Profile cover photo
Profile photo
DR PIONTEK Zespół Szkół dla Dorosłych
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Ferie 2018 r. Zmiana godzin pracy sekretariatów!

Ferie od 27-01-2018 r. do 11-02-2018 r.
Wszystkim słuchaczom życzymy miłego odpoczynku!

Zmiana godzin pracy sekretariatów:

Łódź: poniedziałek - piątek od 9:00 do 15:00,

Bełchatów: poniedziałek - piątek od 9:00 do 15:00,

Zduńska Wola: poniedziałek - piątek od 9:00 do 15:00.

Wszystkich słuchaczy, którzy nie zdali egzaminów semestralnych lub nie podeszli do egzaminów w wyznaczonym terminie zapraszamy do sekretariatów w celu ustalenia terminów dodatkowego egzaminu.

#szkołydladorosłych #drpiontek #policealnaszkoła #ferie2018
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Rekrutacja na semestry zimowe rozpoczęta!
DOŁĄCZ DO NAS!
#policealnaszkoła
#szkołydladorosłych #drpiontek
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Wkrótce rozpoczynamy zajęcia:

w Łodzi - 19 września,
w Bełchatowie - 15 września,
w Zduńskiej Woli - 23 września.

#gimnazjumdladorosłych #liceumdladorosłych #policealnaszkoła #szkoładladorosłych #drpiontek #rozpoczęcie #roku #szkolnego
Photo
Photo
08.09.2017
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment

22 sierpnia 2017 r. godzina 9:00 - dziś termin poprawkowy egzaminów maturalnych.

#matura #liceumdladorosłych #szkoładladorosłych #drpiontek
Add a comment...

Post has attachment
Miło nam poinformować, że dzięki Wam i Waszej chęci zawierzenia nam przyszłości obchodzimy 21-lecie istnienia Zespołu Szkół dr J. Piontek.
Dzięki naszemu skromnemu wkładowi, dziś ponad 6000 byłych absolwentów cieszy się ze swoich osiągnięć. Edukacja i jej ustrój ciągle się zmieniają. Jeśli jednak ma się właściwego Nauczyciela, zawsze można liczyć na pomoc i dobrą radę.
Motto, które od 21 lat nam przyświeca - "nie ma złych uczniów" a jest tylko świat, który jest brutalny, niekoniecznie sprawiedliwy - ciągle jest aktualne. Nieprzeciętni Nauczyciele z wielkim doświadczeniem na pewno pomogą, wyjaśnią, zaradzą...
Dołącz do nas we wrześniu 2017 roku, by stać się częścią wyjątkowej wspólnoty ludzi, którzy są dla siebie mili, pomagają sobie nawzajem i dzięki temu osiągają sukcesy.
Nie patrz się na ludzi osiągających sukces, bądź SUKCESEM!!!, my Ci w tym pomożemy.

#gimnazjumdladorosłych #liceumdladorosłych #policealnaszkoła #szkoładladorosłych #drpiontek
Photo
Add a comment...

Post has attachment
HARMONOGRAM EGZAMINÓW MATURALNYCH
04 05 - 24 05 2017 r.

Terminy egzaminu maturalnego części pisemnej:

czwartek 04 maj 2017,
- język polski pp* - godz. 9:00,
- język polski pr* - godz. 14:00,

piątek 05 maj 2017,
- matematyka pp - godz. 9:00,
- wiedza o tańcu pp i pr - godz. 14:00,

poniedziałek 08 maj 2017,
- język angielski pp - godz. 9:00,
- język angielski pr i dj* - godz. 14:00,

wtorek 09 maj 2017,
- matematyka pr - godz. 9:00,

środa 10 maj 2017,
- wiedza o społeczeństwie pp i pr - godz. 9:00,
- informatyka pp i pr - godz. 14:00,

czwartek 11 maj 2017,
- język niemiecki pp - godz. 9:00,
- język niemiecki pr i dj - godz. 14:00,

piątek 12 maj 2017,
- biologia pp i pr- godz. 9:00,
- filozofia pp i pr - godz. 14:00,

poniedziałek 15 maj 2017,
- historia pp i pr - godz. 9:00,
- historia sztuki pp i pr - godz. 14:00,

wtorek 16 maj 2017,
- chemia pp i pr - godz. 9:00,
- geografia pp i pr - godz. 14:00,

środa 17 maj 2017,
- język rosyjski pp - godz. 9:00,
- język rosyjski pr i dj - godz. 14:00,

czwartek 18 maj 2017,
- fizyka i astronomia pp - godz. 9:00,
- fizyka i astronomia/fizyka pr - godz. 9:00,
- historia muzyki pp i pr - godz. 14:00,

* pp–poziom podstawowy; pr–poziom rozszerzony; dj-poziom dwujęzyczny

Uwaga!!! Terminy ustnego egzaminu maturalnego: 04.05 - 24.05.2017 r. zgodnie z harmonogramem zamieszczonym w sekretariacie szkoły.

Ogłoszenie wyników egzaminu maturalnego; przekazanie szkołom świadectw, aneksów i informacji o wynikach ; wydanie zdającym świadectw i aneksów: 30 czerwca 2017 r.

#liceumdladorosłych #egzaminmaturalny #drpiontek #szkoładladorosłych
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dziady - słowiańskie Helloween? Coś o wiele lepszego!

Dziady (biał. Дзяды) – przedchrześcijański obrzęd zaduszny, którego istotą było "obcowanie żywych z umarłymi", a konkretnie nawiązywanie relacji z duszami przodków (dziadów), okresowo powracającymi do swych dawnych siedzib. Celem działań obrzędowych było pozyskanie przychylności zmarłych, których uważano za opiekunów w sferze płodności i urodzaju. Nazwa "dziady" używana była w poszczególnych gwarach głównie na terenach Białorusi, Polesia, Rosji i Ukrainy (niekiedy także na obszarach pogranicznych, np. Podlasie, Obwód smoleński, Auksztota), jednak pod różnymi innymi nazwami (pominki, przewody, radecznica, zaduszki) bardzo zbliżone praktyki obrzędowe funkcjonowały powszechnie wśród Słowian i Bałtów, a także w wielu kulturach europejskich, a nawet pozaeuropejskich.
W tradycji słowiańskiej święta zaduszne przypadały od trzech do sześciu razy w roku – w zależności od danego regionu. Najważniejsze obrzędy obchodzono:
- wiosną: wiosenne święto zmarłych obchodzone w okolicach 2 V (zależnie od faz księżyca).
- jesienią: Dziady obchodzone w noc z 31 X na 1 XI, zwane też Nocą Zaduszkową, będące przygotowaniem do jesiennego święta zmarłych, obchodzonego w okolicach 2 XI (zależnie od faz księżyca).

Obrzędy:
W ramach obrzędów dziadów przybywające na "ten świat" dusze należało ugościć, aby zapewnić sobie ich przychylność i jednocześnie pomóc im w osiągnięciu spokoju w zaświatach. Podstawową formą obrzędową było karmienie i pojenie dusz (np. miodem, kaszą, jajkami, kutią i wódką) podczas specjalnych uczt przygotowywanych w domach lub na cmentarzach (bezpośrednio na grobach). Charakterystycznym elementem tych uczt było to, iż spożywający je domownicy zrzucali lub ulewali części potraw i napojów na stół, podłogę lub grób z przeznaczeniem dla dusz zmarłych.
W niektórych rejonach przodkom należało jednak także zapewnić możliwość wykąpania się (na tę okoliczność przygotowywano saunę) i ogrzania. Ten ostatni warunek spełniano rozpalając ogniska, których funkcja tłumaczona jest niekiedy również inaczej. Miały one oświetlać drogę wędrującym duszom, tak by nie zabłądziły i mogły spędzić tę noc wśród bliskich. Pozostałością tego zwyczaju są współczesne znicze zapalane na grobach. Ogień - zwłaszcza ten rozpalany na rozstajnych drogach - mógł mieć jednak również inne znaczenie. Chodziło o to, by uniemożliwić wyjście na świat demonom (duszom ludzi zmarłych nagłą śmiercią, samobójcom, topielcom itp.), które - jak wierzono - przejawiały w tym okresie wyjątkowa aktywność. W pewnych regionach Polski, np. na Podhalu w miejscu czyjejś gwałtownej śmierci każdy przechodzący miał obowiązek rzucić gałązkę na stos, który następnie co roku palono.
Szczególną rolę w obrzędach zadusznych odgrywali żebracy, których w wielu rejonach nazywano również dziadami. Ta zbieżność nazw nie była przypadkowa, ponieważ w wyobrażeniach ludowych wędrowni dziadowie-żebracy postrzegani byli jako postacie mediacyjne i łącznicy z "tamtym światem". Dlatego zwracano się do nich z prośbą o modlitwy za dusze zmarłych przodków, w zamian ofiarowując jedzenie (niekiedy specjalne pieczywo obrzędowe przygotowywane na tę okazję) lub datki pieniężne. Praktykowane w ramach obrzędów zadusznych przekazywanie jedzenia żebrakom interpretowane jest niekiedy jako forma karmienia dusz przodków, co potwierdza fakt, że w niektórych rejonach dawano im właśnie ulubione potrawy zmarłego.
Podczas tego święta obowiązywały liczne zakazy dotyczące wykonywania różnych prac i czynności, które mogłyby zakłócić spokój przebywających na ziemi dusz czy wręcz zagrozić im. Zakazywano min. głośnych zachowań przy stole i nagłego wstawania (co mogłoby wystraszyć dusze), sprzątania ze stołu po wieczerzy (żeby dusze mogły się pożywić), wylewania wody po myciu naczyń przez okno (aby nie oblać przebywających tam dusz) palenia w piecu (tą drogą - jak wierzono - dusze niekiedy dostawały się do domu) czy szycia, tkania lub przędzenia (żeby nie przyszyć lub uwiązać duszy, która nie mogłaby wrócić na "tamten świat").
źródło pl.wikipedia.org
#drpiontek #helloween #dzieńzaduszny
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded