Profile

Cover photo
Petr Kuncl
Works at Masaryk University
Attends Masaryk University
Lives in třída Karla IV. 628/3, Hradec Králové
107,941 views
AboutPostsPhotosYouTube+1'sReviews

Stream

Petr Kuncl

Shared publicly  - 
 
V Praze budou dnes a v neděli vystaveny dva unikátní středověké rukopisy, které patří k největším pokladům českého písemnictví a českých sbírek. V Jízdárně Pražského hradu lidé uvidí Budyšínský rukopis, nejstarší zachovanou verzi Kosmovy kroniky z přelomu 12. a 13. století. V Klementinu bude vystaven Kodex vyšehradský, románský rukopis, který popisuje korunovaci knížete Vratislava II. prvním českým králem.
1
Add a comment...

Petr Kuncl

Shared publicly  - 
 
Nesmyslpisy v novém a lepším!
S radostí vám oznamuji, že se Nesmyslpisy přesouvají na novou doménu  #weebly !!! Prokliknout se tam můžete ZDE Stránky nejsou ještě zcela dokončené, a proto minimálně po dobu jejich dotváření budou Nesmyslpisy i Neklidný objektiv simultálně v provozu.
 ·  Translate
S radostí vám oznamuji, že se Nesmyslpisy přesouvají na novou doménu #weebly!!! Prokliknout se tam můžete ZDE Stránky nejsou ještě zcela dokončené, a proto minimálně po dobu jejich dotváření budou Nesmyslpisy i Neklidný objek...
1
Add a comment...

Petr Kuncl

Shared publicly  - 
 
Něco nového | Something new | 何か新しい物
JIŽ BRZY VÁM NABÍDNU NOVÉ A LEPŠÍ WEBOVÉ STRÁNKY NEKLIDNÉHO OBJEKTIVU! :) SOON I WILL PRESENT YOU NEW AND BETTER RESTLESS LENSES WEB PAGE! :)
  すぐにRESTLESS LENSESの新しいウェブページをご紹介します!^^
 ·  Translate
1
Add a comment...

Petr Kuncl

Shared publicly  - 
 
Školy vyhlašují válku automatům se sladkostmi. Demontovat automaty je však jedna věc. Druhou je nabídka zdravých a chutných svačin, připomíná gastronaut Pavel Maurer.
1
Add a comment...

Petr Kuncl

Shared publicly  - 
 
Je suis Charlie? | Jsem Charlie? | Am I Charlie? | 私はシャルリーですか
Nemohu zůstat zticha. Už jen proto, že když píšu, říkám si to nahlas, a potřebuji si to říct nahlas, abych si ujasnil, co cítím a co si o tom myslím. To, co se stalo v uplynulých dnech ve Francii, je neuvěřitelné zvěrstvo a hrubý opovrženíhodný barbarismus ...
 ·  Translate
Nemohu zůstat zticha. Už jen proto, že když píšu, říkám si to nahlas, a potřebuji si to říct nahlas, abych si ujasnil, co cítím a co si o tom myslím. To, co se stalo v uplynulých dnech ve Francii, je neuvěřitelné zvěrstvo a h...
2
Petr Kuncl's profile photoMichal Břežek's profile photoJan Hrubecký's profile photo
6 comments
 
Můžeme se přít o to, co znamená policejní stát. Jsem překvapen, že jsem neslyšel termín Patriot Act, protože ten asi naplňuje definici, resp. definici dle vašeho názoru. Mě se intervence státu, resp. legislativy, do záležitostí zcela minoritní důležitosti nebo naléhavosti, kde generuje problémy nikoliv z hlediska jejich podstaty nýbrž náhledu na ně svou byrokracií, také nelíbí. Konkrétně mluvím např. o vyloženě debilních nařízeních ohledně soukromého vlastnictví zbraní nebo historické techniky.
Ad islám: v současné době si Evropa sype popel na hlavu. Místo toho, aby onen pochod a fotka šířící se lavinovitě po sociálních sítích byly základním kameneme jednoty, ze které by se mohla v případě dalších útoků etablovat jednotná fronta proti islámskému fundamentalismu, orgány EU zvažují vytvoření komise, která zajistí, aby se Paříž již neopakovala. Ovšem tak, že budou soudit urážky islámu jako trestný čin. To je naprosto absurdní a byrokracie má tendenci gradovat. Abychom se jednoho dne nedočkali toho, že příslušníci speciálních a zásahových jednotek budou psát kondolence nebohým teroristům. Turbotolerance není důvodem, proč neumíme bránit svoji civilizaci. Důvodem je naše alibistické přesvědčení, že "jsme v pohodě". Nás se to přece netýká. Bojují za nás žoldáci, kteří si zaslouží chcípnout za ty miliony, co si "tam"(bojiště neumíme ani najít na mapě) vydělají a patří jim to. My jsme je tam neposlali. Omyl - vojska do zahraničních misí NATO vysílá politická reprezentace, kterou si my volíme. Tato politická reprezentace prosazuje jistý kurz zahraniční politiky, v jejímž souladu jsou naši vojáci nasazeni. Tzn. vysílá je vláda, ale vláda z vůle občana, tzn. občanova vůle. Problém absence pochopení tohoto algoritmu je ovšem základní nedostatek občanské odpovědnosti - lidé k volbám nechodí, protože nechápou své povinnosti(částečně rozumí jen svým právům). Stejné je to s přístupem k faktu, že jsme ve válce - ano, jsme, čím se tak moc lišíme od ostatních států, kde muslimové vraždí bez okolků? Jsme v NATO, OSN, EU. Vystupujeme proti mezinárodnímu terorismu, dokonce proti tzv. "státu" Palestina. Bohužel, aby byly prolomeny hráze letargie, obávám se, že bude muset téct více české krve, než jen krev "žoldáků".(můj osobní názor je ten, že naši vojáci jsou o 1000% lepší reprezentace ČR než naši sportovci - zejména ti kolektivní - ale nebudu vám podsouvat své kryptofašistické bludy)
Bohužel selhávájí - pokud přesunemem debatu do teologické sféry - i naše elity. Názor, že další karikatury Mohammeda jsou "urážlivé" či snad "vyloženě ofenzivní" jsou nesmyslné. Autoři zcela nepochopili, že jistá porce agresivity v těchto dílech reflektuje odhodlání se nepodvolit. Nepodvolit se strachu, protože to je(kromě ovládnutí naší civilizace a nového holocaustu)cílem islámských teroristů. S teroristy se nevyjednává! A nemůže být ústupků. Nelze! Jinak zboříme vše, na čem stojíme - vítězství nad nacismem a komunismem. Když nebudeme schopni odsoudit zlo(čiré zlo v tomto případě), jsme odsouzeni k ideovému vyhynutí, po kterém záhy bude následovat vyhynutí biologické. Pokud někdo islámský terorismus odsoudit odmítá, nepřeji mu vyhynutí, avšak konstatuji, že zrazuje nejen svou svobodnou bezpečnou budoucnost, svůj národ, svou zemi, ale také celou demokratickou civilizaci. Pokud toto nedokážeme, můžeme boj vzdát - v nás samých totiž zvítězí relativizace tohoto zla, příšerného, odporného, brutálního zla...a tento stav naprosté perverze mysli se nedá nazvat jinak než amorálnost za hranici představitelného.
Ad náboženství: pokud někdo podlehne alibistickému žvástání o křížových výpravách a podobných křivdách, o tom, jak je strašlivé urážet Proroka karikaturou v novinách a jak si to "vlastně zasloužili" doporučuji se mu zamyslet se následujícím způsobem: Zelený Raoul otiskne karikaturu řekněme předsedy TOP 09. Načež se ten rozčílí doběla, obleče si neprůstřelnou vestu, popadne AK-47 a jde vystřílet redakci. Na ulici kondičně popraví policistu a poté se bude hájit, že "byl uražen". Respekt otiskne článek o pedofylních kněžích - načež opět dojde k vyvraždění redakce za skandování "Zdrávas Maria Milostiplnná!" a Vatikán dojde k názoru, že nebylo spácháno nic dostatečně "nekřesťanského". Tím jemně narážím na chování muslimských autorit a IS...
 ·  Translate
Add a comment...

Petr Kuncl

Shared publicly  - 
 
O co já všechno tady v Japanu nepřicházim :-D
 ·  Translate
 
Pohádka z Brna
Žili, byli kdysi na daleké Moravě ve městě Brně hodní, dobří lidé, kteří za vlády krále Romana prvního, moudrého a osvíceného toť vladaře postavili ku potěše lidu na náměstí Svobody hodiny z černé žuly, které byly tak moderní, že neukazovaly čas a měly tvar obrovského penisu. Tyto hodiny byly navrženy a postaveny tak geniálně, že ačkoliv stály jako středně velká vilka s pozemkem a jejich údržba stála měsíčně jako pronájem další středně velké vilky s pozemkem, nikdo z jejich osvícených autorů nepomyslel na to, že by v určitém období v roce mohly být nižší teploty než v letních měsících, kdy si opilí pod obraz "na to plácli" s králem Romanem, moudrým toť vládcem města, který nosil v kapse obsidián a měl rád draky.
Zjistilo se tedy, že by hodiny v zimě pravděpodobně zamrzly a přestaly fungovat.
Nehledě na poznámky škarohlídů a zlých jazyků, kteří tvrdili, že co nikdy nefungovalo se porouchat nemůže bylo tedy třeba, aby jiní moudří a dobří lidé vymysleli pro tyto hodiny ochranu, které dali prozíravě vrcholně estetický a moderní tvar menstruačního tamponu a protože nějací zlí, škodolibí lidé potom pravidelně polévali tento tampon červenou barvou, město muselo zareagovat a onu ochranu ochránit vybudováním ochrany ochrany.
Dobrou noc, milé děti
 ·  Translate
2 comments on original post
1
Add a comment...

Petr Kuncl

Shared publicly  - 
 
V novém skafandru
S radostí vám oznamuji, že se Nesmyslpisy přesouvají na novou doménu  #weebly !!! Prokliknout se tam můžete  ZDE Stránky nejsou ještě zcela dokončené, a proto minimálně po dobu jejich dotváření budou Nesmyslpisy i  Neklidný objektiv  simultálně v provozu.
 ·  Translate
S radostí vám oznamuji, že se Nesmyslpisy přesouvají na novou doménu #weebly!!! Prokliknout se tam můžete ZDE Stránky nejsou ještě zcela dokončené, a proto minimálně po dobu jejich dotváření budou Nesmyslpisy i Neklidný objek...
1
Add a comment...

Petr Kuncl

Shared publicly  - 
 
Nesmyslpisy brzy v novém a lepším!
Můžete se těšit na zbrusu novou webovou stránku, na které naleznete jak Nesmyslpisy, tak i Neklidný objektiv! #weebly
 ·  Translate
Můžete se těšit na zbrusu novou webovou stránku, na které naleznete jak Nesmyslpisy, tak i Neklidný objektiv! #weebly
1
Add a comment...

Petr Kuncl

Shared publicly  - 
 
Do České republiky se po staletích vracejí divocí koně. Stádo prvních čtrnácti divokých koní přijelo dnes z Velké Británie. Jejich novým domovem bude rezervace ve středočeských Milovicích, odkud na začátku 90. let odešla sovětská armáda.
1
Add a comment...

Petr Kuncl

Shared publicly  - 
 
Je to sto let, co v českých zemích poprvé vyšel Junák – časopis, který propagoval skautské hnutí. Za století ale vyšlo kvůli zákazům během totalitních režimů jen 57. ročníků. Všechna čísla se ještě letos postupně objeví v elektronické podobě na internetu.
1
Add a comment...

Petr Kuncl

Shared publicly  - 
 
Hudbopis roku 2014 | Musicscript of 2014 | 2014年の歌の日記
link   ZDE | HERE | こっち
 ·  Translate
1
Add a comment...

Petr Kuncl

Shared publicly  - 
 
ranní nesmyslovitost | morning nonsensesness | 朝の無意味さ
"Myslím, že jsi vážně moudrý." "Pochybuji." "Ne, vážně! Myslím si, že jsi moudrý." "Nejsem. Jen o všem pochybuji." "I think you are really wise." "I doubt." "No, really! I think you are wise." "I am not. I just doubt everything." 『君は賢い。』 『疑います。』 『いいえ、本当に賢いと...
 ·  Translate
1
Add a comment...
Work
Occupation
consumer service's assistant
Employment
  • Masaryk University
    student, 2011 - present
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
třída Karla IV. 628/3, Hradec Králové
Previously
Zemědělská 1702/50, 613 00 Brno-Černá Pole
Links
YouTube
Contributor to
Links
Story
Tagline
Snílek a realista, naivní racionalista, upřímný sedmilhář, smutný komik, ukojený alkoholik, ...
Introduction
Muž potulující se křížem krážem životem více či méně úspěšně se snažící nejít rovně po jediné cestě, mít oči doširoka otevřené, uši nastražené, mít na jazyku vždy další otázku a srdce připravené milovat.
Bragging rights
チェコ共和国のブルノに住んでいて、2014の夏休みが終わったら静岡大学で留学している日本語の大学生です。どうぞよろしくお願いします。
Education
  • Masaryk University
    Japanistika, 2011 - present
  • 静岡大学
    日本語, 2014
Basic Information
Gender
Male
Petr Kuncl's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
V Praze bude vystaven Budyšínský rukopis a Kodex vyšehradský
www.rozhlas.cz

V Praze budou dnes a v neděli vystaveny dva unikátní středověké rukopisy, které patří k největším pokladům českého písemnictví a českých sbí

Do Česka se vracejí divocí koně. Prvních čtrnáct jich vypustili u Milovic
www.rozhlas.cz

Do České republiky se po staletích vracejí divocí koně. Stádo prvních čtrnácti divokých koní přijelo dnes z Velké Británie. Jejich novým dom

Před sto lety vyšlo první číslo časopisu Junák, všechna čísla dají skaut...
www.rozhlas.cz

Je to sto let, co v českých zemích poprvé vyšel Junák – časopis, který propagoval skautské hnutí. Za století ale vyšlo kvůli zákazům během t

Přepis hovoru teroristy z pařížských lahůdek s francouzskou televizí
islamskystat.blogspot.com

Reportér: Proč tam jste? "Jsem tu, protože francouzská vláda zaútočila na Islámský stát, chalífát." Dostal jste nějaké pokyny? "Ano." Jste v

Zo série brigád v Japonsku, alebo o tom, prečo sa tam nechcem vydávať
sewitches.blogspot.com

Občas sa ma niekto spýta, či si chcem zobrať Japonca. Tak pochopiteľne sa do svadby ešte nehrniem, ale zase len tak pre zábavu s tým mojím m

O tom, ako sme v Japonsku strávili slovenské Vianoce
sewitches.blogspot.com

Minulé Vianoce som strávila v Japonsku. Veľa ľudí sa vracalo domov, za rodinou a priateľmi, ale mne to prišlo ako taká kultúrna strata. Nech

Nový blog a nejaký úvod
sewitches.blogspot.com

Ahoj a konničiva! Sewi je späť! Muhahahaha.....ehm no, ako by sa povedalo po japonsky: „Hisašiburi!“-“Dlho sme sa nevideli!“, nejak tak. Je

Report: 'The Force Awakens' Scenes Filmed In Outdoor Tank | The Star War...
www.starwarsunderworld.com

By: Benjamin Hart Filming for Star Wars(Episode VII): The Force Awakens has officially wrapped, but we're continuing to get details about al

Při předávání státních vyznamenání bude i letos chybět část akademické obce
www.rozhlas.cz

Na úterní předávání státních vyznamenání na Pražském hradě nedorazí někteří rektoři. Chtějí tak podpořit své dva kolegy, kteří stejně jako l

New Variant Cover for 'Star Wars #1' Revealed | The Star Wars Underworld
www.starwarsunderworld.com

It sounds like Marvel is planning a huge splash for their return to Galaxy Far, Far Away. And who can blame them? When 'Star Wars #1' hits s

Tak trochu ve zkratce 1. část
viktor-na-cestach.blogspot.com

Zdravím všechny vytrvalce! Omlouvám se za tak dlouhou odmlku z mé strany, ale nějak... No nebudu se vymlouvat na hromady učení, prostě se mi

Living HACKNEY! Dva světy vedle sebe...
fashiondiar.blogspot.com

Dva světy, které žijí v prapodivné symbióze vedle sebe a dělají snad, že ani jeden nejsou. Přetvářka kličkuje ulicemi a občas si ji nechtěně

BACKSTAGE JOSEFOV NA ROZHRANÍ 2
fashiondiar.blogspot.com

Další várka zákulisních fotek z jedinečného focení plného rozpolcení, dobré nálady, rozpačitých přešlápnutí i skvělých zážitků - okem a obje

Love - fashion - desilusion
fashiondiar.blogspot.com

Každé dějinné období s sebou přináší i jistou módní vlnu. Na příklad dekorativní styl rokoka mnohé okouzluje dodnes, stejně tak jiné uchvacu

BACKSTAGE - JOSEFOV NA ROZHRANÍ
fashiondiar.blogspot.com

Backstage foto: www.facebook.com/PhotoJanaSterbova

Tips for Photographing Fashion Shows, Part I: Backstage | IFB
heartifb.com

Going to a fashion show is so exciting! The people, the clothes, the music, the venue - every where you turn there is inspiration and candy

Pelešení | Rýmopis dlouhé chvíle | 長時間の歌
kunclpetr.blogspot.com

Petr Kuncl. Blog fungující jako moje mozková výlevna. Povídky, rýmopisy, cestopisy, úvahy

DesignMagazin.cz – Čína i Japonsko vystavují až 600 let staré české sklo
www.designmagazin.cz

Mistrovská sklářská díla ze sbírky Uměleckoprůmyslového musea v Praze jsou od letošního léta až do září 2015 na putovní výstavě po pěti číns

Rumor: More Leaked Set Photos From Episode VII | The Star Wars Underworld
www.starwarsunderworld.com

The team over at Mint In Box have come across four new pictures they believe to be from the set of Star Wars Episode VII. While there's noth

Průměrná restaurace. Ničím neurazí, ale nenadchne. Před rekonstrukcí mi alespoň imponovala výrazná čínská dekorace, kdežto dnes to uvnitř vypadá jako v každém jiném podniku. Jídlo velmi chutné, ceny běžné pro asijské restaurace.
Public - a year ago
reviewed a year ago
nenadchlo. sezení nepohodlné, ceny celkem vysoké
Public - a year ago
reviewed a year ago
Moje nejoblíbenější hospůdka v Brně. Obsluha vždy usměvavá a povídavá, pivo Svijany a František, z kuchyně jsem toho pravda ještě moc neochutnal, ale to málo, co jsem měl, bylo vždy vynikající! Ceny jsou prostudentské (vždyť taky před vchodem stojí cedule "studijní oddělení" :-D). Nekuřácké prostředí, super rocková muzika, často si sem chodí zahrát i lidé z okolí. Vřele doporučuji!
Public - a year ago
reviewed a year ago
Food: GoodDecor: GoodService: Good
Public - 2 years ago
reviewed 2 years ago
72 reviews
Map
Map
Map
Dost bída. Horkotěžko se tu kvůli úzkým regálům a věčně někde zavazejícím bednám s doplňovaným zbožím vytočíte s vozíkem, výběr zboží taky žádná sláva, často fronty u pokladen. Na druhou stranu ale musím uznat, že zaměstnanci tu kmitají jak o život. Posledně kluk u kasy markoval tak rychle, že se mi skoro jeho ruce rozmazávaly před očima :-D
Public - a year ago
reviewed a year ago
Velmi útulné nekuřácké prostředí s milou obsluhou, lahodným jídlem za přijatelné ceny a neustále se smějící majitelkou. Vhodné jak pro prosté posezení s přáteli po těžkém dni, tak i pro významnější akce.
Public - a year ago
reviewed a year ago
Food: Very GoodDecor: Very GoodService: Very Good
Public - 2 years ago
reviewed 2 years ago