Poslední příspěvek na Google+

Bohužel, Google likviduje své užitečné produkty. Dělá to už několik let a teď přišla řada i na Google+, které se chystá zavřít tuším už na konci března. Nelíbí se mi to, ale nedá se nic dělat, musím se odsud odstěhovat.

Na Google+ jsem začal pravidelně psávat technické věci od června 2012 a postupně jsem se tu seznámil se spoustou skvělých lidí. Google+ mi sloužilo jako takový "nápadník" a "dotazník", kam jsem napsal buďto co mě kde zaujalo, nebo napadlo, nebo když jsem měl nějaký problém, se kterým jsem chtěl poradit, nebo jím aspoň pobavit ostatní sledující. Těch se tu za posledních 6,5 roku nasbíralo neuvěřitelných 817. S takovou "armádou" po ruce bylo jednoduché cokoliv vyřešit, a bylo to super.

Doufám, že i já jsem těmto mým sledujícím za ty roky něčím přispěl - informacemi, mými nápady (které někdy nemám čas dotáhnout do konce), nebo je aspoň rozesmál, neboť se mi často dějí různé nečekané věci :-)

Každopádně všechno skvělé někdy končí, a teď končí mé zápisky zde. Nebojte se však ničeho - kdo mě chce dál sledovat, tak budu pokračovat ve stejném duchu na velmi podobné platformě (sociální síti), jen na jiné adrese:

https://nerdica.net/profile/joy

Pro sledování není nutné si tam vytvářet účet - stačí se tam občas mrknout prohlížečem, nebo si přihlásit Atom (RSS) feed (URL stejné jako pro web výše) do své čtečky. Pro komentování mých příspěvků už účet bude potřeba, ale ne nutně na stejném serveru - http://nerdica.net totiž patří do tzv. fediverse - vesmíru navzájem propojených serverů. Napíšu o tom brzy více na mém blogu, který snad Google ještě nějakou dobu nezruší:

https://joysfera.blogspot.com/

A kdyby mi Google zrušil i ten blog, tak pořád bych měl být online na

https://pstehlik.cz/

Takže kdo mě bude chtít na internetu najít, tak přes toto URL by to vždycky mělo jít.

Vlastně ještě občas pípnu na https://twitter.com/joysfera

Archív všech mých Google+ příspěvků za posledních skoro 7 let se pokusím vystavit někde online, až budu mít skript na jeho zpracování a převedení do formy statického webu. Přecejen je tam (hlavně v komentářích) strašně moc užitečných informací, o které bych nerad přišel. Adresu archívu oznámím na blogu a na mé nové sociální adrese na http://nerdica.net (vizte URL výše).

Díky všem za pozornost, společnost a pomoc. A brzy na viděnou jinde online, nebo klidně i ve fyzickém světě :-)
Shared publiclyView activity