Profile cover photo
Profile photo
Pohled pracoviště
5 followers
5 followers
About
Posts

Post has attachment
DOMOV SÍLY I POTĚŠENÍ

Dvě praktická i prožitková setkání

Domov je náš základ. Místo jistot a osobní síly i potěšení. Místo rozvoje Ducha i regenerace těla. Domov je často jediný prostor, kde se můžeme svobodně vyjádřit, být neomezený tvůrce. Domov je zdrojem energie pro nás Život. Je dobré, aby tam bylo, co tam má být a nebylo, co nás nepodporuje. Turbulentní změny, chaos, rozpad jistot je všudypřítomný. Současné dění nás vyzývá k jednoduchosti, k vyřídnutí k podstatnému, k vnímání pravdy. Něco musí zemřít, aby Nové mohlo žít. To něco je mnohdy skryto v obyčejných věcech kolem nás.

Obytný prostor je zrcadlo naší vnitřní krajiny. Jen se umět do něj podívat. Bude mi ctí Vás provést. Rok 2018 je přímo výzvou ke generálnímu úklidu díky energii zemského psa. Vše půjde snáz. Pojďme se dát do toho ! S radostí i humorem se podělím o své zkušenosti. Sejdeme se dvakrát, setkání na sebe navazují. Jsou praktická, ze života. Získáte více místa, aniž byste se stěhovali. Váš domov i vy budete zářit. Budete snadněji dokončovat, méně hledat. Budete mít čas na pořádného šlofíka i realizaci inspirací. A určitě se stane mnohem více a na to se těším.

Vezměte s sebou:

- psaní, sešit na poznámky,

- volné oblečení k pohybu,

- můžete vzít plánky vašeho bytu, ideálně A3,

- můžete vzít fotky vašeho domova (na flešce) a pracovat konkrétně.

1. setkání - jak redukovat věci s radostí, organizéry a fígly k uspořádání věcí, aby zabraly málo místa, zůstaly přehledné a praktické na užívání. Cvičení ke zvýšení citlivosti těla a vnímání pravdy.

KDY: 10. března 2018 (sobota 10-18h)

KDE: Praha 7, Pracoviště Pohled, Letohradská 16

PŘÍSPĚVEK: 2.000 Kč


2. setkání - jednoduché tipy a triky k proměně prostoru, o vztazích v prostoru, o principech tvorby. Cvičení ke zvýšení citlivosti těla a vnímání pravdy.

KDY: 14. dubna 2018 (sobota 10-18h)

KDE: Praha 7, Pracoviště Pohled, Letohradská 16

PŘÍSPĚVEK: 2.000 Kč

V ceně není zahrnuto ubytování a jídlo. Ve studiu je ale možnost přespat za 100 Kč na noc. Počet míst omezen.

Registraci je platná po uhrazení příspěvku 4.000 Kč na účet 3820585001/5500. Do poznámky uveďte Vaše jméno a Domov síly. Obě setkání jsou celek. Registrace je závazná, v případě, že se nebudete moci dostavit, najdete si za sebe sami náhradníka.Odeslanou platbou dáváte souhlas s podmínkami registrace.

Těšíme se na Vás, Iveta a Pohled
Photo
Add a comment...

Post has attachment
NESPOKOJENOST - TANEČNÍ IMPROVIZACE - WORKSHOP

Workshop s Dubravkou Radonjić skrze tanec a komunikaci.

Vítán je každý, kdo vnímá a cítí hodnotu tance ve svém životě a kdo miluje hudbu. Kdo vyhledává výzvy a provokace, které nastolují vnitřní progresi a narušují zastaralé předsudky: „Co být má a nemá, co je možné a nemožné“. Pro všechny, kteří se rádi obohacují skrze abstraktní komunikaci, jejíž účel je zastavit prázdné hledaní či odkládaní prožitku na „lepší časy“.


Nespokojenost je živena vitální energií, základem našeho života. Životní energii nelze ztratit, jen špatně anebo dobře používat.

Nespokojenost je energetická frekvence zaměřená na budoucnost, obrovský tlak našich genu vytvářející úsilí o zlepšení, které by mělo vést k radosti ze života.

Naše mysl je pod neustálým tlakem aby našla možností, jak ten tlak uvolnit. Uvolnění tlaku hledáme někdy ve světě vnějším, někdy vnitřním, ale v podstatě jde o stejnou hru kompenzací, technik, strategií a konceptů. Nespokojenost stále trvá. Co s tím?

Neuznaná nespokojenost usiluje o sebepotvrzení, generuje neklid, konzumující životní energii. Vlastní Mysl nemilujeme a máme potřebu ji vycvičit a mit pod kontrolou. Radost je na chvíli mentálně nabuzena a není vlastní energii podpořena..

Workshop zaměřený na budování energie, prožitek radosti a zažití vlastní elektricity, vedoucí ke klidu.

Předchozí zkušenosti s tancem nejsou potřeba, sebou si vemte pohodlne oblečení.

Kdy: 17.3. 10 - 13 hod

Cena: 550 Kč (rezervace je platná po uhrazení cele částky na náš účet: 3820585001/5500, do poznamky napište Vaše jméno a "Nespokojenost").

Photo
Add a comment...

Post has attachment
KURZ SANSKRTU (NE JEN) PRO UČITELE JÓGY

Záměrem “jóginského” kurzu sanskrtu je naučit se správnou výslovnost a český přepis termínů používaných v józe, naučit se číst indické písmo dévanágarí a to vše na pozadí veršů z jóga súter, bhagavadgíty, manter a dalších indických skvostů.

Naučíme se čist, psát a krásně vyslovovat, nahlédneme pod roušku sanskrtské gramatiky a obohatíme svého ducha o nejednu nehynoucí duchovní pravdu, kterou nám odkázali ršijové dávnověku.

Kurz je vhodný i pro ne-jóginy, kteří se chtějí s jazykem seznámit. Po skončení kurzu je možné ve studiu pokračovat.

V tomto kurzu není třeba učebnice, všechny materiály Vám budou dány.

Začátek kurzu březen 2018

Cena: 1800 Kč / 6 lekcí

Kdy: čas upřesníme dle možností zájemců

Počet míst omezen!

Závazné přihlášky posílejte emailem na: pohledpracoviste@gmail.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jarní detox dle (opravdové) Ájurvédy
Jarní detox dle (opravdové) Ájurvédy
pohledpracoviste.blogspot.cz
Add a comment...

Post has attachment
Jarní detox dle (opravdové) Ájurvédy
 V jarním období začíná v organismu přirozený detoxifikační proces. Lidské tělo má schopnost samoočisty stejně tak, jako vše ostatní v přírodě. Bohužel v naší době nevěnujeme přirozeným pochodům těla patřičnou pozornost, proto je nezbytné navracet se k trad...
Add a comment...

Post has attachment
Hormonální jóga - KURZ od brezna 2017
Co je hormonální jóga – aneb pojďte omládnout Hormonální jóga je ucelená sestava dynamických a statických cviků vycházejících z jógy s použitím dechu bhastrika a tibetskou technikou práce s energií. Součástí jsou dechové techniky k ovládání toku prány. Jak ...
Hormonální jóga - KURZ od brezna 2017
Hormonální jóga - KURZ od brezna 2017
pohledpracoviste.blogspot.cz
Add a comment...

Post has attachment
Sanskrt pro začátečníky od února 2017

Sanskrt, nejstarší zachovaný indoevropský jazyk. Jazyk starodávných vzdělanců, základů vědních disciplin i duchovních nauk. Libozvučný, srdci milý, jazyk bohů se nazývá.

V začátečním kurzu se naučíme indické písmo Dévanagarí a probereme základní sanskrtské gramatické tvary. Zaměříme se přitom na základní pomůcky, které nám mohou být nápomocné, abychom si s textem poradili a dokázali mu porozumět.

Lektor: Gabriela Juhásová

Kurz 10 lekcí 2400 Kč

možnost individuálních lekcí

Pondelky 16:00 - 17:15 (den a čas lze přizpůsobit možnostem zájemců)

Začátek nového kurzu: únor 2016

příhlášky mailem: pohledpracoviste@gmail.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zveme na víkendový workshop Hormonální jógy dle Dinah Rodriguez 21.-22.1. na Letné!

Tento workshop je vhodný pro každou ženu, která potřebuje vyrovnat hormonální hladinu v těle.

Je to metoda k posílení nebo znovuaktivování hormonálního systému a odstranění symptomů menopauzy, premenstruačního syndromu, polycystických vaječníků a neplodnosti.
Celkově podporuje plodnost, pomáhá posilovat imunitu a omlazovat tělo.
Jedná se o sestavu jógových cviků, které jsou doplněné o intenzivní dechové techniky. Je to sestava dynamická, složená ze cviků stimulujících žlázy s vnitřní sekrecí a rehabilitačních cviků, které jsou zaměřené na odstranění bloků v oblasti celého pohybového aparátu.
Add a comment...

Post has attachment
Bharatanatyam pro začátečníky (od října 2015)
Tanec Bharatanatyam je nejstarší formou indického klasického tance. Snoubí se v   něm tři základní ingrdience tance, kterými jsou výraz, melódie a rytmus.  Je základem všech tanečních forem Indie, jak klasických, tak také moderních. Pro ty z nás, kteří hold...
Add a comment...

Post has attachment
Sanskrt pro začátečníky září 2015
Sanskrt, nejstarší zachovaný indoevropský jazyk. Jazyk starodávných vzdělanců, základů vědních disciplin i duchovních nauk. Libozvučný, srdci milý, jazyk bohů se nazývá. V začátečním kurzu se naučíme indické písmo Dévanagarí a probereme základní sanskrtské ...
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded