Profile cover photo
Profile photo
ParsiLatex
63 followers -
آسان کردن حروف‌چینی پارسی با لاتک
آسان کردن حروف‌چینی پارسی با لاتک

63 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
اصول نوشتن رسمی ای‌میل

همه ما در طول روز بنا به دلایل مختلفی مجبور می‌شویم با همکارمان در دانشگاهی دیگر، نویسنده یکی از مقاله‌های موردعلاقه‌مان، سردبیر یا ویراستار یک مجله، دبیر کمیته اجرایی یک کنفرانس و یا رییس دپارتمان یک دانشگاه خارجی از طریق ای‌میل مکاتبه کنیم. بدون شک آشنایی با اصول نوشتن رسمی یک ای‌میل، شانس گرفتن جواب را بسیار افزایش می‌دهد‎.‎ در این راهنما که حاصل تجربیات نویسنده در مکاتبات رسمی خود است، سعی شده اصول نوشتن رسمی ای‌میل به زبان ساده بیان شود.

Post has attachment
یکی از قالب‌های پرطرفدار و بسیار زیبا در دنیای کتاب‌های علوم پایه و فنی-مهندسی، قالب #تافتی  ( #tufte ) است. در این قالب، متن کتاب در دو ستون، یکی پهن و یکی باریک حروف‌چینی می‌شود که در ستون پهن، متن معمولی کتاب و در ستون باریک، شکل‌ها، جدول‌ها، پانویس‌ها، حاشیه‌نویس‌ها و ارجاعات قرار می‌گیرد.
#نوشتافت  
#neveshtuft  

Post has attachment
حروف‌چینی و صفحه‌آرایی فرهنگ‌های لغت با نرم‌افزارهایی مانند مایکروسافت ورد کاری بسیار پرزحمت و وقت‌گیر است؛ زیرا کاربر کنترل کامل روی این نرم‌افزارها ندارد. کلاس  #xefarhang  کلاسی است که با استفاده از بسته قدرتمند زی‌پرشین، حروف‌چینی فرهنگ‌های لغت فارسی به فارسی را بسیار آسان می‌کند. 

Post has attachment
همه ما با تالار گفتگوی پارسی‌لاتک آشنا هستیم. تالاری که از همان ابتدای شکل‌گیری گروه پارسی‌لاتک تا به امروز فعال بوده تا جایی برای حل مشکلات و پاسخ‌گویی به سوال‌های کاربران فارسی‌زبان لاتک باشد.

در طول این ۵ سال که از فعالیت آن می‌گذرد، نزدیک به ۳۱۰۰۰ پست در آن ارسال شده است. با وجود اینکه این تعداد پست، گنجینه غنی‌ای به حساب می‌آید، اما واقعیت این است که هر چه بیشتر، جلو برویم، کار مدیریت، سازماندهی، جستجو و خواندن آن‌ها برای مدیران و کاربران سخت‌تر می‌شود. به عنوان مثال، در حال حاضر، سوال‌هایی در تالار وجود دارد که بیش از ۵۰ پاسخ دارند. از آنجایی که این پاسخ‌ها بر اساس زمان ارسال مرتب شده‌اند، مشخص نیست که کدام‌یک از آن‌ها، بهترین پاسخ برای سوال موردنظر هستند؛ لذا کاربری که به تازگی وارد تالار می‌شود، مجبور می‌شود تمام پاسخ‌ها را بخواند که کاری وقت‌گیر خواهد بود.
#parsilatex  
#xepersian  

Post has attachment
بسیار خوشحالیم که به اطلاع کاربران عزیز برسانیم که فروشگاه پارسی‌لاتک با هدف ارایه محصولات مرتبط با لاتک افتتاح شده است. این فروشگاه با افزونه قدرتمند ووکامرس ایجاد شده است و بخش‌هایی از آن توسط گروه بهینه‌سازی و سفارشی شده است تا در هنگام خرید، حس لذت‌بخش یک خرید اینترنتی به کاربر دست بدهد.

http://parsilatex.com/site/shop/
Photo

Post has attachment
 خوشحالیم که به اطلاع کاربران عزیز برسانیم که از امروز درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملت در سایت پارسی‌لاتک راه‌اندازی شده است تا کاربران بتوانند به راحتی و بدون مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز و یا شعب بانک‌ها، کمک‌های مالی خود را به گروه پارسی‌لاتک اهدا کنند.

Post has attachment
در طول این ۶ سالی که از راه‌اندازی سایت، ویکی و تالار پارسی‌لاتک می‌گذرد، با وجود داوطلبانه بودن فعالیت‌های گروه، همواره هدف ما در گروه پارسی‌لاتک این بوده است که ساخت و پشتیبانی از ابزارهای حروف‌چینی فارسی با لاتک را با بهترین کیفیت ممکن به کاربران عزیز ارایه دهیم. یکی از اقدامات اخیر گروه، راه‌اندازی نسخه جدید سایت و مهاجرت از نسخه قدیمی به این نسخه است. این نسخه، چند روزی می‌شود که رونمایی شده است و با نسخه قدیمی، تفاوت‌های اساسی‌ای دارد که در زیر به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

Post has attachment
کارگاه آشنایی با نرم‌افزار حروف‌چینی لاتک و زی‌پرشین در دانشگاه صنعتی کرمانشاه
#parsilatex   #xepersian  

اطلاعات بیشتر در: http://panevis.ir/?p=294

Post has attachment

Post has attachment
نسخه‌های جدید بسته‌های زی‌پرشین و بی‌دی
#xepersian   #parsilatex  

در طی چند روز گذشته، سه بروزرسانی برای بسته زی‌پرشین و پنج بروزرسانی برای بسته بی‌دی انجام شده است. این بروزرسانی‌ها شامل، رفع باگ‌های گزارش شده و همچنین پشتیبانی از چند بسته جدید است. آگاهی‌های بیشتر را می‌توانید در انجمن «زی‌پرشین» در تالار گفتگوی پارسی‌لاتک ببینید. 
لطفاً در صورت امکان، این نسخه‌ها را دریاقت کرده و باگ‌های احتمالی آن‌ها را گزارش کنید.
Wait while more posts are being loaded