Profile cover photo
Profile photo
Panjohaft Architectural Group
22 followers
22 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
پروژه بلوار کشاورز - طراحی نما - نمای مدرن - طراحی داخلی 
Photo
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
معرفی متریال : فایبر سمنت برد
سمنت برد

استفاده از چوب در صنعت ساختمان عمری به قدمت تاریخ بشر دارد. اما با پیشرفت های صورت گرفته انقلابی در این صنعت بروز کرده که موجب نگاهی نو از سوی معماران و مصرف کننده گان گردیده است. با به کارگیری روشهای مهندسی و فراوری مناسب. میتوان عمر و دوام چوبها را افزایش داد و آنها را در برابر شرایط محیطی مقاومتر ساخت. چوبهای ترموود به علت فرآیندی که در این جریان طی میکنند دارای خصوصیات ویژه ای میشوند که آنها را به بهترین گزینه برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان تبدیل می سازد.

پانل سیمانی الیاف دار(فایبرسمنت برد) چیست؟

صفحات سیمانی مصلح شده با الیاف که با نام فایبرسمنت، سمنت برد یا صفحات سیمانی الیاف دار از لحاظ مواد تشکیل دهنده در سه دسته بندی، فایبرسمنت برد، کلسیم سیلکات،MGOبرد دسته بندی می­شوند و با توجه به وجود منابع معدنی مناسب در محل تولید می­شوند و از لحاظ خواص کلی و رفتار مکانیکی و موارد استفاده دارای تفاوت های اندکی هستند.سمنت برد ها با وزن مخصوص 1200تا 1800 کیلوگرم بر مترمکعب و معمولا در ضخامتهای 4 تا 20 میلیمتر و ابعاد 1.2*2.4 تولید می شوند. با توجه به ضخامت و مقاومت مکانیکی میتوان از فایبرسمنت برد در محل های متفاوتی از ساختمان ازجمله نما، دیوار داخلی ، سقف کاذب،کف ساختمانهای سبک و .... از این محصول میتوان استفاده نمود.

مواد تشکیل دهنده فایبر سمنت برد

خوراک ماشین هات چک دوغابی است از الیاف ، سیمان پرتلند و مواد معدنی کاملا نرم شده مخلوط با آب .

1- الیاف

الیاف آزبست ( پنبه سوز) در فرمولاسیون  اولیه بکار گرفته شد .

صفحات سیمانی حاوی الیاف آزبست امروزه نیز تولید می شود. پس از آن  آزبست بصورت مکمل استفاده شد و امروزه انواع مختلف الیاف سلولزی جانشین آزبست شده است . همچنین استفاده از الیاف مصنوعی که قادر به ارائه مشخصات خاص به محصول نهائی هستند متداول است .دراین قسمت به ترکیبات جدید بر پایه سلولزی می پردازیم زیرا پایداری بهتری دارند . الیاف سلولزی برحسب نوع چوبی که بکار گرفته می شود تا 4 میلی متر طول دارند. الیاف چوبهای که معمولا مصرف می شود 3 میلی متر است . قطر الیافه سلولزی ممکن است با یکدیگر فرق کند اما اختلاف قطر بین انواع مختلف ناچیز است و بطور معمول حدود 40 میکرون می باشد.

2-مواد غیرالیافی

مواد خاصی که علاوه بر سیمان پرتلند در صفحات سیمانی الیاف دار امروزی استفاده می شود به مشخصاتی که برای محصول نهائی در نظر گرفته می شود بستگی دارد.

دو گروه اصلی صفحات سیمانی با الیاف سلولزی وجود دارد .

خشک شده (cured ) با حرارت پایین که به هوا خشک معروف شده است و خشک شده (cured ) با حرارت بالا یا به وسیله اتو کلاو .

ترکیب در روش هوا خشک  معمولا حاوی مقدار زیادی سیمان پرتلند که با موادی مانند خاک رس، میکرو سیلیکا، سنگ آهک یا خاکستر است که  به نسبت های دقیقی ترکیب می شود.

ترکیب در روش  اتو کلاو معمولا شامل سیلیس کاملا نرم شده همراه با سایر مواد مصرفی کاملا نرم بوده و مقدار کمتری سیمان دارد.

به استثناء خاک رس و میکرو سیلیکا که ممکن است ذراتی به اندازه 2 میکرون یا کمتر داشته باشد.معمولا میانگین قطر مواد غیرالیافی حدود 50 میکرون می باشد که برابر با سیمان پرتلند است، این نکته در شکل گیری فیلم حائز اهمیت می باشد.موارد استفاده  فایبر سمنت برد

پوشش های داخلی  ساختمان

1-  پوشش دیوارهای داخلی : فایبرسمنت برد ها با چگالی تا 1300 کیلوگرم بر متر مکعب در فضای داخلی ساختمان و به عنوان پوشش استفاده می شوند .

2-  پوشش های دکوراتیو : با توجه به تنوع طرح و رنگ در محصولات شرکت خشکه چین  می توان از آن به عنوان دیوارهای دکور و یا پوشش های نهایی ( بدون استفاده از رنگ ) در مکان های مسکونی و تجاری ، اداری استفاده نمود.

3-  زیرسازی کاشی و سرامیک در سرویسهای بهداشتی ، استخرها و فضاهی بسیار مرطوب.

صفحات دکوراتیو سمنت برد

قابلیت برش با دستگاه واترجت و دستگاه cnc در طرح­های دلخواه و متنوع اسلیمی و مدرن


قابلیت رنگ پذیری

از مزیت های بارز فایبرسمنت برد می توان به رنگ پذیری این محصول اشاره کرد. این مزیت به کاربر اجازه می دهد تا طیف گسترده ایی از رنگ ها را روی پوشش نما یا دیواره سقف اجرا نماید.

با توجه به قابلیت تنفس نمای اجرا شده با فایبر سمنت برد رنگ اجرا شده نباید مانعی برای تنفس ایجاد کند.بنابراین پیشنهاد می شود از رنگ های اکریلیک جهت رنگ آمیزی این محصول استفاده شود لازم به ذکر است قبل از اجرای رنگ بایستس از پرایمر مخصوص جهت زیرسازی رنگ استفاده نمود. این امر باعث طول عمر بیشتر رنگ و همچنین صرفه جویی در مصرف رنگ می­گردد.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
طراحی معماری خانه چوبی به سبک کلبه های جنگلی
Add a comment...

Post has attachment
معماری سبز در قلب دکوراسیونی ایده ال
Add a comment...

Post has attachment
آیا تمام معماران مشهور مدرک تحصیلی معماری داشته اند؟


ممکن است فکر کنید که یک معمار موفق الزاما باید مدرک تحصیلی درخشانی داشته باشد و گرنه چه دلیلی دارد که سال های زیادی از عمر خود را در آکادمی های معماری بگذراند. البته عنوان “معمار” در بسیاری از کشورها انحصاری است، اما این بدان معنا نیست که نمی توانید آثار معماری خارق العاده ای را طراحی کنید! در اینجا ما به شما معمارانی را معرفی میکنیم که مدرک تحصیلی غیر معماری داشته اند آنها معمارانی هستند که قواعد مرسوم را در هم شکسته و برای معروف شدن در زمینه معماری راه متفاوتی را پیش گرفته اند.

به لیست این نه معمار مشهور نگاهی بیاندازید
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded