Profile cover photo
Profile photo
Политическая Херсонщина
10 followers -
незалежний спостерігач: ідеальний погляд на політику
незалежний спостерігач: ідеальний погляд на політику

10 followers
About
Posts

Post has attachment
Сегодня в Херсоне состоялась уже традиционное факельное шествие в честь рождение Проводника (Степана Бандеры). Инициаторами шествия стали молодые представители партии "Свобода". Смотрите фото, которые были опубликованы депутатом Херсонского городского совета от ВО "Свободы" Виталием Урбанским.
Шествие началось от площади Свободы, прошло по проспекту Ушакова и частично улицы Перекопской. У монумента героям Независимости прошел небольшой митинг.
Вот, что написал Виталий на своей странице: "Вот, что он написал на своей страничке: "Херсонська організація ВО "Свобода" спільно з херсонським "Правим Сектором", херсонським "КУН" та херсонським осередком ВГО "Сокіл" відзначили 109 річницю з Дня народження Степана Бандери. Навіть за 110 км від окупованого Криму херсонські націоналісти пройшли смолоскипною ходою, тим самим акцентувавши на незворотність процесів бандеризації Херсону!"
PhotoPhotoPhotoPhoto
01.01.2018
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Сьогодні, в Кризовому медіа-центрі Херсон, під час брифінгу депутатів Херсонської міської ради з приводу ситуації, яка склалася навколо відкликання депутатів, уповноважений Херсонської територіальної виборчої комісії Данилов Олександр Федорович вручив депутату Херсонської міської ради Євгену Назаряну повідомлення про створення ініціативної групи зі збору підписів на підтримку пропозиції про відкликання депутата міськради.
Відеозапис вручення:
www.youtube.com/watch?v=LZEjRGYbn8I

Також, що сьогодні об 11:00 депутат міськради Лариса Леонова отримала таке саме повідомлення з рук голови Херсонської ТВК О.Пастух.
Текст повідомлення депутатам Є.Назаряну та Л.Леоновій:

Нагадаємо, що 14 січня в Херсоні відбулись збори громадян з приводу створення ініціативних груп для збору підписів підтримки пропозиції про відкликання депутатів Херсонської міської ради.
Photo
Photo
17.01.2017
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Превентивні заходи безпеки проти міфів про децентралізацію – так можна було б назвати брифінг НГО «Казача Варта» з села Козачі Лагері, який відбувся 13 січня в Кризовому медіа-центрі Херсон. Основним меседжем заходу була відверта критика не тільки процесу об’єднання громад, а й навіть самого законодавства з цього приводу. Така позиція зустріла гострі запитання зі сторони присутніх журналістів.
Першим виступав Фоменко Іван, голова ГО «Козацька Варта», яка представляє с. Козачі Лагері та Кринки. На самому початку було зазначено, що як загальні збори громадян, так і сільська рада підтримали рішення про те що громада ні з ким об’єднуватись не буде.
«Село здорове, перспективне і наявний ресурс у нас є. Але якщо нас приєднають куди-небудь, цей ресурс зникне, якщо ми не будемо центром територіальної громади.. У нас є лікарня, є лабораторія. І ми розуміємо що це все зникне» - І.Фоменко. За перспективним планом, як зазначив спікер, Казачі Лагері мало би об’єднатись з м. Олешки, проте: «Прямих пропозицій приєднатись не було. Приїзжав мер м.Олешки Воронов і секретар міської ради. Просто так поговорили і пропозиції не поступило».
На цьому градус міфологічності виступів почав стрімко зростати. Слово взяла Мицик Олеся, мешканка села Казачі Лагері, яка розпочала свій виступ з демонстрації та аналізу однієї з брошурок про процеси децентралізації в Україні. Використовуючи роздатковий матеріал, спікер прийшла до висновку що все брехня – починаючи з аморальності прислів’я «Разом й батька легше бити», закінчуючи зауваженням що «насправді у нас є об’єднання сільських рад, а не громад». Після аналізу брошури було озвучено, що (далі йде перелік стандартних негативних міфів стосовно децентралізації):
• ЗУ «Про добровільне об’єднання громад» суперечить конституції та іншим Законам України
• Громадянин втрачає об’єкти права власності, які записані в ст. 13 Конституції (так як, за словами спікера, цими об’єктами будуть управляти ті органи, які будуть створені після об’єднання)
• «Правостановником» активів і пасивів громади стають органи новостворених громад, а не сама громада
• Розвиток має тільки центр громади, а малі села будуть занепадати
• Буде зубожіння, село вимре
• До місцевих бюджетів додали лише акцизи та податки на діяльність фізосіб
Більш повного переліку міфів про децентралізацію знайти складно, тим не менш це є продукт власного аналізу представників громади та робочої групи, яка була створена для аналізу законодавства. Для повноти розуміння ситуації додам ще коментар Пономарчука А.А., який одразу пішов у наступ і заявив наступне:
«Закон – недолугий! Я вам кажу як юрист з 40-літнім стажем. Його готували помічники того ж самого Одарченка, тих самих народних депутатів. Це не депутати готували Закон, а помічники, які трієчники були або взагалі купили дипломи, як всі депутати».
На самому заході були присутні не тільки журналісти, які власне займаються тематикою децентралізації та об’їздили багато сіл Херсонської області, а й Лариса Оленковська – виконавчий директор РВ Асоціації міст України у Херсонській області. Після виступів спікерів розгорнулася гостра дискусія стосовно озвучених заяв, яка здебільшого мала характер розвінчування міфів.
«Якщо взяти бюджет об’єднаної громади і бюджет тих же громад, які були до об’єднання… бюджет об’єднаної громади в п’ять разів збільшився. Наступне, ви забуваєте, що кожна об’єднана громада отримує статус, в бюджетному сенсі, міста обласного значення, і відповідно напряму, повз усі інші обласні, районні ради, державні адміністрації фінансується з державного бюджету», зазначила Л.Оленковська.
Однією з головних причин виникнення та закріплення міфів про об’єднання територіальних громад та децентралізацію є непоінформованість громадян про ці процеси з одного боку, та пропаганда окремих політичних сил та місцевих політиків з іншого. «З людьми ніхто не говорить. Коли ми запитуємо у людей як вони відносяться до об’єднання територіальних громад, ніхто нічого не знає», на початку брифінгу зазначив І.Фоменко.
При цьому, в області проходять багато різних заходів, направлених на просвіту громадян стосовно цього питання – починаючи від круглих столів із залученням експертів та практиків як з Херсонської області, так і з усієї України, закінчуючи візитами в громади таких організацій як Офіс реформ та Асоціація міст України.
«Наше регіональне відділення з консультантами з правових питань, з бюджетних були у вашій громаді в грудні місяці. Ми як організація телефонуємо у вашу сільську раду і просимо розмістити оголошення про зустріч. Якщо люди зібралися – то зібралися», прокоментувала Л.Оленковська, в.о. РВ Асоціації міст України у Херсонській області.
«У нас тут є дискусія. Це є наслідком того, що з нами ніхто не говорить. В місті вирішують як нам жити в селі. Можливо ми десь хибним шляхом йдем, але ми намагаємось шукати правду. А де ми її зможемо знайти? В сільській раді? Сільського голови? Хто до нас появлявся, хто вів з нами діалог?», риторично закінчив брифінг І.Фоменко.
Важливий і визначний момент брифінгу стався саме на закінчення. Коли дискусія втратила обвинувачувані акценти, такі як «Що за нісенітниці ви несете, це вже неможливо слухати» і «Чому ви до нас людей не їздите а тут такі умні сидите?», зав’язався діалог. Представники Козачих Лагерів та Кринків спокійно слухали де і в чому помилились, брали контакти безкоштовних консультантів, самі консультанти спокійно пояснювали тонкощі законодавства та вже наявні приклади позитивного досвіду об’єднаних громад і погоджувались з неможливістю охопити одразу всі громади та деякими недоліками в алгоритмах консультування громад.
Після спілкування з експертами по децентралізації в Херсонській області, виявилося що ситуація стосовно об’єднання Казачих Лагерів та Кринків є доволі складною, за участі великого бізнесу та конфлікту інтересів. Не все так просто як хотілося б, але з подібними труднощами зіткається майже кожна громада. Головне саме людям, жителям громад, взяти до рук всі можливі інструменти прямої демократії і відстоювати власні інтереси. І в цьому їх має підтримати громадянське суспільство, а не воротити носа, нарікаючи на їх непоінформованість в тонкощах законодавства.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Шановні журналісти і громадські активісти!
Прес-анонс: «ЗНО-2016: як складали тестування на Херсонщині»

30 червня об 11:00 в Кризовому медіа-центрі Херсон (вул. Пилипа Орлика (9 Січня) 30, 1й поверх, 33 оф.) відбудеться прес-конференція Громадянської мережі «ОПОРА» з теми «ЗНО-2016: як складали тестування на Херсонщині» На прес-конференції буде презентовано результати спостереження в Херсонській області, озвучено особливості та тенденції ЗНО 2016, а також оприлюднено результати соціологічного дослідження.

Спікери:
• Анастасія Супрун – координатор моніторингу ЗНО в Херсонській області Громадянської мережі ОПОРА

До спостереження долучалися громадські спостерігачі, які були присутні на сесіях з української мови і літератури, Математики, Історії України, Фізики, української мова і літератури (дод. сесія), Математики (дод. сесія), Хімії, Історії України (дод. сесія). Їх задачею був не тільки контроль за дотриманням процедур тестування, а і відслідковування тенденцій та особливостей ЗНО 2016.

Важливою складовою кампанії спостереження стало проведення соціологічного дослідження щодо ставлення учасників тестування до стандартизованого оцінювання та способів підготовки до складання тестів. Дослідження проводилося спільно з Фондом «Демократичні ініціативи». В Херсонській області опитування проводилось у м. Херсон, м. Скадовськ, смт. Чаплинка, так респондентами стало близько 80 абітурієнтів.

Детальніше: Супрун Анастасія координатор моніторингу ЗНО в Херсонській області Громадянської мережі ОПОРА - тел: 066 280 87 25.
Додаткова інформація: Громадське спостереження за ЗНО відбувається в рамках Альянсу Програми сприяння незалежному тестуванню в Україні (USETI Legacy Alliance).
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Столбовые войны агитаторов

Выборы в Херсоне радуют глаз избирателя силой мысли политтехнологов – от геноцида села до самой дешевой кампании. За последние годы херсонец привык как к громогласным заявлениям что «всё пропало», так и к ироническим шуткам. Однако, не политтехнологом единым. Кандидаты с их речами и хождением в народ – тоже отдельная тема. Давайте перейдем сразу к самой низкой ступени избирательной кампании – агитаторы, что расклеивают листовки на столбах.

Конечно, столбы не предназначены для того, чтобы на них клеились лица с обещаниями. Ведь есть средства массовой информации (как печатные, так и электронные), специально подготовленные местным самоуправлением места для ведения агитации, палатки в конце концов. Но ни одни выборы, как ни странно, не проходят без столбов. Иногда даже бывает, что расклейщики листовок близко к сердцу воспринимают избирательную кампанию и стараются защищать свои зоны влияния. И то правда – столбов мало, а кандидатов много. Не все помещаются.

На фото видна борьба агитаторов М.Опанащенко и Ю.Одарченко. Итак, первым появился кандидат что "работает и строит" (кстати, без исходных данных, чего требует п.7 ст.69 ЗУ "Про выборы народного депутата"). Видимо, место оказалось популярным, и М.Опанащенко перекрыли Ю.Одарченко (с выходными данными). Агитаторам первого это не понравилось, поэтому под столбом вы можете заметить разорванные плакаты представителя Батькивщины.

Но денег у Юрия Одарченко, наверное больше, так как его агитаторы, видимо для пущего эффекту, в два слоя снова перекрыли конкурентный бело-зеленый цвет.

Интересно, в какой момент в избирательную кампанию включатся комунальщики, почистив столбы ото всех любителей разместить рекламу в неположенном месте? Судя по тому, что по городу всё еще можно встретить оставшиеся на стенах и стоблах агитки 2012 года, видимо никогда.
PhotoPhotoPhotoPhoto
2016-06-28
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
В Херсонской области, по 183 округу, с самого начала избирательной кампании курсируют агитационные листовки без исходных данных (что противоречит п.7, ст. 69 ЗУ "Про выборы народных депутатов Украины").

Первым появился черный пиар, направленный против М.Опанащенко: "Опанащенко - людина з команди Януковича, який просив Путіна ввести війська в Україну, знову рветься до влади. Громадський рух "Майдан" ".

Позже, ровно в той же стилистике что и листовки против М.Опанащенко (шрифт, цвет фона и букв), появились провокационные плакаты с противопоставлением "мирных работяг" и "радикальных протестующих" (намек на активистов Майдана). Листовка вопрошает - "Нардепа выберем мы! Или опять они?".

Если предположить, что авторами первой и второй листовки является одна и та же группа авторов (такой вывод выплывает из общей стилистики оформления плакатов), закрадываются мысли о политической шизофрении либо кандидатов, либо современных полит-технологов, оперирующими майданной и антимайданной риторикой одновременно.

Следующим подпольным опусом оказалась уже более наглядная картинка и всё так же против Михаила Опанащеко, на которой кандидат, в имперском шарфе, разрывает карту Украины по Днепру со словами "Батя, я стараюсь".

Принимая в внимание то, что по 183 округу объектом черного пиара (без исходных данных) выбрали пока только М.Опанащенко, делаем вывод, что авторы данных листовок считают данного кандидата одним из фаворитов промежуточных выборов. Либо просто перестраховываются, учитывая результаты выборов по 183 округу в 2012 и 2014 годах, когда с большим отрывом победили кандидаты сначала от партии "УДАР Виталия Кличка", потом от партии "Блок Петра Порошенка".

Напомним, М.Опанащенко на внеочередных выборах в ВР Украины в 2014 году также баллотировался по 183 округу и занял 2-е место (7 409 голосов "за" или 11,37%), проиграв А.Гордееву (17 781 голосов "за" или 27,28%) и опередив И.Дудара (6 628 голосов "за" или 10,17%).

P.S.: Учитывая то, что черный пиар (тем более столь откровенный) иногда оказывается таким же полезным как и "белый" пиар, можно предположить что данная кампания развернута командой самого кандидата М.Опанащенко. Неисповедимы пути полит-технологов.
PhotoPhotoPhotoPhoto
2016-06-13
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Анонс: «Фільм режисера Яна Бюльтила "Cafard"»

12 червня о 17:00 в Херсоні відбудеться показ фільму Яна Бюльтила "Cafard" в приміщені ККЗ «Ювілейний», велика зала, вул. Перекопська 11.

Інформація про фільм:
Серпень 1914 року. У той час як Жан Мордан завойовує титул світу з боротьби в Буенос-Айресі, його дочку Мімі в Остенде ґвалтують німецькі окупанти. Жан клянеться помститися за це нелюдське безчестя. Разом зі своїм тренером Віктором та молодим племінником Гвідо, він вступає до престижного АСМ, першого в історії автобронедивізіону. Але громіздка бронетехніка застрягає в багнюці у Фландрії. Батальйон спішно переводять на східний фронт. Жан спустошений від розпачу, адже він щойно дізнався, що Мімі вагітна. Але на війні немає жалості, відтак він з друзями вирушає в драматичну подорож, яка в кінці кінців проведе їх по всьому світу.

В Росії, нудьга та горілка виснажує бойовий дух військових. Бронеавтомобіль з назвою "Cafard": такий же міцний, як тарган, він також є символом ностальгії і меланхолії. Єдиний вогник надії Жан знаходить в Єлені, російській медсестрі. Але вона не може запобігти його моральному падінню. Наприкінці спустошливої військової операції, Жан, нарешті, мститься пострілом в спину боягузливому німецькому солдату.
Але від помсти ще гірше. Романтичні погляди Жана часів 19 століття нищяться. Коли більшовицька революція вибухає в жовтні 1917 року, починаються вбивства, зґвалтування, мародерства. Зіткнувшись з такою соціальною несправедливістю, молодого Гвідо вабить комунізм. За його ініціативи, броне дивізіон АСМ укладає угоду з більшовиками і бронемашини обмінюють на поїзд в східному напрямку.
В дикій природі Сибіру, Монголії та Китаю, Жан примиряється сам з собою. На Віктора нападає ведмідь, і, коли вони прибувають до Владивостока, йому скоро мають ампутувати руку. Знищений фізично та охоплений жалем, Віктор вчиняє самогубство.

Хоробрих бельгійців тріумфально приймають в про-воєнних Сполучених Штатах. Але чотири роки втрат і скрути залишили свій слід. Жан віддаляється від свого племінника, що майже перейшов в комунізм. Наприкінці, Жан одержує жахливу звістку про Мімі. Її забрав іспанський грип, що ширився Європою.
Єлена пропонує йому почати нове життя разом з нею в Америці, але Жан вирушає назад до старого світу, де на нього чекає останній сюрприз.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Громадськості представлено результати оцінювання бюджетної політики Білозерської селищної ради в рамках Індексу прозорості, участі та доброчесності

7 червня в приміщенні Кризового медіа-центру.Херсон відбулася прес-конференція з теми «Бюджетна політика Білозерки: індекс прозорості, участі та доброчесності».

Представниці БРО ХОМГО «Молодіжний центр регіонального розвитку» Елла Петренко та Людмила Загоровська презентували громадськості результати 8-місячного дослідження.

Вперше бюджетна політика в смт.Білозерка стала предметом всебічного та комплексного оцінювання з боку громадських експертів громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети», що координується Одеською обласною організацією «Комітет Виборців України» та Фундацією «Відкрите суспільство».

В рамках роботи громадського партнерства Білозерка стала одним з 17 населених пунктів України (серед яких як невеличкі міста, так і міста обласного значення), де було оцінено ступінь прозорості для громадян інформації про місцеві публічні фінанси, практика та можливості участі громадян у бюджетному процесі на всіх його стадіях.Індекс прозорості, участі та доброчесності (Індекс ПУД) показав сильні та слабкі місця бюджетної політики в смт.Білозерка. Надано більше 200 пропозицій місцевій владі. Всі вони стосуються того, як підвищити прозорість, участь громадян у бюджетному процесі та впровадити кращі міжнародні та українські практики доброчесності.

Сильні та слабкі сторони бюджетної політики Білозерської селищної ради
За результатами оцінювання бюджетна політика Білозерської селищної ради оцінена на 24,5 балів із 173 можливих – це найнижчий показник в рейтингу міст. Слід відмітити, що у селищної ради відсутній офіційний веб-сайт, на якому б оприлюднювалися бюджетні документи. Це як раз і вплинуло на те, що саме критерій прозорості був оцінений всього на 5,4%.

Найвищі оцінки отримала практика оприлюднення, обговорення та затвердження проекту рішення про бюджет та Програму соціально-економічного розвитку. За відсутності власного веб-сайту, ці документи вперше були оприлюднені на сайті Білозерської районної ради та стали доступними для громадян, що посприяло їх активній участі у заходах з обговорення та затвердження на профільній комісії, на сесії місцевої ради. Оприлюднення цих важливих для громади документів стало можливим в тому числі завдяки письмовим та відкритим зверненням БРО ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку”.

Проміжні оцінки отримано за стан та можливість участі громадян у сесії селищної ради та засіданнях профільної комісії. Незважаючи на те, що громадяни мають можливість вільної участі у сесії та засіданнях, проте щоб дізнатися про дату та час їх проведення, треба докласти значних зусиль — інформація про сесії оприлюднюється виключно на інформаційному стенді в приміщенні ради, а про засідання комісії знають лише депутати.
Через відсутність власного веб-сайту та часткове надання інформації на запити, найнижчі оцінки отримала практика оприлюднення інформації про планування діяльності головних розпорядників бюджетних коштів, проекти та звіти про виконання всіх бюджетних документів, річні плани закупівель, засідання комітетів з конкурсних торгів та звітів про проведення процедур закупівель, протоколи та стенограми сесійних засідань.

Очевидною є необхідність створення власного веб-сайту Білозерської селищної ради, де треба передбачити створення окремого розділу “Бюджет”. Також необхідно забезпечити можливість поширення інформації із сторінок сайту через соціальні мережі та розробити і оприлюднювати на сайті бюджетну інформацію у форматах, які полегшують її сприйняття для пересічних громадян (візуалізація бюджету селища). Слід відмітити, що до однієї з ключових рекомендацій селищна рада вже дослухалася – розпочато роботу над створенням офіційного веб-сайту органу місцевого самоврядування, який знаходиться за цим посиланням: www.bsr.bilozerka-rada.ks.ua
Не менш важливою рекомендацією є розробка та прийняття бюджетного регламенту як підзаконного нормативно-правового акту, в якому чітко регламентується бюджетний процес на всіх його стадіях, зазначені вимоги до прозорості бюджетного процесу та бюджетних документів, до консультацій із громадянами та зазначені можливості та форми участі громадян у бюджетному процесі.

Результати дослідження бюджетної політики в смт.Білозерка дали змогу вперше зробити незалежну комплексну та всебічну громадську експертну оцінку місцевій владі щодо виконання вимог чинного законодавства та впровадження кращих практик прозорості, участі та доброчесності. Аби селищна влада мала довіру та підтримку з боку громадян, необхідно суттєво покращити порядок інформування про бюджетні документи, що приймаються селищною радою, сприяти запровадженню швидкого та зручного доступу громадян до бюджетних документів на офіційному сайті. На порядку денному стоїть необхідність прийняття та оприлюднення плану консультацій із громадянами щодо змісту проектів рішень про бюджет та програму соціально-економічного розвитку, щодо бюджетних та цільових програм, бюджетних запитів та фінансових планів комунальних підприємств.

Фіскальна децентралізація, що розпочалася в кінці 2014 року, не лише відкрила перед місцевими громадами нові можливості, але й підвищила відповідальність місцевої влади за якість управління публічними фінансами.

БРО ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку” готовий допомогти селищній владі зробити бюджетну політику більш прозорою та зрозумілою для громадян, а мешканцям селища показати яким чином можна впливати на вирішення місцевих проблем через підвищення прозорості, участі та доброчесності на всіх стадіях бюджетного процесу.

* * *
Оцінювання здійснювалося громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети», що координується Одеською обласною організацією «Комітет Виборців України» та Фундацією «Відкрите суспільство». Оцінювання стало можливим завдяки фінансовій підтримці Європейського союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

Контакти автора прес-анонсу:
07.06.2016 року Петренко Елла 0664203418
PhotoPhotoPhotoPhoto
2016-06-08
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Сьогодні, 7 червня відбулося друге засідання окружної виборчої комісії №183. Питання розглядали тривіальні, але не без цікавинок:
• Прийняття присяги членами комісії, які пропустили перше засідання (таких виявилося 4)
• Ознайомлення членів комісії зі частинами 7-12 ст.32 ЗУ «Про вибори народних депутатів України»
• Про визначення членів комісії, що виконують обов’язки на платній основі
• Розгляд єдиного кошторису видатків ОВК №183
• Різне
На другому засіданні заступник голови комісії Оніщенко Віталія Іванівна відмовилась від виконання обов’язків на платній основі, повідомивши що в неї не вистачатиме на це часу через ведення адвокатської практики. І запропонувала замість себе Бєлоброву Марину Валеріївну, яка погодилася на таку почесну місію. На запитання про досвід у роботі на виборах, відповіла що останній раз працювала у виборчій комісії у далекому 2008.
Цікавим виявилась ситуація навколо єдиного кошторису видатків – виявилося, що ЦВК у своїх розрахунках проґавила добові членам дільничних виборчих комісій. Бухгалтер виборчої комісії зазначив, що за затвердженим кошторисом не вистачає ще 1 млн. 200 тис. грн у фонді заробітної плати (наразі там передбачено 818 тис. грн). Тому, члени виборчої комісії одразу після затвердження кошторису проголосували за звернення до Центральної виборчої комісії з проханням доповнення кошторису необхідною сумою.
Засідання пройшло у штатному режимі.
Photo
Photo
2016-06-07
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Проект Єдиного кошторису видатків окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 183
PhotoPhotoPhoto
2016-06-07
3 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded