierz godziny przedpołudniowe, oczekiwanie przez cały dzień na egzamin może spowodować, że stres będzie większy niż rano.
5. Oczekiwanie w WORDzie na egzamin.
Zastosuj jedną z metod relaksacji. Rób to, co sprawia ci przyjemność: poćwicz lub poczytaj. Negatywne myśli, strach i przekonania, które mogą towarzyszyć stresowi można zniwelować stosując proste techniki relaksacyjne. Staraj się głęboko, spokojnie oddychać,(bez zatrzymywania powietrza w płucach) napinaj przez kilka sekund, a następnie całkowicie rozluźniaj mięśnie.
6. Egzaminator nie jest Twoim wrogiem
Wychodząc na plac i widząc egzaminatora postaraj się widzieć w nim pasażera, który chce czuć się bezpiecznie i pewnie podczas krótkiej przejażdżki z Tobą jako kierowcą. Pokaż, że potrafisz jeździć, jesteś ostrożny oraz starasz się przewidywać sytuacje na drodze. Mów głośno o tym co chcesz wykonywać. Egzaminator słysząc, że komentujesz głośno zmieniające się sytuacje np. „skrzyżowanie, zachowuję szczególną ostrożność, rozglądam się, dojeżdżamy do przejścia dla pieszych ” trudniej będzie mógł zarzucić Ci np. brak ostrożności. Pod warunkiem oczywiście, że nie tylko będziesz o tym mówił ale przede wszystkim potwierdzał to swoim zachowaniem za kierownicą Emotikon smile Jeżeli nie rozumiesz poleceń egzaminatora poproś o ich powtórzenie lub wyjaśnienie.
A co jeśli się nie uda ?
Negatywny wynik egzaminu na prawo jazdy to nie koniec świata. Jeżeli uważasz, że „oblałeś” niesłusznie zawsze masz prawo do odwołania się. Pamiętaj, że egzamin przebiega pod nadzorem kamer, a rozmowy są nagrywane. Jeżeli zaś coś rzeczywiście poszło nie tak popracuj nad słabymi stronami. Kilka dodatkowych jazd z doświadczonym instruktorem w zupełności powinno wystarczyć.
Najczęstsze przyczyny niezdanego egzaminu na prawo jazdy.
Najczęstszym błędem do jakiego dochodzi podczas egzaminu praktycznego to nieprawidłowa jazda tyłem po łuku. Błąd ten dotyczy części na placu manewrowym. Jazda nie jest, jak w wymaganiach, płynna, brakuje elementu obserwacji, tyczki są potrącane. Często dochodzi do zatrzymania pojazdu lub unieruchomienia silnika. Dwukrotnie popełniony tego typu błąd skutkuje wynikiem negatywnym egzaminu.
Najpopularniejszą przyczyną zakończenia egzaminu z wynikiem negatywnym na mieście jest nieustąpienie przejazdu innym pojazdom, zajechanie drogi innemu uczestnikowi ruchu drogowego (chociażby przy zmianie pasa ruchu lub toru jazdy) oraz nieprawidłowe zachowanie w sytuacji warunkowego skrętu w prawo (czyli niezatrzymanie pojazdu przed sygnalizatorem w takiej sytuacji, lub ruszanie w chwili gdy „zielona strzałka” już zgasła). Kolejnym popularnym błędem jest nieprawidłowo wykonany manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu oraz skręt w lewo lub zawracanie na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym.
Źródło: www.akademia.autoswiat.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zima zbliża się do nas coraz to większymi krokami. Można zacząć już pomału myśleć o zmianie opon na zimowe. Warto też rozejrzeć się za zakładem, który nam je wymieni, aby później nie zostać na lodzie.
Bezpieczeństwo przede wszystkim!

www.qmobil.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
ILE KOSZTUJE WYDANIE PRAWO JAZDY ?
Wydanie prawa jazdy 2015
Po zdanym egzaminie na prawo jazdy młody kierowca musi poczekać na wydanie prawa jazdy, czyli dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami. Aby wydanie prawa jazdy mogło mieć miejsce należy odpowiednio wcześniej uiścić opłatę za wydanie prawa jazdy.
Prawo jazdy -100 zł
Międzynarodowe prawo jazdy - 35 zł
Pozwolenie na kierowanie tramwajem - 30 zł
http://www.qmobil.pl
‪#‎prawojazdy‬
‪#‎kursprawojazdywarszawa‬
‪#‎prawkowarszawa‬
‪#‎qmobilszkołajazdywawa
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Polskie prawo jazdy a ważność w Unii Europejskiej.
Zanim przeprowadzisz się do innego kraju, upewnij się, że Twoje prawo jazdy jest nadal ważne.
Tymczasowe prawo jazdy ani zaświadczenie wydane w kraju pochodzenia nie będzie uznawane w innych krajach UE.
Jeśli przeprowadzisz się do innego kraju, możesz kierować tam pojazdem na podstawie swojego dotychczasowego
prawa jazdy tak długo, jak długo będzie ono ważne.
W całej Europie uznawane są kategorie: AM, A1, A2, A, B, BE, B1, B1E, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D i DE.
Kraje UE muszą zapewnić, że wszystkie znajdujące się w obiegu prawa jazdy będą miały znormalizowany europejski format najpóźniej do końca 2033 r.
Jeśli posiadasz prawo jazdy wydane na czas nieokreślony, w kraju UE, w którym teraz mieszkasz, uzyskasz informacje na temat jego terminu wymiany na prawo jazdy w standardowym europejskim formacie.
Odnowienie / wymiana prawa jazdy
Odnowienia prawa jazdy (lub wymiany prawa jazdy wydanego w innym kraju) mogą dokonać tylko władze kraju, w którym masz miejsce zamieszkania.
Wymienią one Twoje poprzednie prawo jazdy na miejscowe prawo jazdy. Od tego momentu będą Cię obowiązywać te same zasady dotyczące okresów ważności, badań medycznych itp., które obowiązują obywateli danego kraju.
Prawo jazdy UE wydane w ramach wymiany prawa jazdy spoza UE
Jeśli masz prawo jazdy UE wydane w ramach wymiany prawa jazdy spoza UE w kraju, w którym teraz mieszkasz, a zamierzasz przeprowadzić się do innego kraju UE z takim wymienionym prawem jazdy, nie możesz zakładać, że zostanie ono tam uznane, gdyż o tym decyduje każdy kraj UE osobno.
Konieczne będzie zasięgnięcie informacji w miejscowym urzędzie w nowym kraju na temat obowiązujących warunków uznawania prawa jazdy spoza UE.
Prawo jazdy, które wydano Ci po przekazaniu do urzędu poprzedniego prawa jazdy, powinno zawierać kod wskazujący kraj, który je pierwotnie wydał (na przykład: 70.0123456789.NL).
Prawdziwa historia
Angeles jest Chilijką, która kilka lat temu przeprowadziła się do Hiszpanii. Hiszpania uznaje chilijskie prawa jazdy, więc po dopełnieniu kilku formalności administracyjnych Angeles mogła wymienić swoje prawo jazdy na hiszpańskie.
Nowego dokumentu Angeles może używać w całej UE tak długo, jak długo mieszka w Hiszpanii. Jeśli jednak kiedykolwiek przeprowadzi się z Hiszpanii do innego kraju UE, będzie musiała dowiedzieć się tam w odpowiednim urzędzie, czy jej hiszpańskie prawo jazdy będzie uznawane.
Jeśli nowy kraj również automatycznie uzna oryginalne chilijskie prawo jazdy, będzie mogła nadal używać swojego nowego hiszpańskiego prawa jazdy. Jeśli jednak jej chilijskie prawo jazdy nie zostanie automatycznie uznane, będzie musiała podjąć odpowiednie kroki, aby zostało ono formalnie uznane lub wymienione w nowym kraju.
http://www.qmobil.pl
‪#‎prawojazdy‬
‪#‎kursprawojazdywarszawa‬
‪#‎prawkowarszawa‬
‪#‎qmobilszkołajazdywawa‬
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Formalności
Od 19 stycznia 2013 roku, warunkiem uczestniczenia w kursie prawa jazdy, jest uzyskanie numeru PKK - Profil Kandydata na Kierowcę. (PKK wydawany jest bezpłatnie przez Wydział Komunikacji względem miejsca zameldowania, lub zamieszkania, urzędnicy maja na to 2 dni, lecz w większości przypadków wydawany jest od ręki)
W Urzędzie trzeba złożyć:
- Orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami (można wykonać je u współpracujacego z nami lekarza zapisy tel. 511 800 703 przyjmujacego w pon, środy, czwartki w godz. około 16.00-18.00 lub soboty około godz. 8.00-9.00). Możesz też wykonać badania we własnym zakresie.
- Jedno zdjęcie
- Wniosek o wydanie prawa jazdy, do pobrania w urzędzie
- Jeżeli jesteś zameldowany poza Warszawa, PKK możesz wyrobić listownie. Najlepiej zadzwonić o szczegóły do swojego Wydziału Komunikacji.
Czekamy!
http://qmobil.pl
‪#‎kurs‬
‪#‎prawojazdy‬
‪#‎szkołajazdy‬
‪#‎qmobil‬
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kurs z początku października już się rozpoczął. Przywitaliśmy ciepło nowych kursantów, jednocześnie zapraszamy serdecznie kolejnych na następny kurs, który odbędzie się w dniach:
23,24,25 październik 2015
23 październik, piatek wykłady w godz. 16.00-22.00,
24 październik, sobota wykłady w godz. 9.30-17.30, (planowane zajęcia z pierwszej pomocy w godz. 9.30-12.30)
25 październik, niedziela wykłady w godz. 9.00-17.30
Szerokiej drogi!
http://qmobil.pl/
‪#‎kurs‬
‪#‎naukajazdy‬
‪#‎prawojazdy‬
‪#‎szkolenia‬
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Badania kierowców

Dla osób które zrobią badania do PKK w poniedziałek, lub środę mamy dodatkowa zniżkę na kurs w wysokości 50zł !

Współpracujemy z lekarzem prowadzącym badania do prawa jazdy. Badania odbywają się w poniedziałki, środy i czwartki około godz. 16.00-18.00, oraz soboty w godz. 8.00-9.00. Umawiane są telefonicznie na konkretny termin.
Z dniem 20.07.2014 weszły w życie przepisy ustalające stałą stawkę za badania kierowców, która w całym kraju wynosi 200zł.

http://www.qmobil.pl/
‪#‎kursyprawojazdywarszawa‬
‪#‎naukajazdywarszawa‬
‪#‎prawojazdywarszawa‬
‪#‎prawojazdymokotów‬
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Chcesz rozpocząć kurs prawa jazdy, ale nie masz zbyt wiele czasu w tygodniu? Praca, szkoła uniemożliwiają Ci podjęcie kursu z zwykłym trybie? Jeśli tak, zapraszamy na nasz kurs weekendowy! Najbliższy kurs rozpoczynamy 2 października, nie marnuj więc czasu i zapisz się już dziś!

http://www.qmobil.pl/
‪#‎kursyprawojazdywarszawa‬
‪#‎naukajazdywarszawa‬
‪#‎prawojazdywarszawa‬
‪#‎prawojazdymokotów‬
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded