Profile cover photo
Profile photo
Autoholowanie Corrado
2 followers -
Profesjonalne i kompleksowe usługi Autoholowania w Szczecinie i całej Unii Europejskiej.Pomoc drogowa w okolicach Szczecina.Otwieranie aut.
Profesjonalne i kompleksowe usługi Autoholowania w Szczecinie i całej Unii Europejskiej.Pomoc drogowa w okolicach Szczecina.Otwieranie aut.

2 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
Zamarzanie filtrów w samochodzie z silnikiem Diesla.
    Silnik Diesla jest specyficzny i wymaga specjalistycznego traktowania, by kierowca nie był narażony na dodatkowe koszty. Do rozruchu podczas mrozów silniki te potrzebują wysokiej jakości paliwa, mocnego akumulatora oraz dobrego rozrusznika. Wysokie znaczenie ma także odpowiednia kompresja, jak i właściwie funkcjonujący układ wtryskowy. Bowiem wystarczy, że chociażby jeden z tych elementów zostanie zaniedbany, a samochód niestety nie zapali stojąc całą noc w chłodzie i koniecznością okaże się wezwanie Pomocy Drogowej ze Szczecina. Dlatego warto zanim nadejdą srogie mrozy, sprawdzić silnik, a konkretnie jego kompresję. Jest to elementarny parametr wskazujący na kondycję jednostki napędowej.
    Samochody wyposażone w silniki Diesla są w naszym kraju bardzo popularne w szczególności ze względu na niskie spalanie paliwa. Jednak należy pamiętać, że wiąże się to z bardziej zaawansowaną technologią, niż w samochodach na benzynę. Zwiększa to konieczność solidniejszego dbania o układ silnikowy, paliwowy. Właściciele samochodów z silnikami Diesla powinni wyjątkowo uważać w czasie zimy z uwagi na powszechne zagrożenie tzw. zamarzania paliwa, a także z powodu świec żarowych. Uzależnienie odpalenia auta zimą i jakości świec żarowych to problem wynikający z konstrukcji silnika Diesla. Bowiem do cylindrów za sprawą wtłoczenia dostaje się jedynie powietrze. Paliwo wtryskiwane jest nad tłok lub do przeznaczonej do tego celu komory początkowej. Części, przez które przepływa paliwo muszą być dodatkowo ocieplone, za co odpowiadają świece żarowe. Uszkodzone świece nie ogrzeją w sposób wystarczający komory spalania podczas mrozów.
    Tak zwane zamarzanie paliwa w samochodach wyposażonych w silnik Diesla polega na wykrystalizowaniu się w oleju napędowym parafiny. Przybiera ona postać cienkich płatków lub małych kryształków, które dostając się do filtra paliwa, zatykają go i blokują przepływ oleju napędowego do komory spalania. Z tej właśnie przyczyny paliwo tankowane do Diesla ma odmianę letnią i zimową. O odpowiedniej porze roku w dystrybutorach na stacjach paliw pojawia się odpowiedni rodzaj paliwa.
    Co zrobić, gdy Diesel nie chce odpalić podczas mrozu? Wystarczy wstawić samochód do garażu na kilka godzin, by paliwo nabrało wyższej temperatury i wtedy z pewnością powróci do pierwotnych właściwości. Lecz aby zapobiec powtórnemu wystąpieniu takich problemów, należy zatankować olej napędowy wysokiej jakości i dodać do niego ulepszacz. Dzięki temu powstanie mieszanka o właściwej odporności temperaturowej. Jeżeli natomiast będziemy uporczywie  starali się odpalić motor silnika lub problemy z jego pracą pojawią się w podczas jazdy, prawdopodobnie nie obejdzie się bez ingerencji mechanika, lub wezwania Autopomocy ze Szczecina. Przyczyną będzie fakt, że parafina wraz z zassaną ropą przeniknie do układu paliwowego i osadzi się w kanałach skutecznie zapychając filtr paliwa. Mechanicy będą musieli go oczyścić i udrożnić wymieniając filtr. Zazwyczaj takie sytuacje wiążą się z koniecznością dowiezienia auta do mechanika na lawecie lub na holu.
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has shared content

Post has attachment

Post has attachmentDlaczego warto tankować do pełna?
Powszechnie kierowcy przywykli do tankowania w sposób doraźny, co oznacza, że raczej rzadko dbają o to, by bak był pełny. Czy taki sposób tankowania może szkodzić samochodowi?
Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że gdy w zbiorniku paliwa znajduje się niewielka ilość benzyny lub oleju napędowego, stanowi to zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania pompy paliwa i układu wtryskowego. Związane jest to z tym, że gdy zbiornik w pewnej części wypełniony jest powietrzem, wówczas zacznie się skraplać woda, która może wywołać korozję. Paliwo zanieczyszcza się rdzą, która wraz z nim przedostaje się do pompy paliwa i w efekcie ją zaciera. Filtr paliwa niestety w takich przypadkach nie jest w stanie uchronić pompy, gdyż umiejscowiony jest on za nią. Lecz zawodnione paliwo nawet jeśli nie zawiera rdzy, także może zatrzeć pompę, a nawet uszkodzić wtryskiwacze, które również są smarowane paliwem. Koszty wymiany pompy to bardzo wysoki koszt bez względu na model pojazdu. Warto więc mieć na uwadze, że tankowanie do pełna może w efekcie okazać się bardziej opłacalne. Konsekwencje tankowania niewielkiej ilości paliwa wychodzą na jaw zwykle zimą, co może skończyć się koniecznością wezwania lawety w Szczecinie.
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
BEZPIECZNE HOLOWANIE
            Gdy zachodzi potrzeba holowania często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że czynność tę należy wykonywać z należytą ostrożnością i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Nie tylko ze względu na kwestie bezpieczeństwa warto zapoznać się z najważniejszymi zasadami holowania samochodów, ale także dlatego, że mandat za niepoprawne holowanie pojazdu może wynieść nawet 250zł. Wraz z Panem Marcinem Migdałem z Autoholowanie Szczecin podpowiadamy, jakie są najważniejsze aspekty holowania pojazdów.
            Gdy pojazd odmówi posłuszeństwa na drodze warto wezwać Pomoc Drogowa Szczecin, ale można także przy pomocy odpowiedniej linki odholować samochód. Holowanie jest czynnością dość skomplikowaną i wymaga od obu kierowców najwyższego stopnia umiejętności oraz pełnego skupienia, by nie narazić siebie, ani innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Bardzo istotnym elementem podczas holowania jest nawiązywanie komunikacji obu kierowców. Kierowcy powinni więc ustalić odpowiednie sygnały (np. w lusterku), które pozwolą im się komunikować. Kierowca holujący samochód musi bardzo delikatnie ruszać z miejsca i dbać o to, aby linka była odpowiednio napięta. Kluczową zasadą jest włączenie zapłonu w holowanym aucie, dzięki czemu zapobiegniemy zblokowaniu się w czasie jazdy kierownicy.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Auto, które uległo wypadkowi albo brało udział w stłuczce, możemy odholować do własnego warsztatu
Świadczymy kompleksowe naprawy powypadkowe. Robimy wszystko od A do Z.
Pomagamy załatwić formalności z firmą ubezpieczeniową.
Wykonamy przegląd powypadkowy, a także wtedy gdy policja zabrała dowód rejestracyjny
Jeśli skorzystasz z usług naszego warsztatu, holowanie gratis!!!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Holowanie samochodów nowych, niezarejestrowanych
Kupiłeś nowy samochód? A może jest zwolennikiem pojazdów używanych lub zabytkowych? Nie zdążyłeś zarejestrować swojego auta? Pamiętaj. Autoholowanie samochodów osobowych w Szczecinie to jedna z naszych flagowych usług.
Mamy wykupione ubezpieczenie OC działalności gospodarczej, które pokrywa wszelkie szkody w związku z uszkodzeniem holowanego lub wciąganego na lawetę samochodu.
Nasza wspaniale wyszkolona i odpowiedzialna załoga odholuje Twój pojazd w bezpiecznych i komfortowych warunkach.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W naszej flocie mamy specjalną lawetę, która posiada specjalne, opuszczane na poduszkach zawieszenie co umożliwia załadunek na platformę pod bardzo małym kątem. Dzięki temu masz gwarancję, że sportowy samochód z nisko umieszczonym spojlerem lub zawieszeniem nie ulegnie zniszczeniu.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded