Stále jsem geek. Ovšem Windows 8 mi v žádné formě přes práh neprojde. Podobnou slátaninu jsem totiž už kdysi používal - na PDA. (Pro mladší ročníky - to byly před 15 lety takové smarfouny, co neuměly telefonovat ;-) ). Tehdá se pro změnu Microsoft rozhodl, že nejgeniálnější nápad pro mobilní dotykové zařízení je desktop a tlačítko Start z počítačů. A je a je a je!

Teď jsem někde potkal tenhle screenshot a se slzou oku jsem si vzpomněl, jaké to bylo peklo na těch odporových pididotykáčích  dostat prst do rohu k tlačítku Start (zde vlevo nahoře, ovšem na prvních Win CE bývalo ještě vlevo dole). Anebo hýbat desktopem pomocí slideru na pravém okraji (zapomeňte na gesta). Kolem těch (pouze na tlak reagujících) displejů totiž býval tak půl milimetru vysoký rámeček... (A tohle je screenshot v originál rozměru - 240x320px.)

Nápad s dotykovým rozhraním na počítači je zábleskem té samé geniality, jenom z opačného mantinelu. Takže je hezké, že ve Win 8.1 už vrátili tlačítko Start. Ještě odstranit tu dotykovou pitominu úplně... a možná.
Photo
Shared publiclyView activity