Profile

Cover photo
Petar Dimitrov
Attended Military Academy
Lives in Gevgelija, Macedonia
601 followers|353,813 views
AboutPostsPhotosYouTube+1'sReviews

Stream

Petar Dimitrov

Shared publicly  - 
 
Techrules claims its AT96 and GT96 turbine-hybrid concepts have 1,030 horsepower, 6,372 pound-feet of torque, and a range over 1,273 miles.
1
Add a comment...

Petar Dimitrov

Shared publicly  - 
 
Од следбеници и „крадци“ на идеите на реномираните компании, кинезите стануваат главна движечка сила во смÐ...
1
Add a comment...

Petar Dimitrov

Shared publicly  - 
 
Since the company made its public debut at the Consumer Electronics Show in Las Vegas, Faraday...
1
Add a comment...

Petar Dimitrov

Shared publicly  - 
1
1
Add a comment...

Petar Dimitrov

Shared publicly  - 
1
1
Add a comment...
Have him in circles
601 people
Bobo Bobo's profile photo
张信真's profile photo
Jovan Rizov's profile photo
belabi nabil's profile photo
joel defort (strategie web)'s profile photo
Shahrul Nizam (AerialView Photographer)'s profile photo
‫منتظر الفوتوغرافي‬‎'s profile photo
jiji jihad's profile photo
Talal Makhour's profile photo

Petar Dimitrov

Shared publicly  - 
 
Успесите на Индија во областа на вселенските технологии предизвикуваат вознемиреност меѓу американските приватни компании, кои стравуваат дека евтините индиски лансирни летала ќе го диверзифицираат пазарот.Со особена популарност ужива индиската ракета-носител PSLV. Со неа се истрелани во орбитата 40
1
Add a comment...

Petar Dimitrov

Shared publicly  - 
 
Is it a car or is it a boat? No! It's the first ever motor yacht from Mercedes-Benz and it can be yours for a cool £1.2 million
1
Add a comment...

Petar Dimitrov

Shared publicly  - 
 
Кинескиот гигант Meizu официјално го претстави својот најнов премиум телефон, кој има не-толку-премиум цена. Да погледнеме...
1
Add a comment...

Petar Dimitrov

Shared publicly  - 
 
When the world ends, which SUV will you want to drive: The Jeep Wrangler, Mercedes-Benz G-Class, or Toyota Land Cruiser? Read the comparison here.
1
Add a comment...
People
Have him in circles
601 people
Bobo Bobo's profile photo
张信真's profile photo
Jovan Rizov's profile photo
belabi nabil's profile photo
joel defort (strategie web)'s profile photo
Shahrul Nizam (AerialView Photographer)'s profile photo
‫منتظر الفوتوغرافي‬‎'s profile photo
jiji jihad's profile photo
Talal Makhour's profile photo
Education
  • Military Academy
    2001
Basic Information
Gender
Male
Birthday
December 24
Relationship
Married
Work
Occupation
Automotor, AWD, 4X4, Volkswagen group, Technology, Science, Architecture,
Collections Petar is following
View all
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Gevgelija, Macedonia
Previously
Macedonia
Petar Dimitrov's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
ZUK Z2 Pro има Snapdragon 820 чип, 6 GB рам и 128 GB простор, а чини сам...
www.smartportal.mk

Од следбеници и „крадци“ на идеите на реномираните компании, кинезите стануваат главна движечка сила во смÐ...

Американците се нервираат од успехот на евтините индиски лансирни летала
lokalno.mk

Успесите на Индија во областа на вселенските технологии предизвикуваат вознемиреност меѓу американските приватни компании, кои стравуваат де

Electric-car startup Faraday Future could introduce its first production...
de.finance.yahoo.com

Since the company made its public debut at the Consumer Electronics Show in Las Vegas, Faraday...

МАЕСТРАЛНА АНАЛИЗА НА АНДРЕЈ КОРИБКО: САД сака од Скопје да направи Балк...
infomax.mk

Република Македонија падна како жртва во последниот обид на САД за промена на власта и дестабилизација на земјата, откако „опозициските демо

Porsche victory at Silverstone after Audi post−race exclusion | FIA Worl...
www.fiawec.com

Porsche victory at Silverstone after Audi post-race exclusion. Driving the all-new Audi R18, Audi Sport Team Joest's André Lotterer, Marcel

Audi take sensational 1−2 in qualifying at Silverstone | FIA World Endur...
www.fiawec.com

A thrilling qualifying session at Silverstone today saw Audi's all-new R18 LMP1 challenger claim the front-row of the grid for the first rac

ВМРО-НП: Политичарите што ќе бидат аболирани, да не смеат 10 години да у...
www.brif.mk

„ВМРО-Народна партија, анализирајќи ги сите параметри што ги карактеризираат општите состојби во нашата држава, констатира дека Македонија е

(Фото)ОВА Е РАЗЛИКАТА: Погледнете ја разликата помеѓу нормален народ и х...
infomax.mk

И додека за сега епилогот од насилните протести предвидени од СДСМ и СОРОС, е двајца повредени и хоспитализирани полицајци, 20те илјади граѓ

TouringCarTimes | Audi Sport tops final day of testing at Hockenheim
www.touringcartimes.com

Audi Sport dominated the last day of testing at Hockenheim, part of the oficial ITR pre-season tests for the 2016 Deutsche Tourenwagen Maste

DTM: Rockenfeller tops Audi 1-2-3 as test ends
www.racer.com

Mike Rockenfeller led the way on the final day of DTM pre-season testing, as Audi swept the top three places at Hockenheim. The 2013 champio

ПАЈО НЕМА ДА УЧЕСТВУВА НА ИЗБОРИ: А, во кој изборен циклус досега учеств...
infomax.mk

Павле Трајанов викан нагалено од неговите сопартијци Пајо нема да учествува на изборите на 5-ти јуни. Како удар на демократијата. Страшно. П

СДСМ ГИ ОБЈАВИ ПРИЧИНИТЕ ЗОШТО НЕМА ДА УЧЕСТВУВА НА ИЗБОРИ: На гласачите...
infomax.mk

За однесувањето на СДСМ се прават низа шеги низ социјалните мрежи. На Твитер од профил наречен СДСМ, беа објавени 11 причини зошто СДСМ не с

НА ЗАПАДЊАЦИТЕ ИМ ТЕКНА: Од наредбата за повлекување од Сирија, пристигн...
infomax.mk

Водечките западни медиуми тврдат дека Русија, по наредбата на Владимир Путин за повлекување на основните сили од Сирија, продолжува да довез

Партнерството што ја прероди Шкода: 25 години со Фолксваген
www.mkd.mk

Четврт век откако Фолксваген стана сопственик на 31 отсто од Шкода, годишното производство на чешката автомобилска компанија порасна пет пат

Наскоро доаѓа Meizu M3 Note!
gsm.mk

Meizu е име кое значи многу во Кина, а полека и надвор од азијскиот континент. Компанијата веќе подолго време произведува одлични телефони п

3 најдобри заоблени телефони!
gsm.mk

Со промоцијата на Galaxy S7 Edge, заоблените телефони се повеќе стануваат главен тренд кај телефоните. Сепак, покрај „ѕверот“ на Samsung, по