Visi naujai išrinkti savivaldybės darbuotojai jau turbūt parašė kokį nors įspūdį apie pirmus darbus. Sukaupiau drąsą ir aš.

Taigi, pirmas rimtesnis darbas, be visokių smulkmenų, buvo prašymas perduoti savivaldybės viešųjų pirkimų, kurie neperduodami į VPT (na tai čia more or less mažos vertės pirkimai) duomenis už 2014 metus. Čia rezgam tokią dvipolio sinergiją, nes mano draugas, mero patarėjas Kaune​, tą patį užprašė Kauno mieste ir pasiūlė man tą pasidaryt Vilniuj. Iš pradžių buvo bumpy, nes principe, kad tuos duomenis duot, tai reikia įstot į savivaldybės viešųjų pirkimų komisiją, nors duomenys kaip ir (turėtų būti) vieši, bet vat ne.

Tikslas nr. 1: turns out, kad suorganizuot vieną tokį pirkimą, tai įvairiais grubiais skaičiavimais reikia 7 valandų darbuotojų darbo ir 6-7 darbuotojų parašų (čia skaičiai pagal Kauną, Vilniuj gali būti ir mažiau, nes, kaip suprantu, įnirtingai naudojamasi dokumento valdymo sistema, o Kaune bėgiojama su lapu, bet Vilniuj gali būti ir daugiau nes bendrai struktūra didesnė. Tą dar reikės išsiaiškinti irgi.). Taigi jeigu perkat ką nors už €50, tai jums tas neatsiperka.

Tikslas nr. 2: pažiūrėt kas ir už kiek perkama, nes maža vertė gali būt ne tokia jau ir maža. Klausimas ar nėra pridaryta visokių pirkimų, kurie turėjo būt didelės vertės, t.y. keliaut į VPT, bet išskaidyti į dalis ir paleisti per mažą vertę.

Tikslas nr. 3: pirkimai už mokesčių mokėtojų pinigus turi būt vieši, tiek, kiek tai nesikerta su asmens duomenų apsauga ar kokiomis nors komercinėmis paslaptimis (na, taprasme galbūt ir gali būti vienas-kitas duomuo neviešas. Čia yra tokių viešumo fundamentalistų, kurie sako, "VISKAS turi būti vieša". Fainai. Numirė jūsų artimasis ir jūs prašot savivaldybės pašalpos jam palaidoti. Vieša? Ne. Tai vat jums ir prašom - riba yra.)

Nors iš pradžių kaip ir buvo kliuvinių, bet per savaitgalį bendraudami priėjom sprendimo ir panašu, kad ryt/poryt duomenys bus. Galės juos analizuot tada visuomenė irba žurnalistai.

Kai duomenys bus, žiūrėsim, kad ten juose viduje yra ir dėsim į github'ą https://github.com/VilniausMiestoSavivaldybe (ten dar nieko nėra bet bus) - nuo šiol github'as tikriausiai taps vieta visiems atvirų duomenų feed'ams.

5adienį jau išdavė pagrindinį reikalingą įrankį man reikalingą savivaldybėje - emailą + pridėjo prie groupsų atviras@vilnius.lt ir atviriduomenys@vilnius.lt. Jeigu reikai kokių nors duomenų - rašykit, bandysim atverti :)
Shared publiclyView activity