Profile cover photo
Profile photo
Тернопільська єпархія УАПЦ | Кафедральний собор Різдва Христового
18 followers
18 followers
About
Тернопільська єпархія УАПЦ | Кафедральний собор Різдва Христового's posts

Post has attachment
15 червня 2017 р.Б. завершились Єпархіальні збори в Тернопільській єпархії Української Автокефальної Православної Церкви під головуванням Високопреосвященнішого Андрія (Абрамчук), Митрополита Галицького, керуючого Івано-Франківською єпархією УАПЦ за участі представників Архієрейського Собору, Патріаршої Ради та духовенства УАПЦ.

Під час Єпархіального зборів духовенством одноголосно було прийнято рішення просити Архієрейськийй Собор та Патріаршу Раду тимчасово залишити на посаді керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ Преосвященнішого Віктора (Бедь), Єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ.

Духовенством було погоджено кандидатуру на вікарного єпископа Тернопільської єпархії УАПЦ – архімандрита Даниїла Тарнавського.

Звучало питання про звільнення з членів Патріаршої Ради УАПЦ о. Ігоря Прийдуна, через висловлення недовіри зі сторони Архієрейського Собору та духовенства УАПЦ.

Високопреосвященнішим Митрополитом Адрієм (Абрамчук) було зачитано відкритий лист до духовенства та вірян УАПЦ від Блаженнішого Макарія (Малетич), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ. В листі Блаженніший Макарій повідомив про намір піти у відставку з посади Предстоятеля УАПЦ, якщо духовенство Тернопільської єпархії УАПЦ не визнає рішення Архієрейського собору та Патріаршої Ради від 8 червня 2017 р.Б.. Про остаточне рішення Предстоятель УАПЦ повідомить клір і вірян через ЗМІ.

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ

http://uapc.te.ua/%D1%80%D1%96%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D1%94%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%85%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D1%85-%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B2-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%96/


Post has attachment
У зв’язку з постановою Архієрейського Собору та Патріаршої Ради Української Автокефальної Православної Церкви сьогодні, 15 червня 2017 р.Б., у Кафедральному Соборі Різдва Христового (м. Тернопіль, вул. Руська, 22) об 12:00 розпочалися Єпархіальні збори під головуванням Високопреосвященнішого Андрія (Абрамчук), Митрополита Галицького, керуючого Івано-Франківською єпархією УАПЦ.

Згідно розпорядження на зборах присутні представники Архієрейського Собору та Патріаршої Ради, а саме: Високопреосвященніший Герман (Семанчук), Архієпископ Чернівецький і Хотинський, Преосвященніший Кирило (Михайлюк), єпископ Ужгородський і Закарпатський, керуючий Закарпатською єпархією УАПЦ, о. Ігор Прийдун, член Патріаршої Ради УАПЦ та духовенство Тернопільської єпархії УАПЦ.

З невідомих причин один з кандидатів для обрання на посаду керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ не прибув на Єпархіальні збори.

Перед початком Єпархіальних зборів Високопреосвященніший Андрій (Абрамчук) звернувся до присутніх з закликом почати новий етап у житті кліру та вірян Тернопільської єпархії УАПЦ, забути старі образи та почати спільно трудитися на благо рідної Церкви. В свою чергу Високопреосвященніший Герман (Семанчук) закликав до братерської любові та поваги до вікових традицій минулого. “Мова ультиматуму неможлива тоді, коли ми прагнемо досягти порозуміння і зберегти спадок Блаженнішого Владики Мефодія, який поклав усе своє життя на Українську Автокефальну Православну Церкву” – зазначив Високопреосвященніший Герман (Семанчук).

Представниками Архієрейського Собору та Патріаршої Ради УАПЦ було вирішено розпочати Єпархіальні збори за зачиненими дверима, без присутності вірян Тернопільської єпархії УАПЦ. Хоча перед початком зборів духовенство звернулося з вимогою дотримуватися статуту УАПЦ в редакції від 2003 р.Б..

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ

http://uapc.te.ua/%D1%94%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%85%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%96-%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D1%94%D0%BF/

Post has attachment
15 червня 2017 р.Б. духовенством Української Автокефальної Православної Церкви на території Кафедрального Собору Різдва Христового ( м. Тернопіль, вул. Руська, 22) було відслужено заупокійну літію за Блаженнішим Мефодієм, Митрополитом Київським і усієї України, Предстотелем УАПЦ.

Літію очолив Високопреосвященніший Андрій (Абрамчук), Митрополит Галицький у співслужінні з Високопреосвященнішим Германом (Семанчук), Архієпископом Чернівецьким і Хотинським.

Помолитися за спокій душі блаженоспочилого Владики Мефодія долучилось численне духовенство та віряни Української Автокефальної Православної Церкви. У молитві духовенство просило прощення всіх земних провин, допущенних з власної волі чи під примусом спочилим, дарування його душі вічного спокою і життя у піднебессі.

Post has attachment
Як повідомляє Патріархія Української Автокефальної Православної Церкви, 8 червня 2017 року Божого, у приміщенні Патріархії УАПЦ (м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 8а) скликається позачергове засідання Архієрейського Собору та Патріаршої Ради УАПЦ під головуванням Блаженнішого Макарія (Малетич), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ.


Причиною скликання позачергового Архієрейського Собору стало обурення вірних на ганебні кадрові рішення, які були прийняті Предстоятелем УАПЦ та правлячими архієреями на засіданні Собору від 4 травня 2017 року Божого.

На сьогодні, наслідками цих рішень є занепокоєння кліру та вірян, численні конфлікти між духовенством, ідеї проголошення автономії чи відходу до інших юрисдикцій парафій нашої церкви.

На Архієрейському Соборі буде присутня численна делегація духовенства та вірян Тернопільської єпархії УАПЦ, представники якої рішуче налаштовані відстояти свої статутні права і повернути керуючим Тернопільської єпархії Преосвященнішого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ.

Також будуть вимагати скасувати указ виданий Предстоятелем УАПЦ, керуючим Тернопільською єпархією Блаженнішим Макарієм (Малетич) о. Ігорю Прийдуну, від 4 травня 2017 року Божого, про призначення його настоятелем Кафедрального Собору Різдва Христового (м. Тернопіль, вул. Руська, 22).

Щодо владики Мстислава (Гук), який раніше обіймав посаду керуючого Тернопільською єпархією, делегати будуть рекомендувати Архієрейському Собору не поновлювати його у складі УАПЦ за численні неодноразові канонічні порушення.

о. Ігоря Семирозума, о. Володимира Герасимчука, іподиякона Віталія Окунського, які своєю недостойною поведінкою нанесли нищівний удар по репутації нашої святої церкви – вивести з кліру УАПЦ та заборонити в служінні.

Прес-служба Тернопільскої єпархії УАПЦ

http://uapc.te.ua/kim-vetuyetsya-rishennya-arxiyerejskogo-soboru-uapc/

Post has attachment
У велике свято — Вознесіння Господнього, бажаємо віри, незгасимої надії у краще і чистої духовності.

http://uapc.te.ua/svyato-gospodnogo-voznesinnya/

Post has attachment
Хто кому переставляє ноги: Митрополити Макарій – Андрію, чи Андрій – Макарію?

Нещодавно діюча Парафія Успіння Пресвятої Богородиці Української Автокефальної Православної Церкви з храмом в місті Хмельницький перейшла до юрисдикції Української Православної Церкви Київського Патріахату. Начерзі інші парафії, і не тільки на Хмельниччині… Ці події тільки початок великого розколу та краху УАПЦ в наслідок кулуарної та безголової діяльності Блаженнішого Митрополита Макарія (Малетич) і Митрополита Галицького Андрія (Абрамчук). Вони, як найстарші правлячі архієреї приймають рішення від імені Архієрейського собору УАПЦ та персонально несуть історичну відповідальність за всі наслідки і процеси, які нині відбуваються в УАПЦ.

http://uapc.te.ua/xto-komu-perestavlyaye-nogi-mitropoliti-makarij-andriyu-chi-andrij-makariyu/


Post has attachment
Коментарі небайдужих до УАПЦ сколихнули інтернет..

Рішення Архієрейського собору та Патріаршої Ради Української Автокефальної Православної Церкви від 4 травня 2017 р.Б. шокувало та підняло хвилю обурення не тільки у духовенства та вірян, а й всього українського народу.

Завдяки діям Блаженнішого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ відтепер свята церква асоціюється тільки з неосвіченістю і відкритою корупцією.

Зрештою, хвиля небайдужості поділила людей: віряни, які неупереджено висловлюють своє ставлення та духовенство, яке попри все захищає своїх колег. Нажаль, не кожен священик має змогу відверто і публічно висловити свою думку, через можливі утиски зі сторони керівництва Церкви.


http://uapc.te.ua/komentari-nebajduzhix-do-uapc-skolixnuli-internet/


Post has attachment

Post has attachment
Заплановане на 10 травня 2017 року Божого засідання Єпархіальної Ради у консисторії Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви на чолі з Предстоятелем УАПЦ Блаженнішим Митрополитом Макарієм так і не відбулося.

Духовенство та віряни вимагають від Предстоятеля УАПЦ дотримання правил соборноправності і очікують на офіційне рішення стосовно ситуації в Тернопільській та Хмельницькій єпархіях УАПЦ.

#Тернопільська_єпархія #Тернопільська_єпархія_УАПЦ #Тернопіль_УАПЦ #Тернопіль

http://uapc.te.ua/poobicyati-ne-oznachaye-zrobiti/


Post has attachment
Голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталія Шевчук про сьогоднішню ситуацію в УАПЦ:

“…Церковне середовище — найбалакучіше в світі. І в цьому середовищі подейкують, що група тернопільських попів, які проводять вільний від богослужінь час у барі «Сіті», нібито прийшла до Владики МММ з щедрими зеленими дарами. Мовляв, домовленість була така: Владиці МММ щедрі зелені дари, а попам-гультяям — повернення до служіння у кафедральному соборі Різдва Христового.

Владика МММ в жодному смислі не симоніст. Іншими словами, гроші за посади не бере. Але ж, коли люди так чемно просять, то нібито і відмовляти не гоже. Тим паче, що дах, як відомо, тече в УАПЦ не лише у Хмельницьку, Києві, але і в Тернополі… Дах тече. Кошти завше і конче потрібні. А тут ще й «цей ВБ», який не хоче поновлювати попів-гультяїв на їх попередніх до-скандальних посадах. Словом, тут вже усі зірки на небі Владики МММ зійшлися й почали одностайно волати з небес: «звільни цього ВБ!». Ну, а якщо саме зоряне небо віддає такі мудрі накази, то хіба Владика МММ проти? Владика МММ — людина смиренна. Він — людина проста, щира. Що йому нічні зірки уві сні нашепчуть — те він наступного дня і робить…”

#Тернопільська_єпархія #Тернопільська_єпархія_УАПЦ #Тернопіль_УАПЦ #Тернопіль #Наталія_Шевчук #Макарій_Малетич #Віктор_Бедь #УАПЦ

http://uapc.te.ua/shhirij-patriotichnij-provincijnij-kumednij-mmm/

Wait while more posts are being loaded