Profile

Cover photo
Petr Mazak (Sirien)
Attends Masaryk Institute of Advanced Studies, Czech Technical University in Prague
Lives in Prague
108,028 views
AboutPostsPhotosVideos+1'sReviews

Stream

Petr Mazak

commented on a video on YouTube.
Shared publicly  - 
 
I've just noticed - how many color eye lances was Riki wearing when she was making this? Or how many colors somebody gave her in post production... I've counted three at least (the blue ones around 2:05 are the best)
1
Add a comment...

Petr Mazak

Všeobecná diskuse  - 
 
Jen takový dotaz - chápete / souzníte někdo s tím, kolik dává +Frantisek Fuka procent jednotlivým filmům?

Už dřív jsem si všiml, že to, kolik dá filmi procent, je pro mě takřka irelevantní informace a skoro nikdy to nesedí s mým dojmem - což je dost zajímavé, protože to co FF o filmu píše mi většinou řekne docela hodně a z většiny obvykle dost souhlasím.

Teď jsem se díval retrospektivně na recenze filmů co jsem viděl v poslední době a které jsem nečetl předem a úplně mě to praštilo přes oči - mnohdy mi dokonce přijde, že to, co FF o filmu píše vůbec nesedí k tomu, jak film nakonec ohodnotí...
 ·  Translate
1
Jakub Pospěch's profile photoGorrecki Gorrek's profile photoRob minitrollcz's profile photoMichaela Payeur's profile photo
9 comments
 
+Michaela Payeur Naprosto souhlasím. U dětských filmů holt František už není ve věku kdy by to dokázal ohodnotit očima diváka pro kterého je film primárně určen ;-)
 ·  Translate
Add a comment...

Petr Mazak

Shared publicly  - 
 
Islám v ČR - už to tu dlouho nebylo, tak zase jednou pro připomenutí

knihu „Základy tauhídu -Islámský koncept Boha“ vydala česká muslimská obec s komentářem, že se „v této knize srozumitelnou formou a jazykem objasňuje islámský koncept Boha.“ V knize se čtenář dočte, že součástí islámské koncepce Boha je i víra v to, že je Alláhův zákon nadřazen všemu ostatnímu a muslimové mají povinnost jej zavádět všude tam, kde vytvoří většinu.
 ·  Translate
Představitelé muslimské náboženské obce oznámili svůj úmysl získat plná práva jako náboženská společnost. Muslimská obec je českým státem již uznaná, tímto krokem by navíc získala zároveň i výhody, ke kterým nemají všechny náboženské společnosti přístup. Opět se tak oživila debata, zdali přítomnost islámu v české společnosti nepředstavuje problém.
1
Add a comment...

Petr Mazak

Fate Accelerated Edition (FAE)  - 
 
complete FAE translation into CZECH

Hi everyone. I just wanted to inform anybody who could be interested in it, that I've translated Fate Core into Czech language.

Please share the link if you know about somebody who can use it / some place where you know or suspect Czech gamers.

Right now, it goes through community corrections, but it IS 100% ready for use by those who want it / need it. 

Thank you :)
5
Add a comment...

Petr Mazak

Fate Accelerated Edition (FAE)  - 
 
I need a "consultation" about FAE translation

Hi, I'm translating FAE right now and it seems to me, that chapter Aspects would be better placed before the chapter Actions (as it is in Core).
But it isn't and I wonder why - there surely is a reason - does anybody knows it?

Thanks a lot
1
Add a comment...

Petr Mazak

Shared publicly  - 
 
Třetí den v Perthu

Jsem tu pořád dost krátce, takže spíš jen takové dojmy...

Přiložení papoušci byli to první, co mě potkalo hned za celní kontrolou. Po 6 hodinách v letadle, 3 na letišti a dalších 11 v letadle to bylo velmi zajímavé uvítání naznačující, že jsem najednou trochu někde jinde. 

Mimochodem, papoušci tu jsou tak nějak všude. Stejně jako krkavci. Tvoří zajímavou kombinaci, zejména zvukovou. 

V Dubaji mě pobavili v kavárně. Koupil jsem si kafe a koláček (mimochodem, mají geniální čokoládové koláčky) a platil pětieurem - a vrátili mi jejich fufníky. Před nástupem do letadla jsem chtěl ještě jedno kafe, velký a dvojitý, stálo 5 euro ale měl jsem už jen 10 euro a nechtělo se mi vyhodit zbylých 5 eur na vrácených fufnících - tak jsem se zeptal, jestli můžu platit i Australskými dolary (kurz 18:1 oproti euru 27:1). Řekli že ano - a chtěli opět 5 dolarů. Ne že bych si stěžoval, ale docela mě to zarazilo :)

Zajímavé je, jak je Austrálie... úplně jiná, než jak z Evropy vypadá. Věci které si člověk říká, že tu budou jiné, jsou vcelku stejné - jiné tu jsou naopak věci, na které normálně ani moc nepomyslí. Teprve potom co se tu člověk druhý den vzbudí si skutečně uvědomí, že to není takový abstraktní větší ostrov na druhé straně světa, ale skutečně kontinent (pozn. - mimo jiné, ne nejsou tu hadi, škorpioni, zabijácké stonožky ani nic podobného, klidně můžete jít v parku bez bot a lehnout si tam, aniž by se vás cestou něco pokusilo zabít a sežrat a v noci si můžete lehnout do postele bez obav že ucítíte bodnutí a do 30 vteřin zemřete strašlivě bolestivou smrtí - všechny tyhle věci jsou kdesi stovky kilometrů daleko)

Za tři dny jsem tu nepotkal nikoho, kdo by kamkoliv spěchal - přitom tu je všechno vyřízené strašlivě rychle, v podstatě obratem. Byroktacie nulová, všechno online, věci které nejsou podle šablony tu nikdo neodmítá, ale prostě se zamyslí a nějak je udělá (dost rozdíl proti Německu, kde mají papír a formulář na cokoliv - přitom mi přijde, že tu jsou ještě rychlejší a efektivnější)

Za tři dny jsem nenarazil na jediného člověka, který by měl špatnou náladu, naopak všichni tu jsou tak nějak veselí a příjemní, ale ne zrovna "american smile" křečovitým způsobem - prostě se tu všechno řeší uvolněně a bez toho, aby se někdo příliš patlal s věcmi které nejsou jak být mají a brečel, že je něco špatně - všichni reflexivně hledají způsob, jak to co udělat potřebují prostě nějak udělat.

Popravdě mi skoro připadá, že slova jako "stress" a "problem" tu znají maximálně tak ze slovníku, amerických filmů a z pár učebnic a oboje považují je za něco exotického, co se děje těm chudákům kdesi za mořem. 

Protože jsem neměl čas nic moc připravovat předem, přijel jsem sem dost naslepo s tím, že budu věci řešit až tady. Bylo toho fakt hodně (telefon, účet v bance, karta na MHD, student ID, ubytování a další záplava drobností) v úplně cizím prostředí, doma by to zabralo tak týden nebo dva řešení a šílení, v Německu tak týden zařizování, vyřizování, podepisování, dohadování... a tady bylo všechno hotové v dneska dopoledne.
Přitom vůbec nemám dojem, že by to zabralo nějaký čas nebo zvláštní úsilí - naopak, za tu dobu jsem si stihl projít City, válet se celé odpoledne v parku, strávit jeden den v campusu a vetřít se na cizí přednášku a podobně.

Zajímavé je, jak hrozně moc je místní atmosféra nakažlivá. Průběžně mi tu spadlo na hlavu několik věcí, které jsem nečekal, nebo se mi staly různé "nemilé" drobnosti (jako autobus co jel o 3 minuty dřív, takže mi ujel před nosem - a další jede za půl hodiny). Doma by mě spousta těch věcí rozčílila nebo bych se kvůli nim vztekal nebo by mi zkazily náladu - tady vůbec. 
Jediný moment, kdy jsem tu měl špatnou náladu, bylo, když mě předevčírem večer a včera ráno chytil menší jet-leg - večer jsem nemohl skoro 4 hodiny usnout, ráno jsem pak 2 hodiny nezvládal vstát a byl jsem zoufale špatně vyspalej - a i to mě přešlo ani ne tři hodiny potom, co jsem se vykopal z postele.

Je tu hodně Australanů co se přistěhovali odjinud a mají fakt hezkou angličtinu.
Je tu ještě víc původních Australanů s jejich vyhlášeným přízvukem - nikdy mě to nenapadlo, ale vlastně jsem se s ním nikdy dřív nesetkal a byl to docela šok - rozumím bez problému japonské angličtině, čínské angličtině, americké, anglické, trochu i skotské, všem Evropským dialektům... mám angličtinu na úrovni C2 a rozumím a přepínám na ní i bez vědomého soustředění a upřímně - první dva dny jsem tu natahoval uši jak šílenej abych rozlišil kde jedno slovo začíná a druhé končí. Ještě včera jsem s tím měl trochu problém, ale dneska mi už přišlo, že si začínám zvykat.

Je tu podivný mix národností - prakticky všichni, od Italů a Francouzů a Němců přes Omán až po Čínu. Podivné je, že... tak nějak splývají. Všude jinde jsem tak nějak od pohledu cítil takové jemné kulturní hranice mezi lidmi odněkud a odjinud, tady ne.
Všichni ti asiati které známe jako goal-oriented achievement-driven dříče tu působí úplně stejně uvolněně jako kdokoliv jiný. Pár lidí mi říkalo, že tu skutečně fungují jinak a není to jen můj první dojem. 

Potkávám tu různé muslimky očividně z nemuslimských států s šátkem na hlavě a poprvé v životě mě to nijak neirituje, splývají tu s koloritem individuálních rozdílností jako kdokoliv jiný. 


Jo, už jsem tu stihl cca třikrát málem spáchat sebevraždu. Je hrozně hezké, že jsem si raději předem zjistil, že Austrálie používá systém SI a ne ty Imperiální bullshity jako míle a Fahrenheity... ale nějak jsem si zapomněl zjistit, jestli se tu jezdí napravo nebo na levo. V pár okamžicích docela nemilé 


Jediné, co tu je nepříjemné, je cenová hladina. Upřímně - je hodně vysoko nejen na české poměry, ale na Evropské obecně. Ještě jsem do ní úplně nevklouzl, ale zatím mám dojem že to tu je dokonce o 50-100% dražší než v Německu. 


Až dořeším stěhování a podobné, tak napíšu něco ucelenějšího nebo víc do hloubky a pošlu i nějaké fotky :)
 ·  Translate
3
Add a comment...

Petr Mazak

Shared publicly  - 
 
tohle je EPIC. tak trochu.
Skutečný důvod (nejspíš), proč ČNB depreciovala (~devalvovala, pro laiky) kurz České Koruny a proč nás tím všechny plošně zchudla

- Šéfové ČNB mají platy v řádech milionů.
- Kalousek zavedl tzv. "solidární daň" (bonusové zdanění bohatých - v podstatě skokové progresivní zdanění, ale tak se tomu neříká, protože by se pak Kalousek nemohl chvástat "rovnou" daní)
- Šéfové ČNB by tak ročně měli přijít o statisíce
- Ale řešení je prosté, milý Watsone. Jejich prémie jsou odvozeny ze zisku banky - takže stačí srazit kurz koruny, tím účetně vydělat majlant na držených devizových rezervách (zvýšení ceny cizích měn, které ČNB v minulosti nakoupila) a shrábnout zvýšené prémie

Takže, Kalousek kradl bohatým, aby dával chudým, což vedlo k tomu, že bohatí, kteří se nechtěli nechat okrást (tedy těch pár smutných, co to nemělo kam účetně zašantročit), okradli chudé, aby tím zaplácli, co jim Kalousek ukradl.

Fakt cool.

(mimochodem, pokud jste někdo četl ty žvásty o tom, jak ta depreciace naší ekonomice pomohla a jak se "firmám daří líp" - tak to je hromada sraček, protože se mluví o součtu celé ekonomiky a takové součty jsou podobné jako průměry - lžou vám do očí. 
Komu to především pomohlo jsou velké automobilky a podobné firmy - velmi kvalitní vzorek průměrných českých firem a malých živnostníků, vskutku (tenhle segment "malých" hráčů letos pokud vím vesele pokračuje ve svém dřívějším sestupném trendu)

(jo a kdyby vás zajímalo, proč jdou nahoru některé potraviny - např. sýry - tak to je kvůli tomu, že velká část potravin je import. Enjoy)
 ·  Translate
6
Petr Mazak's profile photoPetr Kadleček's profile photo
2 comments
 
Popravdě dlouhou dobu mi přišla jako jedna z mála rozumných. Její pokoutné cílování inflace na 3 namísto na 2% (oni jako tvrdí, že cílují 2, jak jim ECB nařizuje a jen jim to "nejde" - ale srsly, mít stabilní dlouhodobou inflaci 2,5-2,8% a tvrdit, že to je omyl... ehm.) a odpor některým vládám co do podpory jejich vysněného mega dluhopisování jsou/byly velmi rozumné ekonomické kroky. Podobně to, jak si v ČNB odmítli hrát s povinným krytím bank a zafixovali ho na 2% atp. - to všechno dost pomáhá našemu profilu ekonomiky a činí věci předvidatelné (což je přesně to, co ekonomika potřebuje - neustálé čachrování s parametrama je fakt nahovno).

Bohužel, očividně v našem státě ani ČNB už nedokáže být funkční profesionální organizace. Jako fakt mě to hodně zklamalo.
 ·  Translate
Add a comment...

Petr Mazak

commented on a post on Blogger.
Shared publicly  - 
 
Actually, I would dare to question this system description of Aragorn a little. If I may...

First, Aspects.
High concept is good. Says a lot about both background and future. 

But the Trouble? One Ring is much more something for Frodo or Boromir. Possibly even Gandalf. But Aragorn has never seriously struggled with One Ring. I would take the Trouble from his own depths (something like Am worth being the King? - that would also fit nicely into his failures during the story, like splitting of the Fellowship, as his struggle with Boromir and Denethor) or I would bound it to Sauron himself (For the sake of Gondor and all Men, Sauron must be defeated would cover the One Ring as well, but indirectly and it would depict his past as well as his presence)

Third one is kinda boring (sorry for that). It should be something with Awren. She is important part of his past and presence (again) and it would also cover his history with elves - but it would be more personal (remember - drama is the third basic premise of Fate). Bound to Arwen would be also nice to picture where his inner strength comes from. Eveingstar shines on my path

Fourth one seems ok... 

Fifth doesn't. Fellowship fell apart under his "leadership". He has lead just the rest of it. Personally, I would pick something more mysterious. What about Not all those who wander are lost?

Now about Skills

Investigate doesn't cover what it should cover according to the article. There is no reason for Aragorn to have it. BUT there is no Will!
Everything he went through, his all life patience, his bravery to go face dead... and also how he tore the Palantir from Sauron's hands. He should have it instead. 

Lore should be higher (his background with elves, knowledge of the history, legends, customs...) 
Contacts doesn't need to be that high. Most of his connections are covered by aspects. Those two should be shifted with each other.

(the rest... could be. We could argue about details in Aragorn skill pyramid forever, those two paragraphs above seems to me to be the only important inaccuracies here)

Stunts 
This could also go forever. Those mentioned are fine... probably. 
BUT - I would increase their number. Aragorn IS very well trained and he has many powers which should be covered. 
Also, he has failed or hesitated during his path several times. Not having enough FP to avoid unsuitable compels would picture that nicely.
In this series of a dozen-ish posts I'll be building Tolkien's Aragorn in a variety of different RPG systems. Some of the games are rules-heavy while others are rules-light; some are big names while others are more obscure; s...
1
Add a comment...

Petr Mazak

Discussion  - 
 
"COMPLETE" FATE CORE TRANSLATION INTO CZECH

Hi everyone. I just wanted to inform anybody who could be interested in it, that I've translated Fate Core into Czech language.

Please share the link if you know about somebody who can use it / some place where you know or suspect Czech gamers.

Right now, only rules and boxes are translated (without game examples) and the translation is in "beta" version (on several places, the text is not "nice" in the meaning "purely Czech" when it comes to stylistics and so on) and it will be seriously improved in upcoming weeks. Although, it IS 100% ready for use by those who want it / need it. 

(I'm currently translating FAE, I'm 50% done and when I'll finish that, I'll finish Core together with game examples - then, I'll translate System Toolkit)

(Complete work on Fate Core (translation, alpha corrections) took me about one and half month, FAE should be done next week, I think that Examples from Core will take me another 2 weeks and all necessarily corrections should be done within month or two. System toolkit should take me about another one or two months. I want to be done with everything completely within the end of the Summer - including graphics, layout and so on)

Thank you :)
6
1
Lukasz Dziubczyk's profile photo
Add a comment...

Petr Mazak

Shared publicly  - 
 
 
The Future of Reading?

Want to experience the future of reading? Go to this link, and click the "click to spritz" icon at the top of the page:
http://www.spritzinc.com/the-science/

Spritz is a new company that believes it has a better way to read. After trying it, I actually think they might be right - at least for certain types of text. 

For each word, the eye seeks a certain point within the word, which we call the “Optimal Recognition Point” or ORP. After your eyes find the ORP, your brain starts to process the meaning of the word that you’re viewing.
...
When reading, only around 20% of your time is spent processing content. The remaining 80% is spent physically moving your eyes from word to word and scanning for the next ORP. 

Spritz works by eliminating the need for that eye movement. For me, it really sped up the reading process. What's more, it's a very compact UI, perfect for mobile devices. 

Check it out and let me know what you think. I'm curious. 
http://www.spritzinc.com/faq/

#reading   #spritz   #digitalpublishing  
1
Petr Mazak's profile photoTomáš Mládek's profile photo
2 comments
 
to nehýbýní očima byl trochu nezvyk, ale těžko říct - musel bych to zkoušet dýl - dost věcí je ze začátku nezvyk. Rozhodně mi to přijde jako docela slibné řešení
 ·  Translate
Add a comment...
Story
Tagline
sirien (/maelstrom/gamecon/d20.cz/MUVS...)
Introduction
if there is a figure in the Bible, which we should be grateful, then it is Satan. Apple of Knowledge is infinitely more valuable than a misty delusions

Sirien, člen o.s. Maelström
Bragging rights
usually, i'm right about things. i know that people don't like that, but I simply can't help myself... ;)
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Prague
Previously
Prague - Würzburg
Contact Information
Work
Email
Google Talk
petr.mazak@gmail.com
ICQ
208-980-071
Jabber
sirien@jabber.org
MSN
sirien.neiris@hotmail.com
QQ
GaduGadu: 396 93 238
Address
Czech Republic, Prague, Prague 2 (Vinohrady)
(old) Germany, Würzburg
Education
 • Masaryk Institute of Advanced Studies, Czech Technical University in Prague
  Project Management of Innovations in a Company, 2012 - present
 • Unicorn College Ltd.
  Economics and management, 2008 - 2012
 • Faculty of Arts, Charles university
  Psychology, 2007 - 2008
 • Gymnasium Nad Štolou
  ..., 1999 - 2007
Basic Information
Gender
Male
Other names
Sirien
Links
Contributor to
Petr Mazak (Sirien)'s +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
D20 v kostce
www.d20.cz

Články. Diskuze. Hlášky. Komunita. Odkazy. Hledat. Překlad 4. edice D&D. Překlad 4. edice postupuje tiše, ale usilovně vpřed. A Příručka

Twelve Days of Aragorn: Fate Core
cookingwithcharles.blogspot.com

In this series of a dozen-ish posts I'll be building Tolkien's Aragorn in a variety of different RPG systems. Some of the games are rules-he

An Atheist Muslim's Perspective On The 'Root Causes' Of Islamist Jihadis...
www.huffingtonpost.com

Muslims have rightly complained about the Israeli government labeling them anti-Semitic for legitimate criticism of Israeli policy, but toda

The Colbert Report
plus.google.com

Hosted by Stephen Colbert, "The Colbert Report" airs at 11:30/10:30c on Comedy Central.

Coursera
plus.google.com

Education for Everyone.

Google+
market.android.com

Real-life sharing rethought for the web, wherever you are. Google+ for mobile makes sharing the right things with the right people a lot sim

TOP 09
plus.google.com

TOP 09 politic party politická strana

SETI Institute
plus.google.com

SETI search, Astrobiology research, Education outreach

Opera Mobile web browser
market.android.com

The premium web experience for rich, interactive content on mobile devices. A web browser ideal for fast network connections on your mobile

Vyosení
plus.google.com

Hudby plný talíř, OSA ani halíř :-) | 9. 12. Praha (Chapeau Rouge)

Polemika: Tak tedy, proč je boj proti kouření tak nesmyslný…
zeitung.cz

Dovoluji si reagovat na článek Zákaz kouření se svobody podnikání netýká.  Nebudu vyvracet autorovy argumenty, neboť jsem v č

Apple nabízí hudební odpustky iTunes Match za 640 korun ročně
tech.ihned.cz

Služba Tunes Match nabízí za roční poplatek snadný přístup k hudbě z počítače přes internet. Apple našel způsob, jak vydělat sobě a vydavate

Richard Dawkins Foundation for Reason and Sceince
plus.google.com

The Official G+ Page of the Richard Dawkins Foundation for Reason and Science

NASA
plus.google.com

To reach for new heights and reveal the unknown so that what we do and learn will benefit all humankind.

Defend our freedom to share (or why SOPA is a bad idea) | Video on TED.com
www.ted.com

TED Talks What does a bill like PIPA/SOPA mean to our shareable world? At the TED offices, Clay Shirky delivers a proper manifesto -- a call

Penn Jillette’s Signs You May Already Be an Atheist
www.religiondispatches.org

Everyone is an expert when it comes to religion. Those of us in the discipline are well acquainted with the fact that religious convictio

Paulo Coelho děkuje pirátům za zvyšování prodeje svých knih
tech.ihned.cz

Nejznámější server, který nabízí odkazy na stahování autorských děl, spolupracuje s umělci. Nyní propaguje jednoho z nejznámějších spisovate

May be that it is not the best burger around, but it is still one of the better ones. Also, with nice staff and good prices. The place itself is small, but they deliver fast and there is 24 hour window. I've been there 3 years ago when they started and I was there few days ago and I have to say that those notes about quality decrease are nonsense.
Public - 3 weeks ago
reviewed 3 weeks ago
Cafe during the day, bar during the night - nice place with pleasant staff and good prices. Nothing noble nor extra stylish, but clean, tidy, relatively (!) quiet with good snacks and stable wifi. (Also, there really is a boulder wall and it is possible to borrow shoes and other things if you want)
Public - 3 weeks ago
reviewed 3 weeks ago
Excelentní hermelín a bagety. Super atmosféra a sper obsluha.
Food: Very goodDecor: ExcellentService: Excellent
Public - a year ago
reviewed a year ago
5 reviews
Map
Map
Map
Příšerné / Horrible. Poprvé co jsem kdy dostal rozvařené lasagne. Naprosto bez chuti. Vracel jsem dvě jídla po sobě, obsluha laxní až nepříjemná. Na poznámku ze kuchař měl špatný den bylo odpovězeno že "naopak, kuchař má dnes dobrý den". First time ever when I refused two meals in line. food without taste. Unpleasant personal. Funny is that they claimed that chef had a "good day"
Public - 7 months ago
reviewed 7 months ago
Momentalne jsem po prichodu cekala 29 minut na prvni objednavku. Myslim, ze hlavni pozadavek na prijeti do pracovniho pomeru je byt slepy, hluchy a uplne blby... Bohuzel obsluha strasidelne neaktivni
Public - 2 years ago
reviewed 2 years ago