Profile cover photo
Profile photo
Kancelaria Prospectrum Odszkodowania Rzeszów
45 followers
45 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
Kancelaria Prospectrum Odszkodowania Rzeszów. Profesjonalne dochodzenie odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach.
www.prospectrum.pl
#odszkodowanie #rzeszów #poszkodowany #prospectrum #prawo
#KanclariaProspectrumOdszkodowania #pzu
www.prospectrum.pl
https://www.facebook.com/prospectrum.odszkodowania.rzeszow
Pomoc prawna w uzyskaniu należnego odszkodowania od Towarzystw Ubezpieczeniowego z tytułu:
- wypadku komunikacyjnego
- wypadku w rolnictwie
- wypadku przy pracy
- zwrotu kosztów leczenia
- błędu medycznego
- energetycznych

Darmowa porady prawne z zakresu odszkodowań.
Dopłacamy do odszkodowań


Kancelaria prawna Prospectrum jest jedną z najlepszych na Podkarpaciu. W ramach swojej działalności skupia się na prowadzeniu spraw z zakresu: dochodzenia odszkodowań, windykacji należności oraz świadczenia stałej obsługi prawnej na rzecz przedsiębiorców oraz osób indywidualnych.

Tagi: 
Kancelaria Prospectrum Odszkodowania Rzeszów
Wysokie odszkodowania
Odszkodowanie
Odszkodowania Rzeszów
Zgłoszenie wypadku
Pomoc prawna poszkodowanym
Praca odszkodowania
Adwokat Rzeszów
Radca Prawny Rzeszów
Kancelaria odszkodowania Rzeszów
PZU
PZU Odszkodowanie
Prospectrum Odszkodowania
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Czy odsetki za zwłokę przy wypłacie odszkodowania są opodatkowane PIT
Sprawa dotyczyła podatnika, któremu towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaciło odszkodowania. Po sześciu latach procesu sądowego odszkodowanie zostało przyznane. Sąd orzekł o wypłacie jednolitej kwoty, na którą składały się: odszkodowanie, zadośćuczynienie, zwrot kosztów sądowych i odsetki ustawowe za zwłokę w wypłacie od dnia wnioskowania o zapłatę. Sąd stwierdził, że kwota wypłaty nie podlega opodatkowaniu. Jednak pod koniec 2017 r. towarzystwo ubezpieczeniowe przysłało podatnikowi pocztą PIT-8C, zaliczając kwotę odsetek jako przychód.
https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/308069994-Czy-odsetki-za-zwloke-przy-wyplacie-odszkodowania-sa-opodatkowane-PIT.html
www.prospectrum.pl
#odszkodowania #rzeszów #łańcut #podkarpacie #prawnik #ubezpieczenia #warta #pzu #proama #podatek #cit #pit #prospectrum
Add a comment...

Post has attachment
Sąd ws. odszkodowania i zadośćuczynienia dla rodziców zmarłego dziecka. Zaniedbania szpitala - rażące
Sąd Okręgowy orzekł, iż Wojewódzki Szpital Zespolony i jego ubezpieczyciel mają zapłacić 150 tys. zł odszkodowania i zadośćuczynienia rodzicom zmarłego małego pacjenta. W ocenie sądu pracownicy lecznicy dopuścili się rażących zaniedbań i błędów medycznych.
http://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Torun-sad-ws-odszkodowania-dla-rodzicow-zmarlego-dziecka-Zaniedbania-szpitala-razace,186256,2.html
www.prospectrum.pl
#odszkodowanie #błąd #medyczny #prawnik #adwokat #radcaprawny #ubezpieczenia #szpital #warta #pzu #proama #hestia #rzeszów #łańcut #podkarpacie #leżajsk
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Odszkodowanie od UFG - zasady dochodzenia roszczeń w świetle orzeczeń Sądu Najwyższego

Przydatne wyroki Sądu Najwyższego, dotyczące Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego
1. III CZP 50/13: Roszczenie pokrzywdzonego o naprawienie szkody wynikłej z przestępstwa, wyrządzonej w okolicznościach uzasadniających odpowiedzialność cywilną posiadacza pojazdu mechanicznego/kierującego, których tożsamości nie ustalono, przedawnia się z upływem lat dwudziestu od dnia popełnienia przestępstwa bez względu na to, kiedy poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia.
2. IV CSK 662/10: UFG, dochodząc zwrotu wypłaconego świadczenia, powinien wykazać winę osoby, która nie dopełniła obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.
3. IV CSK 96/15: Za szkodę na osobie uczestniczącej w wypadku spowodowanym przez kilku sprawców, w tym nieznanego kierowcę pojazdu mechanicznego, odpowiadają in solidum ubezpieczyciele OC kierowców, których tożsamość ustalono, oraz – za kierującego, którego tożsamości nie ustalono – UFG (czyli można żądać wypłaty i od ubezpieczyciela, i od UFG).
4. III CZP 103/16: UFG wypłaci zadośćuczynienie, jeżeli posiadacz pojazdu nieobjętego obowiązkowym ubezpieczeniem OC poniósł śmierć w wypadku, którego sprawcą był kierujący pojazdem.

#ubezpieczenia #odszkodowania #rzeszów #łańcut #podkarpacie #prawnik #prawo #warta #pzu #proama #hestia #ufg #oc #szkoda
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded