Profile cover photo
Profile photo
Prestashop forum Polska
4 followers -
Polskie wsparcie Prestashop forum
Polskie wsparcie Prestashop forum

4 followers
About
Posts

Post has attachment
Wersja 1.7 Beta [nie do użytku w środowisku produkcyjnym]
https://github.com/PrestaShop/PrestaShop/tree/develop

http://prestashopforum jest już mobilne. W trybie responsywnym jesteśmy dostępni na każdym urządzeniu.
Add a comment...

Dostępna jest aktualizacja stabilna Prestashop. Jak możemy się dowiedzieć na blogu nowy silnik został zoptymalizowany pod kątem szybkości działania sklepu [nareszcie]. w niektórych przypadkach wydajność została zwiększona o 10x. Podczas testów nowa Presta okazała sie do 65% szybsza od poprzedniczki - 1.6.14 nawet w przypadku wyłączenia memcache. Zatem co poprawiono ?
smarty
indeksowanie
zapytania SQL - w tym większość przepisano do tryby asynchronicznego
importowanie produktów
Add a comment...

Post has attachment
Programiści Prestashop przy wsparciu zewnetrznego audytu odkryli lukę w zabezpieczeniach sklepów opartych na wersjach niższych niż  1.6.1.0 [najnowszej]. Co należy zrobić?
- zaktualizować sklep za pomocą modułu http://addons.prestashop.com/en/natif/20255-securitypatch.html
- zaktualizować sklep podmieniając pliki adekwatne do wersji z  https://gist.github.com/Shudrum/27fc534de69c96617280

Czego dotyczy luka ? W skrócie umożliwia hakerom dostęp do back office sklepu poprzez złamanie haseł dostępowych. 

Zalecamy jak najszybsze wprowadzenie poprawek 
Add a comment...

Prestashop 1.5.6.x wspierana jeszcze przez miesiąc. Jak podaje Prestashop wersje oznaczone numerem 1.5.6.x będą  aktualizowane jeszcze jeden raz. Obecnie trwa ankieta na oficjalnym forum zachęcająca DO PODAWANIA PROPOZYCJI POPRAWEK DO NOWEJ WERSJI.
Wciąż ze względu na dużą ilość błędów nie zalecamy ustawiania sklepów na wyższej wersji tj 1.6
Add a comment...

WAŻNE: WYMAGANA ZMIANA HASŁA 

Drogi Użytkowniku eBay, 

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na eBay proszę wszystkich użytkowników eBay o zmianę hasła. 

Dlaczego? Wykryliśmy niedawno cyberatak na naszą firmową sieć informatyczną. Na skutek tego ataku uzyskano nieautoryzowany dostęp do bazy danych zawierającej hasła naszych użytkowników. 

Co musisz wiedzieć: nie mamy dowodów na to, że ktoś uzyskał dostęp do Twoich informacji finansowych i je wykorzystał. Natomiast Twoje hasło było zaszyfrowane. 

Zwracam się teraz do Ciebie z ważną prośbą:
Przejdź do serwisu eBay i zmień swoje hasło. Jeśli zmieniłeś(łaś) hasło 21 maja lub później, nie musisz teraz nic więcej robić. 

Zdaję sobie sprawę, że zmiana hasła może być uciążliwa. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić Twoje dane, a zmiana hasła to dodatkowy środek ostrożności, poza innymi podjętymi przez nas krokami. 

Jeśli korzystasz z eBay tylko jako użytkownik niezarejestrowany, nie mamy zapisanego Twojego hasła. 

Jeśli na eBay korzystasz z tego samego hasła co w innych witrynach internetowych, zachęcamy również do zmiany haseł w tych witrynach. A jeśli korzystasz z systemu PayPal, nie mamy żadnych podstaw, aby sądzić, że atak miał jakikolwiek wpływ na Twoje konto PayPal i zapisane na nim informacje finansowe, które są zaszyfrowane i przechowywane w oddzielnej bezpiecznej sieci. 

Inne działania, jakie podjęliśmy: 
• Jak zawsze, zapewniamy specjalne środki ochrony na wypadek jakiegokolwiek nieautoryzowanego działania na kontach wszystkich sprzedawców i kupujących.
• Stosujemy dodatkowe zabezpieczenia w celu ochrony naszych klientów.
• Współpracujemy z właściwymi organami i wiodącymi ekspertami ds. bezpieczeństwa w celu szybkiego zbadania tych zdarzeń. 

Co wiemy: atak miał miejsce między końcem lutego a początkiem marca i doprowadził do nieautoryzowanego dostępu do bazy danych użytkowników eBay, która zawierała nazwy, imiona i nazwiska, zaszyfrowane hasła, adresy e-mail, adresy pocztowe, numery telefonów i daty urodzenia. 

Jednak plik ten nie zawierał informacji finansowych. A po przeprowadzeniu szczegółowych testów i analiz systemów nie mamy żadnych dowodów na to, że narażone zostały jakiekolwiek dane finansowe lub informacje o kartach kredytowych. Nie ma również żadnych danych wskazujących na znaczący wzrost liczby oszustw i innych nietypowych działań w naszym serwisie. 

Przepraszamy za wszelkie spowodowane tą sytuacją niedogodności. Ponieważ jesteśmy globalnym serwisem zakupów i sprzedaży online, nie ma dla nas ważniejszej rzeczy niż zapewnienie bezpieczeństwa naszym użytkownikom i utrzymanie ich zaufania. Wiemy, że nasi klienci mają wobec nas wysokie oczekiwania, i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo transakcji na każdym urządzeniu, z którego korzystasz. 
Add a comment...

Zatem:
1. v 1.4 pod koniec czerwca pojawi się ostatnia aktualizacja wersji. Projekt zostanie zamknięty i nie będzie już wspierany. To ważna informacja dla obecnych właścicieli sklepów opartych na ty, silniku. Jeśli właśnie otwieracie taki sklep to zastanówcie się nad wersją 1.5.x Jeśli jesteście właścicielami takiego sklepu to ostatni dzwonek na przesiadkę na nową wersję.
Timeline 2013 Presta Shop
2. v 1.5.5 Tego lata pojawi się wersja oznaczona tym symbolem. Zostanie poprawiona / zoptymalizowana opcja kurierów i dostaw. Zwiększone zostaną możliwości konfiguracyjne w tym zakresie
3. v 1.6 Wersja ta pojawi się pod koniec roku 2013 Zostanie zmieniony panel zarządzania sklepem czyli Back Office. Wszystkie zmiany będą miały na celu poprawę zarządzania codziennymi czynnościami właścicieli. Zostanie wdrożony także w pełni responsywny temat domyślny. Od siebie mogę dodać zupełnie nowe rozwiązania związane z funkcjami, silnikiem i smarty.
Add a comment...

aktualizacja forum - nowe funkcje
Po nieprzespanej nocy i kilku wykonaniach SQL-i przedstawiam nowy wygląd i silnik forum. Aktualizacja to odpowiedź na pytania i propozycje użytkowników. Pojawiło się między innymi:
- Oznaczenie w profilu wersji sklepu z jakiej korzystacie
- Oznaczenie czy jesteście właścicielami sklepu czy deweloperami. 
- Nowe menu z potrzebnymi skrótami 
- Poprawiłem silnik wyszukiwarki forum
- Zoptymalizowałem bazę danych i naprawiłem błędy. 


Mam nadzieję, że zmiany przyczynią się do lepszego wykorzystania forum. Tradycyjnie proszę o zgłaszanie wszystkich błędów. 
Add a comment...

Jak informują autorzy dostępna jest już wersja 1.5.3. Co nowego:
- zostal zoptymalizowany temat dla urządzeń mobilnych
- URL'e zostały poprawione, tak by wzmocnić pozycjonowanie
- naprawiono błąd związany z logowaniem użytkowników
- poprawiono zarządzanie cookie
- właściciele wersji 1.4.x mają możliwość korzystania z modułów dla tej wersji [wprowadzono wsteczną kompatybilność]
Add a comment...

Od kilku dni dostępna jest wersja polska strony prestashop.com. Wciąż modyfikujemy tłumaczenie, aby wszystkie elementy były dostępne. Zapraszamy na [/url]http://prestashop.com[/url]. Następne zmiany już wkrótce......
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded