Profile

Cover photo
Pooria Asteraky
1,251 followers|399,546 views
AboutPostsPhotosYouTube+1's

Stream

Pooria Asteraky

Shared publicly  - 
 
‌موضوع ضعف ایران و تعداد اندک ایرانی‌ها در #توییتر   و تحرکات گسترده نیروهای ضد‌ایرانی به‌خصوص سعودی‌ها در توییتر در روزهای اخیر خبرساز شده و بحث رفع‌ فیلتر از این رسانه‌ تأثیرگذار را بار دیگر به موضوعی مهم تبدیل کرده‌ است.
توييتر از 7سال پيش در ايران فيلتر شده، اما دلايل زيادي وجود دارد كه نشان مي‌دهند معايب فيلترشدن اين شبكه بر محاسنش سنگيني كند. در اين مقاله سعي مي‌شود ماهيت، كاركرد و اهميت توييتر در فضاي رسانه‌اي بازگو شود و ايرادات فيلتر بودن اين شبكه براي منافع ملي ايران مورد تحليل قرار بگيرد.
رفع‌فیلتر توییتر را با این هشتگ پیگیر باشید: #TwitterForIran  
 ·  Translate
1
1
Add a comment...

Pooria Asteraky

Shared publicly  - 
 
 
همزمان با آغاز آزمایشی طرح #ترابردپذیری   و البته همان‌طور که پیشبینی می‌شد مشکلات عدیده فنی گریبانگیر مشترکینی شده است که باعجله دست به ترابردپذیری زده‌اند.
 ·  Translate
همزمان با آغاز آزمایشی طرح ترابردپذیری و البته همان‌طور که پیشبینی می‌شد مشکلات عدیده فنی گریبانگیر مشترکینی شده است که باعجله دست به ترابردپذیری زده‌اند.
View original post
1
Add a comment...

Pooria Asteraky

Shared publicly  - 
 
نشرچشمه بیش از شش ماه است که با هدف تولید کتاب‌های سبک‌تر به جامعه‌ی دوستداران محیط زیست پیوسته و کتاب‌های خود را با کاغذ «بالک» (Bulky Book Paper ) منتشر می‌کند.
#کتاب   #چاپ   #محیط_زیست  
 ·  Translate
نشرچشمه بیش از شش ماه است که با هدف تولید کتاب‌های سبک‌تر به جامعه‌ی دوستداران محیط زیست پیوسته و کتاب‌های خود را با کاغذ «بالک» منتشر می‌کند.
2
Add a comment...

Pooria Asteraky

Shared publicly  - 
 
امروز در #همشهری این مقاله از من منتشر شده که به وضعیت #انتخابات پیش‌رو بر بستر رسانه‌های اجتماعی می‌پردازد.
شاهد انتخاباتی هستیم که برای نخستین بار اکثر رای‌دهندگانش کاربران اینترنت و دارندگان تلفن‌های هوشمند هستند.
شاخص کاربری یا میزان استفاده ایرانیان از اینترنت از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳ بیش از ۳۰ برابر شده است و در دوسال اخیر تعداد کاربران تلفن‌های هوشمند از دو میلیون به نزدیک ۴۰ میلیون نفر رسیده است.
در این میان فیلتر بودن بعضی از رسانه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر که امکان انتشار سریع اطلاعات درست را دارند از یک سو و بازبودن و فراگیری تلگرام از سوی دیگر فضای خاصی را در این انتخابات ایجاد کرده است.
توییتر به عنوان مثال دارای خصوصیات ذاتی و بافت کاربری خاصی است که آن‌را به رسانه‌ای بی‌بدیل و موثر در انتخابات تبدیل می کند. توییتر از سویی رسانه‌ترین رسانه است یعنی سرعت گردش اطلاعات در آن، و بازبودن ارتباط کاربران با یکدیگر باعث شده به یکی از موثرترین رسانه‌های خبری دنیا تبدیل شود. به نسبت سایر شبکه‌ها، چگالی منابع‌ خبری و تعداد نسبی خبرنگاران و فعالین سیاسی و اجتماعی در توییتر از هر شبکه‌‌ی دیگری بیشتر است و معمولا اخبار صحیح و دست‌اول را در توییتر می‌توان یافت.
مزیت دیگر توییتر امکان راستی‌آزمایی اطلاعات و پیشگیری از انتشار شایعات است. کافی است یک شایعه توییت شود تا در طول چند دقیقه باتوجه به واکنش های کاربران مشخص شود این خبر درست است یا نادرست. با این‌همه بدلیل فیلتر بودن، #توییتر نسبتا تعداد کمی کاربر دارد و هرچند در انتخابات پیش‌رو نیز مورد استفاده رسانه‌ها، احزاب و شهروندان قرار خواهد گرفت می‌توان آن‌را رسانه‌ای تاثیرگذار و سازنده اما دارای فراگیری پایین دانست.
تلگرام از سوی دیگر یک رسانه یا شبکه تمام عیار اجتماعی نیست و بصورت ذاتی یک پیام‌رسان است، پیام‌رسان‌ها برای ارتباطات خصوصی و محدود طراحی شده‌اند از این‌جهت #تلگرام هرچند برای چت و پچ پچ کردن ابزار خوبی است، در انتشار گسترده اخبار موثق، ابزار خیلی موثری نیست و چون محتوا در کانال‌های فاقد نظردهی و یا گروه‌های بسته منتشر می‌شود امکان راستی‌آزمایی اطلاعات و اخبار در آن بسیار محدود است که ظرفیت بالایی برای شایعه‌سازی را بوجود می‌آورد.
برخلاف توییتر، فیسبوک و اغلب شبکه‌ها که کاربر با نگاهی به فید اخبار و تایم‌لاین خود به محتوای صفحاتی که دنبال می‌کند دسترسی پیدا می‌کند در تلگرام کاربر برای چک کردن همه پست‌های گروه‌ها و کانال‌هایی که دنبال می‌کند باید مدام و مکرر از یکی به دیگری برود و این باعث می‌شود اکثر کاربران هرچند در کانال‌های زیادی عضو باشند عملا هیچ‌وقت نتوانند تمام محتوای کانال‌ها و گروه‌هایی که عضو هستند را دنبال کنند و درعمل تاثیرگذاری کانال‌های تلگرام به نسبت تعداد اعضایشان بسیار محدود می‌شود.
بی‌راه نیست که بگوییم اگر رسانه‌ای مثل توییتر فیلتر نبود تلگرام هیچ‌گاه کارکرد وسیع رسانه‌ای پیدا نمی‌کرد و در ایران دچار این رشد حباب‌گونه در تعداد کاربران و تنوع کانال ها نمی‌شد.


#IranElection #IranElection94
 ·  Translate
انتخابات ۹۴ بربستر ابرها* چرا تغییر نسل، فراگیری تلفن همراه، تکثر رسانه‌ای و تحولات رفتاری در جامعه، انتخابات پیش‌روی مجلس شورای اسلامی را تبدیل به انتخاباتی متفاوت از هر انتخاباتی پیش از آن خواهد کرد؟ با نگاهی به آن‌چه در اطراف‌مان می گذرد می‌بینیم بسیاری از ما وقت زیادی را به استفاده از تلفن همراه …
3
1
Add a comment...

Pooria Asteraky

Shared publicly  - 
 
‏در این سایت نقشه ⁧‫#آلودگی_هوا‬⁩ برای مناطق مختلف شهر ⁧‫#تهران‬⁩ و سایر شهرهای جهان قابل مشاهده است
‏نقشه مرتب به‌روز می‌شود
‏⁦‪aqicn.org/city/tehran/‬⁩
 ·  Translate
1
Add a comment...

Pooria Asteraky

Shared publicly  - 
 
آیا فیلتر کردن #تلگرام معضلاتی را که به آن نسبت می‌دهند برطرف می‌کند؟
تلگرام برای شما چه کاربردی در دسترسی به اخبار و اطلاعات دارد؟
این دوسوالی است که «دنیای اقتصاد» امروز در ضمیمه آخرهفته خود پرسیده است، پاسخ‌های من هم در پی می‌آیند:
پاسخ اول؛ قبل‌از انجام #فیلترینگ بیشتر بهتر است در حالت کلی پرسید آیا فیلترینگ رسانه‌های اجتماعی اصلا تاثیر مثبتی داشته است؟ در حوزه اطلاع‌رسانی فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی باعث شد رسانه‌های ایرانی از این ابزارهای اساسی برای ایجاد ارتباط و تاثیرگذاری بر کاربران آنلاین محروم شوند عدم دسترسی رسانه‌های ایرانی به اکوسیستم خبری در رسانه‌های اجتماعی باعث شد ده‌ها میلیون کاربر این رسانه‌ها بصورت انحصاری در تور نفوذ رسانه‌های خارج از ایران بیافتند که بعضا گرایشات شدید ضدایرانی دارند در این میان آمار و مستنداتی موجود است که نفوذ رسانه‌های آنلاین ایرانی به تدریج در جامعه کاهش یافته است و حتی آمار بازدید سایت‌ها هم‌زمان با رشدکاربران اینترنت رشد نکرده، در حوزه‌ای نظیر بهداشت و سلامت ۶۲٪ و در حوزه نفت و انرژی ۵۸٪ از کل نفوذ خبری تنها در اختیار یکی از رسانه‌های فارسی بیگانه است دلایل زیاد دیگری نیز وجود دارد که نشان می‌دهند فیلترینگ در حوزه رسانه‌های اجتماعی تاثیرات فاجعه‌باری داشته است هرچند در باره علل افول رسانه‌های داخلی دلایل دیگری نیز مفروض هستند ونمی‌توان فیلترینگ را تنها علت دانست اما یکی از علت‌های مهم است. الذا هر تصمیمی برای فیلترینگ پیش از بررسی علمی و عالمانه نتایج حاصل از موارد گذشته اقدامی خام و نادرست است.
پاسخ دوم؛ من از تلگرام برای دسترسی به اخبار و اطلاعات مورد علاقه استفاده نمی‌کنم و بیشتر از خبرخوان‌ها و توییتر به اخبار و اطلاعات دسترسی دارم البته این رفتار من به عنوان یک کاربر است و افراد مختلف بصورت طبیعی رفتار متفاوتی دارند، اما استفاده از تلگرام به عنوان یک رسانه خبری-و نه فقط یک پیام‌رسان- موضوع جالب توجهی است، کانتکست و امکانات تلگرام به عنوان یک رسانه در جای خود باید بصورت دقیق مورد تحلیل قرار بگیرد به عنوان یک ایراد گفته می‌شود تلگرام ابزاری برای درج شایعه است. خوب ما می‌‌دانیم کانتکست رسانه‌های اجتماعی بر رفتار کاربران تاثیر می‌گذارد بطور معمول رفتار یک کاربر و حتی ادبیات او در فیس‌بوک و توییتر متفاوت است به همین قرینه تلگرام هم به عنوان یک پیام‌رسان ظرفیت‌های خاص خود را دارد که نتیجه‌اش ممکن است نشر اطلاعات غیر موثق باشد چاره‌جویی برای این مشکل لزوما فیلترینگ نیست بلکه می‌توان با برداشتن فیلتر از رسانه‌ای مثل توییتر بصورت ریشه‌ای با شایعه‌سازی مقابله کرد چون می‌دانیم که کانتکست توییتر اصولا مجال فراگیر شدن به اخبار دروغ و شایعات را نمی‌دهد.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Pooria Asteraky

Shared publicly  - 
1
Add a comment...
Have him in circles
1,251 people
Olivier W's profile photo
Bill Smith's profile photo
koizumi hiroshi 小泉寛's profile photo
BEST FAILS's profile photo
Gary Golden's profile photo
xploical mlm's profile photo
Abi's profile photo
Aquatic Subsea's profile photo
Rick Grimes's profile photo

Pooria Asteraky

Shared publicly  - 
 
 
#ترابردپذیری  چیست؟
ترابردپذیری این امکان را به مشترکین تلفن همراه می دهد که بتوانند با همان شماره، سیم کارت خود را به اپراتور دیگری انتقال دهند چون ممکن است مثلا یک اپراتور پوشش ضعیف‌تری داشته باشد و در شهر و محله یک مشترک آنتن‌دهی خوب نباشد پس مشترک می‌تواند شماره خود را حفظ کرده اما از اپراتور با پوشش بهتر بهره‌مند شود . این کار از سالها قبل در بسیاری از کشورهای انجام شده و در ایران هم – با تاخیر – انجام می‌شود.
 ·  Translate
ترابردپذیری چیست؟ پاسخ به سوالات مهم و نکات مبهم طرح ترابردپذیری سیم‌کارت تلفن همراه، مهمترین سوالات و پیچیدگی های طرح ترابرد پذیری
View original post
1
Add a comment...

Pooria Asteraky

Shared publicly  - 
 
اطلاعات طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه
 ·  Translate
 
پاسخ به مهمترین پرسش‌ها در رابطه با #ترابردپذیری  شماره‌های تلفن همراه و طرح ترابرد پذیری در #ایران  
#همراه_اول   #ایرانسل   #رایتل  
 ·  Translate
پاسخ به سوالات مهم و نکات مبهم طرح ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه، مهمترین سوالات و پیچیدگی های طرح ترابرد پذیری
View original post
2
Add a comment...

Pooria Asteraky

Shared publicly  - 
 
دارم می‌خونم
#کتاب #خواندنی
 ·  Translate
یرواند آبراهامیان ترجمه‌ی بهرنگ رجبی نقش و جایگاهِ مردم در سیاست، از همان آغاز بخشی مهم از فعالیت‌های پژوهشی «یرواند آبراهامیان» بوده. در تاریخ‌نگاری‌هایش بیشتر تمرکز داشته روی تحولاتی که آدم‌ها به‌ واسطه‌ی خیابان باعث‌ شده‌اند تا تغییراتی که سیاستمداران سرِ میز مذاکره حاصل داده‌اند: او راویِ فشارهای از پایین است تا چانه‌زنی‌های در بالا ــ و در این مقاله‌هایش بیشتر از همه‌ی جاهای دیگر هم. دو مقاله‌ی نخست کتاب اواخرِ دهه‌ی شصتِ میلادی نوشته شده‌ان...
1
Add a comment...

Pooria Asteraky

Shared publicly  - 
 
United Nations: Remove/suspend Saudi Arabia from the UN human rights council.

Status: 10K signers. Let's reach 20K
https://t.co/C4hY7cuaPS
Following the execution - by beheading - in one day of 47 prisoners by the Saudi regime, it is requested that they are removed from this council and dealt with in the strongest possible terms. One of those beheaded was done so for speaking out against the regime. Dissent should be a human right.When others in the world are being bombed for their brutality, the Saudi's are lavished by world leaders due to their power in the Middle East and their p...
1
Add a comment...

Pooria Asteraky

Shared publicly  - 
 
این مقاله‌ام امروز در #همشهری منتشر شد

 ·  Translate
این مقاله شامل مجموعه‌ای از ابتدایی‌ترین ملاحظات فنی است تا بتوان به مدد فناوری قانون دسترسی آزاد به اطلاعات را در عمل به شفافیت تبدیل کرد
2
Add a comment...
Basic Information
Gender
Male
Looking for
Friends, Networking
Pooria Asteraky's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Google Maps API
plus.google.com

The easy way to build interactive map applications.

Tiam.Press
plus.google.com

رسانه اجتماعی تیام.پرس اخبار فوری، تحلیل و آموزش شبکه‌های اجتماعی

Download Gravity Forms 1.8.9 + License Key + Updatable
alltopdownloads.com

Gravity Forms is the best contact form plugin for WordPress powered websites. Free Download Gravity Forms v1.8.9 WordPress Plugin with Licen

A British Friend of Israel Speaks Out - The New Yorker
www.newyorker.com

Sir Richard Ottaway has long been regarded as a staunch ally of Israel. For any true friend of Israel, his words will be hard to ignore.

Gaza war is over, but Jerusalem violence remains
bigstory.ap.org

JERUSALEM (AP) — While the world's attention was focused on the airstrikes and rockets over Gaza and Israel this summer, a wave of violence

رئیس پلیس اماکن ناجا: اشتغال زنان در کافی شاپ ممنوع است - آیکافی | iCoff.ee
icoff.ee

رئیس پلیس اماکن ناجا به موضوع ممنوعیت اشتغال و تردد زنان در قهوه‌خانه‌ها اشاره کرد و گفت: طبق قانون اشتغال زنان در کافی شاپ ها نیز ممنوع است

ما چه می خواهیم
www.scribd.com

پاینده ایران کتاب حزبی "ما چه میخواهیم؟" نوشته سرور محسن پزشکپور، بنیانگذار حزب پان ایرانیست است. گزیده ای از متن کتاب: "آغاز کار ما بیشتر ب

US fuming over Israeli criticism of Kerry
bigstory.ap.org

WASHINGTON (AP) — The Obama administration pushed back strongly Monday at a torrent of Israeli criticism over Secretary of State John Kerry'

50 Israeli Reservists Refuse To Serve in Gaza War
jd.fo

More than 50 former Israeli soldiers have refused to serve in the nation’s reserve force, citing regret over their part in a military they s

Watch: Al Jazeera's "Massacre at Dawn" gives glimpse of horror in Shujaiya
electronicintifada.net

Israel prevented media from covering its bloodbath in eastern Gaza City neighborhood.

چرا اسراییل درگیری اخیر با غزه را براه انداخت؟
www.tribunezamaneh.com

چرا اسراییل درگیری اخیر با غزه را براه انداخت؟ | تریبون زمانه تریبونی است در اختیار شهروندان. شما می‌توانید در آن هرگونه مطلبی انتشار دهید:

فرزند خلف اینترنت- مستندی از زندگی نابغه‌ای که رفت
www.tribunezamaneh.com

فرزند خلف اینترنت- مستندی از زندگی نابغه‌ای که رفت | تریبون زمانه تریبونی است در اختیار شهروندان. شما می‌توانید در آن هرگونه مطلبی انتشار ده

Scribd
www.scribd.com

Scribd is a way to easily put your documents online.

Scribd
www.scribd.com

Scribd is a way to easily put your documents online.

Scribd
www.scribd.com

Scribd is a way to easily put your documents online.

درهم Archives - My Blog
persianism.com

tweet (function() { var po = document.createElement('script'); po.type = 'text/javascript'; po.async = true; po.src = 'https://apis.google.c