Profile

Cover photo
Petr Pouchlý
Works at Court of Moravia
Attended Miskatonic University, Arkham
Lives in Brno
390 followers|52,352 views
AboutPostsPhotosVideosReviews

Stream

Petr Pouchlý

Shared publicly  - 
 
Víte, kdo dnes jako jediný dorazil na hodinu, která nebyla? Hádáte správně. Blbec Jezevec. Odhodlání mi rozhodně nikdo upřít nemůže, s příčetností už by to bylo horší.
 ·  Translate
3
Petr Vitek's profile photoSoňa Príborská's profile photoPetr Pouchlý's profile photo
3 comments
 
A já si podle 4sq říkala, co tam vyvádíš, a přepadla mě nejistota, jestli ta hodina přece jen není...
 ·  Translate
Add a comment...

Petr Pouchlý

Shared publicly  - 
 
Studenti dostali za úkol sepsat, co je štvalo na jejich šéfovi v minulých zaměstnáních či brigádách. Většina odpovědí šla k jádru pudla, ovšem dvě mě opravdu pobavily ;).

Šéf řídil firmu pomocí virgule
Pocit, že ostatní nemají mozek nebo ho nepoužívají
 ·  Translate
6
Add a comment...

Petr Pouchlý

Shared publicly  - 
 
Židi v koncentráku měli své číslo, muklové v base mají své číslo a z děsivých příčin mají i všichni studenti své číslo. Evidenci rozumím, ovšem podepisovat se tím číslem do mailu považuji za patologický jev.

Věřte mi, že vaše číslo zajímá jen systém, ale nikoliv vaše kolegy. Pro mě jste stále lidé. A mám pro vás alespoň písničku na vystřízlivění ;).
 ·  Translate
7
Petr Mazak's profile photo
 
Technicky nevim, v čem je problém - od doby, co  jsou lidi tak trapný a suchý že dávaj dětem ména ze seznamu a navíc pořád ta samá, takže už ména neslouží svému účelu (identifikace jedince), tak jsou ke spoustě věcí naprosto k hovnu. Třeba k identifikaci jedince. Proto mám rád přezdívky - bývají unikátní. (např. znám asi 15 Katek (bez legrace, nedávno jsem to počítal), z toho se s 5 vídám pravidelně a známe podobné lidi. Kdyby ty holky neměly přezdívky, tak z toho v běžné konverzaci nebo při oslovování když by jich bylo pohromadě víc asi zešílíme.)

No, a protože jména jsou nanic a přezdívky nemá každý, natož aby byly rozumně ustálené - tak proč ne číslo. A proč se s ním neidentifikovat, když to někomu jinému usnadní práci.

Na Unicorn College jsem standardně všude ke svému podpisu uváděl ucla343, protože systém to okamžitě načetl, zatímco skrz jméno by mě musel každý dohledávat. A zrovna na UC byl přístup k lidem naopak velice osobní, velice vstícný a velice ochotný.
 ·  Translate
Add a comment...

Petr Pouchlý

Shared publicly  - 
 
Celý týden čekám na domácí úkoly a přišly slovy dva. Zato dnes ráno... dnes ráno mám schránku plnou. A teď, aby se z toho jeden zbláznil. Jsem vořech, mělo mi to dojít dřív, no.
 ·  Translate
1
Petr Pouchlý's profile photoKatka Bajzikova's profile photo
2 comments
 
S gamifikací jsem úplně vyfailoval. Studenti se zatím tváří, že je to baví i bez ní, ale vím, co chci do příště zlepšit. Jen prostě nebyl žádný volný grafik, aby to vypadalo a já tolik hodin na zpracování v Indd prostě neměl :/. Takže bonusový bod sice slíbit mohu, ale brzy by mě prokoukli.
 ·  Translate
Add a comment...

Petr Pouchlý

Shared publicly  - 
 
Serioznímu tónu vašeho profilu, který se rozhodnete krmit jako učitelský, může drobně ublížit historie z roku 2011, kdy jste jej krmili jako erotický. Ověřeno poté, co mi začali čtenáři klikat na +1 u starých příspěvků.
 ·  Translate
7
Marek Ovčáček's profile photoJan Novák's profile photo
2 comments
 
Internet never forgets!
Add a comment...
Have him in circles
390 people
Helena Továrková's profile photo
Pavel Fadrhonc's profile photo
Filip Appl's profile photo
Barbara Herucová's profile photo
Marek Spáčil's profile photo
Ondrej Kotaba's profile photo

Petr Pouchlý

commented on a video on YouTube.
Shared publicly  - 
 
You know... there is a testimonial of mine on Mindless page saying: "Karel is a fountain of great concepts. They made a hole into my head on first meetings about: How to think about brands and marketing." After more than a year, it's still true story!
3
Add a comment...

Petr Pouchlý

Shared publicly  - 
 
Dnes to vypadá na plnou docházku. Sice nevím, jak se nacpeme do přednáškovky, ovšem oceňuji plné nasazení.
 ·  Translate
3
Add a comment...

Petr Pouchlý

Shared publicly  - 
 
Had historie se zakousnul do svého vlastního ocasu...
 ·  Translate
5
Petr Mazak's profile photoMarek Spáčil's profile photo
4 comments
 
1968: Ruská armáda přetrhla kulturní revoluci v +-historicky i dobově celistvém ČSSR, v němž změnila politický režim proti vůli obyvatelstva.

2014: Ruská armáda ovládla území, které před 60 lety patřilo Rusku a kde je asi pravda, že většina obyvatel nejspíš stejně k Rusku inklinovala víc než k Ukrajině
A Ruská armáda to území odebrala zemi, která se už druhou generaci nedokáže vyhrabat z chudoby, chaosu a bordelu, zemi, ve které proběhla druhá "revoluce" za nějakých pět let... 
Zemi, která je národnostně a kulturně ostře rozdělená mezi dvě území, která mají navíc i ostře odlišný ekonomický profil. Navíc odebrala bohaté území z chudé země. 
Území, které se beztak těšilo značné autonomii.

Srovnání nálady, říkáš? 
Spíš dojmologický křik s hystericky podléhajícími posluchači.
 ·  Translate
Add a comment...

Petr Pouchlý

Shared publicly  - 
 
Nasdílel jsem studentům jednoduché dokumenty se zadáním domácího úkolu a zatím je úspěšnost vyplnění tří řádků zhruba půl na půl. Ale věřím, že se to do čtvrtka srovná ;).
 ·  Translate
1
Add a comment...

Petr Pouchlý

Shared publicly  - 
 
První hodina byla dost v pohodě. Mám radost, že to vypadá, že až možná jednu dvě výjimky přišli všichni s tendencí studovat, nikoliv "jít si pro kredit za občasnou účast". Ještě se musím sžít s takovými drobnostmi jako je vyzvedávání klíčů a přístupových karet, nicméně to je drobnost.

Očekávání poloviny studentů jsou nastavené spíše na kurz projektového řízení a klíčovým problémem je "jak motivovat kolegy ve studentských projektech, aby pracovali". Dokonce pár lidí má i nějaké zkušenosti z byznysu a pro něj chtějí kurz využít, což mě potěšilo.

Extra lajk pro čtyři hackery, kteří prostě přišli, aniž by nějak extra řešili oficiality. Koule oceňuji a navíc mám takhle sám "odstudováno", takže se ani nemohu jakkoliv zlobit ;).

Pokud se chcete také zúčastnit domácího zadání, vydefinujte ve vlastním google dokumentu:

* deset vlastností, které má podle vás ideální lídr
* napište pět osobností, které považujete za lídry a proč (prosím, žádné Jobse a Karla IV., někoho na dosažitelnější úrovni ;).
* koukněte se na film Dead poem society a zamyslete se (jo, písemně to dává o fous více smysl, než jen "ve sprše"), jakým způsobem a proč měl autoritu Kapitán
 ·  Translate
3
Tomáš Mejzlík's profile photoPetr Pouchlý's profile photo
2 comments
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have him in circles
390 people
Helena Továrková's profile photo
Pavel Fadrhonc's profile photo
Filip Appl's profile photo
Barbara Herucová's profile photo
Marek Spáčil's profile photo
Ondrej Kotaba's profile photo
Work
Occupation
Obchodník s lepšími zítřky, prezentátor a lektor
Employment
 • Court of Moravia
  Lídr, herní designér a lektor, 2003 - present
  Court of Moravia je pro mě srdcovým projektem, do kterého vkládám všechno a často ještě o fous víc. Smyslem i motorem mého života je spolupráce s lidmi v týmu. Někdy jen volně inspiruju, jindy zodpovědně řídím, obvykle jsem někde mezi. Mám rád ten pocit, když se malý nápad stane velkou realitou. Neziskovka a nutnost jejího udržení na profesionální úrovni, aby naše práce měla opravdu smysl, je mou obrovskou školou života. Naučila mne vést lidi na základě vnitřních motivací, nikoliv finanční odměny, přinutila mě přijdout kompromis a poděkovat za něj, a umožnila mi získat partu přátel, se kterými nic není nemožné. Jakkoliv to zní jako klišé.
 • GTS Czech, s.r.o.
  Konzultant, 2001 - 2013
  Po třinácti letech v GTS jsem se naučil o korporátním světě téměř vše. Začínal jsem na call centru v roce 2001, prošel provozem jako technik, naučil se první poslední o výstavbě sítí a telekomunikací (ač jsem kdysi chtěl být novinář ;) a od roku 2007 se věnoval konzultacím, komunikaci s firemními klienty (na lokální i mezinárodní úrovni) a návrhům komplexních řešení. A občas také čemukoliv jinému z branže, co je zrovna potřeba. Poznal jsem budování firemní kultury, proměnu z garážovky na středoevropský moloch, zažil bolestivé změny vlastníků, naučil se rozlišovat mezi řízením a vedením lidí. Nasekal jsem spoustu chyb, dosáhl větších menších úspěchů, poznal pár odevzdaných zoufalců, ambiciózních kariéristů a spoustu skvělých parťáků. Osahal jsem si na vlastní kůži pocity korporátní krysy, práci v openspace, bezmocně se rozčiloval nad složitými schvalovacími procesy a nadšeně slavil, když se nám podařilo dotáhnout zakázku do konce. Sáhnul jsem si na velkou hru patriotů, čuchnul ke státním zakázkám, hrál o miliony. Život v korporaci je obrovská zkušenost. ******************************************************************* Projektové řízení návrhu a výstavby VPN a bezpečnostních řešení pro velké hráče (100+ poboček) na firemním trhu ve střední Evropě. Reference: ARZ, Čepro, Magna, RWE, T-Systems, Veolia, Volksbank
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Brno
Previously
Bílovice nad Svitavou
Links
Contributor to
Story
Tagline
★ Lektor ★ Prezentátor ★ Herní designér ★ Kreativec
Education
 • Miskatonic University, Arkham
  Parapsychology and Spellcraft, 1998 - 2003
 • Professor Xavier's School
  Storytelling, 1994 - 1998
Basic Information
Gender
Male
Relationship
In a relationship
Domácí prostředí, skvělé spojení jídelny s železářství (jakkoliv neuvěřitelně to zní :) a výborná kuchyně, s porcemi, které nasytí, včetně polévky za průměrnou cenu. Doporučuje šest z pěti hladových kolegů z Court of Moravia.
Public - a month ago
reviewed a month ago
Tady se bojuje srdcem. Doporučuji.
Public - 6 months ago
reviewed 6 months ago
5 reviews
Map
Map
Map
Přijít do společného pracoviště CoMíků na Olomoucké je pro mě nabíjející a zároveň uklidňující, že všechno valí, jak má. Atmosféra místa je nakažlivá a vnímám ji jako takovou malou manufakturu na sny. Destilujeme čistý zážitek ;).
Public - 5 months ago
reviewed 5 months ago
Velmi milý přístup všech průvodců i lidí na pokladně při každé návštěvě, interaktivní herna v nejvyšším patře (tedy již by zasloužila pár oprav, ale i tak nabízí hodně zábavy i poučení) a skvělá část výstavy: dobové uličky z meziválečného období. Takhle si představuji moderní muzeum.
Appeal: ExcellentFacilities: ExcellentService: Excellent
Public - a year ago
reviewed a year ago