Profile cover photo
Profile photo
Pavlo Shevelo
428 followers
428 followers
About
Pavlo Shevelo's posts

Post has shared content
:-P
Еду в троллейбусе. Рядом стоит молодой человек и очень громко по телефону обсуждает с поставщиком покупку 200 метров кабеля, с мельчайшими подробностями: как будет платить, на чем он приедет забирать, и т.д. Наконец, сидящая рядом барышня не выдержала и таким милым голосочком выдала: "Молодой человек, какое счастье, что вы в данный момент покупаете кабель, а не договариваетесь со своей девушкой о свидании. Иначе весь троллейбус уже три раза кончил бы")))

Post has attachment

Post has shared content

Post has shared content
У цей день 2 січня 1841 народився Тадей Рильський, український культурно-освітній діяч, народознавець; батько Максима Рильського

https://uk.wikipedia.org/wiki/Рильський_Тадей_Розеславович

Тадей Розеславович Рильський походив зі стародавнього польського роду. Його батько був повітовим маршалком, або предводителем дворянства. У родині Рильських зберігали спогад про дивовижний порятунок прадіда Т.Рильського — Ромуальда, який за часів Коліївщини навчався в Умані і потрапив до рук гайдамаків. За мить до страти 14-літній підліток заспівав український псалом «Пречистая Діво, Мати Руського краю», чим зворушив коліїв. Їхній отаман відпустив не лише юного спудея, а й усіх бранців, що мали загинути разом із ним. Цікаво, що свого найменшого сина, майбутнього поета, Тадей Рильський назвав на честь Максима Залізняка.
Photo

Post has shared content

Post has shared content
3 січня 1892 народився Джон Рональд Руел Толкін, видатний англійський письменник, філолог-медієвіст, класик світової літератури ХХ ст. та один із фундаторів жанрового різновиду фантастики — фентезі, всесвітню славу якому приніс роман «Володар Перстенів».

https://uk.wikipedia.org/wiki/Джон_Рональд_Руел_Толкін

Досить несподіваний зсув у творчості від епічних історій про світ Середзем'я до того, що згодом стало дитячою чарівною казкою «Гобіт», за свідченнями самого Дж. Р. Р. Толкіна, відбувся спонтанно і несподівано. Під час перевірки студентських контрольних робіт йому трапився не зрозуміло чому залишений чистим аркуш, на котрому письменник вивів слова: «У норі під землею жив собі гобіт». Потім письменник пояснював, що «не знав і не знаю, чому [я це зробив]».
Книга була написана між 1930-им і 1935-им рр. і спочатку читалася дітям. У 1936 р. про її існування дізнався агент лондонського видавництва «Джордж Аллен енд Анвін» Сьюзан Деґналл (англ. Susan Dagnall). Книгу схвально зустріли читачі, і видавець замовив Дж. Р. Р. Толкіну продовження історії про пана Більбо Торбина. І без того популярний, роман злетів до статусу культового під час молодіжного руху гіпі середини 60-их рр. XX ст. Цьому, безперечно, посприяло піратське (а тому дешеве) видання роману американським видавництвом «Ейс букс» 1965-го р.
Photo

Post has shared content
Brett Walker

© Betina La Plante
Photo

Post has attachment
двері Храму
Київ, грудень 2013го
Photo
Wait while more posts are being loaded