Profile cover photo
Profile photo
Piotr “Kruczek” Crow
About
Posts

Post has attachment
Świetna piosenka, która znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Stuck in Love".

Jednak ciekawsza jest postać Elliota Smitha.

Mimo, że lata 90' należały do rozwinięcia się wielu gatunków muzycznych, to właśnie wtedy powstała muzyka alternatywna, do których to przedstawicieli można zaliczyć autora piosenki.

W tamtym okresie mogliśmy widzieć rozwinięcie się wielu zespołów. Ale i w pewnym sensie zakończenie działalności wielu z nich.

W 1997 roku został nominowowany do Oskara za piosenkę Miss Misery, która znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Good Will Hunting".

Post has attachment
Dzisiejsze odkrycie. 

Duńska wokalistka śpiewająca po angielsku i grająca na fortepianie.
Aktywna na rynku muzycznym od 5 lat.

Ma na swoim koncie dwa albumy studyjne, jeden z 2010 roku, a drugi z 2013.

W jej muzyce (jak sama wspomina) słychać wpływy Roy Orbisona, Joni Mitchell i PJ Harvey.

Od 2006 roku mieszka w Berlinie z chłopakiem, który między innymi stworzył teledysk do tego kawałka.

Post has attachment
Perełka z nowych twórców na rockowej scenie muzycznej z 2013 roku.

Również pochodzą z wysp Brytyjskich, ale co zasługuję na sporą uwagę, to fakt, że grają w tym zespole tylko dwie osoby. Perkusista wraz z basistą, który pełni rolę jednocześnie wokalisty.

Czy potrzeba dużego zespołu, aby odnieść sukces? Niekoniecznie.

Ich debiutancki album Royal Blood z sierpnia tego roku zdobył wiele nagród. Przez długo utrzymywali się na pierwszym miejscu Top Charts.

Szybko zdobyli pogłos wśród starej gwardii muzyków. Już przed ukazaniem się płyty, byli wspominani na koncertach przez takie zespoły jak Arctic Monkeys.

Nawet gitarzysta Led Zeppelin uznał ich jako fantastyczny zespół i ciekawe odkrycie (miało to miejsce po koncercie w Nowym Jorku).

W 2015 roku usłyszymy ich podczas trasy koncertowej, na którą się wybierają wraz z zespołem Foo Fighters oraz Iggy Pop

Post has attachment
Poznałem ich za sprawą pewnej zabawy na forum. 

Grają ze sobą od 2000 roku, choć stylem przypominają popularne zespoły z lat 80'. 

Pochodzą z Wielkiej Brytanii, co słychać w ich utworach.

Ich skład zespołu na przestrzeni lat uległ sporym zmianom. Praktycznie połowa składu się zmieniła.

Byli nawet supportem dla Lady Gagi w 2012 roku podczas trasy koncertowej Born This Way. 

Post has attachment
Najlepsza piosenka dżemu! Na pewno lepsza od Wehikułu czasu i Whisky moja żono :D Bo ile można? Nie wiem... może to tylko ja tak mam, bo każdy początkujący gitarzysta uczy się Whisky i gra przed znajomymi w dosyć niedoskonały sposób :)
Chwalę sobie takie chropowate głosy i sam chciałbym taki mieć, ale do tego trzeba umieć pić. Kiedyś mój znajomy (nałogowy palacz), przekonywał mnie do papierosów mówiąc, że jak będę to zniszczę sobie tak jak on głos (to było jeszcze za czasów moich długich włosów i ekscytacją rockiem oraz metalem).

Teraz dalej lubię tą muzykę, ale z tego chyba się wyrasta. To jest fajne na początku. Taki okres buntu, nikt cie nie rozumie, zamykasz się w pokoju i słuchasz zespołów, których "nikt" nie słucha. 

#muzyka   #dzem  

Post has attachment
Ach. Jak ja kocham wracać do zespołów, które kiedyś uwielbiałem, a po latach mi się znudziły i przestałem ich słuchać. Bo ile można? I teraz znów po długim okresie rozłąki słucham Nirvany :)

Ten zespół był chyba dla każdego w okresie gimnazjum/liceum w pewien sposób ulubionym. A jak nie ulubionym to takim, który się w pewnej części podobał i słuchało się go cały czas. 

Jak Smells Like Teen Spirit uwielbiam, to zdążył mi się znudzić, bo wszędzie go słyszę i znam na pamięć. I tutaj taki mały zagubiony Love Buzz z pierwszego ich albumu. Który jest oczywiście coverem Shocking Blue, ale nikt o tym nie musi wiedzieć, więc cii :)

Post has attachment
Podzielę się z wami najnowszym utworem niemieckiego rapera/ gwiazdy pop. Określa swoją twórczość jako reop, czyli miks rapu z popem i muszę przyznać, że całkiem nieźle mu to wychodzi. 

Teledysk jest na przymus słodki i w zasadzie nie wiadomo o co w nim chodzi. Jeżeli chodzi o tekst to traktuje on o miłości. Tak jak większość piosenek :)

Zdobywa aktualnie w fenomenalnie szybkim tempie popularność na terenie Niemiec. Już zdążył pobić parę rekordów w sprzedaży swoich płyt. 

Co jest takiego ciekawego w jego muzyce? Wszystko. Nie jest smutna jak większość rapu i pozytywnie nastawia do życia. Polecam sprawdzenie innych jego piosenek :) Choćby takiego Whatever/

Post has attachment
Lubicie playlisty? Bo ja bardzo :) Nie trzeba przedzierać się przez piosenki, po prostu sobie lecą... jak w radiu :D
77 specyficznych piosenek, większość całkiem wolnych, mało znanych, mimo iż posiadają dużo wyświetleń na YouTube. Dużo chilloutu. Ciężko by było je znaleźć na własny rachunek, bo kto zna tyle zespołów? Nie usłyszycie o nich w radiu, ale dzięki takiemu wynalazkowi jak internet macie okazje ;)

PNAU - With You Forever (FM Attack Remix)

Post has attachment
Ktoś tu lubi Jacka White?
Bo jak go można nie lubić? 

Właśnie wydał nowy teledysk :)
Warto zobaczyć. Jeżeli go nie kojarzycie z nazwy to z pewnością znacie, bo grał on w dwuosobowym zespole zwanym The White Stripes. Wiecie... Ten od Seven Nation Army ;)

Gościu odwala świetną robotę. W tym jest feel, w tym jest soul, w tym jest zabawa. Tworzy i nie przestaje. Jak dla mnie jest muzykiem z prawdziwego zdarzenia. Może i jego pierwsze nagrania były słabej jakości, ale teraz? To wszystko gra, to wszystko się doskonale ze sobą gryzie. To jest moc! To jest feel! 

Lazaretto!

Post has attachment
Zupełnie nie znam tego zespołu, ale ta nuta jest taka przyjemna :D
Mogę jedynie powiedzieć, że Katzenjammer to w tłumaczeniu na polski kac :) Kac alkoholowy, jak to niektórzy mawiają, który się miewa po piątkowej, bądź sobotniej nocy. 
Wait while more posts are being loaded