Profile cover photo
Profile photo
Ubytování Plzeň, AK penzion
7 followers
7 followers
About
Posts

Post has attachment
Průmyslová procházka Horní bříza u Plzně
Ano pršelo a bylo pošmourné listopadové počasí, přesto měla procházka něco do sebe. Krajina je průmyslově přetvořená, borovicovo smíšený les se snaží zakrýt těžbou rozvrásněnou krajinu.
Lom je stále v provozu. V sobotu zde byl klid. Po cestě jen sem tam proběhla nějaká ta gazela (rozuměj running fitness sportovkyně) nebo cyklista s urputným výrazem vyjet do kopce co nejrychleji. Také jsem potkal bažanta a nějakou tu srnku.
Okolo lomu vede naučná stezka a rozhodně se zde dá podniknout zajímavá kratší turistická procházka (za mokra doporučuji kvalitnější obuv).
Nápad na procházku od AK penzionu http://www.plzenubytovani.cz/ ubytování Plzeň.
Fotografii lomu nechávám prázdnou, nechť si každý najde svůj nejlepší pohled.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
25.11.17
10 Photos - View album

Post has attachment
Okolo Chotěšova u Plzně
Počasí bylo podzimní, sychravé, přesto se mi podařilo udělat několik záběrů z okolí Chotěšova.
Nápad na procházku od AK penzion http://www.plzenubytovani.cz/ ubytování Plzeň.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
10.11.17
8 Photos - View album

Post has attachment
Z Chrástu ke mlýnu a zpět
Přibližně 8 kilometrová procházka začíná hned za železničním přejezdem směrem od Plzně. Tady před školou pohodlně zaparkujete.
Po červené značce dojdete téměř až k bývalému Spálenému mlýnu u řeky Berounky, Z mlýna dnes zůstaly stát ještě obvodové zdi. Od mlýna se nevrátíte stejnou cestou, ale pokračujete proti proudu řeky a přes kopec nebo stále okolo řeky až k chatám, kde je lávka pře Klabavku. Pak už po cestě zpět k Chrástu.
Dobrou kondici a pohodu na cestě vám přeje AK penzion http://www.plzenubytovani.cz/ ubytování Plzeň.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
28.10.17
8 Photos - View album

Post has attachment
Plzeň sever
Okolo Žebráckého potoka. Od Plzně je to sem co by kamenem dohodil a přesto zde můžete jít přírodou a nepotkat žádného turistu ani chataře. Na louce se pasou jeleni, údolím bublá potůček a krajinu pohltily barvy podzimu. Nápad na zdravotní procházku od AK penzionu http://www.plzenubytovani.cz/ ubytování Plzeň
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
23.10.17
8 Photos - View album

Post has attachment
Na Vejprnickém potoce ve Skvrňanech
Podzimní procházka kolem Vejprnického potoka v Plzni může být i kouzelná. Od AK penzionu http://www.plzenubytovani.cz/ ubytování Plzeň se sem vycházkovou chůzí dostanete za pár minut a po cestě ještě zvládnete koupit svačinu v Lidlu 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
07.10.17
6 Photos - View album

Post has attachment
Velká medvědice – Ursa Major
nebo česky Velký vůz. Fotku jsme pořídili kousek od Plzně směrem na Karlovy Vary, tam je nebe plné hvězd, od Ak penzionu http://www.plzenubytovani.cz/ asi 15 km noční projížďkou.
Photo

Post has attachment
Zámek Křimice
Obec Křimice je nyní součástí Plzně. Leží na jejím západním okraji, od AK penzionu asi 3 km. Obec proslavilo výborné kyselé křimické zelí, které se zde stále vyrábí a také pěstuje.
Nad řekou na místě bývalé tvrze stojí křimický zámek. Běžně je veřejnosti přístupná pouze zahrada, kde se můžete odpoledne procházet každý den, ale i do zámku se občas dostanete.
Hned pod zámkem u řeky je hezké hřiště pro děti s posezením a občerstvením pro maminky a tatínky a za vodou minigolf. Ve čtvrtek a pátek si dokonce můžete koupit živou rybu přímo ze sádky v řece. Fotografie pro vás pořídil AK penzion http://www.plzenubytovani.cz/ ubytování Plzeň.
PhotoPhotoPhoto
23.09.17
3 Photos - View album

Post has attachment
Křížový vrch
Rozhledna Křížový vrch ve výšce 487 m n.m. nedaleko Chotěšova u Plzně. Pohled od Mantova zasílá ubytování Plzeň http://www.plzenubytovani.cz/ AK penzion
Photo

Post has attachment
Blesky nad Plzní
Krásný pohled na Plzeň od východu od http://www.plzenubytovani.cz/
Photo
Photo
21.08.17
2 Photos - View album

Post has attachment
Západ slunce na Plzeňsku
Vrch Vladař nedaleko Rabštejna nad Střelou nad Manětínem. Ještě jeden exkurz do oblasti tmy. Tentokrát po obloze pluly mraky, podařilo se nám zachytit alespoň krásný západ slunce. Od Plzně je to k obci Stvoly cca 42 km. Nápad na procházku od ubytování Plzeň http://www.plzenubytovani.cz/ AK penzion
Photo
Wait while more posts are being loaded