Profile

Cover photo
Paweł Synek
Lived in Poznań
1,140 followers|1,074,177 views
AboutPostsPhotos

Stream

Paweł Synek

Shared publicly  - 
 
Taki scenariusz amerykańskiego filmu akcji:  amerykański żołnierz z kumplem z gwardii narodowej zwiedzają Europę, jadą akurat pociągiem z Amsterdamu do Paryża gdy jeden z nich dostrzega podejrzanie zachowującego się Araba. Arab idzie do toalety, żołnierz dyskretnie idzie za nim, przykłada ucho do drzwi i słyszy dźwięk przypominający przeładowywany karabin Kałasznikow.

Arab wychodzi z toalety, otwiera ogień z Kałacha, rani pasażerów. Francuska obsługa pociągu ucieka i zamyka się w przedziale służbowym, porzucając pasażerów.

Amerykański żołnierz rzuca się na uzbrojonego napastnika, wraz z kolegą z gwardii i przypadkowym brytyjskim pasażerem powalają Araba, pozbawiając go przytomności.

Obama dziękuje żołnierzowi, gratulacje się sypią, i tylko (jak zwykle w amerykańskich filmach tchórzliwi) Francuzi zaprzeczają, że obsługa pociągu uciekła w popłochu, a francuska Policja "nie pochwala udziału osób postronnych" w wydarzeniu.

Scenariusz brzmi naciąganie, pisany jak dla Stevena Seagala, ale trzy dni temu dokładnie to wszystko wydarzyło się w rzeczywistości.

I jak tu być sceptycznym patrząc na amerykańskie filmy? ;)

Opis wydarzeń, zdjęcia, filmy:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3206426/U-S-Marines-armed-gunman-onboard-high-speed-train-Amsterdam-Paris.html

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/08/22/06/2B90F44C00000578-3206426-image-a-35_1440222483217.jpg
 ·  Translate
16
Mateusz Gryc's profile photoOlgierd Ziolko's profile photoAnna Brakoniecka's profile photo
3 comments
 
ciekawe kto i kiedy z tego wydarzenia zrobi blockbustera ;)
 ·  Translate
Add a comment...

Paweł Synek

Shared publicly  - 
 
Mocny news z rana - Intel zaprezentował technologię 3D Xpoint nazywając ją "pierwszą prawdziwą rewolucją w technologiach trwałej pamięci komputerowej od 40 lat".
- 1000 x szybsza niż obecne pamięci flash.
- Opóźnienia w nanosekundach, czyli jak w kościach DRAM a nie flash.
- 8 x większa gęstość układu.
- Brak degradacji wraz ze wzrostem liczby zapisów.
- Koszt niższy niż pamięci flash.
- Komercyjnie na rynku już w 2016 roku.

Choć mniejszymi literkami dopisali, że interfejs PCIe pozwoli na 10x większy transfer niż dzisiejszych flash, tak więc teoretyczne "1000x szybciej" napotkało pierwsze wąskie gardło, to i tak np. SSD z opóźnieniami nano i 10x szybszym transferem brzmi świetnie.

Czekamy ;)

http://www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/non-volatile-memory.html
 ·  Translate
29
Dariusz Nawrat's profile photoJamesB0T ™'s profile photoVictor Holen's profile photoJacek Jacold's profile photo
10 comments
 
Brzmi tak fantastycznie jak samsung s5 naladowany w 101 sekund 30-Amperowa ladowarka. Problem w tym, ze zywotnosc baterii liczona byla w dziesiatkach ladowan. Licze, ze tutaj faktycznie uda sie zrobic cos porzadnego. 
 ·  Translate
Add a comment...

Paweł Synek

Shared publicly  - 
 
Najnudniejsze Google I/O jakie widziałem.

Najbardziej ekscytującą wiadomością I/O jest nielimitowane miejsce na zdjęcia i filmy 1080p w usłudze Google Zdjęcia.

Btw., ile tych różnych usług typu "album foto/wideo", pod coraz to nowymi nazwami, było już w Google? 4? 6? 750? ;)

Do następnego I/O pewno będzie kilka następnych iteracji tej samej usługi polegającej na jakże skomplikowanym przechowywaniu i prezentowaniu zdjęć ;)

Prócz tego - kontrola uprawnień aplikacji w Andku M (stare wraca, kiedyś już była), płacenie telefonem, nowe bajery dla devs, kartonowe 3D, autonomiczne auta, balony z internetem. Takie tam.
 ·  Translate
8
Tomasz Misiewicz's profile photoPaweł Synek's profile photoJakub Głazik (rzabcio)'s profile photo
18 comments
 
+Paweł Synek muli, ale tak naprawdę niewiele bardziej niż na wcześniejszych wersjach. Nawet miałem się pytać, czy jakiegoś customa polecasz. Ale jak widać zadziałały Twoje moce nadprzyrodzone i mnie uprzedziłeś. :D Dzięki, na pewno skorzystam!

EDIT: ech, nie podoba mi się czarny theme, ale skoro polecasz, a nie chce mi się szukać, więc przeboleję...
 ·  Translate
Add a comment...

Paweł Synek

Shared publicly  - 
 
Czytam właśnie, że Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała dotąd pięciu kandydatów na prezydenta, sześcioro innych dostarczyło listy poparcia i czeka na decyzję o rejestracji.

Zbliżające się wybory prezydenckie naprawdę mnie ekscytują. Czy Frank Underwood znowu wygra? A może poparcie Jackie Sharp dla Heather Dunbar przeważy szalę?
Nie mogę się doczekać.
 ·  Translate
13
Marcin Sołtysiak's profile photoIwona Klich's profile photoRobert Drózd's profile photo
4 comments
 
Za zjedzenie kontrkandydata, PKW mogłaby ukarać nawet usunięciem z list wyborczych. Choć w praktyce oznaczałoby to, że głosy oddane na zjedzonego przechodzą na PSL.
 ·  Translate
Add a comment...

Paweł Synek

Shared publicly  - 
 
Licencja Google Earth Pro od dziś za darmo.

Uwaga - osoby które korzystały z wersji próbnej Pro na 30-dni nie dostają klucza. Chyba jakiś błąd po stronie Google, aktualnie lepiej skorzystać z innego konta niż było podane dla wersji trial.

http://google-latlong.blogspot.com/2015/01/google-earth-pro-is-now-free.html
https://plus.google.com/u/0/106191537604091348855/posts/JArSyzyQFfo
https://geoauth.google.com/gev0/free_trial.html
 ·  Translate
Over the last 10 years, businesses, scientists and hobbyists from all over the world have been using Google Earth Pro for everything from planning hikes to placing solar panels on rooftops. Google Earth Pro has all the easy-to-use features and detailed imagery of Google Earth, ...
20
2
Mariusz Olszewski's profile photoJanko Valski's profile photoasjzhd's profile photomirek palys's profile photo
6 comments
 
+Paweł Synek i wszystko jasne, nie bolało:) 
 ·  Translate
Add a comment...

Paweł Synek

Shared publicly  - 
 

Zobaczyłem w telewizji reklamę firmy Tous, w której młoda dziewczyna i starszy facet wymieniają znaczące spojrzenia i dyskretny dotyk dłoni na uczelnianym korytarzu.

Zasadniczo spot to jedynie telewizyjny teaser dłuższej reklamy prezentowanej w internecie, mający skłonić widza do wejścia na stronę firmy by zobaczyć cały film i sprawdzić "czy to na pewno to, co myślę?".

Na moją ciekawość zadziałało - wszedłem na stronę, obejrzałem film.
Tak, to to, o czym wszyscy pomyśleli: ona - 25 lat, on - 52 lata, plus droga biżuteria. Jak w życiu.

Pełna reklama na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=rIt1uhWmujU

Oczywiście w reklamie nie ma innych aspektów "jak w życiu". Nie ma porzuconej 50-letniej żony bohatera, zapijającej depresję, na którą cierpi z powodu wymiany na młodziutką dziewczynę.

Nie ma dzieci pocieszających matkę przy wigilijnym stole, gdy spędzają pierwsze od 30 lat święta bez ojca wygłupiającego się w czapce mikołaja.

Choć w domyśle, ojciec pewno nadal się wygłupia, ganiając w czapce świętego mikołaja ładną-rudą-chudą-piszczącą małolatę po hotelowym pokoju w jakimś ciepłym kraju.

Nie ma kumpli ojca, poklepujących go po ramieniu i mówiących z zazdrością: "you dog!", gdy ten na firmową wigilię przychodzi z małą rudą a nie ze starą żoną. Choć gdy kumple wracają do stolików przy których siedzą ich matrony, komentują: "zwariował, z taką gówniarą...".

Spot ciekawy, bo reklama biżuterii jest zwykle kierowana do kobiet, a ta wygląda jakby była skierowana do facetów w średnim wieku, kupujących prezenty matkom, żonom i kochankom.
Dziewczyna to nie żadna nieskazitelna chłodna okładkowa piękność, a po prostu "seksowna dziewczyna z sąsiedztwa" - taka, na jakie zwraca się uwagę będąc panem w średnim wieku.

Mi się ten spot podoba - wyrazisty scenariusz obywający się bez dialogów, świetnie dobrana muzyka,  ładne obrazki. Gdybym miał kasę na drogą biżuterię i jakąś małą rudą na sponsorskim haczyku to pewno bym jej kupił coś od Tous ;)

Tylko się dziwię, że pod siedzibą Komisji Etyki Reklamy jeszcze nie protestują feministki i związek rodzin katolickich, pierwszy raz ramię w ramię ;)
 ·  Translate
37
2
Edmund Piotr Murawski's profile photoLESZEK Smolik's profile photonemecjurij's profile photoGrzegorz Chylak's profile photo
13 comments
 
+Edmund Piotr Murawski
a jako 100 latek uważam,że w HD widać dobrzę..
 ·  Translate
Add a comment...
Have him in circles
1,140 people
Mariana Soares's profile photo
Maciej Sachaj's profile photo
inetworld pl's profile photo
Greg Garlic's profile photo
Świat Leku's profile photo
Grzegorz Błażewicz's profile photo
Paweł Karamański's profile photo
peter fish's profile photo
Tomasz Zawistowski's profile photo

Paweł Synek

Shared publicly  - 
 
Cerberus ogłosił, że anuluje bezpłatne licencje typu "Lifetime" które kilkukrotnie promocyjnie oferował (wymienialiśmy się tu wówczas  informacjami o fajnej okazji) a użytkowników zaprasza do zakupu.

Co więcej, prawdopodobnie jest to przygrywka do wprowadzenia modelu subskrybcyjnego:
"If you buy the license now, it will be for a lifetime; in the future it could be a subscription, but that would be only for new users."

Już nie wierzę w to "płatne lifetime", gdy wprowadzą subskrypcje to dlaczego mieliby mieć opory przed anulowaniem również dzisiejszych płatnych licencji. 

Więcej:
http://www.androidpolice.com/2015/08/20/many-cerberus-free-lifetime-licenses-are-expiring-in-a-few-days-because-developers-gotta-eat/

https://groups.google.com/forum/#!topic/cerberus-support-forum/6BDaqiLFBwo

ps. info dla osób nie w temacie - Cerberus to popularna aplikacja do zabezpieczania i zarządzania urządzeniami z  Androidem.
 ·  Translate
4
1
Wojciech Myszka's profile photomaria cibicka's profile photoBartosz Wanot's profile photoBartosz Dziedzic's profile photo
14 comments
 
Czyli dożywotnia licencja jest de facto trzyletnią? Idę w takim razie poszukać kiedy sam skorzystałem z takiej promocji ;)
 ·  Translate
Add a comment...

Paweł Synek

Shared publicly  - 
 
Wrzucając wczoraj fotkę wytwórni różdżek w Poznaniu zastanowiłem się, jakie zaklęcia rzucałby róźdżką "przeciętny sąsiad" z filmów Koterskiego, taki janusz z wiechciowatą pornolistwą pod nosem, obskakujący dymiący grill na balkonie w bloku i nie cierpiący sąsiada który kupił lepsze auto.
- Milfazze! - a żeby cię chociaż żona zdradzała.
- Esperale! - a żebyś już nigdy nie mógł wypić.
- Negrazza! - a żeby twoja córka z murzynem w ciąże zaszła.
- Penerro! - przyzywa kloszarda nocującego na klatce schodowej pod drzwiami sąsiada.
- Pezetwu! - a żebyś gówno złowił na urlopie na Mazurach.
- Lodetalo! - a żeby Wiedźmin 3 nawet na średnich nie poszedł na tej grafie co się nią chwaliłeś w zeszłym roku.
- Polsatio! - sprawia, że gnojek sąsiadów sąsiada dostaje 500-watowe głośniki i słucha discopolo całą dobę.
i najgorsze Zaklęcie Niewybaczalne:
- Nosignalo! - po rzuceniu zaklęcia na chatę sąsiada nie łączy tam WiFi.
 ·  Translate
28
1
Iwona Klich's profile photoIzabela Kirschke's profile photoPaweł Synek's profile photoFilip Łukaszewski's profile photo
17 comments
 
Enacel! - a żeby zupa zawsze była za słona.
 ·  Translate
Add a comment...

Paweł Synek

Shared publicly  - 
 
Ollivanders Wand Shop, filia w Poznaniu.
15
Iwona Klich's profile photoJacek Jacold's profile photo
2 comments
 
E tam, 'Cud' na św. Marcinie przygniata stażem ;p
 ·  Translate
Add a comment...

Paweł Synek

Shared publicly  - 
 
Przypominam, dziś o 22 na YouTube premiera KUNG FURY :D

https://www.youtube.com/watch?v=WvyaURnDvp0

Dla tych którzy zapomnieli: Kung Fury to sfinansowany na Kickstarterze (630 tys US$) krótki (30 minut) film, pastisz policyjnych filmów z lat 80'tych.

Jest dzielny gliniarz-karateka, jest hackowanie i podróż w czasie, do pokonania jest najgorszy geniusz zła w historii. Czyli samo filmowe dobro ;)

Film debiutował na tegorocznym festiwalu w Cannes (?! ;) )

Trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=72RqpItxd8M
 ·  Translate
12
1
Bożena Nivak's profile photo
Add a comment...

Paweł Synek

Shared publicly  - 
 
Dwa jadalne wynalazki typu "2 in 1" na które ostatnio trafiłem, jeden spotkany w sieci, drugi w sklepie.

Double Down Dog - kotlet i hotdog w jednym, drobiowa kiełbaska nadziewana serem podana w panierowanym filecie z kurczaka.
Ożesz... Jako wielbiciel panierowanych kotletów, hotdogów, sera i KFC, zaczynam myśleć o odtworzeniu tego w domowych warunkach, bo rzeczona kanapka (?!) jest podawana na razie jedynie w lokalach KFC na Filipinach.

Drugi wynalazek czyli chipsy z czekolady (stały w Lidlu) w pierwszej chwili uznałem za świetny pomysł, w końcu dwa nałogi w jednym, ale...
Po zastanowieniu - może jeden odcinek serialu by na tym obleciał, ale przecież człowiekowi sprawiedliwemu należą się przynajmniej dwa, a bez niezdrowych przekąsek serial w zwoje się nie przyjmuje.
Cenowo też nie lepiej, mogę kupić tabliczkę Wedla w Biedronce za 2 zł i paczkę octowych chipsów w Marks & Spencer za 5 zł i wyjdzie efektywniej ;)

Oba wynalazki pewno się nie przyjmą, pierwszy zniszczą głosiciele wiary w niskosodową niskokaloryczność a drugi jest bez sensu ;)
 ·  Translate
13
Marcin Grabarz (xXdrvXx)'s profile photoGrzegorz Chamielec's profile photoMarek Grochocki's profile photoPaweł Synek's profile photo
5 comments
 
Hm, nie tylko chcą nam odebrać mięso, ale i indoktrynować dzieci:

http://wyborcza.pl/1,75248,17429708,Wegetarianie_zdominowali_plebiscyt_MEN_na_lektury.html

Fragmenty:
Pod koniec 2014 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło plebiscyt, w którym każdy internauta mógł wskazać lektury idealne dla szkoły podstawowej.
Listę najpopularniejszych z 1911 głosami otwiera książka Klaudyny Andrijewskiej "Tosia i Pan Kudełko", wyprzedzając "Psie Troski" Toma Justyniarskiego (1711 głosów) oraz popularny cykl przygód Harry'ego Pottera (1626 głosów).
Jeśli bliżej przyjrzymy się pierwszej setce opublikowanej przez MEN, zauważymy, że odbija się w niej zaangażowanie różnych organizacji. Sporo pozycji związanych jest z ruchem wegetariańskim i wegańskim. To nie tylko zwycięska książka o Tosi (z podtytułem "Jedzeniowe dylematy"), która uznawana jest za pierwszą polską książkę o wegańskiej rodzinie. A jej główna bohaterka spotyka na swojej drodze zwierzęta, które wyjaśniają jej, dlaczego warto nie jeść mięsa, nie pić mleka i zrezygnować z jajek. Podobną tematykę poruszają też inne książki z czołówki, m.in. "Mamo, tato - dlaczego nie jemy zwierząt".
Zmobilizowali się też zwolennicy Elżbiety Zubrzyckiej, założycielki Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. W pierwszej setce jest pięć książek jej autorstwa - aż trzy w pierwszej dziesiątce: "Po co się złościć?", "Słup soli" oraz "Powiedz komuś".
- Nam to nie przeszkadza, że pewne grupy się zmobilizowały. Może dzięki ich zaangażowaniu czytelnicy odkryją coś ciekawego - mówiła po prezentacji listy rzeczniczka MEN Joanna Dębek.

MEN bezmyślnie publikuje taką listę a pewno biblioteki bezmyślnie zamówią ten szajs bo przecież MEN opublikował. W następnym głosowaniu zmobilizują się inne środowiska i polecaną listą lektur zostanie 20 książek opisujących jak Tusk z Putinem zorganizowali zamach w Smoleńsku.
MEN, co za niezwykłe jełopy.
 ·  Translate
Add a comment...

Paweł Synek

Shared publicly  - 
 
Najlepsze życzenia, Wesołych Świąt.
Śledzie się pojawiły na Grochowie, na Terespolskiej.
Karpie się pojawiły w Lidlu, na Grunwaldzkiej.

To budujące, że polskie świąteczne tradycje są niezmienne, opierając się upływowi czasu i zmianom ustrojów ;)
 ·  Translate
8
Add a comment...
People
Have him in circles
1,140 people
Mariana Soares's profile photo
Maciej Sachaj's profile photo
inetworld pl's profile photo
Greg Garlic's profile photo
Świat Leku's profile photo
Grzegorz Błażewicz's profile photo
Paweł Karamański's profile photo
peter fish's profile photo
Tomasz Zawistowski's profile photo
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Previously
Poznań
Links
Other profiles
Story
Tagline
☜☆☞ Prokrastynator ☜☆☞
Introduction
Jeśli czegoś nie wolno, ale bardzo się chce, to można.
Basic Information
Gender
Male
Relationship
In a relationship